laptopın adaptör girişi yanmaya başlamış
9 Cevap1922 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1393 Mesaj
4 Aralık 2010; 12:12:49 

iyi günler arkadaşlar
benim asus m51sn250dv modelli laptop arkasında ki adaptör girişi ısınmadan dolayı erimeye başladı , bataryanında ucu aynı şekilde siyah siyah olmuş , ben farketmemiştim bu durumu farkettiğimde gittim bir tane liteon model adaptör aldım bir ay sonra onunda ucu yanmaya başlamış ve ısınıyor laptopun garantisi bitti bunu serviste ne kadara yaparlar? dışarıda bir serviste ne kadara yaparlar ? sürekli prizde kullanıyorum daha öncede girişte temassızlık vardı servis düzeltip yollamıştı.bu sorun nedir acaba nasıl düzeltilecek? bilgisi olan bana açıklayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
yanmaya başlayan yerler
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genccimbomlu -- 4 Aralık 2010; 12:14:51 >

2400 Mesaj
4 Aralık 2010; 15:08:13 

Sanırım bir kısadevre söz konusu başka türlü yanacağını sanmıyorum.

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

2549 Mesaj
4 Aralık 2010; 20:58:22 

evin elektrik tesisatına aşırı yüklenme olabilir bunu anlamak için aynı dizüstünü deneme amaçlı bir hafta 10 gün civarı baska bir mekanda deneyin aynı sorun olacakmı bakın görün

TT topluluğuna (T.T.-Avea-TTnet-Tivibu-...) kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa cinsiyetini de değiştiriyorlar, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şudur budur.. bu kişi falan departmanda görevlidir.. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
Bilgisayar Mühendisi[2004-2014] * DonanimHaber Forum'da 11. Yıl - [2003-2014]* Dos'ta Dir-Cd dir ... komutlarıyla işlem yapmaya başlayalı 23. Yıl :))) [1991-2014]
* HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Nokia 5800xm + S.Galaxy S3 + 15 yıllık Turkcell Hazırkart kullanıcısı.

619 Mesaj
5 Aralık 2010; 13:43:58 

50-60 liraya falan adaptör girişlerini onarıyorlar

2233 Mesaj
5 Aralık 2010; 14:16:51 

servisde normalden 2 katını isterler orası kesin http://www.fokusbilgisa...01/Notebook-Yedek-Parca buradan tamir ettirebilirsiniz laptopu aras kargo ile ücret vermeden gönderiyorsunuz sorununu belirleyip ücretini belirleyip ister yaptırın ister yaptırmayın ücretsiz olarak size geri gönderiyorlar

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Lenovo Z580-59347084 8 GB Ram 1 TB HDD NVİDİA GT635M

1393 Mesaj
5 Aralık 2010; 16:17:05 

@Arcatera
girişinde mi kaçak var

@mehmetmetingülcan
iki ayrı evde ve iki batarya ile böyle aynı şekilde oldu orj. bataryada bu şekilde girişi eritti diğerini daha erken farkettim girişte sorun var galiba.

@byhackermstf
orası aşikar zaten garantisi bittiği için servise falan yollamam çok masraf çıkar , dayıma yolladım o ilgilenecek artık .

cevaplarınız için teşekkür ederim

2549 Mesaj
11 Aralık 2010; 4:54:44 

demekki sorun tesisatta değil bu anlaşıldı,
cihazda adaptör kısmı tam işlev görmüyor gibi yani voltajı tam düşüremiyor ve bu da cihaz ile birleşince erime yapıyor (hani bazen evde taktığımız priz falan eriyip koku gelir ona benzer bir durum var )

TT topluluğuna (T.T.-Avea-TTnet-Tivibu-...) kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa cinsiyetini de değiştiriyorlar, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şudur budur.. bu kişi falan departmanda görevlidir.. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
Bilgisayar Mühendisi[2004-2014] * DonanimHaber Forum'da 11. Yıl - [2003-2014]* Dos'ta Dir-Cd dir ... komutlarıyla işlem yapmaya başlayalı 23. Yıl :))) [1991-2014]
* HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Nokia 5800xm + S.Galaxy S3 + 15 yıllık Turkcell Hazırkart kullanıcısı.

12801 Mesaj
11 Aralık 2010; 4:59:32 

Arkadaşlar adaptörde veya evin tesisatında arıza yok. Arıza adaptörün veya laptobun jakında. Her iki uçta hasar görmüş değiştirmesi gerekiyor.

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

4031 Mesaj
12 Aralık 2010; 2:42:16 

Kısa devre olsa çalışmazdı, laptop adaptörleri oldukça güçlü ve dolayısıyla yüksek amperle besliyor,bu sırada sizin jack ile laptop güç girişi tam temas etmediyse ark yapıp orayı ısıtmıştır. Tamir ettireceksenizde dikkat edin kaliteli parça kullansınlar,tam sıkı bir bağlantıda ısınma sorunu olmaz.

Kasa:Feel Hurricane2, Psu:Corsair TX650W, Anakart:Gigabyte GA-Z77-D3H, Ram:2x4 Gb Corsair V. DDR3 1600 MHZ XMP, İşlemci:İntel 3570K Ekran Kartı:Zotac GTX 670 2 GB , Monitör: Samsung 2232BW 22" 2 ms, Soğutucu:Ximatek Aegir HDD:Corsair 60 GB SATA3 SSD, Seagate 1 TB sata2 7200 rpm, Seagate 320 GB sata2 7200 rpm

1426 Mesaj
12 Aralık 2010; 2:58:14 

dişi jack girişinin değişmesi ve adapter erkek jack ının birebir ve sıkı sıkıya oturan bir jack la değişimi şart arkadaşın dediği gibi olay gevşeklikten kaynaklanıyor ark meydana gelerek çalışmış..

ayni olay evlerimizdeki yüksek akım çeken ç. makinesi-elektrik sobası gibi ürünleirn takılı olduğu prizlerin fiş uçlarını tam kavramamasından dolayı da meydana gelir prizin faz bulunan deliği kararıp yanar

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » laptopın adaptör girişi yanmaya başlamış
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391