- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
muhabbet kuşu
37 Cevap2437 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Aralık 2010; 18:18:43 

arkadaşlar başlıktada dedigim gibi muhabbet kuşu almayı düşünüyorum ama bunun bakımı ve insana alışması nasıl olur yani kimisi kuşun kafesini açıyor kuş sahibinin eline gidiyor sahibi öpüyor felan kuş hiç kaçmıyor nasıl egitmeli bu kuşu birde kuşu salınca oldugu yere tuvaletini yaparmı

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 18:25:20 

evcil hayvan besliyen yada muhabbet kuşu besleyen kimse yokmu?

2155 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:28:04 

Yaklaşık 1 aydır besliyorum. 2 günde bir temizliğini yapıyorum ve suyunu yeniliyorum. Yemi bitincede yemini yeniliyorum. İlk aldığında tırsacaktır muhtemelen senden.

1907 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:44:13 

Evde gezinirken gidip kapının üstüne pisliyorlar. Kuru oluyor elinle bile alabiliyorsun. (Tabi alabilirsen kapının üstünden iğrenmeden)

977 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:44:52 

Kuşu yavruyken al hatta yeni doğmuş senin yanından istesede ayrılamaz ve ayrılmakta istemez.Annesi veya babası olarak görür yavruyken.Büyüyüncede yavruyken alıştığı için senden bidaha korkmaz. Ha büyük alcaksanda ilk bi kaç gün dırsabilir ancak sonradan yavaş yavaş alışır.

Başlamak için mükemmel olmana gerek yok ancak mükemmel olmak için, başlaman gerekir!
I'm watching you!

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 18:47:47 

quote:

Orijinalden alıntı: berke1235

Kuşu yavruyken al hatta yeni doğmuş senin yanından istesede ayrılamaz ve ayrılmakta istemez.Annesi veya babası olarak görür yavruyken.Büyüyüncede yavruyken alıştığı için senden bidaha korkmaz. Ha büyük alcaksanda ilk bi kaç gün dırsabilir ancak sonradan yavaş yavaş alışır.

peki yavruyu nerden bulacam hadi buldum diyelim hayvana alıpta eziyet etmeyelim yavruya bakmak zordur baya

1 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:51:25 

yavru dediyse de yeni yumurtadan çıkmış değil. Git petshoplarda ufaklar var. Al onlardan. Isırsada açıtmıyo başta. Zaten ısırınca sen tepki göstermeyince oda vazgeçiyo iyi arkadaş oluyonuz :D ama tikkat et tül alma. Tüle ayakları takılıyo kanıyo falan başıma geldi bizzat:/

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

304 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:54:25 

Hayvan bakmak önemli ve zor bir iştir, eğer bu sorumluluğu taşıyabileceğine inanıyorsan bir tane satın al, ama senin için geçici bir heves ise uzak dur.

84 Mesaj
6 Aralık 2010; 18:54:53 

Yavru olmasada mümkün olduğunca küçük almaya bak. Zaten tek bakılamayacak kadar küçükse satan kişi vermez onu sana. Aldığın ilk gün hiç elleme hayvanı büyük ihtimal kafeste olduğu yere çakılı halde duracaktır bütün gün Kendini rahat hissettiğinde yem falan yemeye başlar. Ozaman kafesin içinde parmagına kondurmaya çalış. Parmağına alışmadan dışarı çıkarmamanı öneririm. Yoksa saatlerce kovalarsın evin içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Immortal Technique -- 6 Aralık 2010; 18:54:57 >

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:01:25 

hayvanları severim 7 yıl balık baktım ve bu sürede hiç bir balıgım ölmemişti taki geçen sene ye kadar gezmek için köye gittigim de evdekiler iyi bakamamış geri geldigim de akvaryum lagam kuyusundan beterdi ve bütün balıklarım ölmüştü ve çok tuhaf oldum 1 hafta felan şimdi dedim böyle yanlız geçmiyor zaman evde ugraşacak bişey olsun diyorum aklıma muhabbet kuşu geldi işte birde fiytatları konusunda bilginiz varmı ne kadara malolur bana

537 Mesaj
6 Aralık 2010; 19:05:15 

Konuşturmak kendine alıştırmak istiyorsan ;

1-Her onunden geçtıgınde onla konuş ısmını soyle ıslık çal öpücük at.
2-Her gun mutlaka en az bir kere dokun ona ve guvenılır biri oldugunu goster.
3-Kafese ayna koyma ve mumkun oldugu kadar kuş sesınden uzak tut onu.
Muhabbet kuşları açlıga dayanıklı ama susuzluga dayanıklı degıllerdır.En az iki gunde bir taze su koymalısın.Kafesın temızlıgıne dıkkat et.

Muhabbet kuşu alırken;

1-Kanat tuylerının ve kuyrugunun çıkmış olmasına dıkkat et.
2-Aldıgın kuş hareketlı canlı olsun koşeye pısmış hastalıklı kuşlardan alma mumkunse kafeste boyle bir kuş varsa hiç alma.

ozetle boyle 2 yıllık tecrubemle yazdım

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:07:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Hols

Konuşturmak kendine alıştırmak istiyorsan ;

1-Her onunden geçtıgınde onla konuş ısmını soyle ıslık çal öpücük at.
2-Her gun mutlaka en az bir kere dokun ona ve guvenılır biri oldugunu goster.
3-Kafese ayna koyma ve mumkun oldugu kadar kuş sesınden uzak tut onu.
Muhabbet kuşları açlıga dayanıklı ama susuzluga dayanıklı degıllerdır.En az iki gunde bir taze su koymalısın.Kafesın temızlıgıne dıkkat et.

Muhabbet kuşu alırken;

1-Kanat tuylerının ve kuyrugunun çıkmış olmasına dıkkat et.
2-Aldıgın kuş hareketlı canlı olsun koşeye pısmış hastalıklı kuşlardan alma mumkunse kafeste boyle bir kuş varsa hiç alma.

ozetle boyle 2 yıllık tecrubemle yazdım

peki hiç konuşturmayı başarabildinizmi peki fiyatı nedir hani diyorlarya agzıyla yemi kırmaya başlıyınca al diyorlar ozaman aldıgımda kaç para dır bu kuş?

1841 Mesaj
6 Aralık 2010; 19:11:04 

İki muhabbet kuşum vardı biri kanserden öldü 12 yaşındaydı veterinere götürdüğümde ağzı açık kaldı adamın diğeri 5 yaşında konuşuyor ötüyor herşeyi yapıyor
Bakımına gelince yemini suyunu koy 3-4 günde bir altını değiştir yeter zor bişeyi yok

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:14:02 

üçüncü kez soruyorum yahu biri söylesin ya kaç para bu kuş?

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:15:09 

ona iyi davranırsan,ilgilenirsen,konuşursan,oynatırsan alışır zaten bizim vardı bizi pek sevmezdi babamı daha çok severdi babam işten gelince kafesten çıkmak için öter dururdu çıkıncada hemen babamı gider öperdi babam çok ilgilenirdi ama kuşla sonra bir gün camı açık unutmuşuz uçtu gitti ertesi gün bir daha geldi ama üşümüş,korkmuş 1 hafta içindede...

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:18:30 

quote:

Orijinalden alıntı: nicamer

ona iyi davranırsan,ilgilenirsen,konuşursan,oynatırsan alışır zaten bizim vardı bizi pek sevmezdi babamı daha çok severdi babam işten gelince kafesten çıkmak için öter dururdu çıkıncada hemen babamı gider öperdi babam çok ilgilenirdi ama kuşla sonra bir gün camı açık unutmuşuz uçtu gitti ertesi gün bir daha geldi ama üşümüş,korkmuş 1 hafta içindede...

başınız saolsun bende korkuyorum işte evde olomadıgım zaman neyapacam mesela evde olmadıgım zaman üstünü kapatsam ben geldigim de açsam kimse ellemez evde kuş varmı yokmu bizimkiler hiç ilgilenmezler zaten bir de çok ötmemesi lazım kuşun ozaman evdekiler istemz

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: emre3579

Kuşu eve getiren benim annem evi pisletir diye istemiyordu, babamda kedin bakıcaksan al diyordu ama benden çok sevdiler kuşu

...ve küçükten alırsan daha iyi oluyor biz aldığımızda daha uçmayı bilmiyordu deniyordu olmuyordu bizde yardım ettik ilk uçuşu çok güzeldi ileri geri ileri geri cesarette edemiyor çoçuğunun ilk adımını izler gibi mutlu oluyorsun

quote:

Kafese ayna koyma ve mumkun oldugu kadar kuş sesınden uzak tut onu.

arkadaş çok doğru söylüyor ayna veya kuş gördüğünde konuşmuyor yabancılaşıyor ürkek oluyor.. senin arada bir konuşman lazım... bi de eve ufak çocuk geldiğinde falan aman aman parçalıyorlar kuşu dikkat et

537 Mesaj
6 Aralık 2010; 19:28:00 

quote:

peki hiç konuşturmayı başarabildinizmi peki fiyatı nedir hani diyorlarya agzıyla yemi kırmaya başlıyınca al diyorlar ozaman aldıgımda kaç para dır bu kuş?

şuankı kuşumla 1 yıldır beraberım ismi Ruffles . Islık çalıyor çok net biçimde , opucuk atıyor.Kendı ısmını soyluyor kafasına esınce cimbombom cimbombom dıyor opucuk opucuk dıyor.

Kuşa konuşmayı ogretırken şunu ogrendım her zaman en hafıfınden başlıcaksın mesela ıslık çal her yanında geçışınde ama konuşması için degıl sadece ona arkadaş olmak için konuşması için hergun robot gıbı tekrarlarsan konuşmaz.Ve şoyle bir gerçek varkı kuşlar bayan sesıne daha çabuk adapte olup alışıyor bayandan ogrendıklerını daha çabuk soyluyor.

Benım muhabbet kuşum 1 buçuk yaşında uçamıyor kanatlarında problem var ama ben yınede ona baktım besledım buyuttum ve gerçekten bana çok duşkun.Kafesın yanından geçerken saga sola atlıyor tellere yapışıyor falan fılan.

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:28:05 

quote:

Orijinalden alıntı: nicamer

arkadaş çok doğru söylüyor ayna veya kuş gördüğünde konuşmuyor yabancılaşıyor ürkek oluyor.. senin arada bir konuşman lazım... bi de eve ufak çocuk geldiğinde falan aman aman parçalıyorlar kuşu dikkat et

ya hayvanlara karşı sempatim var zaten ben haricinde kimseye dokundurmam bile bu ayna meselesini duydugumda iyi oldu yoksa her gördügüm kafeste ayna var bende konuşturmak istiyorum ama fazla da ötmesini istemiyorum

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:30:25 

peki arkadaşlar bu kuşun yavru alacagım artık dediginize göre bana çok iyi alışması için fiyatı nedir sadece kuş kafesini ben yapacagım el becerilerime göre ve zevkime göre

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:32:17 

quote:

peki arkadaşlar bu kuşun yavru alacagım artık dediginize göre bana çok iyi alışması için fiyatı nedir sadece kuş kafesini ben yapacagım el becerilerime göre ve zevkime göre

10 20 tl arası değişir tanıdık ya da yakın bi yerlerden al sağlıklı olmasına dikkat et..

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:33:01 

quote:

ya hayvanlara karşı sempatim var zaten ben haricinde kimseye dokundurmam bile bu ayna meselesini duydugumda iyi oldu yoksa her gördügüm kafeste ayna var bende konuşturmak istiyorum ama fazla da ötmesini istemiyorum

bizim ki öyle ciyak ciyak bağıran bir kuş değildi. sen konuşursan konuşuyordu zaten ötmekten çok konuşuyordu.. geceleride kafesin üzerine örtü örtüyorduk uyuyordu mışıl mışıl ama dediğim gibi sevgi gerekiyor sen sevgini gösterirsen o anlıyor zaten

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:40:40 

valla istanbulda ikametgah ediyorum eminönüne yakınım oradan alırım büyük ihtimalle ama kazıklanabilirimde yani verecegi hayvan saglıksızda olablir nasıl anlayacagım birde kaç günlük alayım yavruyu 25 iyimidir

973 Mesaj
6 Aralık 2010; 19:43:07 

20-35 arası değişir fiyatları. yani kuşa göre değil de satılan yere göre değişir. gagasının üzeri renkli olursa dişi düz krem rengi olursa erkek olur.sağlıksız olur diye bir durum olmaz fazla hangisini seversen onu al yani :)

GÖZTEPE..
t๏ קєгςєเשє เร t๏ รยŦŦєг.

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 19:51:00 

peki aylık masrafı nekadar olur yemiydi bakım ürünleriydi felan

973 Mesaj
6 Aralık 2010; 19:53:57 

fazla bi masrafı yok ya kilosu 3tl'den satılan yemler var onun dısında karısık yemler war içinde meyve parcacıkları olan falan maksat taze yem su vermek fazla alma azar azar al bol bol değiştir tazele kafesini temizle haftada bir, biraz ilgilen yeter :)

GÖZTEPE..

2901 Mesaj
6 Aralık 2010; 20:04:23 

Hiç masrafı yok sadece yem bende kanarya besliyorum çok ucuza denkgeldi aldım. Erkek ve güzel ötüyor ama muhabbet gibi insana alışmıyor maalesef. İlerde kendi evime geçince muhabbet de düşünüyorum onun yeri ayrı.

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 20:06:49 

peki seyahat etmem gerekiyor yazın felan ozaman nasıl olacak otobüste sürekli öterse ?

973 Mesaj
6 Aralık 2010; 20:08:11 

kardesm sen niyetli misin gerçekten almaya? :)

GÖZTEPE..

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 20:10:54 

quote:

Orijinalden alıntı: #Unique

kardesm sen niyetli misin gerçekten almaya? :)

niyetli olmasam bu saatte hiç işim yok burada iki saat yorum yapacam

973 Mesaj
6 Aralık 2010; 20:17:09 

quote:

niyetli olmasam bu saatte hiç işim yok burada iki saat yorum yapacam

o zaman okdr sıkma kendini seyahate cıkcagın zaman birilerine verirsn birkaç günlüğüne bakmaları için.ayrıca otobüslerde yasak zaten hayvan tasımak.kendi sivil aracınla yapacaksan seyahati bilemem tabi..

GÖZTEPE..

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2010; 20:27:25 

quote:

o zaman okdr sıkma kendini seyahate cıkcagın zaman birilerine verirsn birkaç günlüğüne bakmaları için.ayrıca otobüslerde yasak zaten hayvan tasımak.kendi sivil aracınla yapacaksan seyahati bilemem tabi..

birine verme şansım hiç yok ki zaten en az birbuçuk ay gerigelmiyorum

319 Mesaj
6 Aralık 2010; 20:29:35 

Hocam balık gibi değil bunlar Koku oluyor. Çocuklar hayvanı rahatsız ediyor doğal olrak sende rahatsız oluyorsun. Bi balığın ölmesiyle bu tür hayvanların(elinle sevebildiğin hayvanların) ölmesi çok farklı oluyor. Kuşu belli saatlerde dışarı bırakman gerekiyor ama bu sürede evi kirletebiliyor. Bi hevesle alma derim. İyi düşün. Kolay gelsin.

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2010; 16:41:03 

arkadaş bugün sordum 1 aylık yavruya bana 60 tl dedi bende biraz daha araştırayım diye çıktım bune ya bu fiyat heryerde bölemidir.

319 Mesaj
7 Aralık 2010; 17:22:01 

Hocam sen git bi çift al. (25'erden alsan) Yavrulamasını bekle. En güzeli.

1844 Mesaj
7 Aralık 2010; 17:30:26 

quote:

20-35 arası değişir fiyatları. yani kuşa göre değil de satılan yere göre değişir. gagasının üzeri renkli olursa dişi düz krem rengi olursa erkek olur.sağlıksız olur diye bir durum olmaz fazla hangisini seversen onu al yani :)

Tam tersi olacaktı yavru kuşlarda burun bölgesi pembeye yakınsa erkek beyaz ve soluk renkli ise dişidir şimdiye kadar 5 muhabbet kuşum oldu cinsiyetlerinde yanılmadım hiç şuan 2 tane var gerisi rahmetli oldu.

Alıcaksan 1 tane al ilk olarak ve erkek almaya bak daha çabuk ısınıyor insana daha sonra alışınca kuş, istersen 1 adet daha alır koyarsın yanına dişi cins, Koku pek olmaz yazın haftada 1 kışın 2-3 haftada bir ılık su koyarsın banyo yapar kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeble -- 7 Aralık 2010; 17:34:26 >

New York Knicks

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2010; 17:38:20 

tamam da daha ucuza bulacagım biyer varmı tavsiye edebileceginiz istanbul avrupa yakasında veya bu forumda satan olabilir?

1844 Mesaj
7 Aralık 2010; 17:47:50 

internetten ufak bi araştırma yapın ya da çevrenizdekilere sorun.

New York Knicks
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.396