Şimdi Ara

Google: Chrome OS işletimi sayesinde, bilgisayarınız zarar görse de bilgileriniz güvende kalır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
4.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google teknoloji dünyasının merakla beklediği Chrome OS işletim sistemi için merak edilen bazı detayaları geçtiğimiz hafta düzenlenen Chrome etkinliği ile açıklığa kavuşturmuştu. Yeni işletim sistemi için hazırladığı Cr-48 isimli referans notebook modelini tanıtan ve basın kuruluşlarıyla birlikte belirlenen kullanıcılara yollamaya başlayan Google, yeni bir video yayınladı.

Google yayınladığı video ile Chrome OS işletim sisteminin ana özelliği olan, bulut tabanlı yapısına dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Linux çekirdeğini kullanan ve açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Chrome OS işletim sistemi, offline olarak kullanılabilse de, diğer işletim sistemlerinden ayrılan en önemli özelliği ağırlıklı olarak çevrimiçi uygulamalar eksenin geliştirilmiş olması.

Hazırlanan video kapsamında Cr-48 isimli dizüstü bilgisayarı, farklı koşullar altında imha eden Google, buna rağmen hiç bir veri kaybı olmadığına dikkat çekerek, "donanımınız zarar görse bile verileriniz her zaman güvende" mesajını vermeyi hedefliyor. Video için 25 dizüstü bilgisayar kullanılamaz hale getirilirken buna rağmen veri kaybı yaşanmadığı belirtiliyor.

• Google
  • Tamam güzelde veriyi işletim sistemi saklamaz ki nası bir hard disk kullanmışlar acaba her şeye dayanıklı ayrıca yapılan işlemler sırasında laptop kapalı :D
  • Dosyalar kaydedilmeden laptop götürülüyor değil mi ?
  • bulut diyorlar da "özel" diye bir kavram kalmayacak ki.
  • Sürekli olarak hızlı bir internet bağlantısı gerek ancak tüm bilgilerimi internete yükleyerek Googlenin beni incelemesinide istemem şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freeline

Tamam güzelde veriyi işletim sistemi saklamaz ki nası bir hard disk kullanmışlar acaba her şeye dayanıklı ayrıca yapılan işlemler sırasında laptop kapalı :D

Veriler bilgisayar içinde saklanmıyor, en azında sadece bilgisayar içinde saklanmıyor hep internet üzerinden yedekleniyor.
  • yanlız bişey olurda google server'ları çökerse işte o zaman kaç bin kişinin verileri aynı anda gideroğlu olur acaba?
  • şifrelerim banka hesaplarım kişisel bilgilerim resimlerim videolarım herşeyim google server larında google it sine tüm dünyaya açık şekilde olacak bende buna izin vericem asla google çevrimdışı işletim sistemi yapsın + windows daki oyunları windows dan daha iyi oynatsın ondan sonra herkez google chrome os ye geçer zaten ..
  • Bu özelliklerin tümünü chrome os olmadan da şu an zaten kullanabiliyoruz.

Reklamlarını iyi yapıyorlar.
  • Yazık O laptoplara

Ama sistem güzel gibi
  • Yav verileri internete saklıyor, verilerin kaybolmadığını ispatlamak için boşuna laptop harcıyor orada
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

şifrelerim banka hesaplarım kişisel bilgilerim resimlerim videolarım herşeyim google server larında google it sine tüm dünyaya açık şekilde olacak bende buna izin vericem asla google çevrimdışı işletim sistemi yapsın + windows daki oyunları windows dan daha iyi oynatsın ondan sonra herkez google chrome os ye geçer zaten ..

Herşeyiniz tüm dünyaya açık olarak derken?

Şu Google'ın "veri-bilgi topluyo, spy-ajan" mevzularından mı söz ediyorsunuz?
  • adamların bi bildiği olmalı beyler. kişisel güvenliğimizi ve özel bilgilerimizi riske edeceğini sanmam. koskoca google yani, bunu düşünmüştür.
  • saçmalık. reklam da çok basit duruyor. bilgisayarı komple internete yedekliyor dese daha düzgün bir reklam olurdu. biz burada max 1mbit hız ile nete bağlanacaz. Program 300 400gb lık dosyalarımızı internete yükleyecek. Heralde o işletim sistemi, bilgisayarı sadece internette gezmek için kullananlara yönelik olacak..
  • Bir şeyin açık kaynak kodlu olması ne anlama geliyor ?
  • Pazarlama yönetmi klasik Amerikan yöntemi , ölümü gösterip hastalığa razı etmek...
    Her verim Google ın kucağında olacak , bende bilgisayarım yanarsa bilgilerime birşey olmayacak diye sevineceğim...
  • gereksiz,saçma bir pazarlama taktiği.tutmaz,en azından bende
  • herşeyimizi yedeklersen tabii bilgiler sağlam kalır. o bilgiler sağlam kalsın ki bizi sömürebil google...

Eskiden sorularımızı akıllı insanlara sorardık. Şimdi kime soruyoruz? İpucu vereyim G ve O harfleriyle başlıyor ve bu God (Tanrı) değil..." Steve Wozniak - Apple Kurucu Ortağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorhug

Bir şeyin açık kaynak kodlu olması ne anlama geliyor ?

Programı istediğiniz gibi inceleyip, istediğiniz gibi, istediğin bölümü değiştirebileceğiniz anlamına geliyor. Kimseden gizlisi saklısı veya hiçbirşeye kısıtlaması yok yani.

Ayrıca reklam biraz saçma bence. Tamamını izlemedim ama başta Google Docs'da yazı yazıyor. Google Docs'da yazı yazarken normal bir bilgisayara da bunları yapsanız başka bir bilgisayardan erişebilirsiniz zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.