Şimdi Ara

Pioneer Lx 90 Susano vs Denon Avc-A1xva(Denon) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
1
Favori
16.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaydın ne olduğu önemli değil, upsampling yaptığında 32-192'ye yükseltmiş oluyor zaten. Gelen sinyal 16-44 de olabilir farketmez.

32bit'ler de fazla uzak değil, o bakımdan da avantaj.
  • 32 bit müzikler çıkarsa bizde downmix olarak dinleriz, çokta kaybımız olmaz.
  • O iş Chordette'e bakar.

Zaten müzik dinlerken dijital giriş kullanmıyorsun, chordette de, p9 da analog bağlı o yüzden senin için bir değişiklik yaratmaz o bakımdan.

Ek: Şöyle bir durum da var; senin mca30 geldiğinde zaten kaç girişi var bilmiyorum ama chordette'i ve lx73'ü ayrı ayrı bağla. Chordette'i 73'e girmene gerek yok, sesi bilgisayardan kısıp açabilirsin zaten. p9'u mecbur lx73 üzerinden geçireceksin tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 19 Aralık 2010; 20:34:34 >
  • mca30 hayırlısıyla bir gelseydi
  • burdaki yazılanlardan insan çok şey öğreniyor özellikle benim gibi konunun biraz cahili olunca kutlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

Biraz sıkıntı var 83 konusunda, geldiği zaman birşeyler karalarım. 73'ün waf'a maruz kalması kötü olmuş, lx73 ve 83 bence şu anda en alınası avr'ler güncel modeller arasında.

Pioneer LX73 ü sattıktan sonra Denon 2311 ile başım sıkıntıya girmişti ,hoparlör arayışlarına başlamıştımki...

Bugün Osedan kardeşimden tekrar Pioneer LX73 almış bulunmaktayım,bu benim 2. Pioneer LX73 üm oluyor demekki insan elindekinin kıymetini bilmeliymiş ve orda dur demeliymiş
  • bu başlığı okudukça moralim bozuluyor, evdeki sistem bana oyuncak gibi gelmeye başladı:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Biraz sıkıntı var 83 konusunda, geldiği zaman birşeyler karalarım. 73'ün waf'a maruz kalması kötü olmuş, lx73 ve 83 bence şu anda en alınası avr'ler güncel modeller arasında.

Pioneer LX73 ü sattıktan sonra Denon 2311 ile başım sıkıntıya girmişti ,hoparlör arayışlarına başlamıştımki...

Bugün Osedan kardeşimden tekrar Pioneer LX73 almış bulunmaktayım,bu benim 2. Pioneer LX73 üm oluyor demekki insan elindekinin kıymetini bilmeliymiş ve orda dur demeliymiş

Yaw abicim madem alıyorsun şunu LX83 yapsaydın ya..
    Hayırlı olsun ne diyelim..

• quote:

Nuri peki denon ile izlediğin bir filmi baştan sona yeniden pioneer ilede seyrettinmi?

pioneer lx73 den sonra bendeki denon 2311 zayıf kalmasına rağmen kesinlikle surroundlarda daha başarılı.

Ama ses kesinlikle çok daha sert.defteclerle denon çok sert çalıyor.

bu sertlik acaba 3311 demi yoksa 4311 demi azalıyor yoksa tüm denonlarda böylemi? bu konuda yorum yapabilecek varmı?

nekadar benim için yukardaki diye bahsetsende 2310 ve 3310 arasında sertlik arasında bi fark yok benzer cihazlar.üst üste kulandım iki cihazıda fakat yamaha 663 ile yamaha 1900 arasında fark var 663 daha parlak çalıyor tizler daha açık 1900 de ise daha oturaklı torklu çalıyor.tabiki 3310 ve 2310 11 li seri ile hemen hemen aynı 3311 5 watt fazla 3310 dan..maksat paylaşmak forum için yazdım istiyen bilgiyi alır...

• quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

quote:

quote:

Yaw abicim madem alıyorsun şunu LX83 yapsaydın ya..
    Hayırlı olsun ne diyelim..

1 tane gelmiş oda başka arkadaşımıza,bize nasip değilmiş...

inan amfi değişimi vs zararımı ilk aldığım lx73 üstüne koysam lx83 alıyordum...neyse bulgur hala evde sorun yok

lx73 ile lx83 arasında güç olarak 8 ohmda zaten fark yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 20 Aralık 2010; 23:43:45 >

• Bu noktada ne zamandır pioneer konusunda bizi iknaya çalışan @teknika yı saygıyla anmak isterim.
    Saygı duruşu diyeceğim fazla kaçacak .
  • quote:

benim görebilidğim lx83 ile lx73 arasındaki fark 6 ohmda lx83 10 watt daha fazla, 8 ohmda ikiside aynı, lx83 32 bit dac lx73 24 bit dac,

lx83 ün internet radyo ve özellikleri gelişmiş kumandası,ağırlıkları aynı ikiside ICE powerlı...

göremediğim başka farkları varmı çünkü biri 1.600$ diğeri 2.200$ (bunlar amerika fiyatları) daha fazla fark olmalıydı...

Belki faydası olur.

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1565320

• quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

Bu noktada ne zamandır pioneer konusunda bizi iknaya çalışan @teknika yı saygıyla anmak isterim.

Sevgiyle anıyoruz ama şuda var Def tec.lerin parlak çalan yapısını Pioneer iyi düzenliyor,eğer Teknika Def.tec. yerine başka hop kullanıyor olsaydı belki bu kadarda Pioneercı olmayabilirdi....

Bugün eve 2311 i paketlemek için geldim son bir kez deneyeyim dedim ve stereo amaçlı açtım.
    yok Nuri olay sadece senin elindeki avrlerin hangisi iyi meselesi değil...sonuçta sende deftec var ve defteclerle pioneer stereoda başka bir şeymiş.
    Ama şuda var elimde Denon 4311 olsaydı aynı şeyi dermiydim diye düşüneneler olabilir,bunu bende düşünüyorumda şimdilik bu kadar zarar yeter...

• quote:

Orijinalden alıntı: @coyote

quote:

benim görebilidğim lx83 ile lx73 arasındaki fark 6 ohmda lx83 10 watt daha fazla, 8 ohmda ikiside aynı, lx83 32 bit dac lx73 24 bit dac,

lx83 ün internet radyo ve özellikleri gelişmiş kumandası,ağırlıkları aynı ikiside ICE powerlı...

göremediğim başka farkları varmı çünkü biri 1.600$ diğeri 2.200$ (bunlar amerika fiyatları) daha fazla fark olmalıydı...

Belki faydası olur.

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1565320

Böyle derli toplu yazıldığını görünce insan teşki lx83 alsaydım diyor ama olsun benim hoplar zaten hi-fi hop.u değil 8 ohmda kanal başı 140watt bana yetiyor.

Paylaşım için teşekkürler @coyote

• quote:

quote:

Bu noktada ne zamandır pioneer konusunda bizi iknaya çalışan @teknika yı saygıyla anmak isterim.

Sevgiyle anıyoruz ama şuda var Def tec.lerin parlak çalan yapısını Pioneer iyi düzenliyor,eğer Teknika Def.tec. yerine başka hop kullanıyor olsaydı belki bu kadarda Pioneercı olmayabilirdi....

Bugün eve 2311 i paketlemek için geldim son bir kez deneyeyim dedim ve stereo amaçlı açtım.
    yok Nuri olay sadece senin elindeki avrlerin hangisi iyi meselesi değil...sonuçta sende deftec var ve defteclerle pioneer stereoda başka bir şeymiş.
    Ama şuda var elimde Denon 4311 olsaydı aynı şeyi dermiydim diye düşüneneler olabilir,bunu bende düşünüyorumda şimdilik bu kadar zarar yeter...

Sadece deftec değil, ben pl300 ax10 eşleşmesinden çok iyi sonuç aldım.
    Gerek marantz sr8500 gerek marantz sr8500+musical fidelity a3.2 power kombinasyonundan çok daha iyi.

• quote:

Gerek marantz sr8500 gerek marantz sr8500+musical fidelity a3.2 power kombinasyonundan çok daha iyi.

Pioneer lx73 kullanıcısı ve sizi önceden tanıyan biri olarak daha bi mutlu oldum.

MA diğer serileri ile mesela RS-RX ile pioneer yine böyle uyumlumudur acaba?
  • quote:

quote:

Pioneer lx73 kullanıcısı ve sizi önceden tanıyan biri olarak daha bi mutlu oldum.

İyi dileklerinize teşekkür ederim, ben de sizin adınıza sevindim.
  • quote:

quote:

Asefik, sen alıp test et ben ona göre karar vereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

quote:

yakın olsaydık MA RX8 ve Pioneer LX73 değişimi yapardık iki tarafta kendi ortamında test ederdi,merakını giderirdi ve iyi olurdu ama işte çok uzağız...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

quote:

yakın olsaydık MA RX8 ve Pioneer LX73 değişimi yapardık iki tarafta kendi ortamında test ederdi,merakını giderirdi ve iyi olurdu ama işte çok uzağız...

Yakınlığa gerek yok, buyrun gelin burada dinleyelim .

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.