Şimdi Ara

Nvidia'nın Tegra 2 platformundan dikkat çekici oyun performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için hazırladığı Tegra 2 platformunun, kendi sınfında grafik performansı en yüksek yongada sistem çözümü olduğunu hemen her fısatta dile getiren Nvidia, bu konudaki iddiasını sürdürüyor. ARM'ın çift çekirdekli Cortex A9 tasarımını GeForce grafik mimarisi ile harmanladığı Tegra 2 platformunda, farklı görevler için konumlandırılmış, dinamik olarak kontrol edilebilen 8 farklı işlem motoruna yer veren Nvidia, Tegra 2 tabanlı cihazların 2011'de hızlı bir şekilde yaygınlaşacağını belirtiyor. Tegra 2'nin donanımsal gücü ve Android işletim sistemiyle güçlü bir ikili oluşturulacağını belirten Nvidia, Tegra 3 için çalışmaların bitmek üzere olduğunu, Tegra 4 için de hazırlıkların başladığını belirtti.

Peki Nvidia'nın Tegra 2 platformu performans noktasında ne kadar iddialı? Bu konuda Nvidia'nın hazırladığı performans sonuçlarını daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Gelin şimdi de hep birlikte Tegra 2'nin oyun noktasında neler yapabildiğini Dungeon Defenders: First Wave oyunu için hazırlanan video ile yakından görelim;

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Nvidia Tegra 2 test sonuçları

• mükemmel
  • Süper.
  • bir akıllı telefon için oldukça iyi bir görüntü sunuyor. ekranda ki 3D karakterlerin sayısı oldukça ilgimi çekti.. bu şimdiye kadarkilere nazaran oldukça iyi bir gelişme.. yalnız burada nvidia bir kurnazlık yapıp oyunlarında tegra destekli olmasını şart koşmaz umarım.! Ama çok daha geliştirilebilir bir platform olduğuda açık... mesela oyunda aktif gölgelendirme yoktu.. gölgelendirme hiç yoktu hatta.. olanlar sabit grafikler.. bu şimdililik normal sayılır ama ileride PC oyunlarına yaklaşacaklarından şüphem yok!! teknoloji malum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

bir akıllı telefon için oldukça iyi bir görüntü sunuyor. ekranda ki 3D karakterlerin sayısı oldukça ilgimi çekti.. bu şimdiye kadarkilere nazaran oldukça iyi bir gelişme.. yalnız burada nvidia bir kurnazlık yapıp oyunlarında tegra destekli olmasını şart koşmaz umarım.! Ama çok daha geliştirilebilir bir platform olduğuda açık... mesela oyunda aktif gölgelendirme yoktu.. gölgelendirme hiç yoktu hatta.. olanlar sabit grafikler.. bu şimdililik normal sayılır ama ileride PC oyunlarına yaklaşacaklarından şüphem yok!! teknoloji malum..

şuna normal diyorsun ya diyecek söz bulamıyorum. telefonda kullanılan sistemin günümüz oyunlarını oynatması normal öyle mi? git iphone oyunu oyna derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 6 Aralık 2010; 14:21:37 >
  • süper olmuş telefonda diablo2 oynamak düşüncesi sardı nedense
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

bir akıllı telefon için oldukça iyi bir görüntü sunuyor. ekranda ki 3D karakterlerin sayısı oldukça ilgimi çekti.. bu şimdiye kadarkilere nazaran oldukça iyi bir gelişme.. yalnız burada nvidia bir kurnazlık yapıp oyunlarında tegra destekli olmasını şart koşmaz umarım.! Ama çok daha geliştirilebilir bir platform olduğuda açık... mesela oyunda aktif gölgelendirme yoktu.. gölgelendirme hiç yoktu hatta.. olanlar sabit grafikler.. bu şimdililik normal sayılır ama ileride PC oyunlarına yaklaşacaklarından şüphem yok!! teknoloji malum..

şuna normal diyorsun ya diyecek söz bulamıyorum. telefonda kullanılan sistemin günümüz oyunlarını oynatması normal öyle mi? git iphone oyunu oyna derim.

Boşver Nvidia ceptelefonunda hd oalrak crysis oynatsa 32msaa desteklemiyorsa dandik olmamış der bişey bulur. :)

• Sadece android sistemlerde mi kullanılacak bu platform.Öyleyse eğer android tuttmazsa buda güme gitcek galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

Sadece android sistemlerde mi kullanılacak bu platform.Öyleyse eğer android tuttmazsa buda güme gitcek galiba.

Android tutalı aylar, yıllar geçti. Ovuştur gözlerini.
  • Fermi içinde neler neler söyleniYodu.Gördük resimdeki montajı.Bunu da cilala cilala sür yaparlar.Koskoca mimarinin içine ettiler.
  • quote:

quote:

ne demek istediğini gerçekten anlayamadım..

senin yazın üstüne atlayan sazanı hele hiç anlamadım!!! (sadtneverdie bu sana değildi, alttaki mesajda)

iphoneda oynadım androidde oynadım ama bu videodaki oyunla nasıl bağdaştırdın onu çıkaramadım...?? iphoneda da 3d oynadım ama böyle grafikl görmedim açıkcası ha varsa yok diyemem çünkü bütün oyunlarını gördüğümü söyleyemem.. şimdiye dek akıllı telefonlarda gördüğüm (android ve iphone dahil) en iyi grafik bu... ha varsa dediğim gibi ben bilmiyorum..

ama sen ne demek istedin onu çıkaramadım.. biraz daha açık ve net olursan bende kendi izahımı yaparım..

(artı üçüncü tekil şahısların "bir 3. şahıs olarak " bodozlama bizim konumuza atlamamalarını rica ediyorum... bizim konuşmalarımız sizi ilgilendirmez.. siz gidin habere youm yapın. başkalarının yorumlarına yorum yapmak kimsenin haddi değil!!)

sadtneverdie konu ile ilgili cevap bekliyorum!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 6 Aralık 2010; 20:45:18 >

• ben dalgın kafa son cümlenden grafiklere normal dedin diye anladım. arkadaşta öyle anlamış olacak.
  • oyun performansi ne kadar 'dikkat çekici' olursa fiyati da o kadar pahali olur, bosuna sevinmeyelim.
  • quote:

ben dalgın kafa son cümlenden grafiklere normal dedin diye anladım. arkadaşta öyle anlamış olacak.

• Birleşip Batuist'e dalmışlar Yapmayın ulen!

Oyun cidden çok güzel duruyor. Elinde smartphone ya da tablet olan, kendini WoW ve benzeri oyunlara kaptırmış milyonlarca insanı tahayyül ettim de, sonumuz kötü
  • bzm nokia n79 a yol göründü oyun güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Birleşip Batuist'e dalmışlar Yapmayın ulen!

Oyun cidden çok güzel duruyor. Elinde smartphone ya da tablet olan, kendini WoW ve benzeri oyunlara kaptırmış milyonlarca insanı tahayyül ettim de, sonumuz kötü

tabletle wow oynanmaz. adamı keserler
  • Mobil cihazlar için etkileyici bir performans.

.

AMD "mobil pazara girmeyeceğiz" demiş, mobil platformlar için çözüm geliştiren ekmeği de yer, Nvidia yıllardır kasıyor Tegra platformu için. Sonunda meyveleri toplayacak gibi görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

Sadece android sistemlerde mi kullanılacak bu platform.Öyleyse eğer android tuttmazsa buda güme gitcek galiba.

Android tutalı aylar, yıllar geçti. Ovuştur gözlerini.

Doğrudur.Ben fazla dikkat etmemiş olabilirm.
    Fakat sadece tek işletim sistemi desteği yerine ne bileyim windows mobil,meego,chrome gibi sistemlerdede çalışsa daha fazla yaygınlaşır.
  • Kendi sınıfında en yüksek performans diyor. Diğer rakipler kimler? Kendi sınıfında (android tablet sınıfında) Nvidia'dan başka grafik işlemci üreten firma var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.