iPhone 4 ekran bozuldu
57 Cevap21923 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

368 Mesaj
9 Aralık 2010; 17:22:59 

Telefon ne yere düştü nede başka bi darbe aldı. Biriyle konuştum kapattım sonra tuş kilidini devreye soktum ekran karardı fakat 1 dk bile geçmeden telefonu aldım elime ekran gelmedi. 1 saattir ugraşıyorum ekran hala karanlık. Hiçbi tepki vermiyo hiçbişey görünmüyo. 2 aylık telefon yurtdışından geldi garantiside yok. Ankaradayım şuan eğer bildiğiniz iphone teknik servisi olsun yada bu tür sorunlara bakan biyer varsa lütfen yazın hattım küçük olduğu için diğer telefonlarda sıkıntı çıkartıyo. LÜTFEN ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM !

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

PSN: Berkayy6

198 Mesaj
9 Aralık 2010; 17:46:34 

Ankaradaki Necatibey cadesindeki Balıkçıoğlu Pasajında Apple servisi var ama özel servis....Sanırım orası bu işi çözer

Herkeze İlk Önce Sağlık

2711 Mesaj
9 Aralık 2010; 17:47:01 

En başta sakin ol.
-Telefonu iTunes a bağlamayı denedin mi?
-Denediysen Home ve Power tuşuna ekrana birşey gelesiye kadar basılı tut.

Sonra buraya yaz

368 Mesaj
9 Aralık 2010; 23:18:33 

Evet bilgisayara bağladım fakat hiçbişey olmadı. Telefonu görmedi yani telefon kapalı gibi şuan hiç açılmıyo. Home ve Power tuşuna basmam için bilgisayara bağladıktan sonra itunes'un telefonu görmesi mi lazım ?

368 Mesaj
9 Aralık 2010; 23:25:19 

Hocam allah razı olsun valla Itunes'a bağlayıp home ve power tuşuna basılı tuttum geldi telefon valla nası tırsmıştım 200 lira kitlerlerdi garantiside yok panik yaptım birden. Peki bu sorunun sebebi nedir niye böyle oldu durduk yere ?

5779 Mesaj
9 Aralık 2010; 23:33:39 

Çözüldügune sevindim.

Neden öyle oldu ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5766 Mesaj
10 Aralık 2010; 5:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: cheRnogod
Hocam allah razı olsun valla Itunes'a bağlayıp home ve power tuşuna basılı tuttum geldi telefon valla nası tırsmıştım 200 lira kitlerlerdi garantiside yok panik yaptım birden. Peki bu sorunun sebebi nedir niye böyle oldu durduk yere ?

Bazen bu tip seyler olabiliyor...o yaptığın reset atmak...böyle bir durumda power ve home tuşuna basili tutarak reset atabilirsiniz..

368 Mesaj
10 Aralık 2010; 17:35:59 

Valla bende anlamadım oluverdi birden. Yalnız elma yı görünce telefonu ilk aldığım günki kadar sevindim. :D

937 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:08:17 

tamamen sarjının bitmediğine eminmisin tamamen ama

368 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:16:10 

Eminim hocam %90 küsürdü hatta telefon açıldığında %85 falandı.

6586 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:30:18 

Forumdan bir arkadasın başınada geldi bu olay.

Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

368 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:30:55 

Sebebi neymiş peki öğrenebildiniz mi ?

6586 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:33:45 

Konuyu bulmaya çalışayım,onda da görüşme sonrası bu sorun olmuş,sonra bir sekilde açmıstı.

389 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:48:21 

bendede iphone 4 var aynı sorunu bende yaşadım.. home power tuşu imdata yetişti.

........

7708 Mesaj
10 Aralık 2010; 18:54:01 

geçmiş olsun kardeş sevindim sorunu çözdüğünüze acil yazısını görünce daldım konuya

368 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:02:16 

Sorunun sebebi belli değil yani ilginç.. Neyse çözdük allaha şükür herkese çok teşekkür ediyorum. =)

2711 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:04:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cheRnogod

Rica ederim ne demek

Aynısı benimde başıma gelmişti, oradan biliyorum, çözümü de kendim üretmiştim

6586 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:05:09 

Bulamadım konuyu,kullancı adı falan çıkmış aklımdan.Neyse çözüldü nasılsa,tekrarlanmaması dileği ile

368 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:27:04 

Tekrarlanırsa artık soluğu yine burda alıcam. =)

65 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:40:57 

bende de oldu ben sim i çıkarıp taktım sonra homr+power ile döndü ilk denememde dönmemişti.

Galaxy S4 - LG 55 LW5500 - iPad3 64GB 4G - iPhone4 32GB - Samsung i900 Omnia ASUS M4A785TD-V EVO (orj.fanını söküp 12cm fan taktım) artık ses yok :-) - Amd Phenom 2 X4 965 8MB Black ED. - SAPPHIRE HD 7850 2GB OC GDDR5 - 8 GBKingston [4x2GB] 1333Mhz DDR3 (ganged) - 2x RAID Samsung [750GB] Sata2 7200Rpm 32MB - Thermaltake kasa 430w

1884 Mesaj
10 Aralık 2010; 20:46:56 

Benim de aldığımdan beri 3 kere oldu. Home + power ile düzeltmeye alıştım artık. Ne sebep oluyor onu da bilmiyorum.

3231 Mesaj
10 Aralık 2010; 22:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: gD

Benim de aldığımdan beri 3 kere oldu. Home + power ile düzeltmeye alıştım artık. Ne sebep oluyor onu da bilmiyorum.

Hangi versiyonu kullanıyorsunuz? Ben 4.1 kullanıyorum hiç bu tarz bi problem yaşamadım

368 Mesaj
10 Aralık 2010; 22:03:55 

Bende ilk defa oldu, umarım devamı gelmez.. Benim version 4.0.1 Cihaz unlock'lu olduğu için ve universal kartım olmadığı için güncelleyemiyorum.

4 Mesaj
19 Aralık 2010; 15:02:30 

mrb.benımde ıphone 4 bozuldu ekran yok ses yok baska telefondan arıorum kendımı çalıyor ıtunesu gormuo telefon ne yapmam lazım??

577 Mesaj
19 Aralık 2010; 16:01:59 

quote:

Orijinalden alıntı: frkn.clk

mrb.benımde ıphone 4 bozuldu ekran yok ses yok baska telefondan arıorum kendımı çalıyor ıtunesu gormuo telefon ne yapmam lazım??

En güzeli telefonu çöpe at sen.
Hem ses yok hemde aradığında çalıyor. Garip bir durum??!!

Saab Severlerin Buluşma Noktası
SAABTürkiye.Net

375 Mesaj
19 Aralık 2010; 23:24:32 

Ozellikle Jailbreak sonrasinda boyle seyler yasanabiliyor, Installous`tan crackli programlar yukledikce yazilimla ilgili de bu bahsettigin problem meydana gelebiliyor. Bana da aynisi oldu, telefonu resetledim ve kullanmaya basladim. Arada olmasi normal ama surekli tekrar ederse tekrardan restore yapmani oneririm.

apocaLypse_™

565 Mesaj
26 Nisan 2011; 8:54:18 

Bızdede oldu aynı problem,

Tel ekranı karardı,
Başka bır hattan ı phone 'u aradıgımda çalıyordu fakat ı phonun ekranında hıc bır goruntu yoktu

daha sonra home + power yaparak ekran geri geldi,

sorun ne acaba ?

3 Mesaj
12 Temmuz 2011; 21:18:41 

merhabalar ben dün aveadan iphone aldım.ve bugun bozuldu. aksama kadar bırsey yoktu.akşam facebook ve myspace e bastıgımda ekran kıtlenıyordu hıcbrsey yapamıyordum sonra aracları acamadım maılı acamadım bır kapatayım dedım ama ekran gıttı ama ortasında donen ısıkı gıbı sey kaldı bır turlu tamda kapanmadı oyle duruyor.NE YAPMALIYIM .UMARIM YARDIMLARINIZA ULAŞABİLİRİM

2698 Mesaj
13 Temmuz 2011; 11:52:44 

Sende aynısını yap hocam.10 sn falan home+power tuşuna basılı tut.Olmazsa dfu moda alıp itunes'a bağla.Google'dan yardım alabilirsin.

Sony Zx1 / Shure Se 846

59 Mesaj
19 Kasım 2011; 10:19:55 

Arkadaşlar merhaba.

Aynı sorun düngece benimde başıma geldi 1 aylık telefon. Fakat ekran kararması sonucu bi tersliğin olduğunu tahmin ettim. İllaki bir yolu olduğunu düşündüm. Bozulmuş olamazdı elbette. Power ve home tuşlarına uzun uzun bastım ama sonuç yok. Sonrasında bu sabah itunes ve Home, power tuşları işe yaradı. yukarıda arkadaşın yazdığı gibi. İlk almışcasına sevindirdi beni. Bozulması biyana garintiye ver servisi bekle telefonsuz dolaş üstelik iphone 4 almışsın ama yine tamirden servisden kurtulamamanın cabasıda basşka. Neyseki Elma firması iyi telefon yapmış.

İyi bir tasarımcı aynı zamanda kaliteli bir amaledir.Onda,Tüm mesleklerin becerisi vardır...Bir grafiker,10 doktora bedeldir,Ve 10 amale gücüne eşittir....
>> Creative Idea <<

4 Mesaj
7 Mart 2012; 11:17:10 

Aynen söylenenleri yaptım ve telefonum geri geldi bende çok sevindim Allah razı olsun bu bilgiyi paylaşan tüm herkesten

463 Mesaj
7 Mart 2012; 11:21:50 

Hort

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

iphone 4 32gb
ipad 2 3g 64gb
sony vpcf12s1e
ipod shuffle 3rd

nintendo ds fc 4355-9983-3340

200 Mesaj
7 Mart 2012; 11:29:50 

la

2 Mesaj
20 Haziran 2012; 23:57:40 

Aynı şey benimde başıma geldi; ekran gitti , arandığında çalıyo olarak gözüktü. O an reset attığımda işe yaramamıştı , itunes e bağlamıştım görmedi.
Bilgiyi paylaşana çok teşekkür ederim itunes e bağlıyken reset atmak işe yaradı :))

2 Mesaj
12 Ekim 2012; 11:03:50 

hocam merhaba bende de oldu bu ekran kararma kendimi aradığımda telefon çalıyor ama telefonda hiç bir tepkime yok ne ses ne görüntü ne yapmalıyım ? Acil yardımmmm

4473 Mesaj
12 Ekim 2012; 11:06:15 

Konuyu okudun mu ? Home ve Power tusuna ekranda elma logosu cikana kadar basili tut bakalim.

2 Mesaj
12 Ekim 2012; 11:09:53 

Vallahada oldu billahada oldu elinize emeğinize sağlık ustalarım...

469 Mesaj
12 Ekim 2012; 11:10:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kutlu3301

hocam merhaba bende de oldu bu ekran kararma kendimi aradığımda telefon çalıyor ama telefonda hiç bir tepkime yok ne ses ne görüntü ne yapmalıyım ? Acil yardımmmm

Yukarıda çözüm var dene bakalım, olmazsa başka yollar deneriz.

4 Mesaj
11 Kasım 2012; 3:06:06 

Ya benimdeee iphone 4 bozuldu telefonumun sarjı bittti kapandı ve tekrar açılmadı.Sarja taktım fakat ekran gitti ama sarja takınca ses falan geliyor yada açma kapama ya basınca foto çekme sesi geliyor ama ekranda görüntü yok ne yapmam lazım???? Home+açma kapama tusuna basıyorum ama hiç bişey olmuyor lütfen yardm:(((

1 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:10:37 

allah razı olsun bu siteden hemen hallettim sağolun varolun

152 Mesaj
5 Aralık 2012; 19:25:48 

Arkadaşlar benim de başıma aynı olay geldi, 1 saat kadar önce. Telefon 5 aylık 3gs 8 gb.
Telefonla bir görüşme yaptıktan sonra cebime koydum, telefon kesintisiz bir şekilde titredi, ne yaptıysa durduramadım bi 3 dakika kadar titreşim devam etti. Bu sırada ekranda da hiç görüntü veya tepki yoktu. Titreşim kendi kendine durdu fakat telefon hiç geri gelmedi. Hiçbir tuşu çalışmadı. diğer telefonumdan aradığımda telefona ulaşılıyor fakat telefonda hiçbir tepki olmuyor.
Şarja veya pc taktığımda hiçbir tepki yok.

Benim sorunumda restore yapamayacak olmam. Daha bugün bazı notlar aldım ve bikaç foto çektim.

Onları kurtarmak zorundayım.

Yani durum çok vahim bi öneriniz varsa çok sevinirim.

Not: Telefonda kesinlikle hiç jailbreak falan bir işlem yapılmadı, sürümü 5.1.1

Teşekkürler...

1260 Mesaj
5 Aralık 2012; 19:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Spyker

Arkadaşlar benim de başıma aynı olay geldi, 1 saat kadar önce. Telefon 5 aylık 3gs 8 gb.
Telefonla bir görüşme yaptıktan sonra cebime koydum, telefon kesintisiz bir şekilde titredi, ne yaptıysa durduramadım bi 3 dakika kadar titreşim devam etti. Bu sırada ekranda da hiç görüntü veya tepki yoktu. Titreşim kendi kendine durdu fakat telefon hiç geri gelmedi. Hiçbir tuşu çalışmadı. diğer telefonumdan aradığımda telefona ulaşılıyor fakat telefonda hiçbir tepki olmuyor.
Şarja veya pc taktığımda hiçbir tepki yok.

Benim sorunumda restore yapamayacak olmam. Daha bugün bazı notlar aldım ve bikaç foto çektim.

Onları kurtarmak zorundayım.

Yani durum çok vahim bi öneriniz varsa çok sevinirim.

Not: Telefonda kesinlikle hiç jailbreak falan bir işlem yapılmadı, sürümü 5.1.1

Teşekkürler...

Home + Power tuşuna basıp reset atmayı denediniz mi? Uzunca bir süre deneyin.

iPhone 4 (iOS 6.01) - iPhone 4S (iOS 5.1.1 JB)- iPad 3 - (iOS 5.1.1 JB) - iPhone 2G (3.1.3 JB, öldü)- XBOX 360 Arcade PAL - Packard Bell EasyNote TS623TK (i5 2450 Sandy Bridge - Nvidia GT630M 2GB VRAM - 6GB RAM - 15.6 HD LED) iPod nano 7. gen 16GB- Sennheiser CX-300 II - Sennheiser CX-200 Street - Gibson 1974 Les Paul Custom VOS - 2012 Honda Civic Elegance (FB7) 2012 Kia Cee'd 1.6 CRDi Concept Plus - LastFM

152 Mesaj
5 Aralık 2012; 19:47:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Home + Power tuşuna basıp reset atmayı denediniz mi? Uzunca bir süre deneyin.

Çok sağolun hocam fakat mesajda da yazdığım gibi, reset yapamam, yedeklemediğim bikaç önemli veri var ne yazık ki...

Başka bir yolu varmıdır acaba_

152 Mesaj
5 Aralık 2012; 21:00:39 

@Nemésis

Hocam çok teşekkür ederim. Home + Power tuşlarına 8 sn basılı tuttum hiçbir veri silinmeden sorun halloldu. :)

126 Mesaj
11 Ocak 2013; 9:25:58 

arkadaşlar an itibariyle ( 11/01/2013 09:23 ) iphone 4s garanti jailbrake'siz , telefon sabah 7de evden cıkarken 60% sarjdayken basıyorum acılmadı , sarja taktım bekledim acılmadı , dalmısım işe güce elime aldım aynı sekilde sorun devam ediyor , google'dım buraya düştüm , yukardaki işlemi yaptım ve telefon resetlendigi vakit itibariyle kendine geldi , sarj 49'da , neden yapıyor bunu merak ettim..

ayrıca bu cozumu ileten arkadaslara teşekkür ederim.

ps3(GOW3,LBP GOTY,PRINCE OF PERSIA,PES09,FIFA10,GTA4,UNCHARTED,INFAMOUS)

129 Mesaj
10 Şubat 2013; 18:58:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Rica ederim ne demek

Aynısı benimde başıma gelmişti, oradan biliyorum, çözümü de kendim üretmiştim

Allah razı olsun senden .Aynısı başıma geldi itunes'a bağlanmadan yaptım geldi şuan havalara uçuyorum

1 Mesaj
17 Mart 2013; 22:30:43 

Arkadaşlar. 4s im dün gece birden kapandı açmaya çalıştım normal elma logosu ve pin isteği geldi pin kodunu giriniz dedi açtım ekran geldi ve bir kac sn sonra tekrar gitti napmam gerek telefonu gitti gidiyor dan aldım,ürün replıkadır. halada öyle ekran gidip geliyor hpme+power tuşları işe yaramadı itunes le yapmayıda beceremedim. 2 tane telefoncuya götürdüm fakat çöpe atın işe yaramaz dedi,öyle düşünmüyorum sanki çalışcak gibime geliyo Lütfen yardım edınnn

1 Mesaj
18 Nisan 2013; 16:38:43 

Arkadaşlar Benimde Aynı Sorun Oldu.
Dediğiniz Dediğiniz Gibi Homa+Power Tuşu İle Açıyorum Tam Elma Resmi Geliyor Ve Telefon Açılmış Hale Gelecekken Gidiyo Ve Tekrar Home+Power Yapınca Geliyo Şarzımda Az Olduğu İçin USB Kablosu Takılı İken Yapıyorum Bi Tavsiyede Bulunurmusunuz Operadan Adobe Flash Player İndiririken Oldu. :( :( Cevaplarınızı Bu Gönderiye Cevap Olarak Göndermenizi İsterim...

nurettinkeless bu mesajı paylaştı

1 Mesaj
6 Ekim 2013; 21:36:04 

Hepinize çok teşekkür ederim ALLAH hepinize bi sorununuzda böyle yardımcı olacak insanlar nasip etsin Tekrardan ALLAH razı olsun hepinizden

2808 Mesaj
19 Ekim 2013; 16:29:18 

Yardımcı olan herkese teşekkürler, aynı şey şimdi başıma geldi home+power basılı tutarak çözümü buldum harikasınız

In der Liebe und im Krieg ist alles erlaubt

SteelSeries Sensei RAW Frost Blue ~ SteelSeries 7G Keyboard ~ SteelSeries Siberia v2 Frost Blue Edition

14 Mesaj
30 Ocak 2014; 19:31:25 

selamunaleykum arkadaslar, bende de 4 var ve yeni olmasına ragmen anıden ekranı karardı, okuduklarıma gore bagladım cıhazı i tunesa ve su an i tunes işareti var ve laptopla guncelleniyor dgru mudur lutfen acil cevap

7 Mesaj
15 Mart 2014; 2:50:53 

Lütfen bana yardım edin sorunum sizlerin sorununu aynısı ama hiçbiri hemde hiçbir işe yaramıyor. Bakın anlatayım ben iphone ile fotoğraf çekilirken arkadaşım telefona ufacık çok minik şekilde vuruyor ve dengesizlikten telefon yere düşüyor, yüz üstü mü yoksa arkasındaki şarjlı kabın mı üzerine düştü bilmiyorum ama telefonu elime aldığımda ekranda en ufak bir çizik bile olmamasına rağmen görüntü gelmiyor sürekli simsiyah. arkadaşımın telefonundan benim telefonu arıyorum çalıyor ama hani aramayı açamıyorum, sonra sim kartı çıkarıp taktım yine olmadı dolayısıyla telefon şuan kapalı görünüyor, o günde şarjı fuldü yanı şarj bitmiş olamaz. home power tuşunu denedim olmadı, 3 dakika aralıksız basılı tuttum olmadı, itunes e bağladım yine 3 dakika beklettim olmadı, 1 ucunu telefona takıp home tuşuna basılı tutup itunes a taktım yine olmadı. kurtarma modu hazırlanıyor falan yazıyor güncelleme atıldı diyor her şey oldu diyor telefonunuzda pin kodunu girin diyor sorun şu ki telefonumda ekran hala yok. neler neler denedim internette yazan bütün şeyleri denedim lütfen bana yardım edin sorunum sizinkilerin aynısı ama hiçbir şekilde olmuyor

1634 Mesaj
20 Mart 2014; 14:24:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

En başta sakin ol.
-Telefonu iTunes a bağlamayı denedin mi?
-Denediysen Home ve Power tuşuna ekrana birşey gelesiye kadar basılı tut.

Sonra buraya yaz

allah razı olsun.. 1 haftadır kapalıydı

A8 Kadar zevk verseydin gülüm,vites yerine elini tutardım..

1075 Mesaj
20 Mart 2014; 15:47:17 

yardımlaşmmaya devam

BİZE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=1457463

178 Mesaj
21 Mart 2014; 0:51:17 

Benimde işime yaradı bu yöntem teşekkürler

8 Mesaj
3 Haziran 2014; 12:45:46 

az önce 4s'im yere düştü 2 saattir uğraşıyorum açılması için home + power tuşu ile hallettim çok teşekkürler

19 Mesaj
25 Temmuz 2014; 9:34:18