Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (538. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydın79

Merhaba Arkadaşlar. Radyoyu sürüşe optimize edince nasıl oluyor? Hız arttıkça ses artıp azalıyor mu? başka bir amacı var mı?

Kısaltması AVC (Auto Volume control) olan bu özelliği aktif ettiğinizde araç hızı arttıkça ses seviyesi de artar. Bundaki amaç hızın artmasıyla artan lastik sesi ve rüzgar sesi gibi çevresel gürültülerin radyonun sesini bastırmasının önüne geçmektir. Böylece yüksek hızlarda radyonun sesini açmak, araç yavaşladığında da sesi elle kısmak zorunda kalmazsınız..
    Sistemin hıza göre ne kadar volüm yükseltme ve kısma yapacağını radyo menüsünde 7 kademe üzerinden isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.
  • Merhaba bildiğiniz gibi c-max larda geri görüş kamerası olsaydı çok iyiydi ancak yok.

Araç içi kameralar varya bazılarında çift kameralı diyor. Bunlardan olsa hem geri görüş kamerası gibi kullansak hemde güvenlik maksadıyla kullansak acaba mümkünmüdür?
  • 15 gündür araba, arada tekliyor, gaz yemiyordu. Servise müsait olunca götürürüm diyordum. Yine tekleme yapıp dün motor arızası verdi araç.Yol yardım falan arabayı servise çektik. Turbo arızası bilgisayarda göründü ve birsürü arıza daha.
    Bugün klima ile ilgili dediler parçayı değiştirmisler ama sorun devam ediyormuş.Başka bir parça daha değiştireceklermis.Bakalım ne olacak.

Benzer bir sorunu arabayı aldığım 6.ayda yaşamış ve dpf değişikliği ile sorun çözülmüştu. Güç bela garantiden halletmiştik.

Bakalım bu sefer neler olacak.Yalnız garanti olmasa bu arızalar can yakar.Ben garanti biter bitmez araç değişikliği yapacağım sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vs-fb kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Bu tür şeyler galiba biraz şans. İnsallah sorun sizi en az üzerek düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Merhaba bildiğiniz gibi c-max larda geri görüş kamerası olsaydı çok iyiydi ancak yok.

Araç içi kameralar varya bazılarında çift kameralı diyor.

Bunlardan olsa hem geri görüş kamerası gibi kullansak hemde güvenlik maksadıyla kullansak acaba mümkün müdür?

İş görür ancak 2" küçük ekranları var en büyüğü ise 3,5", bu bağlamda yardımcı olmakla beraber çok da çözümsel olamayacaktır.

Ben aşağıda link bilgisini verdiğim ürünü kullanıyorum ve oldukça memnunum, 2. kamerası da cihazdan ayrı olduğu için istediğimiz yere takılabiliyor.

İyi forumlar...

http://www.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camcorder-i1000-Car-DVR-Dual-Camera-HD-1080P-Dash-Cam/1883609610.html?s=p

• quote:

Merhaba bildiğiniz gibi c-max larda geri görüş kamerası olsaydı çok iyiydi ancak yok.

Araç içi kameralar varya bazılarında çift kameralı diyor. Bunlardan olsa hem geri görüş kamerası gibi kullansak hemde güvenlik maksadıyla kullansak acaba mümkünmüdür?

Navigayon pakedi ile beraber alındığında Geri Görüş kamerası geliyor diye biliyorum
  • 2012 2013 yeni kasa Cmax-Qashqai-3008-Verso- bu araçlardan birini almayı düşünüyoruz. Cmax ı duruma göre sıfırda alabiliriz belli olmaz
    3008 şuan 1.tercihimiz ancak nedense marka bakımından fransız arabası olduğu için çok olumsuz yorum görüyorum halbuki sattığımız araçta Peugeot Partner Tepee 110 hp idi süspansiyonun sert olması haricinde bir tek şikayetimiz yoktu.

Neden fransız arabalarına kötü gözle bakar halkımız ?

3008 den sonraki tercihimiz Cmax titanium veya x paketli ancak bu araç istediğimiz herşeyi resmen opsiyonel olarak sunuyor...

Cmax lerde Navigasyon pakedi(geri görüş kamerası için istiyorum yoksa navigasyon önemli değil) + otomatik park pakedi birlikte alınabiliyormu ? 2.el cmax lere bakıyorum %99 unda navigasyon pakedi yok otomatik park var hep
  • Arkadaşlar 2013 c max x paket + otomatik park paket aracı 2. El olarak almış bulunuyorum. Sorum şu bu x paket ve op olayını kaskodanasıl gösteriyoruz ?

• AVC yi nasıl kullanıyoruz

• Aracım perşembeden beri ford asal otomotivde. Daha önce bahsetmiştim. Gaz kelebeği sorunu dendi. Netten araştırınca yaşadığım sorunlara sebep olabileceğini gördüm. Yarın parça gelecekmiş. İnşallah sorun çözülür. Daha önce yaşadığım sıkıntı ile ilgili değil sorun, dolayısı ile sorunun aracımda kronik bir sorun olmaması beni rahatlattı. Ek garanti ile 1,5 yıl daha garantim var inşallah bir daha sorun yaşamam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersyno

Arkadaşlar 2013 c max x paket + otomatik park paket aracı 2. El olarak almış bulunuyorum. Sorum şu bu x paket ve op olayını kaskodanasıl gösteriyoruz ?

sigorta firmaları hazine müsteşarlığının veri tabanını kullanıyor ve orada c-max titanyum olarak görüyorlar.bende sordum bunun dışında başka seçenek yokmuş.
  • kasko için: araç titanium seçilecek, ekstra donanım kısmına ayrıntısıyla yazılacak. aracımız x paket + op olup titaniuma ek olarak ısıtmalı güneş ışıgı yansıtıcı cam 17 jant otomatik bagaj kapağı cam tavan sony teyp vb ne özellik varsa ek özellikler kısmına yazılacak. 5000 tl gibi ek bir değer gösterdi kasko acentesi.
  • em-in2009 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

AVC yi nasıl kullanıyoruz

Radyo menüsünde AVC seçeneği var 0 ile 7 arasında bir seçim yapıyorsunuz AVC yi kullanmamak yani kapalı tutmak için 0 seçmelisiniz. 7 en yüksek hassasiyettir. Zevkinize göre bir ayar yapın ve unutun, başkaca birşey yapmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 19 Haziran 2014; 1:10:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Araç içi kameralar varya bazılarında çift kameralı diyor.

Bunlardan olsa hem geri görüş kamerası gibi kullansak hemde güvenlik maksadıyla kullansak acaba mümkün müdür?

İş görür ancak 2" küçük ekranları var en büyüğü ise 3,5", bu bağlamda yardımcı olmakla beraber çok da çözümsel olamayacaktır.

Ben aşağıda link bilgisini verdiğim ürünü kullanıyorum ve oldukça memnunum, 2. kamerası da cihazdan ayrı olduğu için istediğimiz yere takılabiliyor.

İyi forumlar...

http://www.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camcorder-i1000-Car-DVR-Dual-Camera-HD-1080P-Dash-Cam/1883609610.html?s=p

Bende aynı model kameradan kullanıyorum. Verdiği görüntü oldukça temiz. Dolayısıyla tavsiyeye katılıyorum.
    Bu kamera veya başka benzerlerinden kullanacak olanlara iki önerim olacak;

1. Benim yaşadığım ve muhtemelen seyir kamerası taktıracak herkesin karşılaşacağı bir sorun şu; gün ışığının etkisiyle eğimli ön camdan gelen ön göğüsün yansıması görüntünün alt kısmında dikkat çekici bir iz oluşturuyor. (Sadece bu kamerada değil hangi kamera kullanırsnız kullanın)
    Ben bunu şöyle çözdüm. Fotoğrafçılıkla ilgilenenler bilirler parlak yüzeylerdeki yansımaları yok etmek için fotoğrafçıların kullandığı "polarize filtre" denilen özel filtreler vardır. Bunlar objektifin önüne takılır ve yansımanın durumuna göre elle çevrilerek yansımayı en aza indirirler. Bu araç kamerasının objektifi çok küçük olduğundan ben EBAY dan 18mm çapında en küçük çaplı olanlarından aldım.

Burada sorun o filtreyi kameranın öbjektifine nasıl takacağız.. Bunu da şöyle hallettim. Polarıze filtrenin camını çerçevesinden çıkardım. daha sonra elle deneme yaparak fitre için yansımayı en aza indirecek şekilde konumu ayarlayıp kameraya ve filtreye işaret koydum. son olarak cam yapıştırma işinde kullanılan mastik macundan elde ince bir şerit yapıp bunu bir halka haline getirip kameranın objektifinin önüne çepeçevre yapıştırdım ve üstüne de filtre camını yapıştırdım. Bu şekilde filtre ile objektif arasına kesinlikle toz da girmiyor ve filtre takıldığı yerde fark edilmiyor bile. Sonuç olarak ön camdan gelen yansımalar tamamen giderilmiş oldu.

2. olarak C-Max araçlarda ön cama kamera taktıracak olanlara bir önerim kamerayla beraber gelen çakmak yuvasına takılan adaptörü kullanmamaları çünkü çakmak yuvasını kullandığı gibi ortalıkta kablolar oldukça çirkin bir görüntü arzediyor. Ben ortalıkta kablo istemediğimden şöyle bir yol izledim;
    Titanyum araçlarda Aynanın üstünde gözlük yuvasının yanında panoramık cam perdesinin kumanda düğmesi var bu düğmede kontağa bağlı +12 ve Şase uçları vardır. Yetkili servise gidip elektrik teknisyenine ne istediğimi açıkça anlattım. üstelik başında durup birlikte çalıştık. elektronikten biraz anladığım için kendi imal ettiğim 12 V u 5 V a düşüren bir devreyi panaromik cam kumanda düğmesine bağlantı yaptırıp 5 V çıkışını da mini USB fiş ile kameraya taktık. (siz kamerayla gelen adaptörün iç devresini çıkartıp bu iş için kullanabilirsiniz)
    Sonuç son derece temiz bir görüntü. kontağı açınca kamera otomatik kayıda başlıyor kontağı kapatınca 10 sn içinde kayıt duruyor. Sizin hiç müdahale etmenize gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 19 Haziran 2014; 1:13:21 >

• Orhanu O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler birde kameralar ile ilgili fotoğraf koyarsanız harikulade olacak
  • İlk iki resimde OGS nin altından tavan kaplaması altına girerek panoramik tavan perdesi kumanda düğmesine doğru giden kısa USB kablosu görülüyor 12V / 5V dönüştürücü gözlük bölmesi döşemesinin altında gizli.
    Üçüncü resimde cam yansımalarını sıfırlayan polarize filtrenin objektifin önüne monteli hali gözüküyor.

Ben ikinci kamerayı kullanmıyorum. siz kullanacak olursanız fiş takarak ana kameradan alacağınız kabloyu tavan pandizotunun önünden gözükmeyecek şekilde yürüterek ön direğin üst kısmından geçirip kapıların üst lastiklerinin arkasına gizleyerek arka taraftaki ikinci kameraya doğru götürebilirsiniz. böylece ortalıkta kablo gözükmemiş ve bir şey söküp takmayacağınızdan araca zarar da verilmemiş olur.

Arka kamerayı geri vites kamerası gibi izlemek niyetindeyseniz aynı şekilde bağlantı yapıp sadece sürücünün LCD ekranı daha rahat görebilmesi için benim yaptığım gibi ana kamerayı aynanın sağına değil de siz sol tarafına takarsanız daha iyi olur.

@halil altın

.[album]

[/album]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 21 Haziran 2014; 0:38:02 >

• Bende video çekim kalitesini payaşayım bakeeem.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 20 Haziran 2014; 20:46:15 >

• İyi günler arkadaşlar yan cam için rüzgarlık kullanan var mı? Nereden aldınız?

--> Link
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    TANIDIĞIN PEUGEOT "0" 508 DAHA 3 AY SONRA OTOMATİK ŞANJIMN GİTTİ. GEÇEN GÜNDE OTOMATİK OLAN EL FRENİNİ ÇEKMEDİ ARABA KAYDI VURDU.
    BEN MARKA KÖTÜLEMEM ANCAK TEKNOLOJİSİ BOL ARABA ALACAKSAN FRANSIZDAN BİRAZ UZAK...
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.