Şimdi Ara

2.Nesil iPad'de OLED ekran dedikoduları rafa kalkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2.Nesil iPad'in OLED ekrana sahip olmasını bekleyen kullanıcıları üzecek haber, Digitimes'dan geldi. Uzakdoğu'nun önemli yayın organlarının başında gelen Digitimes'in haberinde yer alan iddiaya göre Coretronic, 2.Nesil iPad'de kullanılacak olan BLU'ları yani arkadan aydınlatma ünitelerini Chime Innolux (CMI) ve LG Display'e tedarik edecek.

Digitimes, Coretronic'in konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındığını söylerken; Coretronic'in yanı sıra Radiant Opto-Electronics'in de LG Display'e BLU tedarik edeceğini belirtti.

Bu haberin OLED ekran bekleyen kullanıcıları neden üzeceğini belirtmek gerekirse; OLED ekranlar yapıları gereği harici bir aydınlatma kaynağına ihtiyaç duymazken LCD teknolojisi arkadan aydınlatma birimlerine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, iddianın doğru olduğunu kabul edersek; Apple 2.Nesil iPad'in ekranın da muhtemelen 1.Nesildeki gibi arkadan LED aydınlatmalı IPS panel kullanacağını söyleyebiliriz.

• Bence yerinde bir karar...
  • iPad 2 de oled çok erken Olurdu zaten...fakat iPad 3 te mutlaka kullanilacaktir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSafari -- 9 Aralık 2010; 15:27:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayStation3lack

iPad 2 de oled çok erken Olurdu zaten...fakat iPad 3 te mutlaka kullanilacaktir...

Neden erken olacak? Bir teknoloji ne kadar erken çıkarsa müşteri için o kadar iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

iPad 2 de oled çok erken Olurdu zaten...fakat iPad 3 te mutlaka kullanilacaktir...

Neden erken olacak? Bir teknoloji ne kadar erken çıkarsa müşteri için o kadar iyidir.

Pazarlama stratejisi arkadaşım nasılsa daha doğru düzgün rakibi dahi çıkmamış o kategoride alacak olan nasılsa gidip onu alacak rakipleri aynı ürün kalemindeki ürünlerini piyasaya sürdüğünde apple o zaman o özellikleri katacaktır şu anda tekel durumunda haybeye fazladan yatırım yapmalarına gerek yok.
  • tamam ips ekran olsun ama bu sefer retina olsun!! :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeratull

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

quote:

Pazarlama stratejisi arkadaşım nasılsa daha doğru düzgün rakibi dahi çıkmamış o kategoride alacak olan nasılsa gidip onu alacak rakipleri aynı ürün kalemindeki ürünlerini piyasaya sürdüğünde apple o zaman o özellikleri katacaktır şu anda tekel durumunda haybeye fazladan yatırım yapmalarına gerek yok.

O zaman arkadaş Apple yöneticisi.

• OLED ekran üreticisi olan büyük üreticiler (başta samsung ve Sony) doğrudan ve/veya dolaylı olarak Applenin rakipleri durumundalar. Bunun dışında kalan üreticilerde üretim kalitesi, ve kapasitesi olarak Apllenin isteklerini karşılayamayacakları için kısa vadede Apple OLED e geçemez. Tabi sürprizde yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resler

OLED ekran üreticisi olan büyük üreticiler (başta samsung ve Sony) doğrudan ve/veya dolaylı olarak Applenin rakipleri durumundalar. Bunun dışında kalan üreticilerde üretim kalitesi, ve kapasitesi olarak Apllenin isteklerini karşılayamayacakları için kısa vadede Apple OLED e geçemez. Tabi sürprizde yapabilir.

o zaman bu arkadaşta 2. apple yöneticisi
  • apple iphone daki poltikasını izlerse,

o zaman ipad2 den önce iPads gibi bir modifiye bir model çıkarabilir. 2012 belki ipad 2 gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekoc

apple iphone daki poltikasını izlerse,

o zaman ipad2 den önce iPads gibi bir modifiye bir model çıkarabilir. 2012 belki ipad 2 gelir.

Eğer öyle olursa 2. nesilde iPhone 3G gibi ana özellikleri oturur kasa değişikliğine gidilir ve 3. Nesil de o kasa kullanılır.
  • Samsung Apple'ın rakibi olabilir de, bu işlemci falan satmasına engel değildi daha önceleri. Şimdi de olmaz. Ona bakılırsa Google hiçbir şekilde iOS'e destek vermemeli, çünkü iOS'in rakibi Android. LG'de Apple'ın rakibi akıllı telefonda ama Apple'ın kapasitif ekranları LG firmasından geliyor. Bu firmalar birbirlerine rakip olsalar da düşman gibi düşünmezler, o benim rakibim onunla iş yapmam ben demezler, amaç sadece kâr etmektir, bunun için herkesle iş yaparlar.
  • resler doğru demiş. Büyük OLED üreticileri Apple'ın rakibi OLEd teknolojisinin Apple tarafından kullanılmasını istemiyor olabilirler.
    Ayrıca bugün samsung kendi cep telefonlarının ekranlarını değiştirmek için dahi yeterli OLED üretim kapasitesine sahip olmadığı söyleniyordu. samsung bu yüzden yeni fabrika yapacaktı. Ipad2 gibi 10" lik ve milyonlarca satması beklenen bir ürüne OLED ekran yetiştirebilecek dünya üzerinde üretici olmayabilir.
    Umarım bu sefer ipad te üretim sıkıntısı olmaz. Geçen sefer kimse beklemiyordu bu kadar çok satacağını ama bu sefer her şey ortada. Yeteri kadar üretsinler de Türkiye'ye de çok gecikmeden gelsin. İnsanları 1600TL'ye Galaxy Tab almaya mecbur etmesinler.
  • İPad 2 nin ekranı kesinlikle farklı olacaktır, farkli olmali...eger ipad 2 de retina ekran olmazsa ip4 ten sonra ipad 2 ekranı insanların gözüne çok kötü gorunecektir...ben ip4 ten sonra ufak laptop ekranımın bile pixellerini saymaya başladım...ip4 te müthiş kaliteli bir ekran var...
  • insallah yuksek cozunurlukle gelir arkadaslar dediginiz gibi ip4 den sonra hic cekilmez ipad ekrani dusuk cozunurlukle :P
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.