Şimdi Ara

Bu Neslin Değeri Anlaşılamayan Oyunu Hangisidir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
8.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
         Bazı oyunlar vardır ki genel olarak kötü kalitede olsalar da oyuncuların büyük ilgisiyle karşılaşırlar. Bu oyunların ya bir film uyarlamasıdır, ya da ünlü bir oyun serisinin kötü oyunlarıdır. Sonuçta isimleri herkes tarafından bilindiğinden satış rakamları da yüksek olur.

Artık ünlü isimleri kullanıp oyuncuları sömürme olayı gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Malesef, oyun olsun, çamurdan olsun mantığı nedeniyle "sömürü oyunları" hala iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Diğer yandan da mükemmel kalitede olmalarına rağmen satış rakamları oldukça düşük kalan oyunlar var. Bu oyunların isimleri pek fazla duyulmamıştır veya herkesin kolayca tüketebileceği şeyler değillerdir. Her ne kadar satışları düşük olsa da bu oyunların kalitelerinden kimsenin şüphesi yok.

Tabi çok satan oyunlar sırf isimleri dolayısıyla satıyor demiyorum, ama sırf isimleri nedeniyle milyonlarca satan oyunlar olduğunu da hepimiz biliyoruz.

Peki sizce "Bu Neslin Değeri Anlaşılamayan Oyunu Hangisidir?" Eminim hepinizin çok popüler olmasa da, satışları çok yüksek olmasa da "Değeri Anlaşılamadı" dediğiniz bir oyun vardır. 

Ben kişisel olarak Playstation 3'e özel olarak piyasaya çıkan Demon's Souls'un değerinin oyuncular tarafından yeterince anlaşılmadığı kanaatindeyim. 1 milyonluk satış rakamını bile geçemeyen oyun, devrimsel online özellikleri, mükemmel rpg öğeleri ve sunumuyla kesinlikle bir "klasik" olmayı hak ediyor.

Sony tarafından bile Batı'da yayınlanmak istenmeyen, ama Batılı otoriteler tarafından "yılın oyunu" ödülüne bile layık görülen Demon's Souls bence çok daha fazla satmalıydı.

• Demon's Souls kesinlikle bu kategoride. Ayrıca Heavy Rain var PS sahiplerine acayip kızgınım, böyle bir başyapıtı yapacaksın multiplatform PS sahibi kıymetini bilmezse PC sahibi, xbox 360 sahibi bilsin
  • Alan wake ps3 exclusive olsaydı kıyametler kopardı ama xbox exc olduğundan bu durumda. Gariban forza3ü kimse övmedi kimse göklere çıkarmadı kimse abartmadı, 2 yıl içinde çıktı ve halen mükkemmel oyun olma özelliğini koruyor. Ne satış rakamlarını hakettiler ne de bu ilgisizliği.
  • bencede demons souls hergün oynıyım hergün aynı zevki alıyorum
  • heavy rain
  • Bence Call of Juarez : Bound in Blood
  • The King Of Fighters XII
  • Tabi ki Haze
  • Bioshock serisi...
  • King of fighters 12
  • kesinlikle Mirror's Edge ve Metro 2033 daha önce Post apocalyptic havayı bu kadar iyi yansıtan bir oyun görmedim
  • Heavy rain nin satisi firma sahibinin bekledigi olcuyu gecmisti bile. Ayni sekilde Demons soul olsun digerleri olsun. Kisiye hitap etmiyordur oyun basyapit olsa ne olur olmasa ne olur. Oyunu yapan firmalara bu rakamlar maliyeti kurtarip kar ettirmis duruma getirmis. Biz degeri anlasilamamis diyoruz. Bosverin alip oynayip keyfine vardiysaniz ne ala.

Birde 2.El mevzusu var misal Heavy raini 0 aldim 5 gun sonra ikinci elden okuttum. Benim alip sattigim oyun kim kac kisiyi gezdi simdiye kadar. Nasil olurda bu oyunun cok satmasini beklersin ? Hani adamlar 2.el korsandan daha cok zarar veriyor bize diyorlarda haksiz degiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Alan wake ps3 exclusive olsaydı kıyametler kopardı ama xbox exc olduğundan bu durumda. Gariban forza3ü kimse övmedi kimse göklere çıkarmadı kimse abartmadı, 2 yıl içinde çıktı ve halen mükkemmel oyun olma özelliğini koruyor. Ne satış rakamlarını hakettiler ne de bu ilgisizliği.

ben alan wake'i beğenmemekle birlikte dediğine katılıyorum. PS için çıksaydı daha çok ilgi görürdü. PS kullanıcıları action adventure oyunlarını severler. xbox platformunda shooter oyunları büyük ilgi görüyor. remedy yanlış ata oynadı bence.
  • Fakat Demon's Souls gerçekten çok zordu

Bende Medal of Honor diyorum.
  • Valla o kadar geriye gitmek istemedim, başlığı okur okumaz aklıma Medal of Honor geldi. Herkes Black Ops'u beklerken çıktığı için çok düşük neticeler aldı. Black Ops'la değil de, "Call of Duty" ismi ve Black Ops'un beklentisiyle karşılaştırıldı. Tamam Black Ops'a kötü demem ama Medal of Honor'a oranla o kadar da "harika" bir yapım değildi.

Erteleme stratejisini bu yüzden yapıyorlar işte. Büyük bir risk alarak Black Ops'dan önce çıkardı EA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 27 Kasım 2010; 14:19:56 >
  • Kesinlikle Mirrors Edge.
  • Darkness kesinlikle. Benim için ayrı yeri vardır.
  • Call of Juarez: Bound In Blood
  • mükemmel atmosferi için metro 2033.
  • Darksiders bu donemin en fazla hakki yenen oyunu. Kim ne derse desin bu boyle.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.