Şimdi Ara

Zalman'dan Sandy Bridge destekli yeni işlemci soğutucusu: CNPS5X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Zalman ilk defa Computex 2010 fuarında gösterdiği yeni işlemcisi soğutucusu CNPS5X'i duyurdu. 127 x 134 x 64 mm boyutlarında ve 320 gram ağırlığında olan yeni soğutucu, üç adet Bakır ısı borusuna, Bakır tabana ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip. 1400 - 2800 devir/dakika hızlarında çalışan ve çalışma hızına göre 20 ile 32 dbA arasında gürültü yaratan 92mm çapındaki fanın eşlik ettiği soğutucu, Intel'in LGA775, 1156 ve 1155 formundaki yeni nesil Sandy Bridge işlemcileriyle, AMD'nin Soket AM2+ ve AM3 işlemcilerine destek veriyor.

Önümüzdeki ay içerisinde satışa sunulması beklenen Zalman CNPS5X'in yurt dışı satış fiyatı 26.90 Avro olarak açıklandı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Zalman CNPS5X
    Zalman CNPS5X
    Zalman CNPS5X

• tasarım olarak oldukça iyi görünüyor.. bunun fanını 12cm yapsalarmış çok daha iyi olurmuş.. bakır boruların dizilimi oldukça hoşuma gitti. özellikle arka ve ortada duran iki tanenin çok iyi yerleştirildiğini düşünüyorum..
  • 3x 6mm boru hiçbirşeye yaramaz. Fakat F/P değerlendirirsek düşünülebilir.
  • Görünüşüne göre oldukca hafif.
  • cnps 9700 hala fovorim hem görüntü hem performans bakımından benim için hala eşi benzeri yok :)
    İlerde birgün artık yeni alacağım işlemsilerimi soğutmaya yetmesse ki çok düşük bir ihtimal belki ozaman bir alternatif düşünebilirim. ve gene bu alternatif zalman olur :)
  • Çok ucuz görünüme sahip malzeme olarak. Beğenmedim diyebilirim.
  • Bu fiyata fan ledli olmalıydı.Stok hızda kullanım için yeterli.
  • iişlemci soğutucusu 120 mm fanlı olmadığı sürece bedava olsa kullanmam.
  • Sandy bridgelerde ısı değeri çok değişik yani şöyle söylim sandy bridge değilde 32 NM de ısılar çok farklı 4500 de CPU 52 çekirdekler 70 derecede felan test alıyorum ben core i3 540 ile,ama yinede 92 mm fan sevimsiz,sanırım 1156 ve 115e aynı sogutuclar takılabilecek en azından sogutucu değiştirmiycez
  • Şeklen iyi duruyor da işlev olarak ne yapıyor acaba. Ben bunu benim AM3 sisteme alırım :p
  • bu sandy bridge de artık yeni soğutucu isterse çüş derim. hadi 1366 soketler alan olarak büyüdü de ondan yeni soğutucu gerekli oldu. bu nedir ya alt tarafı 1 pin. amd de soket değişse bile eski soğutucuları yeni soketlere uyuyor.
  • Led takmak bu kadar mı zor!
  • eski 92 mm zalman fanımı hatırladımda elektrikli süpürgeden farksızdı tabi artık fan kontrol olayı var fiyatına göre fena olmadıgını düşünüyorum ancak performans degerleri ortalıkta yok
  • Zalman nasıldır diye sorduklarında iyi deriz fakat adam gibi iddalı bir sogutcuları yok.Varsada çok pahalıdır veya pahalı olur.
  • oc için yeterli olur çünkü 32nm işlemciler daha az ısınır. devasa soğutuculara gerek yok yalnız her sene soketi değiştirip duruyorlar can sıkıcı bendeki ocz vanquisher buna olmayacak tabi bunlar ticaret hilesi yapacak bişey yok
  • ZALMAN CNPS5X
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.