Şimdi Ara

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.586
Cevap
199
Favori
907.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel]

(En Son Oy Tarihi: 12.1.2024)
Giriş
  • atıyorum bır sey alacağım 500 lira kartımın lımıtı 250 ıse bunu alamayacagım dımı ?

kartlar konusunda bılgısızım o yuzden soruyorum

ben hıcbır sey almasamda sorun degıl dımı iş bankasında

ama aynı zaman hesabıma para yatıramıyacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAYA

atıyorum bır sey alacağım 500 lira kartımın lımıtı 250 ıse bunu alamayacagım dımı ?

kartlar konusunda bılgısızım o yuzden soruyorum

ben hıcbır sey almasamda sorun degıl dımı iş bankasında

ama aynı zaman hesabıma para yatıramıyacağım

hayır alamayacaksın kredi kartı mantığı şudur banka sana 500 lira limit veriyorsa 500 lira kadar alışveriş yapabilirsin.(Taksitli alışverişlerinde ise şu şekildedir.Mesela toplam fiyatı 100 lira olan bir cep telefonu aldın ama 2 taksitte 50 50 ödeyeceksin.Ancak alışverişi taksitli olarakta yapsan banka limitinin 100 lirasına bloke koyar.Sen taksit taksit öder o blokeyi kaldırırsın)

Tabiki sorun değil ihtiyacın olduğunda kullanırsın.Hesap kesim tarihinde de borcunu ödersin hepsi bu

Aklına takılanı çekinme sor boşuna mı açtık konuyu:)
  • o zaman ben bosuna garantı paracard kullanıyorum yıllık 70 lırada cabası var

internetten alısverıs yapamıyorum , taksıt yapamıyorum

sımdı ıs bankası dıgerlerıne oranla daha ıyı dımı

bırde her yerde en cok ıs bankasının subesı var sanırımsam ? garantı kadar olmasada vardır tahmınımce
  • quote:

o zaman ben bosuna garantı paracard kullanıyorum yıllık 70 lırada cabası var

internetten alısverıs yapamıyorum , taksıt yapamıyorum

sımdı ıs bankası dıgerlerıne oranla daha ıyı dımı

bırde her yerde en cok ıs bankasının subesı var sanırımsam ? garantı kadar olmasada vardır tahmınımce

iş bankası türkiyenin en iyi bankalarından biridir.Bildiğim kadarıyla en çok atmsi olan bankada İş bankası.Yıllık kart ücreti de yoktur.Üniversite öğrencisi olduğunu varsayıyorum bu arada.
  • hazırlıktayım ben hala sunu anlamadım kendı hesabımıza nası para yatıramayız arkadaş

bu seferde adı kredi kartı olmaz sanırsam paracard olur değil mi ?
  • quote:

hazırlıktayım ben hala sunu anlamadım kendı hesabımıza nası para yatıramayız arkadaş

hazırlık mazırlık üni öğrencisisin alabilirsin yani:)

bak iş bankası işte üniversiteli kredi kartından örnek vereyim.Kartı aldığında kredi kartının yanında birde banka (vadesiz) hesabı açıyorlar sana içerisine kendi paranı yatırıp kullanabiliyorsun.(Bunun için iş bankasından vadesiz hesabına ait birde banka kartı alman gerekecek).Kredi kartı ise dediğim gibi önce harca sonra borcunu öde şeklinde

Paracard aslında bildiğin vadesiz hesap mantığında.İş bankasında hem vadesiz hesabın olacak hemde kredi kartı sahibi olacaksın.

Ve bütün bunlar için hiçbir ücret ödemeyeceksin :) İş bankası tavsiyemdir.2 yıldır kullanıyorum.2 tane kredi kartım 1 tanede banka kartım var iş bankasında.

yani bak kredi kartına borcun olmadan da para yatırabilirsin ama hesabına + bakiye olarak geçer ama limitin artmaz yani.100 lira fazladan yatırırsan harcadığında 100 liralık parayı almaz senden çünkü öncesinde o parayı yatırmışsındır:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik10.5 -- 13 Ekim 2011; 20:12:36 >
  • oooo o zaman bal dök yala

hem kredi kartım olacak

hemde paracard mantığında bi kartım

ve hıc bırısı ıcın yıllık para vermeyecegım ıyıymıs ben arastırayım hemen geceyım o zaman

"

yani bak kredi kartına borcun olmadan da para yatırabilirsin ama hesabına + bakiye olarak geçer ama limitin artmaz yani.100 lira fazladan yatırırsan harcadığında 100 liralık parayı almaz senden çünkü öncesinde o parayı yatırmışsındır:)

"

tek kart üzerinde bunu yapabilirim dimi ? hem para yatırıp o parayı kullanırım hemde dıger borclu calısan parayı bu süpermıs o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 13 Ekim 2011; 20:16:31 >
  • quote:

oooo o zaman bal dök yala

hem kredi kartım olacak

hemde paracard mantığında bi kartım

ve hıc bırısı ıcın yıllık para vermeyecegım ıyıymıs ben arastırayım hemen geceyım o zaman

aynen banka kartını kendi yatırdığın vadesiz hesaptaki paran için kullanıcaksın.Kredi kartını ise bankanın sana vermiş olduğu limit doğrultusunda kullanacaksın.

İlk aldığımda 300 lira limitim vardı.Şuanda 800 oldu.Sana tavsiyem her zaman için hesap kesim tarihinde asgari ödeme yerine toplam borcunu öde,ödemeyeceğin şeyi alma:) Bunları yaparsan kredi kaartı bir ihtiyaç
  • tek kart üzerinde anladığım kadarıyla

hem vadesiz

hemde limitli olarak kullanabileceğim

tamamsa yarın hemen bi gidip direk 1. şahısdan bilgi alacağım ve büyük ihtimal geçeceğim
  • quote:

tek kart üzerinde anladığım kadarıyla

hem vadesiz

hemde limitli olarak kullanabileceğim

tamamsa yarın hemen bi gidip direk 1. şahısdan bilgi alacağım ve büyük ihtimal geçeceğim

Kredi kartınla vadesiz hesabınla ilgili tüm işlemleri yapabiliyorsun ama sadece alışveriş yapamıyorsun.Alışverişlerinde kredi kartı limitin kullanılıyor. Vadesiz hesabındaki parayla alışveriş için banka kartınında olması gerekiyor.Bu yüzde banka kartı da istediğini belirt 2 kartın olacak (1 İşte Üniversiteli Kredi Kartı,1 Bankamatik Kartı)

Öğrenci Kimlik Kartın Olsa Yeterli Belgeye Falan Gerek Yok.Ben netten başvurmuştum bu arada netten başvurursan reddedilme şansın yok çünkü direk genel müdürlük ilgileniyor senle
  • peki bunlar kart ücreti almazlarsa nerden para kazanıyorlar

absürt bi soru oldu ama
  • quote:

peki bunlar kart ücreti almazlarsa nerden para kazanıyorlar

absürt bi soru oldu ama

yaptığın her alışverişten para kazanıyorlar sen bu konuda rahat ol ama senden kesinti falan olmuyor ne harcıyorsan onu ödüyorsun .Atıyorum sen a firmasından iş bankası kartınla alışveriş yapıyorsun.Banka diyorki firmaya bak sana ben müşterimi getirdim çaaat komisyon onlar kazanır.Bak mesela bankam benim faturaları ödüyor.Üstüne bana puan veriyor.Aralarındaki anlaşmalar var :)
  • quote:

hazırlıktayım ben hala sunu anlamadım kendı hesabımıza nası para yatıramayız arkadaş

eğer bankadan vadesiz hesabın ile kredi kartı hesabını aktiflestirirsen kredi kartınla da hesabına para yatrabilirsin ki hiç hesabın olmadan acıyorsan onu söyle zaten otomatik birleştirmeleri lazım hesaplarını ...
  • quote:

peki bunlar kart ücreti almazlarsa nerden para kazanıyorlar

absürt bi soru oldu ama

harca ve zamanında ödeme , gör bakalım nasıl kazanıyorlar faizlerden ne ödemeyen insanlar var , askerisini ödeyeyim deyip her ay faiz ödeyenler falan ...
  • beyler bende iş bankası maximum öğreci kartı var.hesap kesim tarihi 5 ben 7-8 gibi tum borcu yatırmama ramen ayın 10nunda 11ınde 70tl olmus yıne bu nasıl olabilir?
  • ya beyler iş bankası maximum işte üniversiteli kartı çıkardık normalde para kesilmemesi lazım ama bir baktım hesaptan 48 lira çekmişler bu ne yahu şurda 2 liranın hesabını yapıyoruz ay sonuna para zor yetişiyor napçaz bu parayı geri alabiliyozmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

ya beyler iş bankası maximum işte üniversiteli kartı çıkardık normalde para kesilmemesi lazım ama bir baktım hesaptan 48 lira çekmişler bu ne yahu şurda 2 liranın hesabını yapıyoruz ay sonuna para zor yetişiyor napçaz bu parayı geri alabiliyozmu ?

subeyle ya da musteri hizmetleriyle konus derim. ben de iste universiteli kullaniyorum 1 aydir ama bi kesinti yok.

ayrica iste universitelide de nakit avans var sanirim, bugun online bankacilik menusunu kurcalarken gordum alt limit 50 lira ama ust limit nedir bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar birşeyler sormak istiyorum playkart var bende yapıkredi. limiti 500 lira benim bu karta 300 lira borcum var toplamda. ben şimdi bu karta 1000tl para yatırsam. 300 borca gideceği için 700 lira fazladan kalıyor ben. 700 liralık birşeyi taksitle alabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

ya beyler iş bankası maximum işte üniversiteli kartı çıkardık normalde para kesilmemesi lazım ama bir baktım hesaptan 48 lira çekmişler bu ne yahu şurda 2 liranın hesabını yapıyoruz ay sonuna para zor yetişiyor napçaz bu parayı geri alabiliyozmu ?

Musteri hizmetlerini ara ogrenci oldugunu belirt iaden olacaktir
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazitcakir31

arkadaşlar birşeyler sormak istiyorum playkart var bende yapıkredi. limiti 500 lira benim bu karta 300 lira borcum var toplamda. ben şimdi bu karta 1000tl para yatırsam. 300 borca gideceği için 700 lira fazladan kalıyor ben. 700 liralık birşeyi taksitle alabilirmiyim?

Alamassin karta limit ustu para yatirirsan vadesiz hesaba gidiyo kalan tutar

En azindan is bankasinda oyle ama tum bankalarda ayni mantiktir diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik10.5 -- 14 Ekim 2011; 2:45:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.