Şimdi Ara

Google'dan uygulama mağazası: Chrome Web Store açıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google bugün düzenlediği Chrome etkinliğinde, merakla beklenen yeni işletim sistemi Chrome OS hakkında bazı yeni detaylara açıklık getirse de asıl bomba Chrome Web Store lansmanı oldu. Google tarafından sene başında tanıtılan ve web tabanlı aplikasyonları içeren yeni uygulama mağazası, bugün itibariyle resmen açılmış oldu.

Şu an için sadece Amerika'daki Chrome kullanıcılarının faydalanabildiği Chrome Web Store üzerinden ilk etapta 500 civarında uygulama sunulacağı belirtildi. Aralarında New York Times ve Amazon Windowshop ile birlikte Electronic Arts'ın Poppit oyunu gibi aplikasyonların yer aldığı uygulama mağazasının, 2011'de agresif bir şekilde büyümesi bekleniyor.

Google'ın Chrome Web Store için altını çizdiği ana nokta "keşfedilebilirlik". Geleceğin, internet olduğunu vurgulayan Google, uygulama geliştiricilerin hazırlayacağı HTML5 tabanlı apkilasyonlarla birlikte web deneyiminin yeni bir boyut kazanacağını ve yeni içeriklerin ortaya çıkacağına dikkat çekiyor.

Chrome Web Store'ın internetin gelişimine yönelik uzun vadeli evrensel hedeflerinin yanında kısa ve orta vadedeki temel işlevi ise Chrome OS işletim sistemine katkı sağlamak olacak. Google'ın internet servislerini temel alan yeni işletim sistemi Chrome OS, offline çalışma kabiliyetine de sahip olacak ve Web Store'daki uygulamalar büyük önem taşıyacak.

Google Chrome Web Store'ın resmi erişim adresi; chrome.google.com/webstore.

• çok güzel bir başlangıç sayılır.. android market gibi ama işletim sistemi farklı.. yeni chromelu netbooklarda duyuruldu hayırlı olsun..!!
  • Google OS için iyi bir hazırlık turu...

Hemen Gmail Applicationu kurdum, masaüstüne filan çok güzel kısa yol atayabiliyorsunuz direk.
  • İşletim sistemi için önemli oldan oyunlar ve büyük programlar, yoksa ufak programlar pek bi işe yaramıyor. Umarım kurtarırlar windowsdan bizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

İşletim sistemi için önemli oldan oyunlar ve büyük programlar, yoksa ufak programlar pek bi işe yaramıyor. Umarım kurtarırlar windowsdan bizi.

iyide netbookta nasıl büyük program istersiniz?? mesela bir netbookta 3Dmax filan mı çalışmak niyetiniz var??? amacı internet ve basit görüntülüme dışına çıkmayan bir cihazdan nasıl büyük bir program beklentiniz olabilir ki??
  • Photoshop olabilir, freehand olabilir, fireworks olabilir, netbook olduğunu bilmiyordum, ama zaten netbook'a özel parantezli çıkmayaktır. Bunlar olmadan bir artısı yok, ki zaten netbookda ne yapacaklar zaten diye düşünmüyolardır, umdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

İşletim sistemi için önemli oldan oyunlar ve büyük programlar, yoksa ufak programlar pek bi işe yaramıyor. Umarım kurtarırlar windowsdan bizi.

iyide netbookta nasıl büyük program istersiniz?? mesela bir netbookta 3Dmax filan mı çalışmak niyetiniz var??? amacı internet ve basit görüntülüme dışına çıkmayan bir cihazdan nasıl büyük bir program beklentiniz olabilir ki??

o temel isleri android yapiyor zaten.chrome un gelistirilme amaci farkli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk2kill

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

o temel isleri android yapiyor zaten.chrome un gelistirilme amaci farkli.

evet aslında biraz düşünürsek chrome googleın yeni para basma makinesi olacak.. adamların amacı bu sanırım... tıpkı ios ile apple store mantığı üzerine kurulacak..!! tamamen apple iş stratejisine dönüşecek... neyse ücretsiz uygulamaları yeterli düzeyde olursa sorun olmaz..

• quote:

bunu da hiç anlayamam, umarım windowstan kurtarırlar, e zorla mı microsoft kullandırıyor işletim sistemini? tonla linux alternatifi var ki chrome os de onlardan biri olacak, e mac os var artık pc lere de kurulabiliyor, bu kadar windows tan kurtulmak isteyen kullanır bunlardan birini
  • Güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

bunu da hiç anlayamam, umarım windowstan kurtarırlar, e zorla mı microsoft kullandırıyor işletim sistemini? tonla linux alternatifi var ki chrome os de onlardan biri olacak, e mac os var artık pc lere de kurulabiliyor, bu kadar windows tan kurtulmak isteyen kullanır bunlardan birini

bu google'a akil sir erdirmek pek mumkun degil. android linux tabanli ama gel gor ki programlar sanal java makinede calisiyor. olur da bildigimiz linux uygulamalari calisirsa chrome store'dan su an kullaniyor oldugumuz rhythmbox, open office gibi uygulamlari indirip google'in ne kadar super bi is yaptigindan bahsedecekler. mac'os'daki app store da bir kac yil sonra basarili olursa bu tarz haberlerin altinda linux dagitimlarinda yillardir vardi deyince bunun mac os'dan calinti oldugunu idda edecekler.

kde4'u goren bile windows 7 kopyasi oldugunu idda ediyor. hani varsayilan olarak alt bar kalin ya. halbuki kde4 ciktiginda daha windows 7'nin ismi bile belli degildi. ustelik kde tasarimi daha ilk ciktigindan beri ayni sayilir.
    iste tarih oncesinden kalma kde 2

Google'dan uygulama mağazası: Chrome Web Store açıldı

windows'dan kurtulmak isteyen hic beklemesin. bi ubuntu base iso ya da arch core ile chrome os'un uzun yillar sonra gelecegi islevsellik, performans seviyesine simdiden ulasmak mumkun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 11 Aralık 2010; 17:04:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: positroN
    ... mac'os'daki app store da bir kac yil sonra basarili olursa bu tarz haberlerin altinda linux dagitimlarinda yillardir vardi deyince bunun mac os'dan calinti oldugunu idda edecekler.

Aynen aynen, her iddiaya varımki olacak bu :) Çünkü son zamanlarda Canonical'ın anlaşmalarıyla Ubuntu Yazılım Merkezi'nden ücretli yazılımlar-oyunlar da alınabiliyor. Mesela World Of Goo mevcut şuanda. Bu sistem bu şekilde hem yazılım merkezi hem de yazılım mağazası olma yolunda. Sonra diyecekler AppStore taklidi diye
  • Güzel olmuş
  • Biraz geç gördüm ama gayet iyi olmuş bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.