- x
>>>Mitsubishi ASX kullanıcıları<<<
276 Cevap46929 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1109 Mesaj
9 Aralık 2010; 10:43:41 

Bu başlık Mitsubishi ASX araçları kullanıcılarının araç hakkındaki görüşlerini ve tecrübelerini paylaşmaları için açılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etnaxy -- 27 Aralık 2011; 15:46:37 >

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
[İmam-ı Azam]

491 Mesaj
9 Aralık 2010; 13:58:40 

Merhaba, merak ettiğiniz konular neler söylerseniz cevaplarız. Ben aracı yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.

1109 Mesaj
9 Aralık 2010; 14:05:47 

genel olarak

Süsansiyon;
Yakıt;
Servis araliği;
Teslim Süresi;
Aldığınız fiyat;
Sorunları;
Kötü yanları;

konularında bilgi verebilirmisiniz?

[İmam-ı Azam]

491 Mesaj
9 Aralık 2010; 14:40:28 

Kısaca cevap vereyim süspansiyonlar orta sertlikte diyebiliriz yani virajlarda yana yatma gibi durumlar yok ama yoluda çok fazla hissettirmiyor, sınıfı göz önüne alındığında beklediğimden konforlu uzun yolda bir rahatsızlık hissetmedim. Koltukları da yan destekleri ve sertlikleriyle oldukça başarılı. Servise 15.000 km de bir giriyor henüz girmedim tabiki, bu arada arabada triger kayışı yok zincirli bu da bakım için oldukça önemli. Teslimat süresini bayiler bilir ben ilk alanlardanım ve pek beklemedim 47.500 tl idi tanıtım fiyatı. Yakıt konusuna gelirsek 1.6 benzinli rakipleri içerisinde ASX'ten daha az yakan bir araç olduğunu sanmıyorum. Uzun yolda bir depo ile 1000 km civarında bir menzili var tabi bu agresif bir kullanımla değil aynı zamanda çok yavaş kullanarakta değil yani konya ovasında 80 le giderek değil:) Kötü yanlarına gelecek olursak araç tek paket ve hiç bir opsiyonel seçenek yok. Cam düğmeleri sürücününki hariç ışıklandırmalı ve tek dokunuşlu değil. Anahtarı biraz basit. Yol bilgisayarı düğmesi gösterge panosunun yanında. Orijinal paspası aracın yanında vermiyorlar. sorunlarına gelecek olursak; şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım aracın mekanik aksamında vuruntu ses vb şeyler duymadım.

1467 Mesaj
11 Aralık 2010; 19:39:24 

quote:

Orijinalden alıntı: unforthepage

Kısaca cevap vereyim süspansiyonlar orta sertlikte diyebiliriz yani virajlarda yana yatma gibi durumlar yok ama yoluda çok fazla hissettirmiyor, sınıfı göz önüne alındığında beklediğimden konforlu uzun yolda bir rahatsızlık hissetmedim. Koltukları da yan destekleri ve sertlikleriyle oldukça başarılı. Servise 15.000 km de bir giriyor henüz girmedim tabiki, bu arada arabada triger kayışı yok zincirli bu da bakım için oldukça önemli. Teslimat süresini bayiler bilir ben ilk alanlardanım ve pek beklemedim 47.500 tl idi tanıtım fiyatı. Yakıt konusuna gelirsek 1.6 benzinli rakipleri içerisinde ASX'ten daha az yakan bir araç olduğunu sanmıyorum. Uzun yolda bir depo ile 1000 km civarında bir menzili var tabi bu agresif bir kullanımla değil aynı zamanda çok yavaş kullanarakta değil yani konya ovasında 80 le giderek değil:) Kötü yanlarına gelecek olursak araç tek paket ve hiç bir opsiyonel seçenek yok. Cam düğmeleri sürücününki hariç ışıklandırmalı ve tek dokunuşlu değil. Anahtarı biraz basit. Yol bilgisayarı düğmesi gösterge panosunun yanında. Orijinal paspası aracın yanında vermiyorlar. sorunlarına gelecek olursak; şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım aracın mekanik aksamında vuruntu ses vb şeyler duymadım.

Şehiriçi tüketim rakamları hakkında neler söyleyebilirsiniz? 1 depo ile şehiriçi menzili ne kadar? Yüksek hızda rüzgardan etkilenme ne durumda? Ses yalıtımı başarılı mı? Start-stop ve hill-holder işlevsel mi? Cevaplarsanız sevinirim..

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

491 Mesaj
11 Aralık 2010; 20:11:58 

AS&G oldukça işlevsel ve verimli çalışıyor yokuş kalkış desteği 3 sn kadar tutuyor arabayı gerçekten bu bir rahatlık. Aracın yol tutuşu her koşulda çok iyi ses yalıtımı oldukça göreceli bir konu bilemem önceki araçlarınızı sadece şunu söyleyebilirim rahatsız edici bir ses yok. Ş.içi bir depo ile ortalama 750 km gidiyor.

449 Mesaj
12 Aralık 2010; 9:37:06 

quote:

Orijinalden alıntı: unforthepage
AS&G oldukça işlevsel ve verimli çalışıyor yokuş kalkış desteği 3 sn kadar tutuyor arabayı gerçekten bu bir rahatlık. Aracın yol tutuşu her koşulda çok iyi ses yalıtımı oldukça göreceli bir konu bilemem önceki araçlarınızı sadece şunu söyleyebilirim rahatsız edici bir ses yok. Ş.içi bir depo ile ortalama 750 km gidiyor.

Deposu kaç litre kuzum bunun? Ben 2 dizel aracımla da zor yakalıyorum söylediginiz degerleri. Litre/100 km degerlerinizi fabrika degerleri ile birlikte paylasirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

472 Mesaj
12 Aralık 2010; 9:44:49 

2011 ortalarında 1.8 dizel motorlusunuda getireceklermiş,fiyat konusunda bilgi alamadım temsadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bafbaf -- 12 Aralık 2010; 9:45:32 >

1467 Mesaj
12 Aralık 2010; 10:12:27 

Deposu 63 litre. Benim jazz'ımınki 42 litre ve şehiriçi 500 km yaptığıma göre jazz ile aynı yaktığı ortaya çıkıyor ( fabrik verileri de zaten ASX ort: 5.9, Jazz CVT: 5.8 lt / 100 km)..
Bu aracın 1.8 Dizel CVT'si 4x4 çekişli. Vergisi dışardaki gibi makul olsaydı, dört-dörtlük bir tercih olurdu ..Bu tür SUV tarzı ve görece ağır olan otomobillerin otomatik viteslileri- performans kaybından dolayı - yurt dışında çoğunlukla 1.8 ve üzeri hacimli motorlarla satılıyor. Bu bizde en az %30 daha fazla vergi olduğu için alamıyoruz..Oysa emisyona göre vergilendirilse bir çok kişinin tercihi olabilirdi..

forsa bu mesajı paylaştı

449 Mesaj
12 Aralık 2010; 13:44:58 

bu yıl vergide emisyona dayalı bir sistem gelecek diyorlardı haber varmı?

1467 Mesaj
12 Aralık 2010; 15:00:39 

quote:

Orijinalden alıntı: pierrecardin

bu yıl vergide emisyona dayalı bir sistem gelecek diyorlardı haber varmı?

Okuduğum kadarıyla sadece elektrikli otomobiller için özel bir vergilendirme sözkonusu. Kısa vadede değişen bir şey yok yani.

1109 Mesaj
13 Aralık 2010; 20:08:42 

valla 1.8 dizel 4x4 ü çok güzel olurdu...Maaşımın yarısı develete gidiyor Ssk+gelir vergisi,diğer yarısı kdv+ötv ,sömürülüyoruz yemin ederim,manga ve himayeye girsek bu kadar sömürülmezdik,üstüne bedava ingilize öğrenir ve amerikaya giriş çıkışımız kolay olurdu.

[İmam-ı Azam]

6367 Mesaj
14 Aralık 2010; 11:22:09 

ASX 1.8 dizel 4x4 CVT sanziman olursa fiyat en az 80bin TL olur.

449 Mesaj
14 Aralık 2010; 23:03:49 

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst
ASX 1.8 dizel 4x4 CVT sanziman olursa fiyat en az 80bin TL olur.

+1

491 Mesaj
14 Aralık 2010; 23:48:57 

Rakiplerinin dizellerine bakarsan 80 full versiyonu için az bile

1109 Mesaj
17 Aralık 2010; 16:51:32 

60 bin civarı olsa şeker gibi olur.Piyasada 60 bine golf satılıyor

[İmam-ı Azam]

185 Mesaj
17 Aralık 2010; 17:06:53 

ben de incelemiştim bu aracı detaylı olarak.mitsu lancer 2009 vardı bende sattım onu.içi aynı köpek balığı gibiydi.alan arkadaş ne düşünüyor bilemem ama bana 117 beygir biraz azgelmişti o zaman.gidişi nasıl yanı motor kasayı kaldırmakta sorun yaşıyormu?

Akrep sokar Ateş yakar.Bu ikisinin arasındaki sadece basit bir kafiyemidir?

25 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:48:46 

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI ASX 1.6 MT 2011 İSTANBUL]

491 Mesaj
17 Aralık 2010; 19:13:43 

Test cevap vermiş soruya ki zaten kaldırmasa bu motorla satmazlar yine de cevap vereyim aracın torku ve hızlanması birçok binek 1.6 araçtan daha iyi çünkü motor ve şanzıman çok uyumlu vites oranları başarılı hissedilen güç kesinlikle 117 bg den daha fazla

809 Mesaj
9 Ocak 2011; 11:26:09 

Asx ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için http://www.yenimitsubishiasx.com

Mitsubishi Club Turkey | www.mitsubishiclubturkey.com

246 Mesaj
21 Ocak 2011; 15:23:22 

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

valla 1.8 dizel 4x4 ü çok güzel olurdu...Maaşımın yarısı develete gidiyor Ssk+gelir vergisi,diğer yarısı kdv+ötv ,sömürülüyoruz yemin ederim,manga ve himayeye girsek bu kadar sömürülmezdik,üstüne bedava ingilize öğrenir ve amerikaya giriş çıkışımız kolay olurdu.

insan çoğu zaman isyan ediyor valla ne yapalım

6367 Mesaj
23 Ocak 2011; 20:10:03 

Lancer ve ASX'e yilbasinda baya zam geldi. Colt'ta ise kampanya var. Bu aralar pek lancer-asx alan olmaz heralde.

7 Mesaj
27 Kasım 2011; 1:01:35 

Selam dostlar, ben bir haftadır araştırma yapıyorum, nerdeyse tüm cross-over lara baktım, bazılarını test ettim. Kia Sportage'da 2011 yok, oyüzden adamlar pek sallamadı beni, yeni modelde pek de indirim olmaz 65 bin lira olur dediler. Artı donanım olarak asx'ten daha boştu. Bi fazlası geri görüş kamerasıydı. ix35 in benzinlisi yoktu dizel olanı test ettim. Arabanın dıştan ve icten şekli oldukca iyiydi ancak gdi motora tüp takılmıyo olması beni endişelendirdi. Asx'le performansı aşağı yukarı aynı ve tüp takılamayan bi model.

qasqhai ise tam fiyasko. Arabaya binince sanki reno kangoo'ya binmiş gibi oldum. Çok dandik bi plastik malzeme var. Zaten deri koltuklu filan modeli ya yok yada ellerinde yok, fiyatı da zaten biraz abartı. O arabaya o kadar para nasıl veriyolar acıkcası pek anlayamıyorum. heralde ilk cross over olmanın ve ikinci elinin avantajı diye düşünüyorum ama zamanla değişir herşey. ASX'ten 10bin lira aşağı olsa belki düşünülebilirdi. Juke 'a sakın bakmayın zaten, dapdar araba. ön koltuğu hadi biraz geri cekersin filan da, arkadakinin haline acırım:) bagajı da kücücüktü ayrıca.

Tiguan ve Yeti'ye hic bakmadım gereksiz fiyat fazlalığı var bence. Kalite olarak mitsubishinin cok ilerisinde olduklarını düşünmüyorum. Yeti zaten doblo gibi bi araba dıştan. İçten de çok parlak değil. Açıkçası ben ASX'i test ettikten sonra neden diğer modeller kadar tutulmadı acaba, niye piyasada fazla yok diye düşünürken arabanın piyasaya gireli 1 sene anca geçtiğini farkettim. Satışları fena değil. Bir senede ankarada 1350 tane satılmış. Bunu söyleyen satışcı ama şöyle bişey yaşadım:

gecen cumartesi arabaya Azizoğlu'nda bakmıştım, beğendim fiyat konuştuk hesap kitap yaptık, satış temsilcisi elinde her renkten olduğunu söyledi hangisini istersen hemen ayarlarım dedi. Bugün gittiğimde ise intense modelinden ellerinde kalmadığını ve gelen tırda da sadece beyaz ve kırmızı olduğunu söyledi. Yine de illa başka renk istersen ben bişeyler yapmaya calışırım diğer gelcek olan tırdan ayarlarım filan olmazsa dedi.
colt daha revaçta olabilir ama asx de bu şekilde işte.

tamam satışçılarda hep biraz abartma veya gözboyama teknikleri vardır ama bu da bi göz boyama olamaz diye düşündüm. Yani araba harbiden satılıyo sanki. 1-2 sene icinde ikinci eli de sağlam olcak gibi yani.

Ben şu an dizel focus kullanıyorum, asx'in benzinli motoru kücük devirlerde zayıf gibi geldi oyüzden. Ama 3000 devirden sonra ummadığım şekilde şahlanıyor. Tabi ekonomik kullanmak icin 2000devir civarında kullanmak gerekiyor bu da performans istiyosanız yakıtı düşünmiceksiniz anlamına gelir. Sürüş keyifliydi direksyon filan yumuşak, arabaya cabuk alışıyosunuz. Amortisorler ix35'ten daha yumuşak. start stop özelliği güzel, yokuşta filan kalkışı süper.

arabada biraz fazla motor ve yol sesi vardı. Yani olması gerekenden bence baya fazlaydı. ama 215 lastikler var tabi. Bide bu japon arabası işte. İllaki oluyo. Yalıtım %40 kesiyor dedi.

Peryodik bakımları 15bin km'de bir 210 tl imiş. Bana herkes cok pahalı olduğunu söylemişti, ama oldukca uygun geldi.

Plastik aksanlarda kanserojen olmayan bi plasyik seçilmiş. Sade ama kaliteli geldi bana. zaten ekranı da aldım ekstradan. geri görüş kamerası navigasyonu, bluetooth, multimedya kısmı filan olan dokunmatik bişey. krom aksesuar, paspaslar ve yalıtımın yarısı da benden olsun dedi. (500 liraya ziebart'da yalıtım yapılcak) Benim arabama cok düşük fiyat verdiler. O kısımda anlaşamadık.

yine bir pazarlama stratejisi olarak düşündüğüm ve sevmediğim bi şey de geldi başıma. Pazartesi günü %4 zam geleceğini söylediler. Bugün sözleşme yapmazsak pazartesi icin zamlı fiyattan yapacağımızı söylediler. Pazartesi görcez bakalım:) Pek inanmadım ama zaten arabayı almaya niyetli olduğumdan tamam dedim yanan bi 50 liramız olsun:) Vazgeçersen yine vazgeç ama pazartesi 9bucukta haber vermiş ol bana almayacaksan dedi. O şekilde anlaştık.25bin civarı çıkcak kredi icin de 0.99 dan vercem dedi, hatta biraz daha düşürcem dedi hadi bakalım.

Bilmiyorum bakalım iyi mi ettik kötü mü? Alan arkadaşlar ne diyosunuz iyi mi etmişim?

7 Mesaj
27 Kasım 2011; 1:09:07 

bu arada mesajı tekrar okudum da kia sportage 65bin değil 62 bin olacak. Yanlış bilgilendirme olmasın:)

365 Mesaj
27 Kasım 2011; 20:03:45 

Selam.

1 ay önce ibiza aracımı satınca ne alalım derken ASX'i test ettim. Gerçekten çok güzeldi. Yumuşak bir sürüşü vardı ve bence yakıt ekonomisi yönünden başarılı hatta sınıfının lideri. Sizin bahsettiğiniz düşük devirlerde ki cansızlığın nedeni (ki bende gayet atik idi 1.6 benzinliye göre) motorunun mivec olmasıdır. Mivec'te mantık düşük devirlerde ekonomi iken yüksekte performanstır. Satış temsilcileri ile yaptığınız diyaloglara için ise ne diyebilirim politikaları bu şekilde ve eğer karar verdiyseniz almaya çokta takmayın ne söylediklerine sadece olabildiğince indirim yaptırın :)

Bende asx araştrması içine girdim ve kısmet ise 2. el almayı ciddi anlamda düşünüyorum. Yalnız benim test sürüşü esnasında olumsuz olarak söyleyebileceğim sadece yalıtım konusu. Bagaj tarafından gelen uğultu (60'tan sonra) ve yol sesi benim ibiza'dan dahi fazla idi. Gerçi bu konuda da çözümler var araştırmak gerekir.

Bunların dışında maddi gücünüzü bilmiyorum fakat Ocak'ta gelecek olan Subaru XV'ye de bir göz atın derim. Oda çok başarılı olacak kanımca fakat fiyat olarak giriş paketinin 70 bin lira olacağı söyleniyor ve otomatik vites (cvt) şeçeneği de olacak. Açıkçası bunların dışında benim gözümde crossover segmentinde başka ilgimi çeken model olmadı.

1103 Mesaj
28 Kasım 2011; 10:53:00 

Ben tam olarak kurban bayramı arifesinde teslim aldım asx imi, şu ana kadar gercekten cok memnunum aractan, eski aracım megane II full donanımlısı idi, bu aracın donanım olarak megane dan eksiği yok fazlası var, auto start stop ve hill holder cok güzel donanımlar, ayrıca esp standart, sadece arkadasında dediği gibi cam düğmelerinin ısıklandırması yok(sanırım kolaylıkla cozulebilecek bir problem ışıklı düğme bir şekilde temin edilebilir) ,araç müthiş ekonomik alır almaz depoyu doldurdum yarım depo ile 600 km gittim, sonra brc lpg taktırdım araca; benzinde şehiriçi aracın alındıgından beri genel ortalaması 6,8 lt olarak gercekleşti, sıkışık trafik ve eskişehir yolu gibi şehirdışı sayılabilecek yerlerde kullanımla bu değeri yakaladım. Aşırı bir yol sesi yok aracın, meganeda ne kadar varsa bunda da o kadar var, beni pek rahatsız eden bir durum değil ama motor sesi çok hoşuma gidiyor, düşük devirde gayet sessiz ama biraz basınca ben burdayım diyor sürücüye keyif verici bir sesle, aracın direksiyon sistemini mutlaka kullanılmalı alınmadan önce, şimdiye kadar kullandıgım arabalar içinde en güzel direksiyon bu oldu, müthiş hafif ve tepkili, bagaj bir aile için yeterli ölçülerde, kapıların yan taradfındaki plastikler daha kaliteli olabilirdi ama bundan da rahatsız olabilecek kişiler döşemecilerde uygun fiyata güzel bir kaplama yaptırabilirler diye düşünüyorum, genel olarak aracın bir kac eksisi dısında artıları bir hayli fazla diyebilirim, sonuc olarak zevkle biniyorum hatta binmek için bahane arıyorum, birde aracın yüksek olması binek aractan terfi eden benim gibi kullanıcılar için ayrı bir hoşluk yaratıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chevymel1 -- 28 Kasım 2011; 10:54:25 >

2011 Mitsubishi ASX

7 Mesaj
29 Kasım 2011; 0:23:37 

Eveeeeeeeeet! Şu anda beyaz Mitsubishi ASX intense' im Temsanın deposunda:) Şimdilik benim focusu satana kadar beklicem. bu bekleme biraz uzun sürerse 2012 ile birlikte trafiğe cıkartcam. 350 lira 350 liradır:) Bu arada yeni aksesuarlar gelmiş arkadaşlar. sitede mevcut ama azizoğlundaki satışcıların haberi yok:) yoktu yani bu sabaha kadar:) arkada eksozun üstündeki krom aksesuar baya hoş güzüküyo. Ondan da sipariş ettirdim bitane. Bunları aslında dışardan getirtebilsek cok ucuza gelir diye düşünüyorum.

Burda yorumlarıyla bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum, özel mesajlarımı cevaplayan arkadaşlara da cok teşekkürler. Arabayı alınca bakcaz artık inşallah nazar filan değmez dediğiniz gibi memnun kalırım hayırlı şekilde kullanmak nasip olur

365 Mesaj
29 Kasım 2011; 15:05:40 

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Aldığınız fiyatıda mümkünse yazabilir misiniz?

88 Mesaj
29 Kasım 2011; 15:42:44 

1.8 dizel gelecek ay geliyormuş yalnız manuel 4*2, 1.6 otomatik vites gelecek haziranda geliyormuş yine 4*2 ,
dizel otomatik ne zaman gelir gelirmi gelmezmi belli değil manuelini getirdiklerine göre onu satabilmek için en az 1 sene getirmezler o kesin
bu sınıfta araç satıpta 4*4 otomatik vitesi hiçbirşekilde opsiyon olarak sunmamak nasıl mantıktır anlamadım... vergi sınıfıylada alakası yok madem 1.8 i getiriyosun adam gibi otomatik vites olarak getir be kardeşim onuda 2 alternatifli 4*2 4*4 şeklinde sat, yok illaha en dandik kombinasyonları getirmek konusunda muhteşemler...
ben şahsen bu sınıf araba alıpta hayatta 4*2 almam, düz vites araba zaten hiçbirşekilde almam(hayatımız Istanbul trafiğinde geçiyor) dolayısıyla bizim gibi kullanıcılara Mitsubishinin satacağı araba yok her ne kadar arabanın dizaynı çok hoş olsada...

2012 BMW F30 320i

18966 Mesaj
13 Aralık 2011; 12:02:04 

Haftasonu LPG'li 2X4 5 ileri manüel vites ASX ile Ürgüp-Göreme'ye gittik. Giderken 2.11 TL'den ve gelirken de 2.25 TL'den LPG aldım. Nevşehir'den Adana'ya 320 km'yi 50 TL'lik LPG ile katettim.

Beyaz ASX Beyaz KAR gördü ilk defa...

0

0

0

0

1103 Mesaj
19 Aralık 2011; 16:15:39 

Hafta sonu ilk şehirlerarası seyahatimi gerçekleştirdim, Ankarada-Eskişehire gidip geldim, aracın konforu gayet yerinde kesinlikle yol sesi falan rahatsız etmedi, bu sınıftaki diğer araçlar kadar yol sesi var, yani 110 ile giderken müziğin sesini fazla açmadan güzelce dinleyebiliyorum, henüz 1500 km de olduğu için araç motoru açmak için ilk kez dip gaz yaptım, ankara eskişehir güzergahının gidenler bilir dümdüz ip gibi bir yoldur, düz yolda 5.viteste ve 5000 devirde araç tam olarak 200 km hız yaptı, biraz daha yokus aşagı yerlerde 210 gördüm, 4.viteste 6000 devirde 165 civarına kadar cıkıyor, performansı en azından bana göre az falan değil gayet yerinde ve yakıt konusunda sanırım soylemeye bile gerek yok artık, 110 km/sa hıza ayarladım bütün güzergah arada bir basma harici ortalama 6,5 lt/100 km yaktı, bu fiyata bu sınıfta bu ekonomide ve bu tasarımda başka bir araç düşünemiyorum

2011 Mitsubishi ASX

1123 Mesaj
20 Aralık 2011; 15:37:31 

Bugün beyaz renk bir asx intense sahibi olduk. Hayırlısı olsun

F20 SPORTLİNE

402 Mesaj
20 Aralık 2011; 20:02:13 

hayirli olsun.

MiMaR
Black 2010 Lancer Zonguldak

1109 Mesaj
22 Aralık 2011; 10:30:54 

4x4 versiyonunu alan yok sanırım henüz....

[İmam-ı Azam]

402 Mesaj
22 Aralık 2011; 11:48:21 

109.900 TL zor verirler 1.8 asx e...

MiMaR

3168 Mesaj
22 Aralık 2011; 12:15:07 

quote:

Orijinalden alıntı: adres63

109.900 TL zor verirler 1.8 asx e...

yuvarlak hesap 110 desek; 110.000 ile alınacaklar listesinde oldukça alt sıralarda yer alır - belki de sıralamaya bile giremez
subaruXV alırım 70-82 arasında fiyatları

KÖPEKBALIĞI
MITSUBISHI LANCER İNVİTE 1.6 MT 2011 BLACK

http://www.flickr.com/photos/ggleken/

180 Mesaj
27 Aralık 2011; 13:11:22 

SUV tipi benzinli araçlar arasında ASX zaten en az yakanı bildiğim kadarıyla.
Ben aracın orjinalliğini bozmayı pek sevmem bu yüzden LPG ye pek sıcak bakmıyorum,Isınamadım zaten güvenlik sebebiyle.
Ayrıca LPG takılınca Garantisi bozulmuyor mu? Servis ne diyor.

180 Mesaj
27 Aralık 2011; 13:15:17 

Arkadaşlar 3 model arasında kaldım karar vermekte zorlanıyorum ve hep araştırıyorum.

1-Nissan Qashqai:Bundan önceki arabam Nissan Primera idi ve memnun kalmıştım.
2-Hyundai ix35 :tip ve donanım (araçta yok yok)olarak en çok beyendiğim araba ama biraz fazla yakıyor diğerlerine göre.
3-ASX : aracın ölçüleri garajıma çok uygun,yakıt olarak diğerlerine göre en az yakan bu.Fakat daha önce alan bir arkadaş kaportasından şikayet etmiş üzerine düşen kestaneden bile iz kaldığını yazmış,Birde avan vurmasıyla ilgili şikayet var.

Yorum yapacaklara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar...

NOT:Forumda ASX ile ilgili iki konu açılmış;"ASX alanlar ve yeni ASX alanlar" diye iki yrede yazmak zorunda kalıyorum.Tek başlıkta toplansa daha iyi olmaz mı?

180 Mesaj
27 Aralık 2011; 14:25:59 

Dikkatimi çekti Mitsubishi sitesinde 2012 model ASX sadece 1.8 4x4 fiyatı var.
ASX 1.6 2011 fiyatları var.
Bunu tam anlayamadım 2012 model sadece 1.8 motor mu satılacak?

1109 Mesaj
27 Aralık 2011; 15:41:15 

quote:

Orijinalden alıntı: darcany

Dikkatimi çekti Mitsubishi sitesinde 2012 model ASX sadece 1.8 4x4 fiyatı var.
ASX 1.6 2011 fiyatları var.
Bunu tam anlayamadım 2012 model sadece 1.8 motor mu satılacak?

2012 1.6 asx lerden önce herhalde 2011 leri bitirmeye çalışıyorlar.Geçen temsanın önünden geçiyodum,yığınak yapmışlardı

ilk 1.8 asx alan arkadaşın yorumlarını çok merak ediyorum.

[İmam-ı Azam]

402 Mesaj
27 Aralık 2011; 16:10:58 

1.8 asx alan olur mu bilmem ama buraya zor gelir...

MiMaR

180 Mesaj
28 Aralık 2011; 14:06:56 

Burada yazılanlar QQ ve ix35 başlığı altında yazılanlardan çok çok az,50 ve 100 sayfa geride kalmaış diğer yerlerde burası daha birinci sayfada.

180 Mesaj
31 Aralık 2011; 18:09:26 

Herkeze Sağlıklı,Kazasız,hayırlı bir yil dilerim.

65 Mesaj
2 Ocak 2012; 22:45:25 

bende aranıza katıldım asx invite titanyum gri ankara

110 Mesaj
17 Ocak 2012; 16:38:29 

14 ocak cumartesi 1.6 invite modelini , bursa sevtaş da test ettim.Sağolsunlar çok ilgiliydiler.Aracı istediğim her yola
sokmaya izin verdiler.Test aracı 27bin kusür kmdeydi.
Görebildiğim tek eksi , dikiz aynasından görebildiğiniz alanın küçüklüğü.Ancak yan aynaların maşallahı var ...
Araca benzin alındığında , info tuşunu basılı tutup resetledik , hem şehir içi hem şehir dışı karışık kullanımda ort.tük. 6.8lt idi.
Bu değeri kimi zaman vites önerilerine uyarak aldım.Ancak vites önerileri ile benim kalıplaşmış motor sesine göre vites değiştirme
alışkanlıklarımız birbirini pek tutmadı.Denebilirki araç 1.vites kullanılmasını pek istemiyor.

Test esnasında epey bir kar yağışı vardı .Benzinlik içindeki kaymak beton üzerinde , aracı kaydırma denemelerim boşa çıktı.
Özellikle girdiğim bozuk satıhlı yolda ( taş döşeme - organize sanayi içi yollarda ) sessizliğini yeterli buldum.
Direksiyon ve tepkileri çok çok iyi.Bagaj benim için yeterli.
As&Go iyi çalışıyor ve kısmet olurda araca sahip olursam benim kullanım güzergahım için çok faydalı.

İlk 10 dk sonrası aracı benimsediğimden midir , aldığım keyiften midir bilmiyorum , hillholder , müzik sistemi ve cc yi denemeyi unuttum
Diğer araçların uzak durması ve yol verme isteği + bir özellik.

Ben tam fiyat güncelleme üzerine gittim , baktığımızda site güncelleniyor yazısı vardı.2011 model için 54k fiyat verdiler.

Sonuç olarak , muadilleri ile kıyaslanacak ise muhakkak test edilmeli.

TA3CD

180 Mesaj
8 Şubat 2012; 13:37:00 

quote:

Orijinalden alıntı: deltadx

14 ocak cumartesi 1.6 invite modelini , bursa sevtaş da test ettim.Sağolsunlar çok ilgiliydiler.Aracı istediğim her yola
sokmaya izin verdiler.Test aracı 27bin kusür kmdeydi.
Görebildiğim tek eksi , dikiz aynasından görebildiğiniz alanın küçüklüğü.Ancak yan aynaların maşallahı var ...
Araca benzin alındığında , info tuşunu basılı tutup resetledik , hem şehir içi hem şehir dışı karışık kullanımda ort.tük. 6.8lt idi.
Bu değeri kimi zaman vites önerilerine uyarak aldım.Ancak vites önerileri ile benim kalıplaşmış motor sesine göre vites değiştirme
alışkanlıklarımız birbirini pek tutmadı.Denebilirki araç 1.vites kullanılmasını pek istemiyor.

Test esnasında epey bir kar yağışı vardı .Benzinlik içindeki kaymak beton üzerinde , aracı kaydırma denemelerim boşa çıktı.
Özellikle girdiğim bozuk satıhlı yolda ( taş döşeme - organize sanayi içi yollarda ) sessizliğini yeterli buldum.
Direksiyon ve tepkileri çok çok iyi.Bagaj benim için yeterli.
As&Go iyi çalışıyor ve kısmet olurda araca sahip olursam benim kullanım güzergahım için çok faydalı.

İlk 10 dk sonrası aracı benimsediğimden midir , aldığım keyiften midir bilmiyorum , hillholder , müzik sistemi ve cc yi denemeyi unuttum
Diğer araçların uzak durması ve yol verme isteği + bir özellik.

Ben tam fiyat güncelleme üzerine gittim , baktığımızda site güncelleniyor yazısı vardı.2011 model için 54k fiyat verdiler.

Sonuç olarak , muadilleri ile kıyaslanacak ise muhakkak test edilmeli.

Bende yakında bir SUV araç almayı düşünüyorum.İncelediğim karar vermeye çalıştığim modelleri tercih sırasına göre yazdım.

1-Nissan Quashqai 1,6 tekna CVT vites
2-Hyundai İX35 stly plus 1,6 benzin
3-Mitsubishi ASX 1,6 intense benzin
4-Dacia Duster 1,5 Laureate 4x4 Full paketli

ASX konusunda satış sonrası servis konusu beni düşündürüyor karar veremiyorum.Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirim.
Dacia da Renault olduğu için servis kuşkum yok ama arabaya bir türlü güvenimiyorum ısınamadımda zaten.
Hyundai ix35 test sürüşü yaptım yorumlara göre servis fiyatları uygunmuş.Hyundai bu yeni modelleriyle tüm dünyada iyi bir çıkış yakaladı.
Nissan QQ test sürüşü yapacağim.Servislerini biliyorum pahalı epey,bundan önceki arabam primera idi.

6 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:56:11 

s.a arkadaşlar,bende bir asx var bareyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy diyorum size dünyada eşi benzeri yok idda ediyorum inşallah fotoğraflarını çekip yayınlayacam burda geçenlerde servise gittim adamar hatıra fotoğrafı çektirdiler içinde servis müdürü bi asx i böyle görebileceğim aklıma bile gelmezdi dedi o derece yanii :DDD arabaya geçenlerde 65.000 tl verdiler ama hiç bişeyine dokunmadan teslim etmek şartıyla vermedim fotoğraflarını çekip inşallah paylaşıcam sizinle saygılar...

65 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:03:49 

nasıl bir şey merak ettim.fotoları bekliyoruz..

buda meraklılarına benden olsun.

asx guinnesdünya rekoru videosu;Mitsubishi ASX - Buz Üzerinde En Kısa Fren Rekoru

http://www.youtube.com/...kKuGlsD9Kg4l9jebJlKRM_l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakaryos -- 12 Şubat 2012; 16:05:40 >

1522 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:41:50 

beyler sportage ile bunun arasında kaldım.. yardım olabilecek varmı ?

Bugünler kötü olsa bile hep yarınlar güzel olacak derler peki bugünler dünlerin yarınları değil mi?

Büyük randevu bilsem nerede saat kaçta,Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta.. ((( Necip Fazıl Kısakürek )))

491 Mesaj
13 Şubat 2012; 14:47:03 

Araçtan memnuniyet diyorsan kullananların büyük bölümü çok memnun. Sormak istediğin birşeyler varsa cevap verebiliriz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Mart 2012; 17:17:43 

quote:

Orijinalden alıntı: UTKTOTİ

insan çoğu zaman isyan ediyor valla ne yapalım

VERGİSİ NE KADAR Kİ?

180 Mesaj
8 Mart 2012; 11:48:16 

Yorum yazan arkadaş yokmu ASX kullanan arkadaşlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1134 Mesaj
15 Mart 2012; 16:07:33 

Araç şehiriçinde yüksek oturuş pozisyonu ve konforuyla tercih edilebilecek bir Compackt Suv.
Yakıt tüketimi oldukça makul düzeyde. Şehir içinde 8 Litrenin kıyısında 7,5 ile 7,9 arasında gezilebilir çok yormadan aracı.
İç mekanın kalitesi oldukça tatminkar Deri Direksiyon en çok hoşuma giden detay. Gözüme çarpan bir işçilik hatası henüz olmadı.
Havalandırma tertibatı gayet başarılı mevsimden ötürü Soğutma performansından bahsedemiyorum ama aracın içi süratle sizi kış soğuklarından sıcacık bir kabine ulaştırabiliyor.
Start-stop sistemi oldukça randımanlı çalışıyor, tasarruf için güzel bir alternatif, özellikle ışıklarda onun varlığı beni ayrı bir mutlu ediyor.
Hill Hold yani yokuş kalkış destek sistemi çok işime yarıyor, verimli çalışıyor.
Aracımın süspansiyon sisteminden çok memnunum sizi yol üstündeki kasis ve çukurlarla kaderinize terk etmiyor ama yol tutuşundan da ödün vermiyor.
Bagaj hacmi oldukça iyi.
Orta bölmedeki eşya gözleri ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar. Çift hazneli kol dayama güzel bir detay.
Ses sistemi gayet başarılı ayarlar menüsünden yapacağınız küçük dokunuşlarla daha da etkin bir hale getirmek mümkün en çok sevdiğim nokta bu aracımda, ses sisteminden çok memnunum
Kendimce gördüğüm eksilerde şunlardır.

Öncelikle sustalı anahtar olmaması beni çok üzdü, yaklaşık 52 000 tl verdikten sonra bir sustalı anahtarım olmalıydı diye düşündüm, fakat sanıyorum japon üreticilerin geleneği bu arkadaşımın qq su da sustalı anahtarsız. Fakat Intense pakete geçerseniz Anahtarsız çalıştırmaya sahip olabilirsiniz.
Yol sesini aldığını düşünüyorum aracımın pütürlü asfaltta biraz yol sesi oluyor kabinde.
Yağmur sensörü bazen camdaki tozlardan etkilenip kendisi çalışabiliyor bazende yağmurun ritmine ayak uyduramayabiliyor.
Cruise Control araç devirden düşünce devreden çıkıyor özellikle yokuşlu yollarda.

Aracımda gördüğüm artı ve eksiler şimdilik bunlar. ilerde paylaşımlarımız sürecek. Genel bir değerlendirmeyle noktalamak gerekirse; eğer yerden yüksek bir araç arıyorsanız fakat 60000 tl leri aşamayacaksanız ve dizelleri kıskandıracak tüketim değerleri arıyorsanız ASX sizin için biçilmiş bir kaftan. Bu sınıfın söz sahibi aracı elbetteki qq fakat etrafa bakarsanız ne kadar çok olduklarını görebilirisiniz farklı bir soluk olarak ASX alternatif olabilir bu sınıfta. INVITE donanım paketi gayet yeterli, fakat cam tavan deri koltuk anahtarsız çalıştırma koltuk ısıtma ve bir kaç dış dokunuş farkıyla INTENSE paketide mevcut.
Bu aracın bir artısıda lpg seçeneğinin oluşu. Gaza uyumlu bir motora sahip.

Şuan 2700 km civarlarındayım aracımaseverek biniyorum Ametist Siyah tercih ettim renk olarak. şöyle söyleyeyim ne zaman aracımı yıkatmaya gitsem benzin almaya istasyona uğrasam aracım hakkında soru sormak isteyenler beğenilerini iletenler çıkıyor. Hatta geçtiğimiz pazar günü bir Kia Venga sahibi beyefendi sorular sorupbilgi aldıktan sonra hemen şimdi Mitsubishi Sevtaş a gideceğini söylemişti böyle şeyler yaşamanızda mümkün.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah

180 Mesaj
15 Mart 2012; 20:35:48 

quote:

Orijinalden alıntı: enrique.xs

Araç şehiriçinde yüksek oturuş pozisyonu ve konforuyla tercih edilebilecek bir Compackt Suv.
Yakıt tüketimi oldukça makul düzeyde. Şehir içinde 8 Litrenin kıyısında 7,5 ile 7,9 arasında gezilebilir çok yormadan aracı.
İç mekanın kalitesi oldukça tatminkar Deri Direksiyon en çok hoşuma giden detay. Gözüme çarpan bir işçilik hatası henüz olmadı.
Havalandırma tertibatı gayet başarılı mevsimden ötürü Soğutma performansından bahsedemiyorum ama aracın içi süratle sizi kış soğuklarından sıcacık bir kabine ulaştırabiliyor.
Start-stop sistemi oldukça randımanlı çalışıyor, tasarruf için güzel bir alternatif, özellikle ışıklarda onun varlığı beni ayrı bir mutlu ediyor.
Hill Hold yani yokuş kalkış destek sistemi çok işime yarıyor, verimli çalışıyor.
Aracımın süspansiyon sisteminden çok memnunum sizi yol üstündeki kasis ve çukurlarla kaderinize terk etmiyor ama yol tutuşundan da ödün vermiyor.
Bagaj hacmi oldukça iyi.
Orta bölmedeki eşya gözleri ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar. Çift hazneli kol dayama güzel bir detay.
Ses sistemi gayet başarılı ayarlar menüsünden yapacağınız küçük dokunuşlarla daha da etkin bir hale getirmek mümkün en çok sevdiğim nokta bu aracımda, ses sisteminden çok memnunum
Kendimce gördüğüm eksilerde şunlardır.

Öncelikle sustalı anahtar olmaması beni çok üzdü, yaklaşık 52 000 tl verdikten sonra bir sustalı anahtarım olmalıydı diye düşündüm, fakat sanıyorum japon üreticilerin geleneği bu arkadaşımın qq su da sustalı anahtarsız. Fakat Intense pakete geçerseniz Anahtarsız çalıştırmaya sahip olabilirsiniz.
Yol sesini aldığını düşünüyorum aracımın pütürlü asfaltta biraz yol sesi oluyor kabinde.
Yağmur sensörü bazen camdaki tozlardan etkilenip kendisi çalışabiliyor bazende yağmurun ritmine ayak uyduramayabiliyor.
Cruise Control araç devirden düşünce devreden çıkıyor özellikle yokuşlu yollarda.

Aracımda gördüğüm artı ve eksiler şimdilik bunlar. ilerde paylaşımlarımız sürecek. Genel bir değerlendirmeyle noktalamak gerekirse; eğer yerden yüksek bir araç arıyorsanız fakat 60000 tl leri aşamayacaksanız ve dizelleri kıskandıracak tüketim değerleri arıyorsanız ASX sizin için biçilmiş bir kaftan. Bu sınıfın söz sahibi aracı elbetteki qq fakat etrafa bakarsanız ne kadar çok olduklarını görebilirisiniz farklı bir soluk olarak ASX alternatif olabilir bu sınıfta. INVITE donanım paketi gayet yeterli, fakat cam tavan deri koltuk anahtarsız çalıştırma koltuk ısıtma ve bir kaç dış dokunuş farkıyla INTENSE paketide mevcut.
Bu aracın bir artısıda lpg seçeneğinin oluşu. Gaza uyumlu bir motora sahip.

Şuan 2700 km civarlarındayım aracımaseverek biniyorum Ametist Siyah tercih ettim renk olarak. şöyle söyleyeyim ne zaman aracımı yıkatmaya gitsem benzin almaya istasyona uğrasam aracım hakkında soru sormak isteyenler beğenilerini iletenler çıkıyor. Hatta geçtiğimiz pazar günü bir Kia Venga sahibi beyefendi sorular sorupbilgi aldıktan sonra hemen şimdi Mitsubishi Sevtaş a gideceğini söylemişti böyle şeyler yaşamanızda mümkün.

Sayın enrique.xs ...
Teşekkürler yorumlarınız için.Faydalı oldu benim için.

180 Mesaj
20 Mart 2012; 22:25:31 

Yorumların birinde Mitsubishi araçklarda kronik paslanma sorunu var diye yazmıştı bir arkadaş.
Başka bir arkadaşta sac kalınlığının inceliğinden bahsetmiş "arabanın tavanıda bir yaban kestanesinin düştüğünü ve kaportayı yamulttuğundan bahsetmiş"
bu konuda tecrübeleriniz neler?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mart 2012; 16:38:21 

Nasıl oluyorda bu kadar az yakıyor?
Vergisi ne kadar 2011'İN?