Şimdi Ara

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel] (931. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.583
Cevap
199
Favori
907.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 929930931932933
Sayfaya Git
Git
sonraki

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel]

(En Son Oy Tarihi: 12.1.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: fzytrpst2

hocam tuhaftır, geç bonus başvurumun reddinden bir saniye sonra yine başvurdum, aynı bilgilerle. Gelire 1 yerine 200 yazdım sadece. Şimdi de onaylandı yazıyor.
    İnsan gerçekten hayret ediyor

Onaylanır garantinin sistemi bir tuhaf kaç limit vermişler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XxXfrostXxX

quote:

kredi kartılarıyla daha önceden alakam ve hala da bir bilgim olmayan biri olarak komik bir soru sormak istiyorum..

like kart başvuru sitesinde yazan aynen şu:

Alışveriş Faiz Oranı %2,22
    Nakit Çekim Faiz Oranı %2,22
    Gecikme Faizi %2,72

Bu ne demektir? 100 liralık internet üzerinden alışveriş yaparsam ödeme günü 102 lira olarak mı çıkacak karşımıza? Tamam vurmayın.

kredi kart ekstresinin tamamını ödeyememe, ödemenin gecikmesi ve nakit avans çekme durumunda bankanın uyguladığı faiz miktarı.nakit çekim olayına hiç girme günlük faiz uyguluyorlar %2.52 oldu faizler.dünyanın neresinde olursa olsun bankalar iflasa sürüklenirken sadece türkiye deki bankalar rekor oranlarda kar ediyor.türkiye deki yolsuzluklardan dolayı mağdur olmayan yok.tüm yabancı kuruluşlar türkiyedeki bankalara ortak olma derdindeler.kazıklayacak başka ülke yok zaten.

hocam cevapladığınız için teşekkür ederim. Mesela alışveriş yaptığım günün ertesi günü karta borcumu yatırsam, ödeme günü faiz olmayacak öyle mi?

Ertesi gün değil hesap kesildikten sonra son ödeme gününe kadar faizsiz ödeyebilirsin.

• kronik10.5 kullanıcısına yanıt
    Henüz yazmıyor hocam. Ama benim için limit önemli değil pek. Gidip de 200 tl vermesinler de

"Asıl kart başvurunuz onaylandı. Kartınız en kısa süre içinde teslim edilecektir." yazıyor..
  • quote:

Henüz yazmıyor hocam. Ama benim için limit önemli değil pek. Gidip de 200 tl vermesinler de

"Asıl kart başvurunuz onaylandı. Kartınız en kısa süre içinde teslim edilecektir." yazıyor..

Yazması lazım ana sayfanın en üstünde kredi kartı limiti diye. Reddedildiğin de kaç yazmıştın ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

quote:

Yazması lazım ana sayfanın en üstünde kredi kartı limiti diye. Reddedildiğin de kaç yazmıştın ki?

hocam 400 liraymış limit. Valla bana fazla bile :)
    ilk başvurumda gelire 0 yazdım kabul etmedi, 1 yazmıştım. Kabul edilen basvuruda 200 yazdım :)

• quote:

quote:

quote:

ilk başvurumda gelire 0 yazdım kabul etmedi, 1 yazmıştım. Kabul edilen basvuruda 200 yazdım :)

Sen çok doğrucusun hocam anladım :) 500 yazsan 500 gelirdi ama olsun hayırlı olsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen çok doğrucusun hocam anladım :) 500 yazsan 500 gelirdi ama olsun hayırlı olsun

Biraz öyle oldu Sağolun hocam eksik olmayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafAltay

quote:

Orijinalden alıntı: Tom Hagen

quote:

quote:

quote:

quote:

işbankası banka kartı başvurusu yaptım.
    bugün geldi. üniversiteye gidince ailem bana buradan para yatıracak hesabıma hesap cüdanı ile bende para çekicem atm'den.
    ortak-diğer atm'den para kesiyormuş ama iş bankasının atm'sinden çekicem ben para yine para keser mi?
    eğer iş bankasının kendi atm'sinden para çekerken keserse iptal ettiricem..?

Sadece banka kartı başvurusu mu yaptınız, yoksa banka kartı+kredi kartı başvurusu mu yaptınız? Ona göre bir soru sormak istiyorum size.

Ayrıca, ben de sizin gibi bir hesap açtırmak istiyorum. O hesaba ailem para yatırırken, herhangi bir ücret kesilecek mi acaba? Bir bilginiz var mı?..

banka kartı+öğrenci kredi kartı başvurusu yaptım hocam..
    vadesiz hesap açtırıp hesap cüzdanı alacaksınız, vadesiz hesaba para yatıracaklar hocam atm'den ücreti varmı bilmiyorum ama banka cüzdanıyla bi ücreti yok..
    yani olmaması lazım, hiç bir bankada karşılaşmadım..

Kredi kartının yıllık aidatı var sanırım. Ben kredi kartı istemiyorum, sadece banka kartı istiyorum. Geçen İş Bankası'na gittiğimde bunu dile getirmiştim. Kredi kartı istemiyorsanız başlangıçta 25 TL ödemeniz gerek dediler vadesiz hesap açmak için. Size de böyle birşey denildi mi acaba? Gerçi siz kredi kartı başvurusu da yapmışsınız ama...

kredi kartının yıllık 20tl aidatı var.
    vadesiz hesap için bana öyle bişey denmedi çünkü benim 7 yıldır işbankasında vadesiz hesabım vardı. onun üstüne açtırdım yani..
    25tl gereksiz yere vermeyeyim derseniz garantinin ekstra genç var ona bir bakın derim...

Açıkçası dediğiniz gibi 25 TL'yi gereksiz olarak vereceğim diye kararsız kaldım. Garanti Bankası'ndan kredi kartı olmadan ücretsiz bir biçimde vadesiz hesap açılabiliyor demek. Sanırım yıllık ücretler de alınmıyor. Bir göz atayım en iyisi Garanti'ye. Teşekkür ederim...

garantide de hesabım var bana da bankadan önerdiler ama iş bankasını çıkarttırdım. flexi bonus kart var. kart ücreti yok kredi kartı galiba bonus kazandırmıyor. o da var bende, annem için almıştım hatta. bir araştırın..

• quote:

Orijinalden alıntı: tuuce91

Ziraat genç kartım var. Sanal kart oluşturmak istiyorum. İnternet bankacılığından sanal karta tıklayınca 'şubenize gidip elektronik bankacılık sözleşmesini imzalamalısınız.' diyor. Şubeye gittim onlarda müşteri hizmetlerini arayıp kartı internet işlemlerine açtırmalısın dediler, aradım, sanal kart oluşturabilirsiniz dediler. Ama yine aynı yazı yazıyor. Yanlış yere mi bakıyorum? Bi yardım edin ziraat genç kartlılar :(

gerilerde kalmış, dur bi öne çekeyim sorumu.
  • quote:

quote:

Ziraat genç kartım var. Sanal kart oluşturmak istiyorum. İnternet bankacılığından sanal karta tıklayınca 'şubenize gidip elektronik bankacılık sözleşmesini imzalamalısınız.' diyor. Şubeye gittim onlarda müşteri hizmetlerini arayıp kartı internet işlemlerine açtırmalısın dediler, aradım, sanal kart oluşturabilirsiniz dediler. Ama yine aynı yazı yazıyor. Yanlış yere mi bakıyorum? Bi yardım edin ziraat genç kartlılar :(

gerilerde kalmış, dur bi öne çekeyim sorumu.

şubedeki yanlış bilgi vermiş. şubeye gidip internet şubesinde sınırsız yetki istiyorum deyin. müşteri ilişkileri ile görüşün. gişelerdekilerle değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XxXfrostXxX

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bayrav

ogrencinin geliri asagi yukari bellidir bankalar saf degil
    750-800 max ben calstgm halde 750 yazdm 1200 glrm var 1200 yazdigimda kabul etmediler 750 yazdim agninda onaylandi

ne alaka? 3000-4000 lira limitli öğrenci kartları var bu adamlar bu kartları nasıl alıyor sanıyorsun?

hocam birşey merak ettim.herhangi bir bankadan kredi kartı cıkarttık diyelim.aradan 3 sene 4 sene gecti mezun olduk ogrencilikle işimiz kalmadı. kartın son kullanım tarihi dolmadan müşteri hizmetlerini arayıp kart kayboldu desek yenileme yaparlar mı ? yaparlarsa bir 4 sene daha mı ekleniyor benim bildigim 3 kere civarında kart yenileme oldugu

kart aktifse yaparlar tabiki de mezun olup olmamak fark etmez hocam.

kartın kaç senelik yenileneceği belli olmaz çünkü kullanım süresinde yenilettiğin için aynı süre için de yenilenebilir, bunu kayıp başvurusu yapıp kart yenileten arkadaşlar daha iyi bilirler.

3 yıl uzatılıyor

• quote:

quote:

hocam tuhaftır, geç bonus başvurumun reddinden bir saniye sonra yine başvurdum, aynı bilgilerle. Gelire 1 yerine 200 yazdım sadece. Şimdi de onaylandı yazıyor.
    İnsan gerçekten hayret ediyor

Onaylanır garantinin sistemi bir tuhaf kaç limit vermişler?

hocam işte anlatmak istedigim olay buydu :)
    banada vermemislerdi 1200 yazmistim birdaha basvurdum 800 yazdim agninda onaylandi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayrav -- 15 Eylül 2013; 16:02:04 >
  • iş bankasının neden aidatsız kartı yok

• daha öyle bir yasal zorunluluk olmadığı içindir
  • kkb notu belli periyotlarla sıfırlanıyormuş (1900 oluyormuş galiba) bu süre ne kadardı.
    kkb talebi yapınca da 20 puan gidiyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 15 Eylül 2013; 20:25:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

kbb notu asla sıfırlanmıyor bildiğim kadarıyla , geçen gün babamınkine baktım 2007 yılında ekilen kredinin ödemelerini bile gösteriyor, 2003 yılında kart almış 2006 da kapatmış o bile orda kayıtlı , Ödemelerini geç yapan müşteriler ödemeyi bankayla çözemez iş yasal takibe girerse banka bunu merkez bankasına bildirir , bu bildirime kırmızı kart ta derler o 5 yıl saklanıyor , fakat kkb yi sıfırlama yok diye biliyorum ayrıca ayda 5-10 bin nin üstünde gelir gözükmezse 1900 ün üstünde puan birazcık zor :)

kart başvuruları ve limit artırım talepleri dahil bir sürü puanı düşüren saçmalıklar da varmış ben tüm kartlarımın borcunu sıfırladım geçmişimde leke yoktur. ama son ay 2.5 ayda 500 puan kadar düşüş yaşadım bunu yükseltmenin bir zamanaşımı var diye biliyorum ama kaynak bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

kkb notu belli periyotlarla sıfırlanıyormuş (1900 oluyormuş galiba) bu süre ne kadardı.
    kkb talebi yapınca da 20 puan gidiyormuş

bilmiyorum da kkb talebi yapınca neden 20 puan gitsin adam puanını öğrenip ona göre davranacak bu suç mu? bence artması lazım
  • eylül kkbsi gelmiş,kkb puanım düşmüş sebebi limit artışı ve bir kaç taksitli işlem güzel puan kuşa dönmüş yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kronik10.5 -- 15 Eylül 2013; 22:01:41 >
  • quote:

eylül kkbsi gelmiş,kkb puanım düşmüş sebebi limit artışı ve bir kaç taksitli işlem güzel puan kuşa dönmüş yahu

Öncesi ve sonrası ne kadar farketmiş?
    Bu arada 5 yıl zaman aşımı var diye biliyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Limit artış talebi kkb puanını etkiler mi. Kabul edilmedi limit artış talebim.

• 
Sayfa: önceki 929930931932933
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.