Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (655. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.912
Cevap
558
Favori
1.736.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuyu yeni farkettim. Gerçekten güzel resimler. Bunlarda benden
    Piranha Zen
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
  • Trabzon / Sürmene yaylaya çıkarken
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• Arkadaslar en iyi fotograf ceken telefon hangisi? Ayrica söyleyeceginiz en iyi ceken telefon ile digerleri arasinda büyük fark var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Arkadaslar en iyi fotograf ceken telefon hangisi? Ayrica söyleyeceginiz en iyi ceken telefon ile digerleri arasinda büyük fark var mi?

808 pureview belirgin şekilde birincidir. Ardından ise lumia 1020 gelir. Diğer üst düzey çoğu telefonun da kameraları oldukça iyidir. Çoğu ortamda büyük farklar olmaz ama fotoğraf çekmek için zor olan düşük ışık gibi şartlarda fark olur tabi. Noise olarak daha düşük olur mesela ve daha çok ışık toplar. Ayrıca dinamik aralık da daha yüksek olur sensör boyutuna göre.

Bu bakımdan telefon alırken en büyük kriter kamera ise o zaman en iyi kameralı telefon alınmalı fakat daha çok gündüz fotoğraf çekilecekse neredeyse hepsi benzer kalite verir. Hele ki iyi çalışan bir HDR modu varsa ne alâ. Eğer kamera en önemli şey değilse işletim sistemi ve şarj en önemlileri. Telefonu şarj yüzünden dilediği gibi kullanamadıktan veya işletim sistemine uyum sağlayamadıktan sonra pek anlamı kalmıyor. Zira hem işletim sistemi ve şarj olarak uyabilecek hem de kamera olarak (ölçmek mümkün olmasa da) 808'e oranla %80 oranında başarılı kameraya sahip telefonlar mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 17 Temmuz 2014; 14:36:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap icin tesekkürler. Acikcasi benim icin sizin söylediklerinize göre Galaxy S5 yada LG G3 daha uygun oluyor. LG G3 siparis ettim ama iptal ettim cünkü isinma sorunu var ve sarj konusunda pek iyi degil. Bu durumda sanirim Galaxy S5 almaktan baska care yok ama onunda ekrani kücük ve tipi pek hos degil
  • quote:

Cevap icin tesekkürler. Acikcasi benim icin sizin söylediklerinize göre Galaxy S5 yada LG G3 daha uygun oluyor. LG G3 siparis ettim ama iptal ettim cünkü isinma sorunu var ve sarj konusunda pek iyi degil. Bu durumda sanirim Galaxy S5 almaktan baska care yok ama onunda ekrani kücük ve tipi pek hos degil

G3 hakkında hiç bilgim yok açıkçası. S5'in kamerası oldukça iyi. Yine de ben Samsung almam artık. Su anda g2 kullanıyorum ve herşeyiyle inanılmaz memnunum. Donanımsal olarak g3 ile neredeyse aynı ve şarjı daha iyi. Kameraları da tamamen aynı zaten. Sadece odaklama bakımından g3 daha hızlı. Isınma sorunu da yaşamadım hiç. Umarım gönlünüze göre bir telefon bulursunuz.

• Hocam G3'ün phonearena sitesindeki ve diger sitelerdeki düsük isik altinda cekilmis fotograf örneklerine bakinca ciddi fark cikiyor. Yani lens falan ayni olsada yazilim anlaminda ciddi bir iyilestirme var. Hatta G3'ün düsük isik performansini hicbir üst seviye telefonun gecemeyecegini belirtmisler ki fotograflar belli ediyor. Eve gidince linki koymaya calisacagim. G2 aslinda almak istiyordum ama hafizanin arttirilamamasi ve bataryanin cikarilamamasi beni direk sogutuyor cünkü ben tatillerde falan hep tel ile foto ceker ve yanimda yedek batarya tasirim. Yani istiyorum ki hersey birtek telefonda olsun ama onuda yapmiyorlar, sanirim öncelikleri belirleyip ona göre bir secim yapmak en iyisi
  • Beyler an iyisi m8 mi simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam G3'ün phonearena sitesindeki ve diger sitelerdeki düsük isik altinda cekilmis fotograf örneklerine bakinca ciddi fark cikiyor. Yani lens falan ayni olsada yazilim anlaminda ciddi bir iyilestirme var. Hatta G3'ün düsük isik performansini hicbir üst seviye telefonun gecemeyecegini belirtmisler ki fotograflar belli ediyor. Eve gidince linki koymaya calisacagim. G2 aslinda almak istiyordum ama hafizanin arttirilamamasi ve bataryanin cikarilamamasi beni direk sogutuyor cünkü ben tatillerde falan hep tel ile foto ceker ve yanimda yedek batarya tasirim. Yani istiyorum ki hersey birtek telefonda olsun ama onuda yapmiyorlar, sanirim öncelikleri belirleyip ona göre bir secim yapmak en iyisi

Hocam kamera donanımsal olarak tamamen aynı. Yani iş yazılımda bitiyor. LG mutlaka g3 kamerasını g2'ye de verecektir. Ben onu beklemeden şu anda g3 romu kullanıyorum ve g3 kamera uygulaması var kullandığım romda. Dediğiniz gibi oldukça iyi iş çıkarmışlar. Kamerayı daha da çok sevdim şimdi. Kamera olarak bir farkı kalmıyor böyle. Önceden de dediğim gibi g2 geceleri kameranın hakkını vermiyordu ana şimdi onu da düzeltmişler. Gündüzleri mükemmel zaten. HDR modu da gördüklerim içinde en başarılısı

G3 elbette daha iyi fakat arada değmeyecek fiyat farkı olduğu için g2 çok daha mantıklı bence. Ben 32gb olanını bir kampanyadan 990 liraya aldım mesela. Sadece yazılımsal değişime uğramış ve buna ek olarak 2k gibi gereksiz bir özellikle performansı düşmüş bir telefona 2 katı fiyat vermek benim mantığıma ters. Micro SD ve çıkarılabilir batarya ise oldukça iyi özellikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 17 Temmuz 2014; 16:35:04 >

• Nokia 808
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz Prusa

quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

Xperia Sp.

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Muhteşem Resimler

Teşekkürler

Arşive attım hemen

Eyvallah hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrax46

Nokia 808

Harika.
  • SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Hocam senin hangi zamanlarinda cikip bu görüntüyü elde edebiliriz? Hic karadeniz gezisi yapmadim ama yapmayi cok istiyorum ve eger yaparsam bu manzarayi canli olarak görmek isterim
  • Hocam siz cidden cok iyi fiyata almissinizBiraz daha bekleyecegim sanirim, en azinda note 4 cikana kadarCevaplar icin tekrar tesekkürler
  • Xperia Sp.

• xiaomi redmi note

• Gerçekten şahane hocam tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Shinku_

Lumia 1020, makro lensimle deneme yaptım fakat pek istediğim sonuçları almayı beceremedim.

Trying Macro with Smartphone by _Shinku_, on Flickr

When I found this on my door by _Shinku_, on Flickr

Trying Macro by _Shinku_, on Flickr

Untitled by _Shinku_, on Flickr

güzel olmuş bazıları yinede makro lensi nereden elde edebiliriz kardeşim ? :)

• 
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.