Şimdi Ara

Evercool düşük profilli yeni işlemci soğutucusunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Evercool düşük profilli yeni işlemci soğutucusunu duyurdu. Yüksek performanslı medya bilgisayarları için hazırlanan HPL815-EP isimli yeni soğutucu 106 x 95 x 45 mm boyutlarında ve 320 gram ağırlığında bir yapıya sahip. Intel ve AMD'nin güncel tüm işlemcileriyle uyumlu olan soğutucu, Intel'in Core i7-980X ve AMD'nin Phenom II X6 1090T Black Edition gibi mevcut ürün gamlarındaki en hızlı modellerini de soğutabiliyor. Kompakt yapısı ile dikkat çeken soğutucu, her bir 8mm kalınlığında olan ve doğrudan işlemci yüzeyi ile temas kuran dört adet Bakır ısı borusuna ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip.

1000-4000 devir/dakika hızlarında çalışan 92mm'lik fan ile desteklenen düşük profilli yeni soğutucunun yakında satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise açıklanmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Evercool'dan düşük profilli yeni işlemci soğutucusu

• 4000 dervirde 92 mm'lik fanın sesi stok fandan ne kadar iyidir bilmiyorum ama performansını beklemeye gerek yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

4000 dervirde 92 mm'lik fanın sesi stok fandan ne kadar iyidir bilmiyorum ama performansını beklemeye gerek yok sanırım

Amaç "performans" değil zaten, stok fanın büyük geldiği HTPC kasalarda CPU'nun yeterince serin tutulmasını sağlamak...
  • 92mm fan ve 4000 rpm...fazla gürültülü olur...hadi 2000 rpm de çalışsın...bu seferde fazla soğutmaz, gerçi medya bilgisayarı olarak kullanılan htpc lerde pek performansa gerek duyulcağını sanmıyorum...

htpc lerde seçeneklerin bu denli kısıtlı olması kötü...
  • HTPC için daha sessiz bir çözüm bakılabilir.. gerçi 32nm bir işlemci kullansan fazla ısınmayacağı içinde fanın yüksek devirde döneceğini zannetmiyorum.. yinede tercihim olmazdı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

4000 dervirde 92 mm'lik fanın sesi stok fandan ne kadar iyidir bilmiyorum ama performansını beklemeye gerek yok sanırım

12-14 cm düşük gürültü veren bir fan takılabilirse fiyat/performans ürünü olmaya aday
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.