Şimdi Ara

1920x1080 çözünürlük Tam Ekran sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
65.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar,Monitörüm Samsung Sync 2495 HS ekran kartım ATI HD5870.Monitör 1680x1050 de tam ekran oluyor hiç bir sorun yok ama 1920x1080 de kenarda ve hafif alta ve üste boşluklar kalıyor hdmi ile bağlı.Tam olarak nasıl bütün ekrana yayabilirim teşekkürler.

• Amd ekran kartı menüsünü aç öncelikle. Displays and monitors sekmesine gel, sol alt köşedeki monitör resmine sağ-tıklayıp calibrate tuşuna bas. Overdrive vesaire bir şeyler olacak, overscan de olabilir. %100 veya %0 ayarları arasında oynarsan ekranın genişleyip daraldığını göreceksin, ona göre ayarlayıp çözebileceğini zannediyorum.
  • Arkadaşın Dediğide Mantıklı Bide Monitör Ayarını Ayarla... Monitörün Üstünde Düğmeler vardır Ordan Ayarlama Yapmayı Dene Oda Düzeltebilir
  • ekran kartının control centerını aç / sol taraftan "Digital flat panellerim"e tıkla / Ölçekleme seçeneklerini seç karşına çıkan ölçekleme seçeneklerini %0a daya.
  • Masaüstüne sağ tuş tıkla amd menusune gel orada olceklendirmeyi bul %100 ve %0 seyleri var %0 a veya kacta tam ekran oluyosa oraya getir sorun kalkıcaktır
  • HDMI ile bagladınız zaman ,ekranı tam ekran yapmak için Amd ekran kartı kullananlar için yöntem şöyle:

Catalyst Control Center - Digital Flat Panellerim - Ölçekleme Seçeneklerin'den Aşırı taramayı %0 yaparsanız tam ekran olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

HDMI ile bagladınız zaman ,ekranı tam ekran yapmak için Amd ekran kartı kullananlar için yöntem şöyle:

Catalyst Control Center - Digital Flat Panellerim - Ölçekleme Seçeneklerin'den Aşırı taramayı %0 yaparsanız tam ekran olacaktır.

dostum saolaasın ya aradan uzun bi süre geçmiş ama resmen bana yazmışsın bu mesajı allah razı olsun
  • Arkadaşlar bende pc yi monitore hdmi ile bagladıktan sonra aynı problem olustu.1920x1080 çözünürlükte ekran sıgmıyor.Ekran kartı Radeon HD 5570.Catalyst Control Center da açılmıyor.Pc yi formatlayıp tekrar driveri yukledim ilk açıldı sonra çalısmayı durdurdu dedi kapandı ve daha açılmıyor.İşletim sistemi windows 8.1 windows 8 ikende aynı sorun vardı.
    CCC yi açmaya calıstıgımda gelen hata bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hellaskos

ekran kartının control centerını aç / sol taraftan "Digital flat panellerim"e tıkla / Ölçekleme seçeneklerini seç karşına çıkan ölçekleme seçeneklerini %0a daya.

işe yaradı gerçekten :D
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellaskos

ekran kartının control centerını aç / sol taraftan "Digital flat panellerim"e tıkla / Ölçekleme seçeneklerini seç karşına çıkan ölçekleme seçeneklerini %0a daya.

Teşekkürler işe yaradı
  • quote:

HDMI ile bagladınız zaman ,ekranı tam ekran yapmak için Amd ekran kartı kullananlar için yöntem şöyle:

bu şekilde sorunumu çözdüm ben teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogrsh

quote:

bu şekilde sorunumu çözdüm ben teşekkürler

Birşey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun saolasın sımdı oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxcem

Allah razı olsun saolasın sımdı oldu

Sende sagol.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Amd ekran kartı menüsünü aç öncelikle. Displays and monitors sekmesine gel, sol alt köşedeki monitör resmine sağ-tıklayıp calibrate tuşuna bas. Overdrive vesaire bir şeyler olacak, overscan de olabilir. %100 veya %0 ayarları arasında oynarsan ekranın genişleyip daraldığını göreceksin, ona göre ayarlayıp çözebileceğini zannediyorum.

tşk. işe yaradı. çok saol.
  • quote:

benim o bölge soluk yani tıklanmıyor ne yapmam gerekiyor
  • Monitörünüzünde overclock yoksa soluk olmaması lazım oranın.Mesela 60hz monitörü 75hz yaparsan soluk olabiliyor.
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    60 hz
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Yararli bilgi. Saol kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeet Kune Do

60 hz

Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükle.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.