Şimdi Ara

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel] (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.582
Cevap
199
Favori
907.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki

Öğrenciler/Gençler İçin En İyi Banka/Kredi Kartı Hangisi??? [Sürekli Güncel]

(En Son Oy Tarihi: 12.1.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: Wessaur

İşte üniversiteli kartı çıkarttıracağım internetten taksitle bir ürün almak için ilk limit ne kadar acaba kartta ?

Kişiye göre değişir,

En düşük 500 TL diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazymecheng

Lisans mezunuyum, yüksek lisans öğrencisiyim, kamu sektöründe çalışıyorum. İşe başladığım için mi bilmem talebim olmamasına rağmen kart limitim 5000 TL'ye kadar çıktı. Sanırım harcamalar ve düzenli ödemelerden sonra olmaya başladı. Öğrenci kartı kullanmamın nedeni bankalara kızdığım için ve kart ücreti haksızlığına tepki olarak üniversite öğreni kartı kullanıyorum. Aslında İşbankası İşte Üniversiteli Maximum kartından memnunum kart ücreti de almadı henüz, yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum, zaten alırsa anında iptal ederim, diğer kartlarda ne farkı kalıyor o zaman.

Neyse, Maximum kartın artık bir avantajı kalmadı, devir +bonus ve world devri oldu. Bu nedenle +bonus özellikli öğrenci kartı aramaya başladım, TEB ÜniversiTEB Bonus Card'ı buldum ve internetten başvurdum, kabul oldu, kart gönderildi fakat hala daha elime ulaşamadı, KuryeNet ten kaynaklanan bir sorun ve iletişim adresi olarak vermediğim ikametgah adresime gönderiliyor kart. Bankayla görüştüm fakat çözüm üretemediler. Bu nedenle iptal talebi oluşturdum.

Diğer bir hususda TEB 18+ World Card, aslında bir banka da hem +bonus hemde world olması büyük bir ayrıcalık. Her ikisininde öğrenci kartı var TEB'de diye. TEB'e başvurdum, tek bir vadesiz hesaba bağlı hem +bonus hemde world kartım olsun üstelik üniversiteli diye düşünüyordum ki, TEB artık 18+ World Card basımı gerçekleştirmiyormuş. Hayalim suya düştü. Zaten, Garanti Bankası, TEB'e ya +bonus yada world seçim yap, ben her iki kartın olduğu bir konsepte bulunmam demiş. Sanırım TEB, World Card'tan vazgeçecek ve +bonus ile devam edecek.

Sonuç olarak, TEB'le daha başlamadan biten ilişkimiz sonucunda çoğu kişinin kullandığı ve önerdiği Yapı Kredi Play Card'ı düşünmeye başladım. Fakat Yapı Kredi'ye karşı çok büyük bir önyargım var, iptal etmenin sorunlu olduğunu falan duyuyorum, ücretlerinin yüksek olduğunu. Bu nedenle siz değerli arkadaşlarda fikir almak istiyorum. Yapı Kredi'den Play Card alınır mı yoksa hiç bulaşmayayım mı?

kesinlikle play. öğrencilik bitse bile devam edersiniz ykb çok iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Şimdi Herkes Kafasına Göre Yazmış Bişeylerde. Çoğunluk Neyi Öneriyor. 100 Küsür Sayfanın Hepsini Okumak Sabaha Kadar Sürer ve Konu 2009 Yılında Açılmış. Ben Aktif Puan Kazanabileceğim Yıllık Ücreti Olmayan ve Gittiğim Hemen HerYerde Taksit Yapabileceğim Bir Kart İstiyorum. World Var Annemin Bende Ek Kartı Var. Ama Bana Ait Bir Kart Olsun İstiyorum. Üniv Öğrencisiyim. 21 Yaşındayım.
  • Yıllık ücreti olmayıp aktif puan kazanmak olayı biraz zor gibi akifs44. Mükemmel bir kart istiyorsun ama bu özelliklerden hepsini bir arada bulunduran bir kart yok gibi gözüküyor okuduğum kadarıyla. PlayCard da artık yıllık ücret alacak: PlayCard Faiz ve Ücretler

Ben ExtraGenç'e başvurdum ve başvurum olumsuz sonuçlandı. PlayCard için gelir belgesi istiyorlar, hiç uğraşamam. Bu sebeple İş Bankası İş'te Üniversiteli'ye başvurmayı düşünüyorum. 20 lira yıllık kart ücreti alınacaksa pek de sorun değil. Benim için 2 tane aylık dergi parası sayılır.

20 TL'lik kart ücreti mevzusunu bir kenara bırakırsak İş'te Üniversiteli'nin kullanım rahatlığından memnun mu arkadaşlar? Gördüğüm kadarıyla PayPal filan bağlayınca da sorun olmuyormuş. Google Play'a da bağlayacağım kartı. Çoğunlukla alışverişlerimi de internet üzerinden yapacağım için önemli olan internet üzerinde kullanım.

• son sorum işte üniversiteli kartı basvurudan kac gün sonra cıkar ve cıktıgında ilk limit tam olarak ne olur orası cok önemli cünkü olmadı baska bankalara yönelecegim ilk limit 500 olması gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elios

Yıllık ücreti olmayıp aktif puan kazanmak olayı biraz zor gibi akifs44. Mükemmel bir kart istiyorsun ama bu özelliklerden hepsini bir arada bulunduran bir kart yok gibi gözüküyor okuduğum kadarıyla. PlayCard da artık yıllık ücret alacak: PlayCard Faiz ve Ücretler

Ben ExtraGenç'e başvurdum ve başvurum olumsuz sonuçlandı. PlayCard için gelir belgesi istiyorlar, hiç uğraşamam. Bu sebeple İş Bankası İş'te Üniversiteli'ye başvurmayı düşünüyorum. 20 lira yıllık kart ücreti alınacaksa pek de sorun değil. Benim için 2 tane aylık dergi parası sayılır.

20 TL'lik kart ücreti mevzusunu bir kenara bırakırsak İş'te Üniversiteli'nin kullanım rahatlığından memnun mu arkadaşlar? Gördüğüm kadarıyla PayPal filan bağlayınca da sorun olmuyormuş. Google Play'a da bağlayacağım kartı. Çoğunlukla alışverişlerimi de internet üzerinden yapacağım için önemli olan internet üzerinde kullanım.

Play kart zaten yıllık aidat alıyordu 15 tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wessaur

son sorum işte üniversiteli kartı basvurudan kac gün sonra cıkar ve cıktıgında ilk limit tam olarak ne olur orası cok önemli cünkü olmadı baska bankalara yönelecegim ilk limit 500 olması gerekiyor

Ortalama 20 gunu gozden cıkarmalısın.Ilk baslar da 300 tl lımıtle gelırde ıste unıversıtelı artık 500 tl baslangıcla gelıyor dıye bılıyorum daha sonra ıstersen artırabılırsın tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: crazymecheng

Lisans mezunuyum, yüksek lisans öğrencisiyim, kamu sektöründe çalışıyorum. İşe başladığım için mi bilmem talebim olmamasına rağmen kart limitim 5000 TL'ye kadar çıktı. Sanırım harcamalar ve düzenli ödemelerden sonra olmaya başladı. Öğrenci kartı kullanmamın nedeni bankalara kızdığım için ve kart ücreti haksızlığına tepki olarak üniversite öğreni kartı kullanıyorum. Aslında İşbankası İşte Üniversiteli Maximum kartından memnunum kart ücreti de almadı henüz, yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum, zaten alırsa anında iptal ederim, diğer kartlarda ne farkı kalıyor o zaman.

Neyse, Maximum kartın artık bir avantajı kalmadı, devir +bonus ve world devri oldu. Bu nedenle +bonus özellikli öğrenci kartı aramaya başladım, TEB ÜniversiTEB Bonus Card'ı buldum ve internetten başvurdum, kabul oldu, kart gönderildi fakat hala daha elime ulaşamadı, KuryeNet ten kaynaklanan bir sorun ve iletişim adresi olarak vermediğim ikametgah adresime gönderiliyor kart. Bankayla görüştüm fakat çözüm üretemediler. Bu nedenle iptal talebi oluşturdum.

Diğer bir hususda TEB 18+ World Card, aslında bir banka da hem +bonus hemde world olması büyük bir ayrıcalık. Her ikisininde öğrenci kartı var TEB'de diye. TEB'e başvurdum, tek bir vadesiz hesaba bağlı hem +bonus hemde world kartım olsun üstelik üniversiteli diye düşünüyordum ki, TEB artık 18+ World Card basımı gerçekleştirmiyormuş. Hayalim suya düştü. Zaten, Garanti Bankası, TEB'e ya +bonus yada world seçim yap, ben her iki kartın olduğu bir konsepte bulunmam demiş. Sanırım TEB, World Card'tan vazgeçecek ve +bonus ile devam edecek.

Sonuç olarak, TEB'le daha başlamadan biten ilişkimiz sonucunda çoğu kişinin kullandığı ve önerdiği Yapı Kredi Play Card'ı düşünmeye başladım. Fakat Yapı Kredi'ye karşı çok büyük bir önyargım var, iptal etmenin sorunlu olduğunu falan duyuyorum, ücretlerinin yüksek olduğunu. Bu nedenle siz değerli arkadaşlarda fikir almak istiyorum. Yapı Kredi'den Play Card alınır mı yoksa hiç bulaşmayayım mı?

Şu ana kadar Yapı kredi'de iptal etme sorunu olan birini duymadım.

Sadece yıllık 20 TL aidat alınıyor oda belli bir zamanda belli bir harcama yaparsanız iade ediliyor.

Şuan müşteri memnuniyetine önem veren en iyi banka Yapı kredi'dir.

Garanti Extragenç ve YKB Play kartı tavsiye ederim.

hocam extra genç kalktı dediler bana 6ay kadar önce başvuracaktım

• quote:

Orijinalden alıntı: akifs44

Arkadaşlar Şimdi Herkes Kafasına Göre Yazmış Bişeylerde. Çoğunluk Neyi Öneriyor. 100 Küsür Sayfanın Hepsini Okumak Sabaha Kadar Sürer ve Konu 2009 Yılında Açılmış. Ben Aktif Puan Kazanabileceğim Yıllık Ücreti Olmayan ve Gittiğim Hemen HerYerde Taksit Yapabileceğim Bir Kart İstiyorum. World Var Annemin Bende Ek Kartı Var. Ama Bana Ait Bir Kart Olsun İstiyorum. Üniv Öğrencisiyim. 21 Yaşındayım.

Bank asya suan ıcın yıllık ucret almayan nadır bankalardan 500 tl lımıtı var gercekten puan kazandırıyor.Taksıt olayına gelırsek bankasyanın anlasmalı oldugu yerler harıcınde de 50 tl ve uzerı tum pesın alısverıslerını dusuk bır ucret karsılıgı taksıtlendırıyor.Sahsen kullanıyorum onerebılırım yıllık ucret vs olmamasından dolayı.

• üniversiteb kartım 500 tl limitle geldi ama vatandan telefon alıcam 750 tl ye limit arttırma talebim onaylanmassa kendim kredi kartına para yükleyip limiti arttırabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

üniversiteb kartım 500 tl limitle geldi ama vatandan telefon alıcam 750 tl ye limit arttırma talebim onaylanmassa kendim kredi kartına para yükleyip limiti arttırabilir miyim?

evet bu sekilde kullanilabilir kart limitinizi yukseltebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

quote:

Arkadaşlar Şimdi Herkes Kafasına Göre Yazmış Bişeylerde. Çoğunluk Neyi Öneriyor. 100 Küsür Sayfanın Hepsini Okumak Sabaha Kadar Sürer ve Konu 2009 Yılında Açılmış. Ben Aktif Puan Kazanabileceğim Yıllık Ücreti Olmayan ve Gittiğim Hemen HerYerde Taksit Yapabileceğim Bir Kart İstiyorum. World Var Annemin Bende Ek Kartı Var. Ama Bana Ait Bir Kart Olsun İstiyorum. Üniv Öğrencisiyim. 21 Yaşındayım.

Bank asya suan ıcın yıllık ucret almayan nadır bankalardan 500 tl lımıtı var gercekten puan kazandırıyor.Taksıt olayına gelırsek bankasyanın anlasmalı oldugu yerler harıcınde de 50 tl ve uzerı tum pesın alısverıslerını dusuk bır ucret karsılıgı taksıtlendırıyor.Sahsen kullanıyorum onerebılırım yıllık ucret vs olmamasından dolayı.

Valla hocam suan en aktif kampanyalar bonus,world,axess ve advantage bnde bunlardan birini isyiyorum. Ozellikle bonus aklimi kurcaliyo sizce bunlardan world disinda hangisi? Bide tuniversieb bonusun diger ****den bi farki var mi?

• quote:

quote:

quote:

Valla hocam suan en aktif kampanyalar bonus,world,axess ve advantage bnde bunlardan birini isyiyorum. Ozellikle bonus aklimi kurcaliyo sizce bunlardan world disinda hangisi? Bide tuniversieb bonusun diger ****den bi farki var mi?

Garanti bonus kartlarla diger bonuslar arasinda farklar olabiliyor en guzel bonus garanti bonus

• quote:

quote:

quote:

ücretsiz olduğu için bankasyayı demiştim

üniversitebin 4.90 tl lik yıllık aidatı diğer bonuslardan bir farkı yok ancak bazı firmalarda bonuslar arası farklılık olabiliyor.

• bankalar ve kredi kartları hakkında en net bilgiler burada
    http://www.bddk.org.tr/bankabilgileri/kredibilgileri.aspx
  • Bu maximum ne berbatmış yav o kadar alışverişe hiçmi puan verilmez
  • İşte Üniversiteli ve Play Card için nasıl limit artırımı yapılıyor? Play Card'a internet şubesinden baktım burada sadece limit düşürümü yapılıyor dediler. Gerçi daha iki karttada ilk ekstreyi ödedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

İşte Üniversiteli ve Play Card için nasıl limit artırımı yapılıyor? Play Card'a internet şubesinden baktım burada sadece limit düşürümü yapılıyor dediler. Gerçi daha iki karttada ilk ekstreyi ödedim.

işte üniversiteli için internet şubesinden başvurular kısmından kredi kartı seçeneğine tıklayın sol tarafta limit artırım seçeneklerini göreceksiniz.
  • quote:

quote:

İşte Üniversiteli ve Play Card için nasıl limit artırımı yapılıyor? Play Card'a internet şubesinden baktım burada sadece limit düşürümü yapılıyor dediler. Gerçi daha iki karttada ilk ekstreyi ödedim.

işte üniversiteli için internet şubesinden başvurular kısmından kredi kartı seçeneğine tıklayın sol tarafta limit artırım seçeneklerini göreceksiniz.

Teşekkür ederim sağolasın.

Edit: Ortalama kaç güne sonuçlanıyor peki biliyor musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 2 Ocak 2013; 18:39:11 >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim sağolasın.

Edit: Ortalama kaç güne sonuçlanıyor peki biliyor musun?

2-3 gün sonra kontrol edersin artmışsa artmış oluyor artmamışsa olumsuz oluyor haber vermiyor kendileri her iki durumda da...rica ederim

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.