Şimdi Ara

LG, 23-inç 240Hz IPS panel hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Üç boyutlu görüntüleme teknolojisiyle birlikte 120Hz tazeleme hızına sahip panellere talep artarken, Güney Kore merkezli elektronik devi LG, 240Hz hızında 23-inç IPS panel hazırladığını duyurdu. Mükemmel görüntü kalitesi sunacağı iddia edilen yeni panelin detayları açıklanmasa da tepki süresinin 8ms olacağı belirtildi.

Üst segmentteki monitörler ve entegre alıcılı TV monitörlerde kullanılması beklenen IPS panelin ne hazaman hacimli üretime gireceği bilinmese de LG'nin ilk defa kendi ürünlerinde kullanması bekleniyor.

• yuh :S
  • 240 HZ IPS panel yuh..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

yuh :S

benden uzun yaşayacan..
  • 2 ay sonra avrupada 2 yıl sonrada türkiyede satışa sunulur heralde:)
  • Bizde Avrupadan getirtiriz :)
  • yaa birdaha lg alırsam 2 olsun ekran köşelerden yeşilleşmeye başladı 2 senelik cihaz ve git gide büyüyör 23 inc
  • allah herkese nasip etsin.
  • IPS paneller ne gibi avantajlar sunuyor?
  • Gelse bile piyasada rakibi olmayaçağı için fiyatlarının uçuk olmasını bekliyorum tahminim 1000 dolardan aşağı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KANUNI61

yaa birdaha lg alırsam 2 olsun ekran köşelerden yeşilleşmeye başladı 2 senelik cihaz ve git gide büyüyör 23 inc

bende ilk defa LG monitör aldım sonraki monitörümde LG olacak.
  • Lg'nin yeni ürünleri gerçekten çok kaliteli. Monitörde samsung'un önüne geçti diyebilirim. Şu monitörden bitane bende olsa daha da bişi istemem vala :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

IPS paneller ne gibi avantajlar sunuyor?

IPS panellerin renk gösterimi daha yüksek. Yani kullandığımız geleneksel lcd ler TN panele sahip ve 16,7 Milyon renk gösterimini yapamıyor (öyle söyleselerde gerçekte 270 bin kusür renk verebiliyor. Aynı dynamic contrast olayında olduğu gibi bazı hileler kullanılıyor.) IPS paneller hem 16,7 milyon renk veriyor hem bakış açısına göre renklerde değişme olmuyor hem de backlight dediğimiz arka ışık sızması daha az. Bu sebepten profesyonel kullanıcılar crt ekranlara tek alternatif olan ips panelleri kullanır. LG bu ekrana bayağı uçuk bir fiyat verecektir bence.
  • 240 Hz IPS panel,güzel fiyatı olur bunun
  • LG yi tebrik ederim , yillardan beri bekledigimiz ve istedigimiz ozelliklere en yakin lcd monitor bu diyebilirim.Umarim DVI , hdmi 1.4 , DisplayPort 1.2 , LED ekran ve 2D kullanim Full HD de 240Hz yi verebiliyordur.Tabi bir diger onemli konu aRGB renk paletinin ne kadarini(%?) destekleyebildigi onemli.Birde su milisaniyeyi en azindan 5ms yeye cekip birde bunun 21" olaninda uretirlerse tamamdir diyebilirim.Tabi 2D kullanim bir yana 3D kullanimda her goze 120Hz verebilmeside muthis bir deger , bu sayede bas donmesi ve mide bulantisi sorunlarida en aza inecekdir.Gercek 3D deneyimi yasamak isteyenler mutlaka bu ve bunun gibi 240Hz destekli lcd led lere yonelmeliler.Simdiden bu lcd yi eger yukarida saydigim ozellikleride eklerlerse kesinlikle kendime oneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 25 Kasım 2010; 22:33:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: QuakeM

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

IPS paneller ne gibi avantajlar sunuyor?

IPS panellerin renk gösterimi daha yüksek. Yani kullandığımız geleneksel lcd ler TN panele sahip ve 16,7 Milyon renk gösterimini yapamıyor (öyle söyleselerde gerçekte 270 bin kusür renk verebiliyor. Aynı dynamic contrast olayında olduğu gibi bazı hileler kullanılıyor.) IPS paneller hem 16,7 milyon renk veriyor hem bakış açısına göre renklerde değişme olmuyor hem de backlight dediğimiz arka ışık sızması daha az. Bu sebepten profesyonel kullanıcılar crt ekranlara tek alternatif olan ips panelleri kullanır. LG bu ekrana bayağı uçuk bir fiyat verecektir bence.

Yalın ve öz açıklaman için teşekkür ederim. Zira nette ufak çaplı bir araştırma yaptım ama hemen hemen hepsi karmaşık terimsel açıklamalardı.

• Mükemmel monitör 8ms nin oyunlarda pek bir problemde çıkaracıgını düşünmüyorum , ucuza olsa alıcam bi tane IPS Panel grafikeriz TN panel le sürünüyoruz
  • "HZ" tam olarak ne oluyor, saniyedeki blmem ne oluyor yani ?:) Ekran tazeleme sıklığıydı sanırım ama.. alakası yok herhalde ama FPS ile bi bağlantısı falan var mı yani ekranda saniyede gösterilen görüntü sayısıyla ilgili ?
  • 3 kez Lg kullandım.
    En sonki Lg 22 lcd idi. 515 tl bayılıp almıştım.
    Lg sempatizanıydım ama bir aha asla.
    Bırak milletede Lg alıyordum onlarında hakkına girdim.
    Bikere acaip kalitesiz. Ekran kalitesine diyeceğim yok şık modellerinde öncüsü ondada bişey diyemem.
    Ama çöpede atılmazki para. Tüplü monitörleri 3 yıl dayandı. Amcaoğluna almıştım ozamanlar o garanti bitiminde 2 yılı az geçti gümledi.
    Lcd aldım tuttu 1 yıl geçti bozuldu. zaten ilk aldığımdada bozuk çıkmış iade etmiştim. Yetmedi garantiye gönderdim. daha bozarak gönderdiler.
    Müşteri hizmetlerine yenisini istiyorum dedim (2-3 kez tamir gördüğü için) olmaz dedi.
    dayattılar bozuk ürünü paramı istedim gidin tüketici heyetine denildi. bende gittim. Allaha şükür iade kararına bağlandı Lg'den kurtuldum.
    Allah uzak etsin. Bazan fanatiklik büyük bela. Tipine özelliklerine aldanıp sağlam maldan vazgeçmeyin derim
    Allaha emanet olun

• Konu çok eski. Lakin önemli bir konu. Bu monitör çıktı mı acaba ? Çıktı ise model numarası nedir ?

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.