Şimdi Ara

Gigabyte özel tasarımlı GeForce GTX 460 SE modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Gigabyte özel tasarımlı GeForce GTX 460 SE modelini duyurdu. Resmi tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılan 288 paralel işlemcili GeForce GTX 460 SE modelini temel alan ekran kartı, Gigabyte'ın yeni modellerinde sık sık görmeye başladığımız çift fanlı WindForce 2X soğutucusunu kullanıyor. Ultra Durable VGA teknolojisi ile Bakır yoğunluğu arttırılmış baskıl devre ve yüksek kaliteli komponentler kullanılan ekran kartı, Nvidia'nın GF104 GPU'sundan güç alıyor ve fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunuluyor.

256-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 288 paralel işlem birimine sahip olan yeni model, 640MHz GPU, 1460MHz paralel işlemci ve 3400MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. Görüntü aktarımı için çift DVI ve HDMI çıkışlrına sahip olan yeni model, Avrupa'da 160 Avro seviyesinden listelere girmiş durumda.

• Yani Türkiyede satılan düz GTX 460 dan farkı? Genelde SE için, Special Edition anlamındaysa biraz daha cafcaflı PBC'lere basılıp, Second Edition anlamındaysa biraz kırpılıp ucuzlatılıp satılıyor ürünler...
  • Bu modelde paralel işlemci sayısı ve bazı özellikler kırpılmış.

------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 24 Kasım 2010; 15:28:23 >

• Her bişeyini Kırpmışlar... GTX 560 %20 daha hızlı çalışacak deyip, eskiyen kartları kırpıp bu fiyattan satmaya çalışmak hangi akla sığar ki... Hadi fiyatı uygun olur yine neyse dersin. Yurtdışında 160 Avro ise Türkiye'de düz 460 GTX fiyatı eder... Ölü doğmuş bi kart gibi görünüyor...
  • Haberde 640MHz deniliyor ancak;
    Fabrika çıkışı hız aşırtılmış bir kart bu.
    Default hızı 650MHz.740MHz olması lazım bu kartın.

http://www.techpowerup.com/135117/Gigabyte-Intros-Overclocked-GTX-460-SE-WindForce-2X-Graphics-Card.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 24 Kasım 2010; 20:56:38 >
  • Ya ben anlamıyorum bu kullanıcıların derdini. GTS 450 den çok daha hızlı bir kart. Fiyatı da GTX460 dan 40$ daha ucuz. Hatta bu kartı 160$ olarak düşünecek olursak 40$ eklersek 200$ yani GTX460 parası yapıyor. Demek ki GTX460 dan %25 daha ucuz. GTS 450 den de 30$ pahalı ama çok daha hızlı. Bence GTX460 alacak parası olmayıp, GTS 450 nin 128 bit düşük bant genişliğine ve düşük özelliklerine mahkum olmak istemeyip azcık daha para ekleyerek iyi overclock olan çok daha iyi bir kart almak isteyen kullanıcılar için çok güzel bir seçenek olmuş.

Her şeyini kırpmışlar: Evet tabi kırpacaklar. Yok kırpmadan aynı kartı 40$ ucuza verecekler. Bizim milletimiz hep bana hep bana istiyor. Sanatçı olduğu zaman da sürünsün istiyorlar. GPU firması da çok ucuz satsın hep kullanıcıyı düşünsün.

Sürekli indirim yapan, müşterinin gönlünü hoş tutmak isteyen bir firma 1 kereliğine 1 ürünü pahalı satmaya kalksa yerin dibine sokarız. Kazıkçı olur.

Biz böyleyiz işte...

• 450 ile 460 arasındaki boşluğu gayet mantıklı bir şekilde doldurmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Ya ben anlamıyorum bu kullanıcıların derdini. GTS 450 den çok daha hızlı bir kart. Fiyatı da GTX460 dan 40$ daha ucuz. Hatta bu kartı 160$ olarak düşünecek olursak 40$ eklersek 200$ yani GTX460 parası yapıyor. Demek ki GTX460 dan %25 daha ucuz. GTS 450 den de 30$ pahalı ama çok daha hızlı. Bence GTX460 alacak parası olmayıp, GTS 450 nin 128 bit düşük bant genişliğine ve düşük özelliklerine mahkum olmak istemeyip azcık daha para ekleyerek iyi overclock olan çok daha iyi bir kart almak isteyen kullanıcılar için çok güzel bir seçenek olmuş.

Her şeyini kırpmışlar: Evet tabi kırpacaklar. Yok kırpmadan aynı kartı 40$ ucuza verecekler. Bizim milletimiz hep bana hep bana istiyor. Sanatçı olduğu zaman da sürünsün istiyorlar. GPU firması da çok ucuz satsın hep kullanıcıyı düşünsün.

Sürekli indirim yapan, müşterinin gönlünü hoş tutmak isteyen bir firma 1 kereliğine 1 ürünü pahalı satmaya kalksa yerin dibine sokarız. Kazıkçı olur.

Biz böyleyiz işte...

160$ değil yanlız 160€. En son indirim haberine göre GTX460 1GB'lar 180$ seviyesinden satılıyordu. Bu model sadece 5-10$ daha ucuz ama performans olarak geride. 768'lik modelin fiyatını biraz daha indirselerdi daha iyi olurdu, son derece gereksiz bir model bana göre.

• Teslerde SE o.c. modeli, 768 mb. modelin genel olarak önünde yer almış, 256 bit. oluşu nedeniyle'de düz modeli bile, genelde gtx 460 / 768mb. ile aynı performansta görünüyor, 192bit kartı f/p ve usı/güç olarak eliycek 1 kart olmuş, SLI olarak'ta daha ucuza fena olmaz gibi.

Haber için Teşekkürler.
  • GTS450 HD5770 ten ve HD5830 dan kötüydü, GTX460 768MB ise HD5770 ten açık daha iyi bir karttı. Bu kart tamda HD5770 - HD5830 rakibi olmuş incelemelere göre. 5770 ten önde 5830 dan azda olsa geride. Nvidia dan akıllı bir hamle gelmiş. İyi bir fiyat ayarlamasıyla girerse Türkiye pazarına, (mesela hd5770 civarında yada az daha pahalıya) iyi iş yapar. Ama bu arada kullanıcıların kafası epey karışacak.

1 gb gtx460
    768 mb gtx460
    1gb gtx460se

Anlamayan birisi için seçim yapmak hayli zor olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru
    160$ değil yanlız 160�. En son indirim haberine göre GTX460 1GB'lar 180$ seviyesinden satılıyordu. Bu model sadece 5-10$ daha ucuz ama performans olarak geride. 768'lik modelin fiyatını biraz daha indirselerdi daha iyi olurdu, son derece gereksiz bir model bana göre.

Bizde en ucuz kartlar (benim baktığım kadarıyla) GTX460 768Mb 185$ , en ucuz GTX460 1Gb 210$ . Üstelik bunlar bayi fiyatları. Belki son kullanıcıda 5-10$ daha yukarı olabilir.
    SE modeli 185$ dan ucuz olacağı için 175$ dan bile bayilere satılsa 210-175 = 35$ + KDV = 41.3$ = 61.5 Lira fark yapar...

Üstelik € dediğine bakma. Yurtdışında 150€ olan kart Türkiye'de genelde 155-160$ civarında oluyor.
    Bence çok doğru yapmışlar. Bu kart bana kalırsa 768Mb ın fiyatını düşürmekten çok daha iyi bir kart olmuş. İkisini de aynı fiyattan satsalar ben bunu alırdım.

Bir de ticari düşünmek lazım. Ekran kartı satarken müşteriler 768Mb olan kart 1Gb olandan hızlı ve iyi bile olsa bilmeyenler 1Gb olanı alıyorlar. Sen ona istersen ağzınla kuş tutsan 768Mb ın iyi olmasına rağmen satamıyorsun.

Zaten satmıyorsun da. Ben açıkçası eskiden hep kullanıcıyı düşünürdüm ama sen adama iyilik olsun diye 1Gb olandan daha iyi 768Mb olanı al diye verince adam ya sana inanmıyor: "Herife bak lan aklı sıra bizi kekleyecek. Hesap ortada 1000, 768 den büyüktür" diyor ve yüzüne gülüp "Ben biraz dolaşayım" diyor ve çıkıp gidiyor. Başka birisi "Abi 1Gb olan tabiki iyi" dediği anda adam kartı o kişiden alıyor. Bir de sen adama 768Mb olanı satsan bile adam alıp eve gidince anlamayan birisi gelip "Aaaa 1Gb kart varken aynı fiyata niye 768Mb aldın, kötü buuuuu" dediği zaman adam içinden öyle bir saydırıyordur ki satan kişiye ben satmak istemem. Bir de sen adama iyilik olsun diye kendi tavsiye ettiğin bir şeyi satınca enn ufak bir problem yaşadığında "Biz 1Gb 9500GT alacaktık. Tuluğ Bey bize ısrarla 512Mb 9600GT sattı. Bu yüzden çok şikayetçiyiz. Biz bunu istemiyoruz. 1Gb istiyoruz. Bize 1Gb verin deyip 2 aylık kartı bile HAKLI ÇIKTIKLARI İÇİN geri vermeye çalışıyorlar...

• re: overclocking

Hocam aklımdan geçenleri benden önce davranıp yazmışsınız %100 katılıyorum...

Yanlız bu kartın fiyatlandırma aralığı önemli... 192 bit gtx 460 larla aynı fiyata çıkarsa, 192 bitler ölü kart durumuna geçer... yani 5-10 dolar farklı olsa bile bunun alınması mantıklı... yok 256 bit gtx 460 larla aynı fiyata satılırsa o zaman bu kart ölü doğum olur...
  • Yok yok.

256bit Se olmayan modeli 210$, 768Mb olan da 185$ iken ikinisin arasına sokmazlar bunun fiyatını sanmıyorum. Bence bunu yine ucuz yaparlar, 768 liği kaldırırlar diye tahmin ediyorum.

Yoksa 195$ olursa herkes gidip SE olmayan alır.

Daha önce de dediğim gibi bunu bence GTS450 ile GTX460 arasına sokacaklar. Sonradan fiyatını da yumuşatıp 165-170$ falan yaparlar ki arada dengeyi sağlasın.
  • bugün aldım vatandan urunu 368 tl ve gayet sessız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.