Şimdi Ara

GT5'te Finish'e Ulaşmanın En Rahat Yolu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •      Gran Turismo 5 çıktığı günden beri serinin hayranları ve simülasyon severler tarafından oynanmaya devam ediyor. Bu kadar oynanınca haliyle diğer oyunlarda olduğu gibi oyunun bir çok hatası da gözler önüne seriliyor. İşte ortaya çıkan bu yeni hata da eminim benim gibi sizleri de şaşırtacaktır.

Bu hata videosunda meydana gelen bir kaza sonucu araçlardan birinin takla atıp diğer aracın üzerine düştüğünü görüyoruz. İşin garip olan kısmı ise alttaki araç yola devam ediyor ve dolayısı ile üstteki aracı da götürmüş oluyor. Bir nevi oto pilot yani :)

Benzer oyunlarda sık sık bu tarz hesaplanamayan kazalar ile karşılaşıyoruz. Bakalım GT5 için daha nasıl videolar gelecek? Bu ilginç videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.   

• Army of Two : GT5 Edition.
  • 6 yıl yapım süresi olan bir oyunda bu kadar basit hatalar olması normal :D
  • genede üstteki araba fizik dinamiklerine uymuş sallana sallana bitiriyor :)
  • "kakalım" yazılmış "bakalım" yerine. Ne kakalayacaksınız satışa mı başladınız :D
  • benzer oyunlar derken hangi oyunlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodocan

benzer oyunlar derken hangi oyunlarda?
    Forza.
  • benim anlamadığım konu,tamam gt5 te bi dünya hata olabilir.
    peki Need For Speed: Hot Pursuitte hiç mi hata yok.gt5 6 yılda yapıldı diyemi bütün yaygara yoksa nfs nin kayırılma nedeni bsc'nın şu anki arka plan resminden mi kaynaklı.
    diğer bir değişle nfs mi kayırılıyor.gt5 mi karalanıyor
  • Volkmen,

Sitemizde GT 5'in lansman sayfasını (evet o sayfa Sony'nin reklamıdır) görebilirsin. Yani her iki oyundan da reklam alıyoruz. O nedenle reklam aldıkları için kayırıyorlar düşüncen doğru olamaz değil mi?

NFS: Hot Pursuit'in hatalarını yayınlamıyoruz, çünkü şu ana kadar rastlamadık, belki de GT 5 kadar geniş kapsamlı bir oyun olmadığı için pek hata yoktur. Eğer rastlarsak yayınlayacağımıza emin olabilirsin. Sen rastlarsan bize mail yoluyla bildirirsen yayınlayabiliriz.

Ayrıca Hot Pursuit ile GT 5 farklı oyunlar. Birisi Arcade diğeri ise Simülasyon oyunudur. Örneğin ben ikisini birden oynuyorum, neden bir tanesini seçeyim veya kayırayım ki?

Ayrıca oyundaki hataları göstermek neden karalamak olsun. Karalamak demek olmayan şeyi olmuş gibi göstermektir.

GT 5'i çok seviyorsan, bil ki biz de çok seviyoruz. İstersen psn'den ekle beraber yarışalım.
    (PSN: alkanadakaner )

• Dodocan ; Benzer oyunlar derken hemen hemen tüm simülasyon oyunlarını kastettim. Tabi bunun için de Forza'da var. Çünkü bu tür oyunlarda hesaplanamayan kazalarda bu tür komik sahneler sık sık ortaya çıkabiliyor.

Volkmen ; Sanırım oyun piyasasını pek takip etmiyorsunuz. GT5 gibi çok beklenen oyunlarda bu tür hatalar daha fazla dikkat çeker ve haber sitelerinde yer alır. Bizde internet sitelerinde gördüğümüz bu ilginç hataları, okuyucularımız ile paylaşıyoruz. NFS arka plan giydirmemiz var doğru ama GT5 için de özel bir lansman sayfamız mevcut. Sanırım gözünüzden kaçmış. NFS için veya X bir oyun için de benzer bir haber çıktığında yayınlayacağımıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bu tür bir mesaj atacağınıza bize diğer oyunlar ile ilgili gördüğünüz, çektiğiniz, bulduğunuz hataların video veya görselini gönderirseniz seve seve haber yaparız. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

İyi oyunlar.

• bence bu oyunun bir eksiği değil tamamen artısı
  • @Bernhard
    Ayrıca Hot Pursuit ile GT 5 farklı oyunlar. Birisi Arcade diğeri ise Simülasyon oyunudur

kısa sürede bulabildiğim simulasyonlardan BUG örnekleri.kaldı ki ayrıca satış rakamları sanıyorum tatmin edicidir(eğer kıstas populerlik ise)

f1 2010
    http://www.youtube.com/watch?v=w1JDHlmAPkw
    http://www.youtube.com/watch?v=lqEfVxKoIEE&feature=related
    grid
    http://www.youtube.com/watch?v=pyQrrg7uwQU
    http://www.youtube.com/watch?v=9y6NJhXp1RM&feature=related
    dirt2
    http://www.youtube.com/watch?v=ej__E2sptE8
    http://www.youtube.com/watch?v=MpP2p-3L9u8&feature=related

emin olunki gt5 ten çok bcs'nı seviyorum

• @Lincourt

oyun piyasasını megadrive 2 den beri çok sıkı takip ediyorum.malesef asosyal olarak tabir edilen sınıfa dahil olmakla birlikte oyunlarla geçirdiğim süre günlük 3 saatin üzerinde.
    hiçbir zaman fanboy olmadım.zaten yaşım fanboy tabirinden çok oldboy tabirine daha yakın.
    bu arada gt5 in lansman sayfasının sıkı bi etüdünü yaptım halihazırda.
    ama size katılıyorum.bundan sonra mail olarak habarleri sıkça sizinle paylaşıcam
  • @Lincourt
    Ayrıca bu tür bir mesaj atacağınıza bize diğer oyunlar ile ilgili gördüğünüz, çektiğiniz, bulduğunuz hataların video veya görselini gönderirseniz seve seve haber yaparız. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

hangi adrese ulaştırmamı istersin dostum
  • Güncel veya popüler oyunların bu tür videolarını benim (ersinkilic@bolumsonucanavari.com) veya diğer editör arkadaşlarımın mail adreslerine atabilirsin.
  • 6 sene yapım sürecinde olup, 8 kere perfection ayağına ertelenen bi oyun için oldukça amatör bi bug...
  • Aslında bu kadar çok hatanın yayınlanması bile oyunun ne kadar ünlü olduğunu ortaya koyuyor.
  • Yahu amma tutturdunuz 6 yıl 6 yıl diye..Ne yani 6 yılda yapıldı diye hatası olmıcak mı oyunun? Her oyunda saçma sapan buglar var,takılmayın bunlara.
  • Xbox fanları PS oyunlarına; PS fanları 360 oyunlarına çemkiriyor. Alıştık artık:) Bug'sız oyun gösterin zaten kafamı keseceğim. Fifa 11'in Manager Mode bug'larını buraya yazsam ansiklopedi falan olur herhalde. Hele MM'yi çökerten bir tane var ki dillere destan, EA'ye küfreden çok o konuda. Ama deliler gibi de oynuyorum o ayrı. New Vegas ha keza öyle. Önemli olan firmanın oyuncuların serzenişlerini ne kadar kaale aldığıdır. Eğer kaale alıp patch için çalışmaya başlıyorlarsa bence eleştirilmeyi de haketmiyorlar. Evet GT5 çok büyük beklentiyle geldi, belki de hataların göze batması bu yüzden. ''Gördüğüm kadarıyla'' patch üzerinde çalışıp duruyor PD. Çalışmasalardı asıl o zaman eleştirirdim. Bakın EA Sports napıyor, MM konusunda o kadar şikayet varken '' gelecek patch'te MM sorunlarını düzeltmeyeceğiz'' diye pişkin ifadelerle karşınıza geliyorlar. Ayrıca bu bahsettiğim meşhur bug'ın Fifa 09'dan beridir var olması da ayrı güzellik.

• yalnız o değilde alttaki aracın üstündeki ağırlıkla yavaşlaması çok iyi bişey bana göre
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.