Şimdi Ara

Intel 3.2GHz'de çalışan Pentium E5800 işlemcisini lanse etti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sandy Bridge tabanlı yeni nesil işlemcilerini 5 Ocak'ta duyurmayı planlayan Intel, giriş seviyesindeki sistemler için hazırladığı Pentium E5800 modelini lanse etti. LGA775 formunda olan çift çekirdekli yeni işlemci, 45nm Wolfdale tasarımını temel alıyor ve 3.2GHz'de çalışıyor. Seviye 2 bellek kapasitesi 2MB olan ve 800MHz FSB hızını destekleyen Pentium E5800'ün standart özellikleri arasında 64-bit desteği ve Sanallaştırma teknolojisi yer veriliyor.

Isıl güç tasarımı 65 Watt olan Pentium E5800, Avrupa'da 78 Avro seviyesinden başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

• zaten e6500 ler var 1066 fsb ile bu cpu ya ne gerke var intelin amacı bol çeşit olsun işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

zaten e6500 ler var 1066 fsb ile bu cpu ya ne gerke var intelin amacı bol çeşit olsun işte

e6500 kaç $
  • 84 $+KDV gibi i fiatla geliyor yani gayet uygundur bence
  • ne gerek var dicektim.arkadaşlar üstte demiş zaten. anlamsız ürün çıkarmaya devam.oem ürünlere yapıştırırlar artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrySystem

quote:

zaten e6500 ler var 1066 fsb ile bu cpu ya ne gerke var intelin amacı bol çeşit olsun işte

e6500 kaç $

Oda 150tl civarı.
  • sizce hangisini alamk daha mantıklıdır arkadaşlar 1066 fsb li olnamı yoksa 800 mhz li olanmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost recon advanced -- 30 Kasım 2010; 0:16:02 >
  • maksat kalabalık olsun :D:D:D
  • quote:

sizce hangisini alamk daha mantıklıdır arkadaşlar 2066 fsb li olnamı yoksa 800 mhz li olanmı

maksat mantık değildir...
    Mantıken elbette 3-5 $ fazla verip e6500 almak uygundur...
    320 gb hdd ile 500 gb hdd arasında 3 $ var ama 320 gb deli gibi satıyor
  • teşekkürler...
    @ghost recon advanced, saygılarımı sunuyorum hacım
  • Wolfdale ise iyi overclock olur, FSB 450-500 arası gezer...
  • önbelleğini arttırsalar ya şu e5*** serisinin :) bende e5200 var 4ghz stabil bu e5800 maaşallah zorlasan 5 ghz görecek heralde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

önbelleğini arttırsalar ya şu e5*** serisinin :) bende e5200 var 4ghz stabil bu e5800 maaşallah zorlasan 5 ghz görecek heralde :)

Cache arttı mı overclock kapasitesi azalıyor işlemcinin, daha çok voltaj vermek gerekiyor, biliyorsun. Benim E8200'ü 500FSB'ye çıkarmak için su soğutmaya rağmen kavuruyorum nerdeyse. 450'de ise çok az voltaj arttırarak ile serinlik ve stabiliteyi sağlıyorum.
    .
    düşük cache, yüksek O/C...
  • ne gerek var deniyor ama bence ne gerek olmamış.
    onboard ekranlı anakartları 39$ 'a bile bulunuyor. office pc ler için iyi çözüm olur. vede uygun fiyatlı oyun pc ler için uygun seçeneklerden olabilir.
    sadece bu işlemci için demiyorum. serinin önceki piyasaya sürülmüş modelleri içinde geçerli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet007

ne gerek var deniyor ama bence ne gerek olmamış.
    onboard ekranlı anakartları 39$ 'a bile bulunuyor. office pc ler için iyi çözüm olur. vede uygun fiyatlı oyun pc ler için uygun seçeneklerden olabilir.
    sadece bu işlemci için demiyorum. serinin önceki piyasaya sürülmüş modelleri içinde geçerli..

yok artık yetmiyor dostum e5*** serisi oyunlar için 4 ghz e bile çıkarsan darboğaz yapıyor bazen..c2d olsa belki ama dualcore bu seri.ha tabi orta seviye ekran kartı ile uygun fiyatlı bir sistem yapılıp orta ve düşük seviyelerde oyun oynayacaklar için gayet yeterli olur orası ayrı :)
  • Arkadaşlar zaten her işlemciyi oyun oynasınlar diye üretmiyorlar pazarda önemli olan her türlü ihtiyaca hitap eden ürünlerin pazarlanıp satılabilmesidir.İhtiyacı olan fazla bütçesi olmayanlar alabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.