Şimdi Ara

ÜCRETSİZ EMLAK KOMİSYONCULUĞU KURSU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
3
Favori
37.050
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emlakçılık için paralı kursa gitmeye gerek yok ..halk eğitimlerin verdiği sertifikada yeterli oluyor.
  • bizim kurs gelecek hafta açılıyor :)

http://www.bahem.org.tr/iletisim.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Ekim 2012; 9:15:23 >
  • duyduğuma göre 2 yıllık bu bölümü okuyanlar
    bir dernek mi ne kurmuşlar aynı alaylı mektepli tartışması misali emlak danışmanlığı kursları konusunda
    dava mı ne açmışlar !

http://www.memurlar.net/haber/188768/ haberindeki gibi, artık bu kurslarda açılamayabilir. !

onun için emlakçılık yapmayı düşünenler bir an önce şu an var olan kurslara başvurup belgelerini alsınlar
    alacakları belge hukuki açıdan kazanılmış hak olacağından daha sonraki resmi kararlar kazanılmış haklara dokunmaz !

onun için siz siz olun bir an önce bu belgeye sahip olun
    yoksa 2 yıllık üniversite okuyup ta bu yetkinlik belgesini zor zar alırsınız ona göre !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Ekim 2012; 11:42:37 >

• bazı arkadaşlar emlakcılığı o kadar yerin dibine sokmuş ki hayret edebiliyorum sadece.
    Arkadaşlar Emlakçılar o kadar kötü üçkağıtçı dolandırıcı tefeci v.s. ise neden halan daha emlakcılarla çalışıyorsunuz. O kadar akıllısınız zekisiniz kendi gayrimenkulunuzu kendiniz satın kendiniz alın kiralayın. Neden emlakcı emlakcı geziyorsunuz. Bazı arkadaşlar komisyonlardan sikayetçi. İnternet başında oturarak daire bakıyorsun g..ünü koltuktan kaldırmıyorsun bile. bir kira bedeli komisyonu çok görüyorsun.%3 olan komisyon bedelini çok görüyorsun. Sen komisyoncular odasına ödenen aylık bedeli biliyormusun bir emlakcının o ilanları vermek için o ilan sitelerine ödedikleri bedelleri biliyormusun. Sen o emlakcının bir daireyi yada gayrimenkulu satmak için yapmış olduğu masrafı biliyormusun. Biz kimseyi almak yada satmak için zorlamıyoruz. Ver ilanını siteye yaptır afiş as binana dairene kendin sat komisyon ödemezsin. yada çık kapı kapı dolaş kaldır g..ünü bul istediğin gayrimenkulu. Ama bir ticarethaneyi kötüleme. Neden bankalara soyguncu diyemiyorsun çünkü mahkumsun onlara. Bu yorumları yapanlardan ben eminim hepside Bankaların yüksek faiz mağdurlarıdır ama laf yok. Ama emlakcıya ödedikleri %2-3 komisyon bedelleri zorlarına gidiyor. Ama Emlakcısızda iş yapamıyor. Arkadaş Yazmış 2 gün tapuda uğraştım ama emlakcı 2 saatte halletti. Yap işini emlakçı arama inan kazıklanmazsın. Yinee Emlakcıya işin düşecekse biraz saygılı ol. Lütfen...

Bu arada Emlak Komisyonculuğu belgesi emlakcılar için zorunlu bir belgedir. Ben 500 tlye aldım ücretsizmiş. Gerçek anlama bu işi yapmak isteyen arkadaşların almalarını isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: serefakbulut

bazı arkadaşlar emlakcılığı o kadar yerin dibine sokmuş ki hayret edebiliyorum sadece.
    Arkadaşlar Emlakçılar o kadar kötü üçkağıtçı dolandırıcı tefeci v.s. ise neden halan daha emlakcılarla çalışıyorsunuz. O kadar akıllısınız zekisiniz kendi gayrimenkulunuzu kendiniz satın kendiniz alın kiralayın. Neden emlakcı emlakcı geziyorsunuz. Bazı arkadaşlar komisyonlardan sikayetçi. İnternet başında oturarak daire bakıyorsun g..ünü koltuktan kaldırmıyorsun bile. bir kira bedeli komisyonu çok görüyorsun.%3 olan komisyon bedelini çok görüyorsun. Sen komisyoncular odasına ödenen aylık bedeli biliyormusun bir emlakcının o ilanları vermek için o ilan sitelerine ödedikleri bedelleri biliyormusun. Sen o emlakcının bir daireyi yada gayrimenkulu satmak için yapmış olduğu masrafı biliyormusun. Biz kimseyi almak yada satmak için zorlamıyoruz. Ver ilanını siteye yaptır afiş as binana dairene kendin sat komisyon ödemezsin. yada çık kapı kapı dolaş kaldır g..ünü bul istediğin gayrimenkulu. Ama bir ticarethaneyi kötüleme. Neden bankalara soyguncu diyemiyorsun çünkü mahkumsun onlara. Bu yorumları yapanlardan ben eminim hepside Bankaların yüksek faiz mağdurlarıdır ama laf yok. Ama emlakcıya ödedikleri %2-3 komisyon bedelleri zorlarına gidiyor. Ama Emlakcısızda iş yapamıyor. Arkadaş Yazmış 2 gün tapuda uğraştım ama emlakcı 2 saatte halletti. Yap işini emlakçı arama inan kazıklanmazsın. Yinee Emlakcıya işin düşecekse biraz saygılı ol. Lütfen...

Bu arada Emlak Komisyonculuğu belgesi emlakcılar için zorunlu bir belgedir. Ben 500 tlye aldım ücretsizmiş. Gerçek anlama bu işi yapmak isteyen arkadaşların almalarını isterim.
    satıcı için,
    satış sürecinde tanımadığınız tiplerle muhatap olmamak adına
    ortada çorba parası değil, bir ev parası varsa
    bu bir noktada güvenlik açısından ortada profesyonel bir komisyoncu olması daha iyi

ama herkes kötü niyetli değil, bu açıdan bir çok komisyoncunun

120 liralık yere buranın hakkın 150 lira diyerekten satıcıyı kandırmasının yanı sıra alıcı içinde ederinin üzerinde fiyat oluşturulması söz konusu ki bu durum ev sahibi olmak için onca emek vermiş insanların emeklerinin sömürülmesi anlamına geliyor !

özellikle kurumsal firmalar daha gerçekçi fiyatlarla bu ev 120 liradır arkadaşım diyerek gerçek fiyatını çıkarıyor
    ama emlakçı için ise bu evi kendi portföyüne katabilmek için 1. sınıf malzeme kullanılmış buranın hakkı 150 dir
    150 ye müşteri buluruz siz hiç kaygılanmayın demesiyle satıcı için +30 lira daha fazla kazanç hayali oluşturulması yüzünden tek başına çalışan emlakçı ile kurumsal emlak firmalarının arasındaki fark !

kurumsal firma ayda 20-30 tane alım-satım yapar
    ama tek tük emlakçı 3 ayda 1 satsam benden rahatı yok misali bir kafa yapısı içindedir.

neyse yakında çıkacak kanun ile
    tek tük emlakçılık son bulacak
    bunun yerine firma niteliği olan

sekreterinden müşteri temsilcisine tapu işlem personelinden avukatına kadar ciddi bir emlak firması oluşturacak şekilde işyeri açıyorsanız açın şeklinde bir yasal mevzuat gelecek !
    bu şekilde emlakçılık emeklilerin favori mesleği olmaktan yakında çıkacak zaten ! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 11 Kasım 2012; 20:02:28 >

• Ben de bir emlak kursuna gitmek istiyordum. Araştırdım Meb onaylı ve online bir kurs varmış.( Dega Emlak Kursu) Giden var mıdır? Bilgi verbilir misiniz? Online kursiyerler de sertifika alıyor mu acaba?

Teşekkürler
  • Arkadaşlar şuan alacağınız hiçbir sertifikanın geçerliliği yok.Ama bilgim olsun yetkinliğim artsın ben bu iş öğrenmek istiyorum diyorsanız gidebilirsiniz. Online tavsiye etmiyorum çünkü bir hoca dan dinlemeniz çok daha akılda kalıcı oluyor.Bu işi ilk kez yapacaksanız Kurumsal bir gayrimenkul şirketinde başlamanız uzun vade de sizi daha iş yaşamınızda profesyonel kılacaktır.
  • bursa da böyle bir kurs varmı ? belediye yada halk egitimin verdigi
  • Profosyonel yalancılık emlakçılık başka bişey değil. İşssiz insan işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Profosyonel yalancılık emlakçılık başka bişey değil. İşssiz insan işi.

o işsiz insanlar su andan senden benden fazla para kazanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

quote:

Senden benden fazla kazanıyorlar deme hocam kimin ne olduğunu bilmeden. Senden fazla kazanıyor olabilirler kendi bütçendir. İşsiz dememdeki amaç birşey yapamamış bugüne kadar gideyimde emlakçı olayım demiş insanlar. Bugüne kadar namuslu emlakçı 1 veya 2 defa görmüşümdür.
  • Olmayan dairenin fotoğraflarıyla müşteri çekip "o daire tutuldu şöyle bir dairemiz var" cümlesini ilke olarak öğretiyor olmalılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sahibinden.com da saçma sapan ilanlar açma dersi de olacak mıymış
    İlan ilk sayfaya çıksın diye kat numarasını değiştirerek flooding yapımlarına özellikle gıcık oluyorum

• quote:

quote:

quote:

Senden benden fazla kazanıyorlar deme hocam kimin ne olduğunu bilmeden. Senden fazla kazanıyor olabilirler kendi bütçendir. İşsiz dememdeki amaç birşey yapamamış bugüne kadar gideyimde emlakçı olayım demiş insanlar. Bugüne kadar namuslu emlakçı 1 veya 2 defa görmüşümdür.

benimde zoruma giden bu.hiç bir tahsili ve tecrubesi olmayan insanların ozellikle son 4 yıldır korkunc paralar kazandıgını gordum.lise mezunu bir kişi ortalama 10.000 tl/ aylık kazandıgını gozumle gordum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

benimde zoruma giden bu.hiç bir tahsili ve tecrubesi olmayan insanların ozellikle son 4 yıldır korkunc paralar kazandıgını gordum.lise mezunu bir kişi ortalama 10.000 tl/ aylık kazandıgını gozumle gordum.

İlkokul mezunu konuşmasını bilmeyen adamlar range ile geziyor hocam bu meslek sayesinde. Ondan gram saygım yok bu insanlara. Tamam ilkokul mezunu olursun. Ama birşeyin değeri vardır adabıyla yaparsın. Bunlarda oda yok.

• İnternet tabanlı milli eğitim bakanlığının ücretsiz kursu var.

http://mtao.meb.gov.tr/kayit_emlk.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboofe

Emlakcıdan ev alıp satmayan kalmadı arkadaşlar siz dürüst oldukdan sonra küfür falanda yemezsiniz.Bizim burada 50 mt de bir emlakcı var ama hepsi iş yapıyor araba ile geziyor dükkan kiralarını evlerini geçindiriyor.Ben format atarak zengin olan görmedim ama emlakcılıkla mercedese binen 3-5 daire alan çok gördüm.hem adamlar kurs için ücret falanda almıyorlar bedava sertifika veriyorlar daha ne olsun.

sana öyle geliyor, 17 yıldır bu işi yapıyoruz 1 yılda mahallede 10 emlakçıdan 8 i kapatıp gidiyor.öyle kolay değil o iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Bazı üçkağıtçılar evi göstermeden senet imzalatıyorlar "Beğenirsem bu emlakçıdan alacağım" diye.

Olacak o kadar. Sen hem evi o emlakci araciligi ile bulacaksin hem de emlakciyi aradan cikarmaya calisacaksin. Yani komisyonu goze aliyorsan gideceksin emlakciya o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: iboofe

Emlakcıdan ev alıp satmayan kalmadı arkadaşlar siz dürüst oldukdan sonra küfür falanda yemezsiniz.Bizim burada 50 mt de bir emlakcı var ama hepsi iş yapıyor araba ile geziyor dükkan kiralarını evlerini geçindiriyor.Ben format atarak zengin olan görmedim ama emlakcılıkla mercedese binen 3-5 daire alan çok gördüm.hem adamlar kurs için ücret falanda almıyorlar bedava sertifika veriyorlar daha ne olsun.

Hocam bütün kiracılar küfür ediyor, sen öyle düşünme. Ev kiralayacaksın, hizmeti ev sahibine veriyor. Bütün isteklerini ev sahibinin keyfine göre kiracıya sunuyor. Kiracı adaylarına evi gezdiriyor (ev sahibinin yapması gereken iş) ama komisyon bedelini gidiyor kiracıdan alıyor.

Yurtdışında bu oran yarı yarıyadır çoğu yer. ABD'de ise direk ev sahibinden alınır. Umarım bununla ilgili de bir yasa çıkar, haksız kazancın önüne geçilir. Benim emlakçımın bana hiç bir faydası dokunmadı. 750 TL kirama 850 TL zar zor pazarlıkla fiş fatura kesmeden 1 günde zırt diye para aldı. Hak mı bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: serefakbulut

bazı arkadaşlar emlakcılığı o kadar yerin dibine sokmuş ki hayret edebiliyorum sadece.
    Arkadaşlar Emlakçılar o kadar kötü üçkağıtçı dolandırıcı tefeci v.s. ise neden halan daha emlakcılarla çalışıyorsunuz. O kadar akıllısınız zekisiniz kendi gayrimenkulunuzu kendiniz satın kendiniz alın kiralayın.

Ben cevap vereyim;

Mecburiyetten. Ev kiralamak istiyorum, sahibinden satan/kiralayan yok ki. Emlakçılar için kiracıyı yasa olmadığından sömürmek işlerine geliyor. sahibinden bir ev bakıyordum, adam sadece sahibinden kiralık yazmış ilana.

Arayıp tehdit etmeyen emlakçı kalmadı adamı. Benim vaktim var komisyoncuya gerek yok ben işimi yaparım diyor, çoluk çocuk geçindiriyoruz senin yaptığın ....... diye ikna etmeye çalışıp ikna edemeyince tehdit ediyorlar.

2 ay ev gezdim kiralamak için, beni götürdükleri evlerin %90'ı metrekaresi tutmadı. Kırık dökük yerleri resimlerde gizlemişler, resimle alakası olmayan dairelere götürüldüm. Bir de itiraz edince bizim vaktimize yazık deniyor, çoğunun arabası bile yok yaya veya sizin arabanızla götürüyorlar. Profesyonel firmalar haricinde ÇOĞU fatura kesmiyor.

Komisyon yarı yarıya yapılsın itirazım yok !

Ek olarak : Arsa satıyorum, sahibinden.com'da ilanım var. Arayanların %90'ı emlakçı. Portföy istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleeptalkercat -- 14 Aralık 2013; 10:12:52 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.