- x
Mekik Çekmek Göbeği Eritirmi?
31 Cevap63147 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4 Mesaj
4 Aralık 2010; 23:37:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar benim göbek var baya.Bunu eritmek istiyorum.Haftaya başlıcam sabah akşam 50 tane çekecem.Mekik çekmenin göbeği erittiğini duydum.Bu doğrumu ? eritiyormu?

207 Mesaj
5 Aralık 2010; 0:02:12 

Evet eritir ancak yanında şınav ve barfixs yaparsan daha çabuk erir ve sıkılaşır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4 Mesaj
5 Aralık 2010; 0:58:39 

1 ayda erirmi peki ?

185 Mesaj
5 Aralık 2010; 1:24:22 

Hayır 1 ayda erimez ben yaklaşık olarak 2.5-3 ay oldu neredeyse hergün şınav - mekik çekerim daha yeni yeni vücut gelişmeye başladı ve tabii yanında protein alman gerekkk....

1948 Mesaj
5 Aralık 2010; 1:48:59 

Teknik olarak eritir elbette ama tek başına yeterli olmaz en başta önemli nokta beslenmen eğer düzenli ve sağlık beslenmessen o göbek hiç bir şekilde erimez bunu unutma.Mekik tek başına yeterli değildir yanında kesinlikle koşman gerek imkanın varsa yüzebilirsin yoksa koş sadece düz mekikte yeterli olmaz diğer kombinasyonlarıda yapman gerek ama en başta beslenmeni kontrol et.1 ay yada 6 ay süre vermek doğru olmaz bu senin bünyene beslenmene ve yaptığın idmana göre farklılık gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isk0rpit -- 5 Aralık 2010; 1:50:46 >

4 Mesaj
5 Aralık 2010; 19:57:03 

Tabikide yediklerime içtiklerime dikkat edecem.Üç beyazdan mümkün oldugunca uzak durcam.Kola,içki gibi şeyleri içmicem.Cips fln yemicem.Bunu bir ay denicem.İnşallah erir.Bu arada hepinize teşekkür ederim yardımcı oludugunuz için.

177 Mesaj
8 Aralık 2010; 11:30:13 

mekik eritir, ama az eritir. diğer arkadaşların da söylediği gibi yemene dikkat etmen ve enerji harcayacağın koşu, yüzme vs. gibi sporlar da yapman lazım. fakat mekiğin başka bir faydası da şudur: çoğu kimsenin göbeği, aslında kasları gevşek olduğu için olduğundan fazla görünür. mekik çekerek karın kaslarını sıkılaştırdığında daha zayıf görünebilirsin.

kolay gelsin.

3036 Mesaj
8 Aralık 2010; 13:12:40 

Arkadaşim yilmadan mekik şinav falan cekersen hatta akşam yemeğinden sonra bir yürüyüş imkanin varsa bazenleri normal tempo koşu neden olmasin
Ben hep aklimda bir zaman diliminde belli kilo olarak zayiflicam dedim şuan istedigim gibiyim sanirim 2kg gibi bir fazlam kaldi mesela yemegin yağindan kaçin ekmekden kaçmaya çaliş aakşamlari kilo yapici şeyler yeme mesela
arada dolabi acarim peynir yoğurt falan yerim mesela ben :D gece 4te internette bulunana 8min abs programini uyguladigimi cok bilirim mekik şinav ilk başladigimda yarim şinav cekemiyordum şuan 35 ama coktandir arttirmaya ugraşmiyorum. belki dahada çok zayiflardim ama su içme alişkanliğim yok bunun yaninda aşiri terliyorum :(

MorfeusGT:Sigel Shillien Templar 99 Dual : Tyr Titan 99
Server :Lineage 2 Episidion Avrupa sunucusu Core Serveri
Guide: http://l2wiki.com/Main_Page
Before the siege:Military Strategy

4524 Mesaj
8 Aralık 2010; 19:52:02 

olayın özü aslında öyle değil.bölgesel zayıflama diye birşey yoktur.yani mekik çekersen göbeğin erimez.erir de senin kastettiğin şekilde erimez.aslında mekik karın kaslarını çalıştırır.mekik hareketinin yerine kardiyo yapsan daha fazla verim alırsın anlayacağın...

4 Mesaj
9 Aralık 2010; 16:24:08 

Benim yaşım 15 arkadaşlar.Sabah aksam 50 tane mekik çeksem boyumun uzamasını engellermi ? malüm ergen bir gencim büyüme çağım benim.Engellemez demi arkadaşlar ?

1621 Mesaj
9 Aralık 2010; 17:23:04 

Mekik yerine koşu yaparsan daha çok erir.

Ayrıca mekik, şınav, barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketler kesinlikle boy kısaltmaz veya yavaşlatmaz.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

24 Mesaj
22 Aralık 2010; 1:31:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Mekik yerine koşu yaparsan daha çok erir.

Ayrıca mekik, şınav, barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketler kesinlikle boy kısaltmaz veya yavaşlatmaz.

kesinlikle katılıyorum göbek eritmek için ben de koşmayı tavsiye ederim. kendinize uygun bir koşu programı hazırlayın, internette çok fazla sayıda sitede bu konuda bilgi var. nabzınıza uygun maksimum faydayı sağlayacak ve eritecek hızı bulmanız lazım...

Spor yaparsan zinde kalırsın! SportifHareketler'dir benim öğretmenim!

3757 Mesaj
22 Aralık 2010; 11:28:34 

Gobek kismini 104 cmden >> 88cme cekmis biri olarak soyle tavsiyeler verebilirim;

- Oncelikle beslenme duzeni (Sekerli gidalardan, gazli iceceklerden, abur cuburdan uzak dur, gunde 4-5 ogun yemeye gayret et)

- Mekik duzeni, oyle tek duze mekik olmaz 4-5 cesit mekikigi karistirman (herbiri cin 30-40 tane cekebilirsin) her tur karin kasin icin ideal olur

- Herkes mekik cektigini sanir' yazar 400-500 mekik cekiyorum, HAYIR onlar mekik cekmek degildir, mekikte onemli kurallar vardir. Hareketin zor kismi yapilirken nefes verilir vucut rahatlatilir, hareketin rahat kimi yapilirken (zemine yaklasirken) nefes alinir. Mekikte altin kural, hareketin yavas yapilmasidir, karin kaslarinindan aci hissi alman gerekir, bu kaslarin duzenli calistigina isarettir.

- Bunlara ek olarak, kardio calismalari lazimdir. Ip atlamak, kosu yapmak, jogging olabilir. (Bisiklette etkilidir, ama etkisi daha azdir)

4104 Mesaj
23 Aralık 2010; 14:40:04 

http://youtube.com/user/ozkulersin http://ersinozkul.picsart.com

1148 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:53:37 

1. mekik göbeği eritmez, göbeğin altındaki kasları güçlendirir

2. sadece mekik çekmekle; üzerinde yağ yığını olan karın kasları elde dersin ama onları asla göremezsin. kumun altında gömülmüş gibi orda öyle dururlar. üzerlerindeki yağ örtüsünü almazsan hep o şekilde kalırlar.

3. göbek eritmek istiyorsan yağ yakmalısın. bunu da ancak kardiyo ve düzenli/şekersiz bir beslenme ile sağlayabilirsin.

yani uzun lafın kısası, koşmazsan, yüzmezsen, bisiklete binmezsen, hızlı yürüyüşler yapmazsan, istersen günde 50 değil 5000 mekik çek yine de işe yaramaz. yağlarını yakacak olan şey, yani senin anlayacağın dilden söyliyeyim; göbeğini eritecek olan şey, KARDİYOdur.

beslenme oalrak da karbonhidratlardan uzak durmaktır:

Kan şekerini dalgalandıran herşeyden uzak durmalısın. doğal yağlı yiyecekler yiyebilrisn. ama doğal yağlı olanlardan. onlardan hiç korkma, "bunda yağ varmış bana yağ yapar bu" deme, komik belki ama gerçektir: aldığın yağ vücuttaki yağa dönüşmez, vücut yağına dönüşen şey karbonhidratlardır. asla ve asla paket gıda yeme. mesela sabahları mümkünse tereyağlı yumurta / domates / zeytin / peynir ye...poğaça, açma, kek, börek hepsinden uzak dur...

öğün sayısını artır. yiyeceğin şeyler gene aynı olsun ama onu tek öğünde değil de 2 öğünde ye. vücudunu kandır, vücudun "ulan yine bir şey yemiyoruz, herhalde kıtlık var" deyip savunmaya geçmesin, tempsonu hep yüksek tutsun, kandır onu, sürekli bir şeyler ver ama az ver....arada hafif olma kaydıyla çerez (fındık-fıstık-ceviz) ye.

günde en az 3-4 km koşmaya çalış, olmuyorsa 5-6 km yürü. tempolu yürü. yüzebilirsen yüz. kaslarını da şekillendirmiş olursun. bisiklete bin.

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

1411 Mesaj
23 Aralık 2010; 19:45:18 

mekik çekerek karın kaslarını cıkartabilirsin ama buda göbekdeki yağlarının nerdeyse hepsini yakmanı gerektirir.

arkadaşların dediği gibi yiyeceklerine dikkat edip kardiyo çalışman

DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

62 Mesaj
23 Aralık 2010; 21:26:07 

mekik cekmek göbegi eritmez karın kaslarını sıkıstırıp göbegini tutar sende eritdi sanırsın bıraktıgın an geri sarkar göbegi eritmek icin arkadasında dedigi gibi kardio şart

847 Mesaj
24 Aralık 2010; 10:32:11 

Arkadaşlar mekik ile ilgili birçok doğruyu belirtmiş. Mekik çekmek göbek yağlarını verdirmez. Karın kaslarını çalıştırır.

Ama kas yapmak kilo vermek için doğru bir yöntemdir. Genel vücut kaslarını artırmak harcanacak enerjiyi artıracağı için beslenme düzenlemesiyle kilo verilmesine yardımcı olur. En doğru egzersiz ise kardio egzersizdir. ( yürüme, koşma, yüzme, bisiklet vs )

870 Mesaj
25 Aralık 2010; 15:05:54 

arkadaşım sen şınav mekikle başla zamanla vucudun şekil aldığını gördükçe daha çok gaza gelip cardionuda yaparsın. şimdilik bu antreman seni motive etmeye yeter :)

Harita Mühendisi

resimdeki zatı muhterem benim bu arada :D

3500 Mesaj
25 Aralık 2010; 21:30:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

- Bunlara ek olarak, kardio calismalari lazimdir. Ip atlamak, kosu yapmak, jogging olabilir. (Bisiklette etkilidir, ama etkisi daha azdir)

Bisiklet nasıl daha az etkili anlamadım. 1 saat bisiklet sür bak ne hale geliyorsun.Zayıflamak için tempolu yürüyüş ve bisiklet en iyisidir.Zayıflamak isteyen varsa bisikletten şaşmasın inanın inanılmaz faydasını göreceksiniz

Ben kendi adıma konuşayım.Hafif tempo 1.15dk koşuyorum ama 45dk bisikletteki antremandaki gibi ter için kalmıyorum.Bisiklet daha etkili oluyor en azından bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScAnMaN -- 25 Aralık 2010; 21:34:03 >

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla

86 Mesaj
26 Aralık 2010; 13:14:14 

Mekikle bereber dıyet yapman lazım ve cardio

0 Mesaj
14 Şubat 2011; 17:37:45 

beler bi yardımcı olun, bnde yağ war ama uzun boylu oldugum ıcın orta kılolu gozukuyorum. göbekteki yağları eritmek için neler yapabılırım? bugunlerde ıtıbaren düzenli mekik- sınav- agırlık kaldırma ve ip atlama ya baslıcam yararı olur mu? nekadar surerebilir tahmınen, tekrarılıorum o kadar fazla gobek yok--ve bn yazları hep inceliyorum bu gobek kısları cıkıor malum.yazları bisiklet zayıflatıor-ama yaza biraz ince olarak gırmek gerekmez mı ? malum deniz..

310 Mesaj
15 Şubat 2011; 7:46:28 

istersen gunde 10.000tane mekik cek gobek erimez. Cardio ve dengeli ve saglikli beslenme ile gobek erir hatta 8-pack yapilir.

3 Mesaj
19 Şubat 2012; 22:49:03 

Bakın şimdi konuyu hortlatmak gibi olmasında ben şöyle bi öneride bulunucam

Ben 14 yaşındayım bu yaz babamın genel müdürü olduğu otelde beni tenisçinin yanına verdi. Tam tamına 62 gün orada çalıştım. Her gün düzenli tenis oynadım. Her sabah koştum. İlk zamanlar 9-10dk koşarken bu zaman geçtikçe arttı. En son 45dk aynı hızda koşmaya başladım. Zaten oteldeydim açık büfe önümde. Sabah öğle akşam düzenli yemek yedim. Ama hiç kısmadım. Otelin body salonunun antrönürü yemek yerken asla şunu bunu ayırt etme demişti bana. Ayrıca saat 4-5 gibi bahçeden elma fln yerdim. Boyum 1.67 oraya gittiğimde 57 kiloyum. Eve geri döndüğümde 51 kilo artık siz anlayın. Kısacası bu işlerden çok anlamam fakat sana önerebiliceğm tek şey her sabah koş sakın ama sakın kahvaltı etmemezlik yapma Ne göbek kalır nede yağ adına bişey.

Durmadım, Dönülmez Geriye...

134 Mesaj
20 Şubat 2012; 9:44:00 

her gün en az 40 tane mekik çekin. göbek bölgeniz sıkılaşacaktır. sorununuz kalmayacaktır.

0 Mesaj
16 Ağustos 2012; 18:24:00 

ßak KardeŞim MekiK Göbek Eritir.. FaKat BuNun YaNınDa Dengeli BesLenMek Ve Spor LaZım . Bak MeSeLa BeN 13 YaŞınDaYım BeNim Her TaRaFım KaS

Ben SaNa ŞuNu SöylEyeyim ÇeNe KaSı İçiN SakıZ ÇiğNe DöVÜşlerDe KenDini Sık DövüŞe Gir Düşman yumrukları yüzüne isabet etse bile acı hissetmezsin
Karın kası için mekik çek günlük ben 820 mekik çekiyorum sen ilk başta günlk 100 diğer gün 125 diye 25 25 artır
Kol KASı için sürekli 5 kiloluk 5 kiloluk kaldırmazsan 3 kilo ile başla sonra 4 kilo sonra 5 kilo öyle diye diye kol kasların sertleşir.
BAcak kası içn sürekli koş ama daha etkili istiyorsan kumsalda koş denizin kenarındaki kumlarda koş 1 ayda bacak kasların gelişir
Sırt kası için mekik çek şinav çek günlük 50 tane mekik 75 şinav çek ne zaman çektiğin önemli değil önemli olan çekmen
OmuZ KaSı için de yine sırt kasını tekrarla
Göğüs kası içinde omuz kasını tekrarla

iNŞallah YarDım Etmişimdir.. KoLaY GeLsiN

792 Mesaj
16 Ağustos 2012; 22:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kralman_918

ßak KardeŞim MekiK Göbek Eritir.. FaKat BuNun YaNınDa Dengeli BesLenMek Ve Spor LaZım . Bak MeSeLa BeN 13 YaŞınDaYım BeNim Her TaRaFım KaS

Ben SaNa ŞuNu SöylEyeyim ÇeNe KaSı İçiN SakıZ ÇiğNe DöVÜşlerDe KenDini Sık DövüŞe Gir Düşman yumrukları yüzüne isabet etse bile acı hissetmezsin
Karın kası için mekik çek günlük ben 820 mekik çekiyorum sen ilk başta günlk 100 diğer gün 125 diye 25 25 artır
Kol KASı için sürekli 5 kiloluk 5 kiloluk kaldırmazsan 3 kilo ile başla sonra 4 kilo sonra 5 kilo öyle diye diye kol kasların sertleşir.
BAcak kası içn sürekli koş ama daha etkili istiyorsan kumsalda koş denizin kenarındaki kumlarda koş 1 ayda bacak kasların gelişir
Sırt kası için mekik çek şinav çek günlük 50 tane mekik 75 şinav çek ne zaman çektiğin önemli değil önemli olan çekmen
OmuZ KaSı için de yine sırt kasını tekrarla
Göğüs kası içinde omuz kasını tekrarla

iNŞallah YarDım Etmişimdir.. KoLaY GeLsiN

koruma kalkani v1.6

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4104 Mesaj
16 Ağustos 2012; 23:40:42 

http://youtube.com/user/ozkulersin http://ersinozkul.picsart.com

36 Mesaj
6 Nisan 2014; 1:36:16 

quote:

Orijinalden alıntı: lui9i

istersen gunde 10.000tane mekik cek gobek erimez. Cardio ve dengeli ve saglikli beslenme ile gobek erir hatta 8-pack yapilir.

günde 10 bin mekik çekersen o göbek erir sana garanti veriyorum

36 Mesaj
6 Nisan 2014; 1:39:50 

deneme 123 flood

36 Mesaj
6 Nisan 2014; 1:42:06 

mesaj yazınca mesaj sayım artmıyor!!!

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Mekik Çekmek Göbeği Eritirmi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359