Şimdi Ara

Nokia Situations ile telefonunuz içinde bulunduğunuz duruma göre davransın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yeni nesil akıllı telefon modelleri için çalışmalarını sürdüren Nokia, diğer taraftan Beta Labs çatısı altında yazılım geliştirme faaliyetlerine devam ediyor. Content Awareness yani içerik hakkında bilgi sahibi olma konseptinin giderek yaygınlaştığı teknoloji dünyasında Nokia, uyarlanabilir uygulamalar ile yapmak istediklerinizi bilen cihazlar üzerinde duruyor.

Nokia Beta Labs'ın yeni uygulaması Situations, "Adaptive" uygulama konseptinin en yeni üyelerinden bir tanesi. İçinde bulunduğunuz duruma göre telefonu şekillendiren uygulama, belirlediğiniz profiller ışığında örneğin siz uyurken pil tasarrufu yapmak için Bluetooth'u kapatabiliyor, konserdeyken sesini kısabiliyor, uygulama çalıştırabiliyor hatta cevapsız çağrılara SMS ile geri dönebiliyor.

Belirlediğiniz zaman dilimleri içerisinde, belirlediğiniz değişiklikleri uygulamaya alabilen yazılım ile farklı durumlar için farklı arka planlar dahi atayabiliyorsunuz. Dilerseniz sabahları kalktığınız saatlerde hava durumunu ekrana taşıyabilen uygulama, arka planda çalışıyor ve yaptığınız değişiklikleri, belirlediğiniz zaman dilimleri içerisinde uygulamaya koyuyor.

Adından anlaşılabileceği üzere, farklı durumlar için belirlediğiniz telefon kullanım modlarını devreye sokan Nokia Situations, Symbian^3, S60 3rd Edition Feature Pack 2 ve S60 5th Edition işletim sistemli Nokia telefonlarıyla çalışabiliyor. Uygulamaya erişmek ve detayları hakkında daha fazla bilgi almak için betalabs.nokia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Nokia Situations uygulaması

• bence çok gereksiz.
    insan hapishanede ya da mezarda olmadığı sürece kendi durumunu kendi değiştirir.
    aynı şekilde, bu değişim sırasında bir tuşa da basar.
    ama "farkında olmadan" yeri-mekanı-durumu değişiyorsa, o zamanlar için çok faydalı.
    yani hiçbir zaman!
  • Allaseniz bunun neresi yeni? Profillere basit uygulamalar atamışlar. Evet baya bi innovative...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

bence çok gereksiz.
    insan hapishanede ya da mezarda olmadığı sürece kendi durumunu kendi değiştirir.
    aynı şekilde, bu değişim sırasında bir tuşa da basar.
    ama "farkında olmadan" yeri-mekanı-durumu değişiyorsa, o zamanlar için çok faydalı.
    yani hiçbir zaman!

ben önceden ayarlıyorum sonra kendisi otomatik olarak değiştiriyor anladığım kadarıyla
  • birde navigasyon entegreli olsa şu program mesela benim evde çocuğum var ve ben eve gelince sessize geçiyorum kordinatları belirteyim evde işte kendi sessize geçsin dışarı çıkınca kendi sesi açılsın bunu yapsınlar bunun yanına tam benlik olur o zaman program

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz_sea -- 29 Kasım 2010; 13:05:23 >
  • video yu şimdi izledim gps entegre edilmiş bence harika bir program olmuş
  • bana kalırsa bahsi geçen konu reklam yapılacak bir konu bile değil.. zaten akıllı telefon dediğin başka ne işe yarar.. boşuna mı akıllı sıfatını takıyoruz.. daha fazlasını bile yapabilmeli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

birde navigasyon entegreli olsa şu program mesela benim evde çocuğum var ve ben eve gelince sessize geçiyorum kordinatları belirteyim evde işte kendi sessize geçsin dışarı çıkınca kendi sesi açılsın bunu yapsınlar bunun yanına tam benlik olur o zaman program

Bu günkü sürümü ile bu yapılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

birde navigasyon entegreli olsa şu program mesela benim evde çocuğum var ve ben eve gelince sessize geçiyorum kordinatları belirteyim evde işte kendi sessize geçsin dışarı çıkınca kendi sesi açılsın bunu yapsınlar bunun yanına tam benlik olur o zaman program

Bu günkü sürümü ile bu yapılabiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.