Şimdi Ara

ADINIZA KAÇTANE HAT VAR BİLİYORMUSUNUZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
61.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet sevgili dostlar aranıza yeni katılan biri olarak size ilk yazımı yazmak isterim gsm işi ile uğraşan biri olarak özellikle adana gaziantep gibi yerdeki kanayan yaramızı sizlerle paylaşıyorum.

Gsm firmaları bayileri ve hatta tim gibi asn gibi büyük dağıtım bayileri bile bu işi yapıyor. malesef operatörler hat satmak için ciddi kotalar koyuyor cep telefoncularda doğal olarak daha önce hat alan kişilerin sakladığı kimlikleri ile hatlar açıyor ve onu açık hat olarak satıyor yani pirimini maliyetten düştükten sonra size ucuz hat olarak dönüş yapılıyor ilk başlarda bu pek sorun gibi görünmesede çok büyük zararları olabilir. örneğin sizin bilmeden adınıza açılan hat ile yasa dışı iş yapılabilir bu nedenle durup dururken kapınızda polis görebilirsiniz (şahsen bunun mağduru çok müşterim var) 2.si sizin adınıza olan bir hattan sapıklık yapılmış olabilir mahkeme kararı ile adınıza olan hatların hepsi iptal olabilir bununda birinci derece mağduru olursunuz.son olarakta bu işi yapan uyanıklar sizin adınıza olan hatları başka bir operatöre taşıyabilir örneğin bilmediğiniz adınıza açılan hatlar taşındığında sizin hattınızda arada kaynar. adınıza hat varmı yokmu öğrenmek basit operatörlerin müşteri hizmetlerini arayarak adıma kaç tane hat var öğrenmek istiyorum dediğinizde kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz işin içine dolandırıcılık girebileceği için dikkatli olmanızı öneririm

• turkcell için buradan: söz sizde

vodafone için buradan: bize ulaşın

avea için buradan: önerileriniz

müşteri hizmetlerine mail atarak ulaşabilirsiniz.

size hemen dönüş yapıp bilgi veriyorlar o operatörde numaranız olmasa bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: febahadir

turkcell için buradan: söz sizde

iyi de TC kimlik vermeden adıma başka hat var mı diye sorgulamak pek sağlıklı olmaz. Facebooktan biliyorum, birsürü adaş ve soydaşım mevcut Dertsiz başımıza iş almayalım sonra

• quote:

Bunu yaptınızda size dönüldümü, yoksa bir yerdenmi duydunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: kurmay34

arkadaşlar bazı arkadaşlarımız müşteri hizmetlerinin konu ile ilgilenmediğini söylemişler ama müşteri hizmetleri kesinlikle yardımcı oluyor ayda bir kendi hatlarımı sorguluyorum ben tc kimlik numarası yeterli eğer adınıza hat varsa iptal etmek mümkün yaptırıma gelince kız arkadaşımın başına böyle bir olay geldi biz cep telefoncuyuz doğal olarak adımıza onlarca hat var birgün bir baktık kız arkadaşımın üstüne olan ve bildiğimiz 30 hat çatır çutur avea ya taşınmış tabi kişisel hatta taşınmış yoksa haberimiz olmazdı araştırdık hangi distribütör bunu yapmış sonra suç duyurusu yaptık ve sonra o kişiye savcılık anında arama kararı çıkarttı sonrasını bilmiyorum mahkeme gününü bekliyoruz

ayda bir mi? paranoya olmuş sanki

vodafone da her an bakabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_36983966/tm.htm

turkcell en kısa zamanda geri döner.

ama avea biraz sıkıntılı.

evet paranoya oldu neden dersen bu durumlarda mağdur olan kişiler genelde adına 4 ten fazla hat olanlar benim adıma 3 operatörde nerden baksan 50 ye yakın hattım var şimdi bunu daha önce benim hattımı açan x distribütör bakıyor hee bu adamın ruhu duymaz diyor nede olsa çok hattı var muhtemelen satılmış hatlardır diyor lap diye taşıyor virde mahkeme durumu olduğu için zaten hatlarımı listelemişim ayda bir kontrol ediyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kurmay34

arkadaşlar bazı arkadaşlarımız müşteri hizmetlerinin konu ile ilgilenmediğini söylemişler ama müşteri hizmetleri kesinlikle yardımcı oluyor ayda bir kendi hatlarımı sorguluyorum ben tc kimlik numarası yeterli eğer adınıza hat varsa iptal etmek mümkün yaptırıma gelince kız arkadaşımın başına böyle bir olay geldi biz cep telefoncuyuz doğal olarak adımıza onlarca hat var birgün bir baktık kız arkadaşımın üstüne olan ve bildiğimiz 30 hat çatır çutur avea ya taşınmış tabi kişisel hatta taşınmış yoksa haberimiz olmazdı araştırdık hangi distribütör bunu yapmış sonra suç duyurusu yaptık ve sonra o kişiye savcılık anında arama kararı çıkarttı sonrasını bilmiyorum mahkeme gününü bekliyoruz

ayda bir mi? paranoya olmuş sanki

vodafone da her an bakabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_36983966/tm.htm

turkcell en kısa zamanda geri döner.

ama avea biraz sıkıntılı.

Turkcell'e mail attım akşamına döndüler sorun yok.Fakat vodafone'da adıma açılmış kendi numaram dışında 3 numara daha varmış onu öğrendim.Bana dilekçe vermem gerektiğini söylediler,numaraları da verdiler.Hangi ilden ve şubedeb açıldığını sorduğumda onu biz bilemeyiz dediler gerçekten bilemiyorlarmı?Ben şimdi sadece vodafone'a dilekçe vermekle yetinmek istemiyorum direkt savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum.Sanırım habersiz açılan bu tür hatlara illa ki bir yaptırımı vardır açanlar kimse artık.

• quote:

rapator ve mszehir,

TCKN üzerine kayıtlı 1 vodafone hattınız var mı?

eğer varsa, my vodafone üzerinden kontrol etme imkanınız var.

http://forum.donanimhaber.com/m_36983966/tm.htm

bilginize.

bahsettiğiniz sistem artık düzgün çalışmıyor. sadece giriş yaptığınız hattı gösteriyor. test edilmiştir.
  • quote:

arkadaşın verdiği linklerden 3 operatöre de mesaj atıp adıma kayıtlı hatları sordum, vodafone ve turkcell beni arayarak adıma kayıtlı hatları söylediler, avea ise bana mesaj atmış müşteri hizmetlerini arayın diye

aveaya kocaman

• mayıs ayından itibaren internetten sorgulanabilecekmiş:

http://forum.donanimhaber.com/m_56452700/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.