Şimdi Ara

3DMark 11 için ilk test sonucu, ekran görünütüleri ve download linki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
15.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Futuremark'ın resmi tanıtımını yarın yapacağı 3DMark 11 için ilk sonuçlar gelmeye başladı. DirectX 11 üzerine inşa edilen ve sadece Windows Vista/Windows 7 platformlarında DirectX 11 destekli ekran kartlarıyla çalışabilen 3DMark 11 için test sonucu yayınlanan ilk ekran kartlarından birisi, Nvidia'nın yeni amiral gemisi GeForce GTX 580 oldu.

Standart hızlarında çalışan Core i7 920 işlemcisinin güç verdiği sistemde alınan sonuçlara göre GeForce GTX 580, 3DMark 11'in performance ayarlarında 5746, Extreme ayarlarında ise 1854 puanlık skora imza attı. İlk test sonuçlarına ek olarak 3DMark 11 için çeşitli "download" linkleri de ortaya çıkmaya başladı. Futuremark'ın yeni test uygulamasını indirmek isteyenler için adres;

http://www.itocp.com/html/20101207/3DMark11v100.rar (şifre: itocp.com)

3DMark 11'le ilgili çeşitli ekran görüntülerine de haberimizin altında yer alan galeri kısmından ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    3DMark 11'den ilk görüntüler ve test sonuçları

• 1 sene kadar beklettiler ama değmiş. Zira demodaki görüntüleri görünce bugüne kadar adam gibi bir tessellation kullanımı görmemişiz diyebilirim. Özellikle tapınak sahnesi bana yakın tarihte oynadığım bir Tomb Raider ara videosunu hatırlattı, o derece bir kalite yakalanmış artık grafiklerde. Testin detaylarına gelirsek herhangi bir 3DMark testinde bir VII/B'ye rastlamayı beklemiyordum, güzel bir sürprizdi. Aynı şekilde kullanılan teknoloji sadece grafiklerde kalmamış, DirectCompute ile fizik hesaplama vardı örneğin testlerden birinde. Ancak üzücü sonuç, elinizde ekstrem performanslı bir kart olsa bile yine kartların anasını ağlatıyor.
  • bu kart bile 5000 kusur puan almış buda yüksek detayda baya zorlanır anlamına geliyor.Böyle bir oyunda yüksek detayda 25 fsb üstüne zor çıkar
  • Resimlerden gördüğüm kadarı ile extreme test 1920*1080 destekliyor. Bu çok iyi oldu. En çok buna sevindim açıkçası.
  • hemen indirdim ve testi yaptım. ekran kartım gtx 460 hawk t.a 910/1010/1820 hızlarında ve 4 ghz de i7 860 ım var. testi genel olarak 25 fps civarında sürdürdü ama daha resmi dağıtılmadığı için sanırım sonucu göstermedi siteye bağlanmaya çalışırken hata alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cure4itch -- 7 Aralık 2010; 0:34:06 >
  • http://www.3dmark.com/

Vantage Advanced Edition kullanıcılarına 3DMark 11 pre order'ında 5$ indirim diyor ama bulamadım o kodu nereden alacağımı bilen varmı?

Edit:Buldum 14.95$'a almış olduk yeni oyunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinúviel -- 7 Aralık 2010; 0:41:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

bu kart bile 5000 kusur puan almış buda yüksek detayda baya zorlanır anlamına geliyor.Böyle bir oyunda yüksek detayda 25 fsb üstüne zor çıkar

düz mantıkla 3Dmark11'de 5000 puan alan kart yüksek detayda zorlanır anlamına mı geliyor ??? bu mu yani?? bunu mu anladın buradan???? nasıl anladığını bide anlatsan ???

peki 8000 alsaydı ne demek olcaktı?? varmı elinde bir scala bak bakalım bizede söyle

ne ilginç manalar çıkarılıyor bu haberlerden.. yahu ben boşuna mizah sayfalarında vakit geçirmiyim burası daha güzel

• 3DMark 11 için ilk test sonucu, ekran görünütüleri ve download linki

Biraz ayıp ettim gtx580 e
  • 3DMark 11 için ilk test sonucu, ekran görünütüleri ve download linki
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

gtx580'i yıkıp geçmişsin =D
  • @EMRES754 çok güzel puan almışsınız tebrikler.
  • quote:

ne oldu yaw nvidia daha iyi değilmiydi dx 11 de nerdeyse iki kat fark atmış 5870 olanda test etsin
  • ilk sonucta kullanilan islemci 2.67 yerine 4.0 ghz veya ustunde calisirken test alinsa guzel olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 7 Aralık 2010; 4:18:14 >
  • i7 950i 4.5de çalıştırmış.gtx580 ayıp etmiş.Hakkaten çok adil bir test olmuş ya.
  • Hala mIRC kullanan var mi ya?
  • EMRES754

3268 puanmı aldınız 8832'mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3
    EMRES754

3268 puanmı aldınız 8832'mi?

Biri Performance, digeri Extreme puani...
  • quote:

İnsan biraz utanır yahu. Bu kadar da ayıp edilmez ki.

• 2 test sistemi de aynıymış gibi neyin ayıbından bahsediyorsunuz.
  • @EMRES754
    i7 950'yi def hızına düşürüp alsana birde testi
    3d markta işlemci çok etkili oluyordu bundada etkili oluyormu bakarız
    gtx580'i olan varsa 900-950 mhz civarında bir test yapabilir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.