Şimdi Ara

ADINIZA KAÇTANE HAT VAR BİLİYORMUSUNUZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
61.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet sevgili dostlar aranıza yeni katılan biri olarak size ilk yazımı yazmak isterim gsm işi ile uğraşan biri olarak özellikle adana gaziantep gibi yerdeki kanayan yaramızı sizlerle paylaşıyorum.

Gsm firmaları bayileri ve hatta tim gibi asn gibi büyük dağıtım bayileri bile bu işi yapıyor. malesef operatörler hat satmak için ciddi kotalar koyuyor cep telefoncularda doğal olarak daha önce hat alan kişilerin sakladığı kimlikleri ile hatlar açıyor ve onu açık hat olarak satıyor yani pirimini maliyetten düştükten sonra size ucuz hat olarak dönüş yapılıyor ilk başlarda bu pek sorun gibi görünmesede çok büyük zararları olabilir. örneğin sizin bilmeden adınıza açılan hat ile yasa dışı iş yapılabilir bu nedenle durup dururken kapınızda polis görebilirsiniz (şahsen bunun mağduru çok müşterim var) 2.si sizin adınıza olan bir hattan sapıklık yapılmış olabilir mahkeme kararı ile adınıza olan hatların hepsi iptal olabilir bununda birinci derece mağduru olursunuz.son olarakta bu işi yapan uyanıklar sizin adınıza olan hatları başka bir operatöre taşıyabilir örneğin bilmediğiniz adınıza açılan hatlar taşındığında sizin hattınızda arada kaynar. adınıza hat varmı yokmu öğrenmek basit operatörlerin müşteri hizmetlerini arayarak adıma kaç tane hat var öğrenmek istiyorum dediğinizde kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz işin içine dolandırıcılık girebileceği için dikkatli olmanızı öneririm

• Teşekkürler ama mh den öğrenilmiyor zannımca bu iş, benden bi numaraya fax çekmem istenmişti.
  • turkcell için buradan: söz sizde

vodafone için buradan: bize ulaşın

avea için buradan: önerileriniz

müşteri hizmetlerine mail atarak ulaşabilirsiniz.

size hemen dönüş yapıp bilgi veriyorlar o operatörde numaranız olmasa bile.

• söz sizde ve diğerlerine isim soyad tc kimlik yazmamız yeterli oluyormu sorgulama için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: febahadir

turkcell için buradan: söz sizde

iyi de TC kimlik vermeden adıma başka hat var mı diye sorgulamak pek sağlıklı olmaz. Facebooktan biliyorum, birsürü adaş ve soydaşım mevcut Dertsiz başımıza iş almayalım sonra

• mrb konuyla ilgili biraz bilgi vermek istedim, arkadaşlar sorgulayacağınız operatör turkcell ve vodafone sa kesinlikle siz adınıza birtane o operatörde hat olması isteniyor aksi takdirde kimlik fotokopisi ve dilekçe ile fax çekmeniz istenir aveda buna gerek yoktur direk tc numaranızla sorabiliyosunuz. benim hatlar turkcell den aveaya gitmiş haberim yok daha doğrusu öyle bi hatlarım yok ama adamlar taşımışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: febahadir

turkcell için buradan: söz sizde

Bunu yaptınızda size dönüldümü, yoksa bir yerdenmi duydunuz?

• peki bunları ogrendikten sonra hatları iptal edebiliriz o ayrı da bu işi yapan şahsa bi yaptırım uygulatabilir miyiz var mıdır bir cezası falan yoksa çok mu ugrastırır bizi bürokrasi
  • Vodafon hattınız varsa online işlemlere girince üzerinize başka hat olup olmadığını görebiliyorsunuz.
    Türkcele mesaj attım dün (şuan türkcel hattım var.) Akşam olmadan aradılar. Vodafona taşıdığım hattım da dahil olmak üzere üzerime kayıtlı hatları söylediler. Bir sorun yok.
    Aveaya da mesaj attım dün cevap veren olmadı daha.
  • Dün akşam bende Turkcelle mail atmıştım adıma kayıtlı hatları yazılı olarak bildirin diye.biraz önce aradı bir bayan.Kimlik numaramı,doğum yerimi ve baba adını aldı ve bir de adres istedi.Mailime istedim ben.Bakalım ne zaman gelcek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

Dün akşam bende Turkcelle mail atmıştım adıma kayıtlı hatları yazılı olarak bildirin diye.biraz önce aradı bir bayan.Kimlik numaramı,doğum yerimi ve baba adını aldı ve bir de adres istedi.Mailime istedim ben.Bakalım ne zaman gelcek

sabah 09:17de aramış pınar
    09:19dada mail atmış bana ulaşamadığını sölemiş.
    bende geri mail attım arayabilirsin beni diye. Bekliyorum şimdide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

Dün akşam bende Turkcelle mail atmıştım adıma kayıtlı hatları yazılı olarak bildirin diye.biraz önce aradı bir bayan.Kimlik numaramı,doğum yerimi ve baba adını aldı ve bir de adres istedi.Mailime istedim ben.Bakalım ne zaman gelcek

sabah 09:17de aramış pınar
    09:19dada mail atmış bana ulaşamadığını sölemiş.
    bende geri mail attım arayabilirsin beni diye. Bekliyorum şimdide.

Benide aramışlar duymamışım, mail atmışlar, şimdi arayın dedim ama henüz aramadılar. Turkcell.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Vodafon hattınız varsa online işlemlere girince üzerinize başka hat olup olmadığını görebiliyorsunuz.
    Türkcele mesaj attım dün (şuan türkcel hattım var.) Akşam olmadan aradılar. Vodafona taşıdığım hattım da dahil olmak üzere üzerime kayıtlı hatları söylediler. Bir sorun yok.

Evet görebiliyorduk ama şimdi o yeri bulamadım, nerden bakılıyordu vodafondan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

Vodafon hattınız varsa online işlemlere girince üzerinize başka hat olup olmadığını görebiliyorsunuz.

my vodafone girin kurusala tıklayın hat bilgileri deyin alt menüsünde görebilirsiniz o şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: apulo

quote:

quote:

my vodafone girin kurusala tıklayın hat bilgileri deyin alt menüsünde görebilirsiniz o şekilde

hocam oda sağlam değil kuzenimle benim yaşlar tutmadığı için 2000 senesinde hat aldırdık anneme. Ben kendiminkini 18 sonrası üstüme aldım o almadı. Annemin şuan kullandığı vodafone a bakıyor 1 hat gözüküyor normalde 2 olması gerekirken.

• Mail attım, vodafone ve turkcell döndü, sıkıntı yok. avea kendine yakışanı yapıp klasik mh yi arayın tarzında mail ile dönüş yaptı.
  • quote:

Mail attım, vodafone ve turkcell döndü, sıkıntı yok. avea kendine yakışanı yapıp klasik mh yi arayın tarzında mail ile dönüş yaptı.

aynısı banada oldu.avea kullanmayaraktan nekadar dogru bır karar verdığımı bir kez daha görmüş oldum.Vodafone müşteri hizmetleride vodafone numaram olmamasına ragmen geri dönüş yapıp bilgi vermeleri çok iyiydi.
  • quote:

Mail attım, vodafone ve turkcell döndü, sıkıntı yok. avea kendine yakışanı yapıp klasik mh yi arayın tarzında mail ile dönüş yaptı.

müşteri hizmetlerine attığınız mailde TC kimlik numaranızı belirttiniz mi? Başka bir veri gerekiyor muı?
  • Ben de Turkcell ve vodafone'a mail attım Tc kimlik numaramı da belirttim.
  • arkadaşlar bazı arkadaşlarımız müşteri hizmetlerinin konu ile ilgilenmediğini söylemişler ama müşteri hizmetleri kesinlikle yardımcı oluyor ayda bir kendi hatlarımı sorguluyorum ben tc kimlik numarası yeterli eğer adınıza hat varsa iptal etmek mümkün yaptırıma gelince kız arkadaşımın başına böyle bir olay geldi biz cep telefoncuyuz doğal olarak adımıza onlarca hat var birgün bir baktık kız arkadaşımın üstüne olan ve bildiğimiz 30 hat çatır çutur avea ya taşınmış tabi kişisel hatta taşınmış yoksa haberimiz olmazdı araştırdık hangi distribütör bunu yapmış sonra suç duyurusu yaptık ve sonra o kişiye savcılık anında arama kararı çıkarttı sonrasını bilmiyorum mahkeme gününü bekliyoruz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.