Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bh.savas

arkadaşlar mrb, bu gün eşim akşam iş den eve yaklaşık 10 km mesafe sonrasında arabayı durduğunda uzun bir süre fan çalıştığını söyledi bende aşağı indiğimde fanın çalışması devam ediyordu, yaklaşık 2-3 dk sonra kesildi, tekrar çalıştırıp kapattığımızda fan tekrar 1-2 dk çalıştı, daha sonraki moturu durdurup çalıştırdığımızda fan devreye girmedi, hararet normal di her hangi bir arıza uyarısı da yoktu, hava sıcaklığı 6 derece bu havada bu fanın çalışması sizce normal mi?

düşük viteste yüksek devirle kullanıldıysa araç bahsettiğiniz muhtemeldir. araçlarımız zaten harareti bayaa zor yapar suyu eksik değilse. ancak fanı zorlayacak derecede araç ısınmış olması mümkün. aracı sizde aynı güzergahta 10 km kullanın yine aynı durumla karşılaşırsanız servise danışmanız uygun olacaktır. eşimden tecrübeliyim bayanlar genelde küçük vitesleri severler :))

• valla eşimde ii araba kullanır ama şaşırdık fanın çalışmasına yol yardımı aradık o oraya o oraya aktardı en son servise getirin dediler..???bakalım yarın sabah işe gittikten sonra durunca bakıcak durum aynı olursa servise götürür..servise giderse verilen bilgiyi paylaşırım..tşk ederim..
  • quote:

valla eşimde ii araba kullanır ama şaşırdık fanın çalışmasına yol yardımı aradık o oraya o oraya aktardı en son servise getirin dediler..???bakalım yarın sabah işe gittikten sonra durunca bakıcak durum aynı olursa servise götürür..servise giderse verilen bilgiyi paylaşırım..tşk ederim..

umarım önemli birşey yoktur. merakla sonucu bekliyorum. iyi geceler..
  • Cmax titanyum x paket metalik boya 24 ay faiz kampanyalı 61750, fiyat nasıl arkadaşlar? Filo indirimini sordum olmaz dediler ama 3 araba alacağız dedim belki 60bine cekeriz fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortallight

Cmax titanyum x paket metalik boya 24 ay faiz kampanyalı 61750, fiyat nasıl arkadaşlar? Filo indirimini sordum olmaz dediler ama 3 araba alacağız dedim belki 60bine cekeriz fiyatı.

teklifi nerden aldınız
  • araka park kamerası kimsenin ilgisini çekmedi herhalde.
  • quote:

arkadaşlar mrb, bu gün eşim akşam iş den eve yaklaşık 10 km mesafe sonrasında arabayı durduğunda uzun bir süre fan çalıştığını söyledi bende aşağı indiğimde fanın çalışması devam ediyordu, yaklaşık 2-3 dk sonra kesildi, tekrar çalıştırıp kapattığımızda fan tekrar 1-2 dk çalıştı, daha sonraki moturu durdurup çalıştırdığımızda fan devreye girmedi, hararet normal di her hangi bir arıza uyarısı da yoktu, hava sıcaklığı 6 derece bu havada bu fanın çalışması sizce normal mi?

dpf devreye girmistir bu 10km mesafe nasil bir yol yani dur kalk yapilmadan gifilen bir yolmu birde esinizin kullanim tarzi nasil dusuk vites biraz yuksek devir 10km yol fazla dur kalk yapmadiysaniz dpf devreye girmistir bu durumda fan calisir cunku dpf yukek sicaklik uretir bu durumfa araci stop etmemek daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

quote:

Orijinalden alıntı: mortallight

Cmax titanyum x paket metalik boya 24 ay faiz kampanyalı 61750, fiyat nasıl arkadaşlar? Filo indirimini sordum olmaz dediler ama 3 araba alacağız dedim belki 60bine cekeriz fiyatı.

teklifi nerden aldınız

Mersin Erginler Otomotiv, Ford olarak değil de şirket olarak 30 Kasıma kadar %2 Öğretmen indirimi de uyguluyorlar. Fiyat indirim uygulanmış hali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

Orijinalden alıntı: YarenYaşar

quote:

Geçen günkü hararet gösgergesinin düşmesi sebebiyle servise gittim. termostat arızası olabilir dediler. sipariş geçtiler sanırım hafta sonu gelirmiş. bakalım beklicez artık.

Bir de F kaskodan 200 Tl servis kullanımım vardı, 31 aralık son günmüş. aracı haziranda aldığım için bakımda kullanamayacaktım. servisle konuştum,
    bagaj havuzu+yağ+yağ filtresi+hava filtresi 215 TL tutuyor. bunları şimdi alıp bakıma girdiğinde kullanacağım. F kaskosu olan arkadaşlar da böyle bişey yapabilirler sanırım. herkese iyi günler.

Servis doğru karar vermiş. Normal hararetine yükselmiş bir motor, rampa aşağı, her ne kadar yakıt kesmiş olsa da soğumaz. Çünkü motordaki termostatın görevi budur ( motoru mümkün olduğunca aynı hararette tutmak.) Motor ilk kalkışta normal ısıtılıp, normal hararetine kavuştuktan sonra rampa aşağı veya yukarı hararetinde bir değişiklik olmaması gerekir. Yükselmesi veya düşmesi termostatında bir arıza olduğunun göstergesidir.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

evet servisteki, usta da hemen hemen aynı şeyleri söyledi. sanırım paylaştıkça daha çok şey öğreniyoruz. tş ederim.
    bi de ustaya dizel kullanımını sordum; ilk çalıştırmada motor soğukta olsa beklemeye gerek olmadığını, benzinli gibi kullanılabileceğini söyledi. sadece, motor sıcakken stop etmeden önce 30 sn kadar bekletilmesini, bunun turbonun durması için gerektiğini belirtti. iyi sürüşler...

dizel motor benzinli gibi kullanilmaz ustanin bilgisizligi turbonun durmasi gerekli demesinden belli turbo durmaz beklemek turbodaki harekti minmuma indirmektir ilk calistirma dada bir diger unsur turbo turbinlerinin bagli bulundugu milin yaglanmasidir turbu eksoz gazindan aldigi guc ile calisir yani arac stop etmedende durmaz bekleyerek turboyuda bir nevi rolantiye almis oluyoruz ve araci stop ediyoruz bu esnada turbo turbinleri yaglama olmadan bir sure donmeye devam efiyor

• quote:

araka park kamerası kimsenin ilgisini çekmedi herhalde.

daha once konusulmustu cmera girisli newigasyon camera neden olmasin
  • quote:

Orijinalden alıntı: archerarch

bizde kısmetse önümüzdeki aylarda grand cmax almayı düşünüyoruz. 5 kişilik olanın bagajı sanki biraz dar ve basık gibi geldi, köpeğimiz orada yolculuk yapacağı için grand cmax blazer mavi rengine karar verdik.
    5008i de çok araştırdık fakat ilk 10000km deki sesler, servise gitmeler benim gibi takıntılı bir insanı delirtir diye düşünerek vazgeçtik, ama bagajı ve ferahlığı hala aklımızda.
    cmax lerde ordan burdan ses gelme durumları nedir?
    bir de park asistanı için extra ücret istiyorlar, eşimde bende park konusunda sıkıntı yaşamayız, sistemde biraz değişik geldi ilk bakışta, park asistanı almazsak çok şey kaybetmiş olur muyuz acaba onu merak ediyorum.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun,
    ben de almadan önce biraz araştırmıştım, en son cmaxi görünce almaya karar verdim. grandla 5 koltuklu arasında kalmıştım. granddan vazgeçmemin birinci sebebi, 3 kişilik aileyiz ve 3. sıra koltuklar işimize yaramayacaktı, uzun yolda zaten bagaj için yatırınca 5 koltuk oluyordu ve bunun için yaklaşık 5000 tl fazladan vermek istemedim doğrusu. ikincisi ise, edindiğim izlenime göre sürgülü kapılar bir müddet sonra ses yapıyor ve bu sanırım kaçınılmaz oluyor. satış elemanı bile böyle söyledi. bu konuda ben de biraz duyarlıyımdır. aslında grand kullanan arkadaşlar bu güne kadar ki izlenimlerini yazarsa size daha faydalı olur. belki de sorun çözülmüştür.
    Ses konusuna gelince, ilk zamanlar kapı fitillerinden biraz gıcırtı falan geliyordu ama, benim mi kulağım alıştı, kapılar mı yerlerine alıştı bilmiyorum artık ses duymuyorum.
    Park asistanı çok fazla fiyat tutmaz ilk alışınızda, bence olsa iyi olur. siz kullanmasanızda satarken kendiliğinden park ediyor derseniz sanırım daha kolay ve yüksek fiyata satılır. tabii bu benim kişisel fikrim.
    Hangi aracı alırsanız alın kazasız ve belasız sürüşler dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: e.ercu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YarenYaşar

quote:

Geçen günkü hararet gösgergesinin düşmesi sebebiyle servise gittim. termostat arızası olabilir dediler. sipariş geçtiler sanırım hafta sonu gelirmiş. bakalım beklicez artık.

Bir de F kaskodan 200 Tl servis kullanımım vardı, 31 aralık son günmüş. aracı haziranda aldığım için bakımda kullanamayacaktım. servisle konuştum,
    bagaj havuzu+yağ+yağ filtresi+hava filtresi 215 TL tutuyor. bunları şimdi alıp bakıma girdiğinde kullanacağım. F kaskosu olan arkadaşlar da böyle bişey yapabilirler sanırım. herkese iyi günler.

Servis doğru karar vermiş. Normal hararetine yükselmiş bir motor, rampa aşağı, her ne kadar yakıt kesmiş olsa da soğumaz. Çünkü motordaki termostatın görevi budur ( motoru mümkün olduğunca aynı hararette tutmak.) Motor ilk kalkışta normal ısıtılıp, normal hararetine kavuştuktan sonra rampa aşağı veya yukarı hararetinde bir değişiklik olmaması gerekir. Yükselmesi veya düşmesi termostatında bir arıza olduğunun göstergesidir.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

evet servisteki, usta da hemen hemen aynı şeyleri söyledi. sanırım paylaştıkça daha çok şey öğreniyoruz. tş ederim.
    bi de ustaya dizel kullanımını sordum; ilk çalıştırmada motor soğukta olsa beklemeye gerek olmadığını, benzinli gibi kullanılabileceğini söyledi. sadece, motor sıcakken stop etmeden önce 30 sn kadar bekletilmesini, bunun turbonun durması için gerektiğini belirtti. iyi sürüşler...

dizel motor benzinli gibi kullanilmaz ustanin bilgisizligi turbonun durmasi gerekli demesinden belli turbo durmaz beklemek turbodaki harekti minmuma indirmektir ilk calistirma dada bir diger unsur turbo turbinlerinin bagli bulundugu milin yaglanmasidir turbu eksoz gazindan aldigi guc ile calisir yani arac stop etmedende durmaz bekleyerek turboyuda bir nevi rolantiye almis oluyoruz ve araci stop ediyoruz bu esnada turbo turbinleri yaglama olmadan bir sure donmeye devam efiyor

Doğrudur, belkide ustanın söylediğini ben yanlış anlamış olabilirim. dediğiniz gibi, ustada eksoz gazının basıncıyla çalıştığını söyledi, doğal olarak motor çalıştığı sürece turbo, düşük devirde de olsa çalışacaktır. sanırım sonuçta stop etmeden önce en az 30 saniye beklemeiz şart. ilginize tşk ederim...

• quote:

doğrusu ben gerek duymadım 10 tane sensör kameradan çok daha iyi gözetleme yapıyor. bazen arkaya bakma gereği bile duymuyorum. bana göre gereksiz.
  • quote:

ben araştırdım bu mevzuyu ve bizim ekranlarda olmadığını öğrendim. servistede aynısını söylediler. bu sistem ancak navigasyon cihazlarıyla yapılabilirmiş. o da bana mantıklı gelmedi çok çünkü nereye koyarsanız koyun orjinal gibi durmayacak ve muhakkak görüşü az da olsa engelleyecektir. bu yılın ikinci yarısına kadar beklemeye karar verdim belki orjinalini getirirler diye.

bu arada aklıma gelmişken forum cemaati olarak otosanı mail yağmuruna tutsak bu aksesuarlar için işe yarar mı sizce. şikayetlerimizi toplu halde belirtmezsek pek ilgilenmeyecekler sanırım. bu mevzuda organize olsak nasıl olur

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

ben araştırdım bu mevzuyu ve bizim ekranlarda olmadığını öğrendim. servistede aynısını söylediler. bu sistem ancak navigasyon cihazlarıyla yapılabilirmiş. o da bana mantıklı gelmedi çok çünkü nereye koyarsanız koyun orjinal gibi durmayacak ve muhakkak görüşü az da olsa engelleyecektir. bu yılın ikinci yarısına kadar beklemeye karar verdim belki orjinalini getirirler diye.

bu arada aklıma gelmişken forum cemaati olarak otosanı mail yağmuruna tutsak bu aksesuarlar için işe yarar mı sizce. şikayetlerimizi toplu halde belirtmezsek pek ilgilenmeyecekler sanırım. bu mevzuda organize olsak nasıl olur

Evet bende sizinle aynı fikirdeyim bu donanımların ford tarafından getirilmesi,
    yani orjinal olması daha iyi olur diye düşünüyorum, bu konu hakkında bir yazı formatı oluşturup toplu olarak atalım derim bende.

• quote:

quote:

doğrusu ben gerek duymadım 10 tane sensör kameradan çok daha iyi gözetleme yapıyor. bazen arkaya bakma gereği bile duymuyorum. bana göre gereksiz.

katılıyorum size, kamera yerine powershift şanzımanı tercih ederdim. kamera üst segment araçlardan heveslenilmiş bir istek bence. sensörler görevini ziyadesiyle yerine getirebiliyor zaten. hatta şu anda benim aracın ne arka ne de ön park sensörü var, çok şükür park ederken hiç bir sıkıntı yaşamıyorum, tabiki bana göre..
  • evet bencede bir format olusturuldun karar verelim gonderelim
  • quote:

quote:

ben de varım

• bugün aracımı teslim aldım (c-max x paket park asist) kullanımı çok tatlı.herkese tavsiye ederim. inşllah hep öyle kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagcan75

quote:

quote:

ben de varım

fordun sitesinde c-max tanıtımı yapılırken ekranda arka park kamerasının görüntüsü vardı. bu adamlar en azından destekleyen bir lcd verselerdi kamerayı biz takardık...

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.