Şimdi Ara

RunCore 1 terabyte depolama kapasitesi sunan yeni SSD modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
12.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çin merkezli depolama çözümleri üreticisi RunCore, 1 Terabyte kapasiteli yeni SSD sürücüsünü duyurdu. 3.5-inç büyüklüğünde olan ve SATA-III ara birimini destekleyen yeni sürücü, bu sayede 500MB/saniye seviyesinde veri transfer hızı sunabiliyor. RAID konfigürasyonunda çalışan iki adet SandForce kontrolcü ile 285MB/saniye okuma ve 275MB/saniye yazma hızlarını destekleyen sürücüde yüksek depolama kapasitesine ulaşmak için, baskılı devrenin her iki tarafına da NAND flash bellek yongaları dizilmiş.

Ne zaman ve hangi fiyat seviyesinden satışa sunulacağı henüz belli olmayan sürücü, tahmin edilebileceği üzere yüksek fiyat etiketi taşıyacak ve daha çok kurumsal müşterilere sağlanacak.

• benim merak ettiğim bunların son kullanıcılarda yaygınlaştıkları zamana biz yetişirmiyiz?? yok ben dede olduğum sıra yaygınlaşmasının anlamı yok bana göre!!
  • SSD için 2012 diyorum ben, alınabilir 160 gb'lık filan ürünler. 1 tb'lere ömür yetmez cidden
  • :O :O :O ssd ler hızla artıyor bir kaç seneye hdd alan kalmaz ssd fiyatları hızla düşüyor ztn
  • 240 ını kullanmaya hazırım batuist ben :)
    4gb hdd lerden geldık buralara amd 133mhz işlemci 32mb ram 16mb ekran kartım vardı hey gidi günler hey
  • quote:

Orijinalden alıntı: mckhan

240 ını kullanmaya hazırım batuist ben :)
    4gb hdd lerden geldık buralara amd 133mhz işlemci 32mb ram 16mb ekran kartım vardı hey gidi günler hey

486 işlemci
    850 MB harddisk
    8 mb ram
    256 cache
    512 kb ekran kartı ile geldim buralara ama 15 sene olmuş :)))

Tahminimce 5 yada 7 yıl içinde SSD'ler ucuzlar. o zaman 250 gb ssd 50 60 dolara alabiliriz tabi SATA3 den hızlı bir yol bulurlarsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BehramX -- 8 Aralık 2010; 20:47:51 >
  • Bi araba alınır herhalde bunun fiyatına =)
  • ben o kadar bekleyemem arabayı satıp alam bir tane bundan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehramX

quote:

486 işlemci
    850 MB harddisk
    8 mb ram
    256 cache

Tahminimce 5 yada 7 yıl içinde SSD'ler ucuzlar. o zaman 250 gb ssd 50 60 dolara alabiliriz tabi SATA3 den hızlı bir yol bulurlarsa.

hocam bizde kullandık onları ama kendıme ait olan ilk makına buydu bide pahalıydı meled :D
    şimdi hurdası almıyor :)
    ama hala windows 98 de çalıştırıyorum içinde fifa200 bile var

• SSD"ler kolay kolay ucuzlamaz maliyetini hesaplayın her bir yonga kaç paraya geliyor gelcek bence hybride hdd de
  • quote:

hocam bizde kullandık onları ama kendıme ait olan ilk makına buydu bide pahalıydı meled :D

Bende o makinayı 2000 frank'a almıştım ne iştir yaw :D

Bunu şimdi araştırdım 2804 $ dolar yurt dışı fiyatı. Türkiye de ise 4000 bin dolara çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BehramX -- 8 Aralık 2010; 21:02:42 >
  • daha ben 40 liğini alamıyorum adamlar 1 tb yapmışlar zaten altınada yazılmış kurumsal müsterilere diye benim diyetimde bir süre daha ssd yok galiba
  • 4000$ = 2.el eli ayağı biraz düzgün bir araba eder
  • ssdlerin hem ucuzlaması hem de daha çok yaygınlaşması için hddlerin yok olması gerekiyor.
  • Zaten şu an için gereksiz. Sadece sistemi kurmak için 20-64 GB felan olması yeterli. Depolama için gereksiz çünkü o hızı sadece sistem içi dosya aktarımında görebiliriz. USB 3.0 bile dosya aktarımında dar boğaz oluşturacaktır.

Benim bilgisayarımın özellikleri de aşağıdaki gibi. Ama önümdeki 10-15 ay yenilemeyi düşünmüyorum. Çünkü geçiş dönemindeyiz. Alacağımız ürün bir ay hatta bir hafta sonra pişmanlık yaratabilir. Bozulma açısından demiyorum. Şimdi SSD alırım, bir-iki hafta sonra "daha ucuz yonga ürettik, hem maliyet hem hız artacak" şeklinde bir haber okusam hevesim kursağımda kalır.

+P4 2.4 GHZ (Soket 478, L1: 16KB, L2: 1MB, No HT)
    +768 MB DDR RAM (400 Mhz)
    +256 MB GeforgeFX5500 Ekran Kartı (8x)
    +360 GB HDD (7200 RPM Western Digital, 16MB Buffer)
    +Win XP Pro SP3
  • quote:

4GB hdd günlerinden say bakalım kaç yıl var arada?? artı o zaman o hddlerin ucuzlamaması için hiçbir neden yoktu ama bugün ssdlerin ucuzlamasının önündeki engel hddler ve bu sektörde hala üretim yapan dev firmalar var...!!! ve kapasite sorunları tabi..
  • bende hala duruyor 1.2 gb masa üstü ve 1.08 gb laptop hdd =))

adam direkte demiş kurumsal için zaten alamassınız diyo resmen... =))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    benim merak ettiğim bunların son kullanıcılarda yaygınlaştıkları zamana biz yetişirmiyiz?? yok ben dede olduğum sıra yaygınlaşmasının anlamı yok bana göre!!

Al benden de o kadar. Yaş oldu 35. Bakalım neler göreceğiz.

Gerçi kendimi acayip genç hissediyorum. Hâlâ oyun düşkünüyüm, kendimden gençlerle takılıyorum, nerde çocuk şeyleri var onları seviyorum.

Süngerbob bile izliyorum.

İçim çocuk benim. Büyümüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist
    benim merak ettiğim bunların son kullanıcılarda yaygınlaştıkları zamana biz yetişirmiyiz?? yok ben dede olduğum sıra yaygınlaşmasının anlamı yok bana göre!!

Al benden de o kadar. Yaş oldu 35. Bakalım neler göreceğiz.

Gerçi kendimi acayip genç hissediyorum. Hâlâ oyun düşkünüyüm, kendimden gençlerle takılıyorum, nerde çocuk şeyleri var onları seviyorum.

Süngerbob bile izliyorum.

İçim çocuk benim. Büyümüyor..

sünger bobu bende bazen izlerim..!! küçük yeğenim hastası onun, arada beraber izleriz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BehramX

quote:

486 işlemci
    850 MB harddisk
    8 mb ram
    256 cache

Pentium2 333.
    Ram'i hatırlamıyorum, 64'tü galiba.
    8 mb Monster 3D ekran kartı
    3,2 GB harddisc (şimdi 5800 telefonum 8 GB)
    17 inç Liteon CRT (17'yi herkes alamazdı o zaman)

Ekran boyu hariç telefonum şu an bu özelliklerden daha iyi.
    1.2 GHz işlemcili telefonlar baş göstermeye başladı, 32 GB'a kadar hafızaları var...

Konuya dönersek,
    MediaMarkt, Teknosa, Bimeks, Vatan, Gold kampanyalarında gördüğümüz
    "XXX marka komple masaüstü bilgisayar 1199$ değil 849$'a indiiii..." kampanyalarında ancak 2014'te görürüz (250'lik) SSD'leri.

Edit = 2000 küsür dolar verip almıştık nişantaşından, ben kadıköy/erenköyde oturuyorum...
    -----

Sünger Bob seyreden 35'lik arkadaşın mesajını genel olarak keyifle gülerek okudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 9 Aralık 2010; 9:37:51 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.