- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Renault safrane için fikir
27 Cevap2347 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

403 Mesaj
5 Aralık 2010; 19:05:26 

Arkadaşlar 1998 model 2000 cc 150,000 km de safrane var. Almayı düşünüyorum yalnız sorularım var internetde de pek bir bilgi yok.

Rahat geniş konforlu bir arac ararken safrane cıktı karşıma haliyle ailecek boy uzun öyle her arabayla seyahat edemiyoruz etsek bile dayak yemiş gibi bir hal içinde oluyoruz. Bu sebebden büyük geniş konforlu bir araç alma düşüncesindeyiz ve cok para da vermek istemiyoruz.

Parca sıkıntısından söz ediliyor haliyle pahalı da parcaları rakipleri e39 kasa 5,20 w210 kasa e serisi mersolar rakiplerine göre de parca fiyatları pahalı mı biliyormusunuz.

2 eli gercekten yok zaten alıp 3 5 sene değiştirmeyi de düşünmüyoruz. Araç da lpg de yok lakin yılda 10.000 km yi bile zar zor geciyoruz. Hafta sonları bayramda ve yıllık tatil de araç kullanıyoruz.

araçın linki http://www.sahibinden.c...a-kacmaz-35774205/detay

Bilginize yorumlarınıza ihtiyacım var...

4079 Mesaj
5 Aralık 2010; 19:24:23 

parça sıkıntısı olabilir piyasada fazla yok ama arabaya bindiğiniz zaman konforun ne demek olduğunu anlarsınız

1385 Mesaj
5 Aralık 2010; 20:21:17 

Safrane için fiyat çok bu tarz bir araç istiyorsanız opel omegalara bakmanızı öneririm.

İmzam kural dışıdır. İmza kurallarına uymayacağım için imza kurallarına da bakmama gerek yoktur...

403 Mesaj
5 Aralık 2010; 20:33:56 

quote:

Orijinalden alıntı: lifeanddead

Safrane için fiyat çok bu tarz bir araç istiyorsanız opel omegalara bakmanızı öneririm.

Omegaların fiyatları da pek farklı değil.

1419 Mesaj
5 Aralık 2010; 20:48:28 

normalde renaultun parçasının ucuz olması lazım. renault ları sevmem pek fakat araç kaliteli bir araç. nede olsa o bir renault. tipi zaten her zamanki gibi ofsayt.. fakat bakım için gittiğim serviste yatak saran bir safrane vardı. usta bana canavar gibi araba ama 4 milyarı buluyor motor masrafı deyince kocaman bir oha çekmiştim açıkçası.hararetten dolayı conta yakan bir de laguna vardı .. bir conta masrafı ne olabilirki?? o bile 1 milyarı buluyormuş masrafı.ben ustanın yalancısıyım benim bmw e36 kasa conta yaktım 200 liraya hallettim + ne kadar az km yaparsa yapsın bu araçlar lüx araç olduğu ve donanımı fazla olduğu için yaşı itibariyle sorun çıkarma olasılığı çok yüksektir.elektrikli koltuğun bir özelliği çalışmasın bozulsun al başına belayı en basitinden..ne kadar çok donanım o kadar çok sorun yaşı itibariyle.. bence canınızı çok yakar

BMW E46

2475 Mesaj
5 Aralık 2010; 21:46:55 

Safrane ile ilgili bilgi:
Arkadaşım renault servis müdürü.Bir gün takas için bir safrane gelir ve sahibine fiyat dahi teklif edilmez.Yani renault aracını sat da gel der.2. olay:7500liraya 94 model safrane alan bir kullanıcı böyle bir aracı bu fiyata almanın heyecanı içinde aracın eksikleri için servise gider ve akslarının değişmesi gerektiğini öğrenir çıkan fiyat 6binlira.Sahibi bu arabayı neden bu fiyata alabildiğini anlar ve aracı yaptırmadan geri gider.

2422 Mesaj
5 Aralık 2010; 21:52:10 

araba çok iyi olabilir ama masrafıda büyük olur.

403 Mesaj
5 Aralık 2010; 22:16:41 

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim.

Bu araca altarnetif olarak opel omega var yani bilemiyorum bu zamana kadar bir cok araba değiştirdim boyum 194 haliyle her arabada rahat seyahat edilmiyor Hundai accent le izmire bir yolculuk yaşadım ki B sınıfı arac bana göre değil :) Ailecek boylu postlu insanlarız C sınıfı arac bile yeri geliyor pek rahat olmuyor. Şimdi hafftada 1 kere veya 2 kere istanbul da bir yere gidecem diye 40 50 bin tl verip w210 mercedes vb aracları almakdan yana değilim. haftanın 5 günü kaldırım kenarında durucak :)

Bu sebebden ötürü bu tarz araclara baktım.

Sanırım opel omegaya da bakmak lazım. En azından kullanıcı sayısı daha fazla. Veya 90 91 model 300 Sel mercedes diyorum.

Tavsiyelerinize fikirlerinize acığım acelem yok piyasayı araştırıyorum.

1814 Mesaj
5 Aralık 2010; 22:33:36 

söylediğiniz sebepler bu tarz bir araç almak için kusura bakmayın ama çok saçma geldi. Bütçem ona göre derseniz anlardım da 1.94 olan bi tek sizmişsiniz gibi yazmışsınız.

it's the hottest fires that make the hardest steel

403 Mesaj
5 Aralık 2010; 22:54:22 

quote:

Orijinalden alıntı: borntobewild

söylediğiniz sebepler bu tarz bir araç almak için kusura bakmayın ama çok saçma geldi. Bütçem ona göre derseniz anlardım da 1.94 olan bi tek sizmişsiniz gibi yazmışsınız.

Size sacma gelebilir ama ben rahat geniş konforlu bir arac istiyorum ve bunun içinde bir araca yüksek miktarlar yatırma taraftarı değilim. İkinci elinin olmaması sorun teşkil etmiyor yalnız parca bulamamak veya bulduğun parcayada faiş fiyat ödemek akıl karı değil.

Zorunlu olmadıkca arabamı alıp trafiğe cıkmam. çıktığım zamanda rahat yolculuk etmekden yanayım aile bireylerininde boyları benim kadar olmasada uzun ve araca ailecek bindiğimiz zaman rahat rahat seyahat etmek istiyorum. Yakıttı sorun etmiyorum.

Seyahatleri eziyet haline değil keyifli hale getirmekden istiyorum. Size bunlar sacma geliyor olabilir ama benim ihtiyac duyduğum arac bu ebatlarda sahip olmalı.

1964 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:07:06 

masrafı ne olur bilmem ama o paralara alabilceğiniz en iyi arabalardan biridir gidip o paraya clio symbol almaktansa bence daha iyi bir araç.

2011 Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna+Glassroof+NC Beyaz
2012 Hyundai i20 1.2 Mode Siyah
HTC Evo3d
Sony Vaio VPCF11S1E

1744 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:08:47 

Renaultun sevdiğim tek arabası.. Muhteşem bir araba.

Ford Focus 3

6105 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:14:10 

Düşük fiyata alacağınız her türlü lüks aracın (yaşından ötürü) parça fiyatı yüksek olacaktır.. Eğer Lüksten vazgeçip "sadece boy açısından rahat edeyim yeter" derseniz doblo tarzı araçları tercih etmelisiniz.. Özellikle kapı yüksekliği hiç bir sedanın size sunamayacağı bir kolaylık sağlıyor.. Kusura bakmayın safranla alakasız bir tavsiye oldu ama ben gayet ciddiyim..

Ben de boy yüzünden çok çektim.. Era'dan iki büklüm inmeye çalışırken bacağımı kalçadan burktum iki gün topalladım, o derece.. Diğer B sınıfı sedanlar zaten iyice kibrit kutusu.. C sınıfı da aynı mokun laciverti..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Aralık 2010; 23:19:59 

Eğer konforlu lüks bütçeye uygun bi araç istiyosan 1997-1999 model maximalara bakın derim. 150 beygir, v6 motor, yer uçağı adeta. aynı modelde Mercedes E200 ile kapışırsan tabiri caizse eline verirsin (tecrübeyle sabittir) , daha iyi motoru var, ve fiyatıda acayip ucuz sunduğu olanaklara göre.

Kaçırma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rotflmao -- 5 Aralık 2010; 23:34:44 >

2181 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:31:54 

Renault servisine alınmayan safrane yazısı bile okumuştum bir yerlerde! Bence opel omega daha iyi bir seçim.Maximada olabilir tabiki.

997 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:33:43 

Aha eggys in konusu
araç muhteşem ama bu yaşta bu kadar az tutulan ve parçası pek bulunmayan ayrıca da bol elektronikli,parçası pahalı araçla almak çok büyük risk.

bence opel omega,honda accord,opel vectra,ford mondeo falan bakın.eğer araçlara sığma gibi bir bir probleminiz varsa doblo 1.9jtd de tavsiye ederim.ama konfor çok olmaz.hakkınızda hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZurnaBey -- 5 Aralık 2010; 23:43:14 >

....

1246 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:39:03 

1998 model. 12 yıllık bir araba.

Güzel araba değil, zamanında güzel arabaydı. Bu zamandan sonra sizi üzmesi kuvvetle muhtemel bir araba ile ilgileniyorsunuz. Tekrar düşünün derim.

1125 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:52:05 

opel vectra veya renault laguna nasıl olur darmı gelir?

349 Mesaj
5 Aralık 2010; 23:59:17 

Aynı model laguna lar var. ayrıca doblo banada mantıklı geldi. Konfor yok belki ama kesin sığarsınız

3414 Mesaj
6 Aralık 2010; 0:11:13 

bu fiyatlara hyundai sonotalar da var mis gibi...

Yanlayamayan Bmw.............

3414 Mesaj
6 Aralık 2010; 0:15:54 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert107 -- 6 Aralık 2010; 0:19:37 >

Yanlayamayan Bmw.............

2475 Mesaj
6 Aralık 2010; 0:21:34 

quote:

Orijinalden alıntı: diskriminant

Renault servisine alınmayan safrane yazısı bile okumuştum bir yerlerde! Bence opel omega daha iyi bir seçim.Maximada olabilir tabiki.

Eklemeyi unutmuşum bir önceki mesajımdakilere ek olarak arkadaşım kendisine bakım için gelen bir safraneyi emrindeki çalışanlara bu aracı kesinlikle servise almayın başımıza iş açarız diyerek uyarmasına rağmen diğer şubedeki çalışanları aklı evvellik edip almışlar ve araç ellerindeyken başka sorunlar çıkartmaya başlamış arkadaşım da haklı olarak ben sizi uyarmadım mı siz niye kendi başınıza iş yapıyorsunuz diye çekiştiğini anlatmıştı.

Diğer bir önerim de bir arkadaşın dediği gibi sonata önerebilirim.Amerika pazarı hedefine ve arabistan çölüne göre üretilen sonata hem d sınıfı hem sağlam hem de sorunsuzluk açısından iyi bir modeldir.Araştırmanızı öneririm.

3096 Mesaj
6 Aralık 2010; 0:56:33 

bende safrane ın bır oncekı kasası olan renault 25 var benım aracım yırmı yasında alalı 20.000 km oldu normal bakımı dısında hıc bır arıza cıkarmadı bır tane ampulu bıle patlamadı

safrane e sınıfı bır aractır bu paraya onun verdığı konforu hıcbır aracta bulamazsınız

ilanada baktım araba duzgun gıbı gorunuyor km de orjınal ıse sadece motoru kafadan 500.000 e kadar gıder bence alın aracı aractan aldığınız keyıfden sonra ıyıkı almısım dıyeceksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 6 Aralık 2010; 0:57:32 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Aralık 2010; 0:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

bende safrane ın bır oncekı kasası olan renault 25 var benım aracım yırmı yasında alalı 20.000 km oldu normal bakımı dısında hıc bır arıza cıkarmadı bır tane ampulu bıle patlamadı

safrane e sınıfı bır aractır bu paraya onun verdığı konforu hıcbır aracta bulamazsınız

ilanada baktım araba duzgun gıbı gorunuyor km de orjınal ıse sadece motoru kafadan 500.000 e kadar gıder bence alın aracı aractan aldığınız keyıfden sonra ıyıkı almısım dıyeceksınız

Nissan Maxima konfor konusunda Safrane ı 10 kez tokatlar 2yle çarpar yine tokatlar ve 4 ile çarpar.

1385 Mesaj
6 Aralık 2010; 2:04:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Balanced blue

Omegaların fiyatları da pek farklı değil.

Haklısınız fiyat konusunda farklı demedim fakat her halükarda omega teknolojik olarak çok daha üstündür. Renaultu şuan ki durumu ile değerlendirmeyin unutmayın ki renault o yıllarda pek de parlak bir marka değildi.

İmzam kural dışıdır. İmza kurallarına uymayacağım için imza kurallarına da bakmama gerek yoktur...

3258 Mesaj
6 Aralık 2010; 10:59:25 

Lagunayada sığmıyorsanız safrane a da sığmazsınız derim

http://forum.donanimhaber.com/m_19540/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56155969

10 yıllık hort kolay iş

3778 Mesaj
8 Aralık 2010; 22:32:53 

SAFRANENİN 2,5 MOTOR TURBOLU OLMASI LAZIM 1999 MODELİNE BİNDİM, ARKADAŞ FRANSADAN GELMİŞQTİ AMA DERİKSİYONUNDA BİRDÜĞME VARDI TURBO DİYE TABİR ETTİĞİ ARAÇ RESMEN ÇILDIRIYORDU O DÜĞMEYE BASTIĞ ZAMAN..KESİNLİKLE GÜZEL HIZLI, KONFORLU BİR ARAÇ PARÇA SIKINTISI OLACAĞINI SANMIYORUM HA SERVİS PAHALI GELİRSE SANAYİDE YADA ÖZEL SERVİSLERDE DAHA UYGUNA ARACIN İHTİYAÇ DUYULAN SIKITILARINI YAPTIRABİLİRSİN ANCAK nacizane sana bir araç tavsiye edeyim. 15-16.000TL ye daha moddelli, daha az km yapmış hakikaten Yahudi Mercedesi diye tabir delin Peugeot 406 ların SV modelini tavsiye ederim pişman olmazsın..harika araçlardır.ben kullandım ve onun üstüne 2 araç değiştirdim, kaza yaptığım çin satıyordum şimdi tekrar almak istiyorum..deri döşeme, hız sabitleme, digital klima, elektrikli koltuk ve aynalar, sunroof, JBL müzik sistemi, 2,0 motor 138 HP..harika hele de fiyatıa göre..o fiyata ancak Clio Siena falan alabilirsin ama bir LPG li 406 tam senin anlatmak istediğin şey bençe seni anlayabiliyorum..Ben Ordu ilinden adana iline tam 1015 km gittim ama çok dinçtim ve zevkle gittim

>>>www.mareaturkiye.com<<<

3 Mesaj
27 Ağustos 2014; 1:39:27 

İnsanlarin binmedigi arac icin yorum yapmasi tuhaf...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438