Şimdi Ara

Kartuş Dolumuna Gerek Kalmayan HP Deskjet 2060 Yazıcısı (Ürün İncelemesi) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
6
Favori
126.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Az önce Canon Marka printerı olan bir arkadaşın driverını kontrol ettik. Orada kenarlıksız baskı diye bir seçenek mevcut. Bu printerın kenarlıksız baskı özelliği yok sanırım. Buna bir çare bulsak aslında fotoğraf kalitesi beni şaşırttı.
  • 2060ın baskısı şaşirttiysa birde herhangi bir modelin baskısını görün derim o zaman çünkü 2060in baskıları cidden çok kötü benim gözümde =))
  • hocam eve gidince scanleyimde sizinle paylaşayım. sende şaşırcan. teknosa da ki satıcıda 2060 ı ben aldıktan sonra bana örnek fotoğraf gösterdi baya başarısızdı. ama dediğim gibi tüm ayarları max quality filan falan yapınca baya tatmin edici conuçlar veriyor. Elbette çok daha iyi printerlar var. Bu ürün fotoğraf baskısı için üretilmemiş ama iş görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrophase -- 3 Şubat 2012; 13:21:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmbj

2060ın baskısı şaşirttiysa birde herhangi bir modelin baskısını görün derim o zaman çünkü 2060in baskıları cidden çok kötü benim gözümde =))

demekki arkadaş canon mp280 den baskı alsa kaliteden havalara uçacak...cidden çok ilginç bir sonuç 2060 için hiç iyi demiyorlar.sadece kartuşları çok ucuzmuş,,,
  • Neyse beyler esas konu ben ve bir çok arkadaşın ortak sıkıntısı olan fotoğraf baskısında kenarda boşluk kalması. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrophase

Neyse beyler esas konu ben ve bir çok arkadaşın ortak sıkıntısı olan fotoğraf baskısında kenarda boşluk kalması. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

windows resim ve fotoğraf görüntüleyicisinden ilgili kağıt vs.bölümleri seçtikten sonra sağ köşede kenarlıksız olmalı oradan veya yazıcı özelliklerinden kağıt türünü fotğraf kağıdı seçin sonra kenarlıklı ve kenarlıksız baskı diye sekmeler gözüküyor.oradan seçebilirsiniz.
  • Nereyi kastediyorsunuz. Dediğiniz aşama eklediğim aşama ise ben göremedim kenarlıksız ibaresini.

Kartuş Dolumuna Gerek Kalmayan HP Deskjet 2060 Yazıcısı (Ürün İncelemesi)
  •  Kartuş Dolumuna Gerek Kalmayan HP Deskjet 2060 Yazıcısı (Ürün İncelemesi)

öncelikle alt orta kısımda resmi sayfaya sıgdır diyor büyük ihtimalle buradan kolayca yaparsınız.

ama böyle olmuyor ise diğer okla belirttiğim kısımda kenarlıksız baskı seçenegi olmalı.bu bölümden halledebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 3 Şubat 2012; 15:44:49 >

• quote:

kadirekinci
    Yüzbaşı

[X]

Bugün; 15:13:54

öncelikle alt orta kısımda resmi sayfaya sıgdır diyor büyük ihtimalle buradan kolayca yaparsınız.

ama böyle olmuyor ise diğer okla belirttiğim kısımda kenarlıksız baskı seçenegi olmalı.bu bölümden halledebilirsiniz.

Merhaba tekrar;
    Driverlarımız farklı olduğundan sanırım farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Sayfaya sığdır dendiğinde zaten kenar boşluklu olmakta. Printer özelliklerinde ise kenarlıksız diye bir seçenek malesef yok.
    Yan masamda oturan mesai arkadaşımda sizin gibi Canon kullanıcısı. Orda baktık sizin ki gibi kolaylıkla kenarlıklar yokediliyor. Ama yok bunda bulamadım. HP müşteri servisi ile yazışmaya karar verdim.

• quote:

quote:

kadirekinci
    Yüzbaşı

[X]

Bugün; 15:13:54

Merhaba tekrar;
    Driverlarımız farklı olduğundan sanırım farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Sayfaya sığdır dendiğinde zaten kenar boşluklu olmakta. Printer özelliklerinde ise kenarlıksız diye bir seçenek malesef yok.
    Yan masamda oturan mesai arkadaşımda sizin gibi Canon kullanıcısı. Orda baktık sizin ki gibi kolaylıkla kenarlıklar yokediliyor. Ama yok bunda bulamadım. HP müşteri servisi ile yazışmaya karar verdim.

en mantıklısı yapmışsınız.bazı hp nin düşük modelleri bırakın fotoğraf yazmayı kağıdı bile cekemiyor.belki sizin yazcı fotoğraf baskısına uygun olmayabilir.

• quote:

en mantıklısı yapmışsınız.bazı hp nin düşük modelleri bırakın fotoğraf yazmayı kağıdı bile cekemiyor.belki sizin yazcı fotoğraf baskısına uygun olmayabilir.

Aslında bakarsanız ürün şu anda piyasada olan ve 67$ fiyatı olan bir model. En büyük artısı çok düşük kartuş fiyatları. Fotoğrafta basıyor. Üstelik kenarlıkta koyuyor kendiliğinden :)
    Ancak anlayamadığım kenarlıksız basmak için sadece ufak bir yazılım değişikliği ile bu durum ortadan kalkabilecekken neden yapılmıyor. Yanlışsam düzeltin ama 4x6in foto kağıdı basarken kenarlıksız basmak için printerın elinde aslında her türlü imkan var. Sadece yazılımı bunu engelliyor. Ben ilk denemelerinde yanlışlıkla farklı kağıt boyutu seçtim ve kenarına kadar baskı aldım. Kağıdın büyük bölümüde boştu ama kenarına kadar bastı sonuçta. Demekki basabiliyor. Anlayamadığım nokta işte bu. Ama bir türk yöntemi ile belki durumu kotarırız.
    Benden bu kadar
    Saygılarımla

Ürün özelliklerinde şöyle bir ibare ile karşılaştım araştırmalarımı noktalıyorum.
    http://h20424.www2.hp.com/campaign/Ink-Advantage/in/en/pdf/HP%20Deskjet%20Ink%20Advantage%20Printer%202060%20All-in-One.pdf
    Borderless printing: No
    Kenarlıksız baskı: Yok öyle dünya

Ancak ben yinede forumda bu işe çare bulacak birileri olduğuna inanmıyorum. Kesin vardır diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrophase -- 3 Şubat 2012; 16:40:52 >

• quote:

quote:

Aslında bakarsanız ürün şu anda piyasada olan ve 67$ fiyatı olan bir model. En büyük artısı çok düşük kartuş fiyatları. Fotoğrafta basıyor. Üstelik kenarlıkta koyuyor kendiliğinden :)
    Ancak anlayamadığım kenarlıksız basmak için sadece ufak bir yazılım değişikliği ile bu durum ortadan kalkabilecekken neden yapılmıyor. Yanlışsam düzeltin ama 4x6in foto kağıdı basarken kenarlıksız basmak için printerın elinde aslında her türlü imkan var. Sadece yazılımı bunu engelliyor. Ben ilk denemelerinde yanlışlıkla farklı kağıt boyutu seçtim ve kenarına kadar baskı aldım. Kağıdın büyük bölümüde boştu ama kenarına kadar bastı sonuçta. Demekki basabiliyor. Anlayamadığım nokta işte bu. Ama bir türk yöntemi ile belki durumu kotarırız.
    Benden bu kadar
    Saygılarımla

Ürün özelliklerinde şöyle bir ibare ile karşılaştım araştırmalarımı noktalıyorum.
    http://h20424.www2.hp.com/campaign/Ink-Advantage/in/en/pdf/HP%20Deskjet%20Ink%20Advantage%20Printer%202060%20All-in-One.pdf
    Borderless printing: No
    Kenarlıksız baskı: Yok öyle dünya

Ancak ben yinede forumda bu işe çare bulacak birileri olduğuna inanmıyorum. Kesin vardır diyorum.

evet öncelikle fotoğraf baskı kalitesi yönündeki görüşlerinize katılıyorum. fiyatına göre gayet başarılı tabi birde fotoğrafın çekim kalitesi çok önemli baskı için ben geçen hafta sonu indirimden 118tl ye aldım. hatta 1 renkli kartuşu bitirdim bile fotoğraf baskısıyla yaklaşık 70-75 tane 10*15 foto bastım gayet başarılı. yanlız tek sorun daha öncede yazdığım gibi kenarlarındaki beyaz boşluklar sizinde söylediğiniz gibi forumda onada bir çare bulan arkadaşlar olacaktır.

• Bu yazıcının kartuşunu hiç dolduran oldu mu?
    Kartuş dolumu yapıpta "Mürekkep Kartuş Arızası Yukarda listelenen (doldurulan) kartuşlar zarar görmüş yada arızalı hatası alan var mı?
    Varsa çözümünü bilen var mı?
    Çözümü bilmeyenler "Kartuşlar çok ucuz niye doldurmakla uğraşacaksın" muhabettine girmezlerse sevinirim.
    Sonuçta bir sorunun çözümünü araştırıyoruz.
    Bu arada aynı cihaza yeni renkli kartuş takılınca hiç sıkıntısız çalışıyor, tekrar eski kartuşu takınca yine hata veriyor!
    Bir de resetleme nasıl yapılıyor bilen varsa çok makbule geçecek.
  • ben bittikten 15 gün sonra doldurdum sanırım kanalları kuruyup tıkanmış çalışmıyor.bir de bu yazıcının düğmelerinin olduğu tarafın yaklaşık yarım cm si taramıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaveRick

Bu yazıcının kartuşunu hiç dolduran oldu mu?
    Kartuş dolumu yapıpta "Mürekkep Kartuş Arızası Yukarda listelenen (doldurulan) kartuşlar zarar görmüş yada arızalı hatası alan var mı?
    Varsa çözümünü bilen var mı?
    Çözümü bilmeyenler "Kartuşlar çok ucuz niye doldurmakla uğraşacaksın" muhabettine girmezlerse sevinirim.
    Sonuçta bir sorunun çözümünü araştırıyoruz.
    Bu arada aynı cihaza yeni renkli kartuş takılınca hiç sıkıntısız çalışıyor, tekrar eski kartuşu takınca yine hata veriyor!
    Bir de resetleme nasıl yapılıyor bilen varsa çok makbule geçecek.

kartuş bitmeden azalınca kapağı açıp kartuşlar ortaya gelince fişi prizden çekip kartuşları doldurup yerine takıp sonra kapağı kapatıp fişi takarak yapılırsa hata vermeyeceği umulur bu yazıcıda yapmamakla birlikte hp yazıcılarda kullanılan bir yöntem bende hp f380 de böyle yapıyorum dolum işini

• vayyy be açtığım konu nerelere gelmiş
  • Beyler ürünü yeni aldık.
    Babam sağolsun kuruluma bakmadan kartuş taşıyıcısını yerinden oynatıp direk taktı kartuşları. Şimdi kartuş taşıyıcısı oynamıyor. Hiçbir şey olmuyor. Her şeyi denedik internetteki vs.. Ne yapacağız bilen var mı?
  • O şeffaf bant kopmuş. Kartuş taşıyıcısını taşıyan. Sağol baba!!
  • bu yazıcınınn taracısı kenarlardan boşluk bırakıyor
  • arkadaşlar beğendim yazıcıyı ama kartuşlar dolum oluyomu
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.