Wireless'imi kimler kullanıyor nasıl görebilirim ? engellerim?
14 Cevap19674 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

69 Mesaj
5 Aralık 2010; 18:31:33 

Airties rt205 modemim var, tek portuyla masaüstü pc'mle internete giriyorum, wirelessinide laptopla bağlanmak için kullanıyorum,
Bazen internet hızım düşüyor, doğal olarak şüpheleniyorum başka biriside mi bağlanıyor diye. Hatta bugün bir sitede ip'm engellenmiş, normalde hiç üyeliğim felan yok bu sitede ama engellenmişim.

Wirelessimi izin vermediğim kişler hariç kimsenin kullanmamasını nasıl egelliyebilirim ?
Kullananları nasıl görebilirim ?

işletim sist: win xp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timur1 -- 7 Aralık 2010; 17:47:44 >

1499 Mesaj
6 Aralık 2010; 11:38:38 

şifren yokmu hocam

EDEP YA HUU

153 Mesaj
6 Aralık 2010; 17:50:08 

kilerin öyle bişey yapacağını sanmam. Yapsa yapsa Migros yapar bu işi...

1097 Mesaj
6 Aralık 2010; 23:26:38 

Benimde aklıma öyle geldi. Herhalde yan tarafta kiler mağazası var dedim, geçtim. Ancak şimdi anladım mevzuyu.
quote:

Orijinalden alıntı: CUBISM

kilerin öyle bişey yapacağını sanmam. Yapsa yapsa Migros yapar bu işi...

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

197 Mesaj
7 Aralık 2010; 15:23:27 

Konu dışı salgını git gide tüm forumu sarmaya başlamış.

• Ceteris Paribus!

•  
    896 Mesaj
    8 Aralık 2010; 0:13:37 

Eğer ağınızın ismini gizlerseniz, kimse giremeyecektir.

440 Mesaj
    9 Aralık 2010; 12:54:53 

Ağınızın adını gizlesenizde bulunabilir, bu bir çözüm değildir. En güzel çözüm modem arayüzüne girerek mac filtreleme yapmanizdir. yani sadece sizin mac adreslerinizi oraya yazmanız yeterli.

ya kardeşim ben anlamam mac filtre felan diyorsanda daha güzeli şu adımları izle

1-modem arayuzune gir ve ssid ismini değiştir (wireless yayın adını )
    2-şifresinide değiştir ve şifreleme türünü WPA2 yap (buyuk harf kucuk harf ve rakam iceren komplex bir sifre yap uzun olsun)
    3-broadcast yapma (yayın yapma) secenegini tıkla.

wpa2 şifresini kırmak gayet uzun bir iş, web kırmak ise gayet basit bir iş. wpa2 şuana kadar 2 kere kırdım fakat o kadar harcadığın emeğe değmez. kimse uğraşmayacaktır. onunla uğraşacağına gider 30 tl verir ayda olur biter :)

not:ben wpa2 yi cok kısa sürede kırıyorum diyen varsa öpüyorum o ellerinden.

..

896 Mesaj
    9 Aralık 2010; 19:24:16 

MAC'ı ben de çok düşündüm. Fakat bir misafir geldiğinde ve laptop'unu getirdiğinde, dur bi MAC'ını alayım senin mi diyeceğim... Saçma geldi...

331 Mesaj
    14 Aralık 2010; 17:47:48 

quote:

Orijinalden alıntı: proexot

Ağınızın adını gizlesenizde bulunabilir, bu bir çözüm değildir. En güzel çözüm modem arayüzüne girerek mac filtreleme yapmanizdir. yani sadece sizin mac adreslerinizi oraya yazmanız yeterli.

ya kardeşim ben anlamam mac filtre felan diyorsanda daha güzeli şu adımları izle

1-modem arayuzune gir ve ssid ismini değiştir (wireless yayın adını )
    2-şifresinide değiştir ve şifreleme türünü WPA2 yap (buyuk harf kucuk harf ve rakam iceren komplex bir sifre yap uzun olsun)
    3-broadcast yapma (yayın yapma) secenegini tıkla.

wpa2 şifresini kırmak gayet uzun bir iş, web kırmak ise gayet basit bir iş. wpa2 şuana kadar 2 kere kırdım fakat o kadar harcadığın emeğe değmez. kimse uğraşmayacaktır. onunla uğraşacağına gider 30 tl verir ayda olur biter :)

not:ben wpa2 yi cok kısa sürede kırıyorum diyen varsa öpüyorum o ellerinden.

WPA/WPA2'yi kırabilen çıkmadı. Sizinkisi sanırım bir bruteforce denemesinde şanstan sözcüklerin birisi tutmuştur. Bu işleri bilen birinin şifresini kırabileceğinizi sanmıyorum.

315 Mesaj
    14 Aralık 2010; 21:07:29 

wpa yı kıran çıkmadı diye bir şey yok çünkü çoktan kırıldı :)
    internette güvenlikten asla kesin olarak bahsetmeyin.çünkü bu imkansız.
    ama erken olur ama geç olur.

bu arada internetimi başkası kullanmasın demenin en kolay yolu mac filtrelemedir.
    fakat misafirim gelecek nasıl yapacaz dersen o iş yaş.

wireles şifreni hem uzun hem noktalama küçük harf hem büytük harf hemde çok uzun yaparsan büyük ihtimal kimse uraşmaz o şifreyi kırmakla :)

bir başka seçenek modemden wwireless e bağlı olanın mac adresini alırsan ve o mac adresine engel koyarsan sorunun büyük oranda gideriliecektir.

quote:

Orijinalden alıntı: sinancetinkaya

WPA/WPA2'yi kırabilen çıkmadı. Sizinkisi sanırım bir bruteforce denemesinde şanstan sözcüklerin birisi tutmuştur. Bu işleri bilen birinin şifresini kırabileceğinizi sanmıyorum.

╔╬╝│♥│deSIGNed by CRABBY and AYYASH│♥│╔╬╝

72 Mesaj
    14 Aralık 2010; 21:32:41 

benm de bı maruzatım var:/ başkasının internetını paylaşiyorum.modem bende değil.paylaşacak 2 kişiydık ama 4 kişiye cıktı benden habersz,2si pc işlerinden bayagı iyi anlıyor. benm laptopa girip izleyip izlemediklerini nası anlarım,pcme girmelerini engellemek için onlem alabilir miyim???? bazen nete bile girilmeyecek kadar yavasliyor pc.

315 Mesaj
    15 Aralık 2010; 21:57:15 

senin bilgisayarına bişey yüklemeden izleyemezler.daha doğrusu izlemeri için ağdaki paketleri yakalayıp çözmeleri gerekir ki bunla kimse uraşmaz :)

ağdaki bilgisayarlar internet ve ağ kullanımı bilgisayar konfigürasyonu iyi olan daha çok kullanacak şekilde etkilenebiliyor.

yada kendilerine sabitr ip verip ağı yüzdesel olarak bölmüşler ve sana azını vermişlersede sende yavaşlama yapabilir.

bence arkadaşlar bunu yapmaz.downloadları fazladır :)

╔╬╝│♥│deSIGNed by CRABBY and AYYASH│♥│╔╬╝

72 Mesaj
    19 Nisan 2011; 21:44:53 

sayfaya bakmamın üzrinden bayagı zaman gecse de teşekkurler, 1 yıl gecıkmeli bir aydınlanma oldu:D

69 Mesaj
    17 Kasım 2011; 22:22:12 

bunların hiçbırısı çözüm dgl bnce kablolu kullanmak daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

16 Mesaj
    2 Haziran 2012; 14:20:57 

quote:

Orijinalden alıntı: elfelendil

sayfaya bakmamın üzrinden bayagı zaman gecse de teşekkurler, 1 yıl gecıkmeli bir aydınlanma oldu:D

benim için de geçerli aynısı :)

Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Güvenlik Programları » Wireless'imi kimler kullanıyor nasıl görebilirim ? engellerim?
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422