Şimdi Ara

LG OPTIMUS 2X TEGRA 2 | 8 GB | HDMI OUT | 8 MP-AF | 1080p (ICS ÇIKTI!) (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.474
Cevap
9
Favori
175.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cooper52

Şahan benim gözümde bu telefonda :D

Buda official gingerbread.

http: //csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AITADW/V20l_00/V20L_00.kdz

Bunu nasıl yüklücez telefona anlamadim birşey:)
  • Beyler yeni sd kart aldim da telefona simdi tel rootlu romlu falan yeni kart takinca sapitmasin...yapmam gereken dikkat edilmesi gereken birsey varsa soyleyin de gumletmeyelim aleti
  • Lg onaylamış 2x icin ics yi hadi hayirli olsun.
  • OHHHH ya hem ustteki sorumu cevaplayabilirseniz hem de sunu soracam: eger onaylamamis olsaydi zaten bir sekilde custom rom ile kuracakti herkes ki zaten cogu kisi custom rom kullaniyor bu konulari takip edenlerden o zaman bize pek farki olmadi mi???
  • ama o costum ram işini anlmynlar var mesela ben aldığım gıbı duruyo telefon bozarım dıye grmyrum o işlere :) O yuzden bu işin yasal olmasıda ıyı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escape595

OHHHH ya hem ustteki sorumu cevaplayabilirseniz hem de sunu soracam: eger onaylamamis olsaydi zaten bir sekilde custom rom ile kuracakti herkes ki zaten cogu kisi custom rom kullaniyor bu konulari takip edenlerden o zaman bize pek farki olmadi mi???

anlamayacak bişey yok ki. Kurcala bozamazsın zaten, ben de aynı sen gibi korkuyordum, şimdi ise dalıyom direk günde 2-3 defa romdeğişiyom B ics 'yi cm7 flashlarsa gene cm7'ye devam ederim herhalde. Şimdi cronos batarya süresinde bayağı başarılı diye cronos'tayım ama cm7yi özledim. Bu rom atma işini madde madde anlatım yapalım bari, ilk defa rom atacak arkadaşlar tereddüt ediyor. Ben bildiğimi yazayım Şahan bey eksik veya hata varsa düzeltirseniz seviniriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerrar12

quote:

OHHHH ya hem ustteki sorumu cevaplayabilirseniz hem de sunu soracam: eger onaylamamis olsaydi zaten bir sekilde custom rom ile kuracakti herkes ki zaten cogu kisi custom rom kullaniyor bu konulari takip edenlerden o zaman bize pek farki olmadi mi???

anlamayacak bişey yok ki. Kurcala bozamazsın zaten, ben de aynı sen gibi korkuyordum, şimdi ise dalıyom direk günde 2-3 defa romdeğişiyom B ics 'yi cm7 flashlarsa gene cm7'ye devam ederim herhalde. Şimdi cronos batarya süresinde bayağı başarılı diye cronos'tayım ama cm7yi özledim. Bu rom atma işini madde madde anlatım yapalım bari, ilk defa rom atacak arkadaşlar tereddüt ediyor. Ben bildiğimi yazayım Şahan bey eksik veya hata varsa düzeltirseniz seviniriz.

vallahi yanlis anlama da nasil okudun yazdigimi merak ettim ben zaten romu coktan attim rootladim hepsini yaptim sadece suan telefonumun sd cardini degistirecegim...yapmam gerekenler neler diyorum. herhangi bir dosya bulunmasi lazimmi sd kartta ve de formati falan yapmak lazimmi?

• Beyler Ice Cream Sandvich Opitmus 2X için gelecekmiş.

Resmi face book duyurusu,

LG Mobile
    ‎[LG Official Statements on Ice Cream Sandwich OS Update]

LG firmly denies the rumors that claim LG will not be providing the Ice Cream Sandwich (ICS) OS update for the LG Optimus 2X. These rumors are NOT true. LG is currently in the process of planning the ICS OS update for the LG Optimus 2X as well as other LG high-end smartphones. Detailed information on the ICS OS update schedule for specific models will be announced, once the ICS OS is publicly released by Google. Please stay tuned for more updates from LG.

Thank you very much.
  • ROOT ATMAK

1-) Gingerbreak programını indir.
    2-) Programı telefona at, tıkla ve kur.
    3-) Telefonun Ayarlar-Uygulama-Geliştirme-USB hata ayıklamayı etkinleştir.
    4-) Sonra gingerbreak'ı aç, ROOT yazan yere bas ve bekle ( Cihaz yeniden başlayacak, Menüye SUPERUSER diye bir program geldiyse root işlemi başarılıdır. )

CWM MENÜ KURMAK

1-) Şimdiwww.apktop.com adresine girin ve sağ üstteki arama satırına " clockworkmod recovery" yazın ve arattırın, çıkanların içinden en üst versiyonu (şuan için ROOM Manager premium 4.7.0.5 ) apk dosyasıdır ve indirme linki barkodun hemen altındadır, indirin, telefona atıp kurun. Superuser bir soru soracak ona ALLOW deyin.

ROOM ATMAK

1-) http://download.cyanogenmod.com/?device=p990 adresinden en son room'u indir.
    2-) indirdiğin room zip dosyasını direk hafıza kartının içine root (kök dizin) at.
    3-) Telefonu kapat.
    4-) Power (telefonu açıp kapatma) tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda bas ve basılı tutmaya devam et, taki ikinci bi LG yazısı ( bu sefer LG logosuyla beraber renkli bir fon gelecek.) gelip 3 saniye geçene kadar basılı tut. 3 saniye geçince Power tuşunu bırak. Menü gelecek karşına.
    5-) Seskısma tuşu ile """ WİPE DATA/FACTORY RESET """ e gel, power tuşuna basarak seç. Ses kısma tuşuyla YES'e gel Power tuşuyla seç, bekle bitsin.
    6-) Şimdi de aynı menüden """ WİPE CACHE PARTİTİON """ u seç, YES de.
    7-) Şimdi gene aynı menüden """ ADVANCED """ i seç, oradan """" WİPE DALVİK CACHE """ u seç, YES de.
    8-) Şimdi gene """ ADVANCED """ in altında """ WİPE BATTERY STATS """" seç, YES de. Ve en alttaki """ GO BACK """ a bas Menü'ye dön.
    9-) """ İNSTALL ZİP FROM SDCARD """ a bas.
    10-)SDcard' daki dosyalar çıkınca indirdiğin room zip dosyasını "ses kısma tuşuyla" bul, " POWER " a bas, " YES " de ve yüklemeyi bekle.
    11-)Yükleme bitince menüde "REBOOT" a bas bekle, Cihaz restart atacak bekle, müdahale etme.
    12-)Açıldıktan sonra cihazı yeniden kapat-aç. BİTTİ. Hayırlı olsun.

NOT: Bu anlatılanlar size uzun gelebilir, Fakat 2. ve 3. kez yapışınızda artık otomatiğe bağlayacaksınız ve bu işlemlerin hepsi 3 dakikanızı alıyor en fazla. Bu tarif alibotan'ın bana anlatımıdır, kendisine ayriyetten Teşekkürlerimi borç bilirim. Sağolsun.

• quote:

quote:

quote:

vallahi yanlis anlama da nasil okudun yazdigimi merak ettim ben zaten romu coktan attim rootladim hepsini yaptim sadece suan telefonumun sd cardini degistirecegim...yapmam gerekenler neler diyorum. herhangi bir dosya bulunmasi lazimmi sd kartta ve de formati falan yapmak lazimmi?

Tamam Tamam ne kızıyon hemen? Yanlış alıntı yapmışım senin mesajını. Şimdi doğru mesajı alıntı yapayım da sen de kusura bakma.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokaykac

ama o costum ram işini anlmynlar var mesela ben aldığım gıbı duruyo telefon bozarım dıye grmyrum o işlere :) O yuzden bu işin yasal olmasıda ıyı olacaktır.

İşte bu mesaja binaen yazmıştım o cevabı Escape595. Şimdi oldu herhalde.
  • quote:

quote:

ama o costum ram işini anlmynlar var mesela ben aldığım gıbı duruyo telefon bozarım dıye grmyrum o işlere :) O yuzden bu işin yasal olmasıda ıyı olacaktır.

Olmazz admin cagirin Yok problem degil bazen oyle bakmadan yorum yapanlar oluyor ondan sey ettim...Bu arada bizim soru da kaynamasin yav...Tekrar soruyorum : yeni sd kart aldim da telefona simdi tel rootlu romlu falan yeni kart takinca sapitmasin...yapmam gereken dikkat edilmesi gereken birsey varsa soyleyin de gumletmeyelim aleti. bir de custom rom kullananlar icin official updatelerin bir onemi var mi??

• son güncelleme yi kuran var mı 2 kere indirmeyi denedim her seferinde yarıda kaldı bende pes ettim kota meselesi. yorum var mı:-)
  • quote:

quote:

quote:

Olmazz admin cagirin Yok problem degil bazen oyle bakmadan yorum yapanlar oluyor ondan sey ettim...Bu arada bizim soru da kaynamasin yav...Tekrar soruyorum : yeni sd kart aldim da telefona simdi tel rootlu romlu falan yeni kart takinca sapitmasin...yapmam gereken dikkat edilmesi gereken birsey varsa soyleyin de gumletmeyelim aleti. bir de custom rom kullananlar icin official updatelerin bir onemi var mi??

kartının içinde yedeklerin var ise yedekle pc. ne sonra yeni kart ini cihazına tak biçimlendir ki bazı dosyalar oluşsun başka birşeye ihtiyacın yok merak etme günletemez sin cihazı daha becerebilen olamadı:-)...
    hangi custom kurdun sa yenisi çıkmış ise wipe leri yapmadan üstüne kur güncellenir...

• Arkadaşlar kullanmadığımdan farketmemişim. Fm radyonun sesi çok az çıkıyor. Sizlerde de öyle mi? Çözümünü bilen varmı? Cevaplarsanız sevinirim.
    Not: Müzikçaların sesinde problem yok.
  • quote:

ROOT ATMAK

4-) Sonra gingerbreak'ı aç, ROOT yazan yere bas ve bekle ( Cihaz yeniden başlayacak, Menüye SUPERUSER diye bir program geldiyse root işlemi başarılıdır. )

CWM MENÜ KURMAK

1-) Şimdiwww.apktop.com adresine girin ve sağ üstteki arama satırına " clockworkmod recovery" yazın ve arattırın, çıkanların içinden en üst versiyonu (şuan için ROOM Manager premium 4.7.0.5 ) apk dosyasıdır ve indirme linki barkodun hemen altındadır, indirin, telefona atıp kurun. Superuser bir soru soracak ona ALLOW deyin.

ROOM ATMAK

1-) http://download.cyanogenmod.com/?device=p990 adresinden en son room'u indir.
    2-) indirdiğin room zip dosyasını direk hafıza kartının içine root (kök dizin) at.
    3-) Telefonu kapat.
    4-) Power (telefonu açıp kapatma) tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda bas ve basılı tutmaya devam et, taki ikinci bi LG yazısı ( bu sefer LG logosuyla beraber renkli bir fon gelecek.) gelip 3 saniye geçene kadar basılı tut. 3 saniye geçince Power tuşunu bırak. Menü gelecek karşına.
    5-) Seskısma tuşu ile """ WİPE DATA/FACTORY RESET """ e gel, power tuşuna basarak seç. Ses kısma tuşuyla YES'e gel Power tuşuyla seç, bekle bitsin.
    7-) Şimdi gene aynı menüden """ ADVANCED """ i seç, oradan """" WİPE DALVİK CACHE """ u seç, YES de.
    8-) Şimdi gene """ ADVANCED """ in altında """ WİPE BATTERY STATS """" seç, YES de. Ve en alttaki """ GO BACK """ a bas Menü'ye dön.
    10-)SDcard' daki dosyalar çıkınca indirdiğin room zip dosyasını "ses kısma tuşuyla" bul, " POWER " a bas, " YES " de ve yüklemeyi bekle.
    11-)Yükleme bitince menüde "REBOOT" a bas bekle, Cihaz restart atacak bekle, müdahale etme.

NOT: Bu anlatılanlar size uzun gelebilir, Fakat 2. ve 3. kez yapışınızda artık otomatiğe bağlayacaksınız ve bu işlemlerin hepsi 3 dakikanızı alıyor en fazla. Bu tarif alibotan'ın bana anlatımıdır, kendisine ayriyetten Teşekkürlerimi borç bilirim. Sağolsun.

çok teşekkur ederım hıc bu kadar derli toplusunu ve anlasılır olanını gormemıstım :) her biri birbirine girmişti makbule geçti teşekkür ederim saklıcam bu yazıyı :) bide e n uzun batarya ıcın hangısını onerırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: sahanemir

son güncelleme yi kuran var mı 2 kere indirmeyi denedim her seferinde yarıda kaldı bende pes ettim kota meselesi. yorum var mı:-)

ben ındırebıldım v20L mı ne oyle bısey sıtede 10 yazıyo ama 20 çıkıyo upload edebılırım ıstersenız. şimdi güncelliyorum hayırlısı bakalım begenmezsem root atcam :)
  • merhaba dostlar yeni rom geldi diye duydum size bir sorum olacak bende bu lg p990 aldım ama sürekli makina acılıp kapanıyor ve eski romu kullandım aynı sorun acaba bu yeni gelen romu kullanan arkadaş varmıdır yada rom ile bu hata giderebilirmi ?yardımcı olursanız sevinirim çünkü ona göre cihazı alacam herkese teşekürler.
  • quote:

quote:

ROOT ATMAK

CWM MENÜ KURMAK

ROOM ATMAK

3-) Telefonu kapat.

çok teşekkur ederım hıc bu kadar derli toplusunu ve anlasılır olanını gormemıstım :) her biri birbirine girmişti makbule geçti teşekkür ederim saklıcam bu yazıyı :) bide e n uzun batarya ıcın hangısını onerırsınız

Önemli değil kardeşim, bi faydam olduysa ne mutlu. Korkmadan uygulayabilirsiniz, bu telefonu bozmak mümkün değilmiş getçekten :-)

• Arkadaşlar sorunum acil.. Bir kaç gün önce telefona fpse playstation emulatoru kurdum güzel güzel opyunları oynarken bir anda görüntüde bozsulmalar meydana geldi .. kapatıp açınca da düzelmiyor ne yapmam lazım
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.