Şimdi Ara

yılın otomobili belli oldu(Car of The Year)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oylamada 257 puan toplamış İkinciliği 248 puan alan Alfa Giulietta, üçüncülüğü ise 244 puan alan Opel/Vauxhall Meriva kazandı
    ve de
    ilk %100 elektrikli yılın otomobili oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 30 Kasım 2010; 14:14:46 >

• ne özelliği var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dupp

ne özelliği var ?

şöyle başlıyım araç compact hatchback sınıfında %100 elektrikli bir model yani hibrit değil 160 km menzili var ve 30 dakika %80 sarj 8 saatte de tam sarj süresi var
    107 HP (80 kW) güce ve 280 Nm torka sahip ve dış tasarımının rüzgar direncini minimum seviyeye indirecek şekilde yapmışlar renault fluence ZE rakip bir model
    iyi forumlar...
  • Neye göre yılın otomobili seçmişler? Böyle saçma sapan test yapıyorlarla sinir oluyorum. Elektirikli olduğu için mi öyleyse neden benzinli otomobiller ile aynı katogori içinde? Güzellik falan olsa zaten sondan birinci gelir bu tasarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Neye göre yılın otomobili seçmişler? Böyle saçma sapan test yapıyorlarla sinir oluyorum. Elektirikli olduğu için mi öyleyse neden benzinli otomobiller ile aynı katogori içinde? Güzellik falan olsa zaten sondan birinci gelir bu tasarım.

men de anlamıyorum ben meriva alfa gulietta yı bekliyordum şahsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Neye göre yılın otomobili seçmişler? Böyle saçma sapan test yapıyorlarla sinir oluyorum. Elektirikli olduğu için mi öyleyse neden benzinli otomobiller ile aynı katogori içinde? Güzellik falan olsa zaten sondan birinci gelir bu tasarım.

sitelerinden alinti
    quote:

In selecting the car of the year they use the following criteria: design, comfort, safety, economy, handling, performance, functionality, environmental requirements, driver satisfaction, and price. Technical innovation and value for money are particularly important factors.

Bence cok dogru bir karar vermisler, sirf tasarima bakarak oy verecek halleri yok heralde.

Bu da juri oylari, Juride bir Turk'te var bu arada.
    http://www.caroftheyear.org/voting-grid/2011_1/coty
  • 4. yada 5. aynı konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: G7*

4. yada 5. aynı konu

kusura bakma ben adaylar konusunu gördüm ama aynı olanları bulamadım link verip yönlendirirsen sevinirim oradan devam edelim
    iyi forumlar
  • çirkin ördek yavrusu
  • alfa romeo:önemli olan yarışmaktı
  • çekilişle belirleniyor bunlar galiba..
    bu ne şimdi?
  • Sırf elektrikli diye bu TİPSİZE bu kadar puan verip yılın arabsı seçmeleri resmen Enayilik ! Heralde seçenlerin gözleri %50 bulanık görüyor....
  • Kullananı elektrik çarpar mı? Kaçak felan olur mu? Sigorta atar mı peki
  • Sizin seçtiğiniz otomobile de size de...
  • Geçen sene Polo seçildiğinde de benzer tepkiler gelmişti, foruma araba beğendiremiyoruz resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Geçen sene Polo seçildiğinde de benzer tepkiler gelmişti, foruma araba beğendiremiyoruz resmen

ben de %100 elektrikli kesin bu aracı seçerler diyordum toyata prius örneği gibi
    ama içimden meriva yada gulietta diye geciriyordum
    yine de haketmeyecek bir araç değil önünde saygı ile eğiliyorum

• nissan gitsin jip yapsın iyice elini eteğini çekti saloon dan
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

nissan gitsin jip yapsın iyice elini eteğini çekti saloon dan

onlarca sedan modeli var ama try ye getirmiyorlar. ithalatçı firma ölü gibi
  • Hayır da elektrikli araçlar illa çirkin olmalı diye bir karar mı aldı ''babalar''.Yahu prius tipsiz,volt tipsiz,hondanın var ismini getiremedim o öyle,bu böyle.İçlerinden bir tesla fena değildi o da zaten lotus kırmasımıdır lotus çiçeği meyvasımıdır.Bilemedim yani
  • Yılın aracı olmak için fazla çirkin değil mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.