Şimdi Ara

Ayağıma paslı çivi girdi . Tetanoz Olasılığı & Aşı Gerekliliği ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
60.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • direk cenaze işlemlerine başlamak hem daha ucuz hemde daha mantıklı olabilir.
  • http://www.uzmantv.com/elime-pasli-civi-batti-asi-olmam-gerekir-mi
    http://www.uzmantv.com/tetanoz-tedavi-edilmezse-ne-olur

2. güne kadar geciktirme arkadaşım ciddi konu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 4 Aralık 2010; 21:49:50 >
  • Bu tür durumlarda hemen doktora başvurmanızda fayda vardır buradan yardım almanıza gerek yok herkes biliyordur ama işte bu konuların çoğunda bir hikmet var ama neyseki..

Tetonoz virüsü paslı ortamlarda yetişir ama görülür yada görülmez ne olur olmaz sanısıyla tetanoz aşısını vurdumanızda fayda vardır.
  • 7 yıl önce ayağına batan arkadaş iyi mi acaba
  • İyiyim arkadaşlar sağlığım yerimde çok şükür.
  • Bürodaki arşivi toparlarken eski bir dolapı parçalara ayırdık bu parçalanmış dolaptaki çivilerden biri ayakkabımı delip ayağıma girdi yara oluşturdu ve kanıma temas etti . Tetanoz olma olasılığım nedir tetanoz hastalığı belirtileri nedir . Aşı yaptırmalımıyım . Yaptırmak için ne kadar sürem var . Bi bilgi verebilecek ?

• yarın gıt ası ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Part_of_Me

direk cenaze işlemlerine başlamak hem daha ucuz hemde daha mantıklı olabilir.

naptın gülüm sen yaa 2 dk de defnettin bizi

yarın şehir dışına çıkıcam da yarından sonra olsam aşı çok mu geç olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sol!D SnAk3

Bürodaki arşivi toparlarken eski bir dolapı parçalara ayırdık bu parçalanmış dolaptaki çivilerden biri ayakkabımı delip ayağıma girdi yara oluşturdu ve kanıma temas etti . Tetanoz olma olasılığım nedir tetanoz hastalığı belirtileri nedir . Aşı yaptırmalımıyım . Yaptırmak için ne kadar sürem var . Bi bilgi verebilecek ?

rahmetiliyi hatırladım da, çok iyi insandı yaktı bizi o çivi ....
  • dün vuruldum aşıyı 2 gün sonra da olsa gidip vurulayım dedim . zaten 5 yılda bir vurulması gereken bir aşıymış . paslı çivi olayıda biraz hikaye galiba uzman tv videolarına göre . daha çok toprakla uğraşanların yaralanmalarında beliriyormuş ..
  • Her paslı çividen tetanoz alacaksın diye birşey yok. Tetanoz mikrobu, paslı ortamlarda barınan ve çoğalan bir mikrop olduğu için paslı bir çivi battığında tetanoz riski vardır. Paslı çivi tetanoz mikrobu taşımaz, tetanoz mikrobu paslı ortamlarda yaşar.

Git önce bi test yaptır mikrop varsa zaten sonuç belli.
  • Simdi gitarin telini degisirken paslanmis ve parmagima batti hafif kanadi sabunlayip kolonya sıktım doktora gitmeye gerek var mi ?
  • kolumu demir çizmişti, şüphelendim, hastane de yakın olduğu için gittim aşı olmaya. Ama tüm aşıları Van'a göndermişlerdi, eczaneye gittik orada da yoktu. Ertesi gün bir eczane getirtti ama bıçaklama olayı olduğu için daha ciddi olduğundan aşı ona yapıldı. Aşı olmadım, bir şeyim yok. Hee neden anlattım ben de bilmiyorum Siz yine de bir gidin bence.
    Haşin Erkek için de diyorum
  • Belirtileri neler demiş Belirtiler ortaya çıktıktan sonra aşının bir olayı kalmıyor, işin her neyse ertele. Yarın git ol aşını.

Edit: Lan ciddi ciddi okuyup cevap yazdım, hortmuş meğersem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D3XTER -- 14 Nisan 2012; 23:43:10 >
  • Benimde ayağıma okulda batmıştı geçen aylarda hemen hastaneye gittim rontgen çekip tetanoz aşısı yaptılar gönderdiler. ihmal etme bence
  • Paslı bıçakla karnımı yardım doktora gitmeli miyim?
  • Bizim bir akrabanında başına geldi aynısı;2 güne ölüsü çıktı,helvasını yedik adamın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 14 Nisan 2012; 23:47:47 >
  • kes gitsin, kökü sende zaten
  • 2010 da açtığım konu nasıl hortladı bilmiyorum ama o zaman aşıyı vurulmuştum . Ilk kez vurulacak olanlara , aşı sonrası aşı vurulan bölge sertleşiyor . 1 hafta kadar geçmiyor panik etmeyin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbetbirgun -- 14 Nisan 2012; 23:51:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D3XTER

Belirtileri neler demiş Belirtiler ortaya çıktıktan sonra aşının bir olayı kalmıyor, işin her neyse ertele. Yarın git ol aşını.

Edit: Lan ciddi ciddi okuyup cevap yazdım, hortmuş meğersem.

Gercekten elimi sabunladim birde kolonya doktum ama tam olarak pasli denmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.