Şimdi Ara

Dükkan açmanın maliyeti?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
18.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elektronik üzerine küçücük, ufak tefek bir dükkan açmak istiyorum.
    Bir kaç basit sorum olacak size.

1- Vergi levhasını vs. alıncaya kadar salt devlete ödecenek maliyet ne kadar?
    2- Devlete aylık ne kadar vergi ödememiz gerekiyor? Sattığın ürün kadarı (sanırım %18 kadar kdv var onu biliyorum) hariç yani sabit aylık bir ücret varsa ne kadar?
    3- Dükkan içersinde mutlaka mobilya bulunması şart mı? Dükkan boş olsa, depo olarak kullansam olur mu? Eğer mobiya şartsa bunun minimumu nedir?

Bunların dışında bilmemiz gereken detaylar ve tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar oluruz.

Teşekkürler...

• Dükkan açmak 1 haftayı bulur. İmza silkürü, kaşe, fatura yaptırman gerekecek bi muhasebecinin olması gerekecek zaten muhasebecinin eleman çoğu işi koşturuyor. Ne kadar tutuyo benimde haberim yok açıkçası babam yürütmüştü işi. Maliyeden dükkanı konturole gelirler bi sefer bi kaç parça malzeme olması lazım. Kestiğin fatura kadar vergi ödersin harçlar muhasebe ücreti falan. Birde sgk kaydı yaptıracaksın bildiğim bu kadar.
  • Bir muhasebe burosuna basvur. Gerekli bilgilendirmeyi yaparlar.
  • Muhasebeci tutup onada ekstra para vermek şart mı?
    Ufak tefek bir dükkan olacak zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Muhasebeci tutup onada ekstra para vermek şart mı?
    Ufak tefek bir dükkan olacak zaten.

Tutmak zorunda değilsin ki?Sorarsan anlatırlar.Benim peder mali müşavir.Sürekli bu tür işlemler için gelenler oluyor.Soruyorlar,anlatıyor.Uygun görürlerse pedere yaptırıyorlar işlemleri.Bilgi almak istediğini söylersin olur biter.
  • sattıkların %18 devlete vermiyorsun dostum.mal alırken zaten aldığın kişiye %18 vergi ödüyorsun.malı sattığın zaman %18 ekli satacaksın yani o %18 senden çıkmıyor alıcıdan tüketen kişiden çıkıyor.eğer sen vatan computer gibi kdv bizden kampanyası yaparsan o %18lik vergiyi eksiltip satarsın o zamam vergi senden çıkar.

evet aynştaynım evet işletme öğrencisiyim ve muhasebe vizem yaklaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilavüstü bilgisayar

Peki bulmuşken sizi öğrenmek isteriz 1. ve 3. sorunun cevabını...?
    Hem tekrar yapmış olursunuz, sınava hazılrık mahiyetinde :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pilavüstü bilgisayar

Peki bulmuşken sizi öğrenmek isteriz 1. ve 3. sorunun cevabını...?
    Hem tekrar yapmış olursunuz, sınava hazılrık mahiyetinde :)

onları bilmiyorum hocam bi muhasebeciyle görüş onlar için tek bildiğim 2.nin cevabı.

• quote:

Merhaba,

Elektronik üzerine küçücük, ufak tefek bir dükkan açmak istiyorum.
    Bir kaç basit sorum olacak size.

1- Vergi levhasını vs. alıncaya kadar salt devlete ödecenek maliyet ne kadar?
    2- Devlete aylık ne kadar vergi ödememiz gerekiyor? Sattığın ürün kadarı (sanırım %18 kadar kdv var onu biliyorum) hariç yani sabit aylık bir ücret varsa ne kadar?
    3- Dükkan içersinde mutlaka mobilya bulunması şart mı? Dükkan boş olsa, depo olarak kullansam olur mu? Eğer mobiya şartsa bunun minimumu nedir?

Bunların dışında bilmemiz gereken detaylar ve tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar oluruz.

Teşekkürler...

Ne kadar tuttu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.