Şimdi Ara

güvercinler neden korkar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
90.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DoguK@N

Bizim arkadaş boş CD asmıştı balkon tavanına, ona niye astın dediğimde güvercinleri korkutuyor demişti, denemekten zarar gelmez bence
    hacı cd dolu olsa korkutmuyor mu
  • balkona eşyaları asıyorum sonra kuşlar geliyor üstüne sıçıyor arkadaşlar ne yapabilirim lütfen yardım edin
  • Hayvana zarar verecek şeyler yapma (sapanla vurma, fare zehir gibi), bunları diyenler sussuzluktan geberse su vermem.
  • Bizim balkonda yiyecekleri koyduğumzu bir dolap var.Güvercinler sürekli bu dolabın üstüne konup duruyor ve kirletiyorlar.Ne yaptıysak yabani güvercinlerle başa çıkamadık.Günde kaç kere balkonda güvercin kovalamak zorunda kalıyorum, bir de çok arsızlar yanlarına yaklaşana kadar kaçmıyorlar.Güvercinleri buradan uzaklaştırabilmek için onların sevmediği yada korktuğu bir şey var mı ?

• valla dün discovery channelda izledim..

dubaideki 7 yıldız otelde güvercinlerin gelmemesi için otelin etrafında ŞAHİN uçuruyorlarmış...
  • Evet atmacadan ve kartaldan korkarlar.Bir atmaca alıp,büyük bir kafes içinde ya da ayağına ip bağlayarak balkona koyarsanız,bir daha güvercin falan gelmez.
  • KEDİ BESLE :)
  • Güvercinlerden o kadar bıktım ki mümkün olsa önerilerinizi uygularım.Daha basit ve uygulabilir önerisi olan yok mu ? güvercinlerden anlayanlar belki bilir.
  • abi fare zehiri dök ya da naftalin falan dök dolabın üstüne
  • quote:

Orjinalden alıntı: Corny

KEDİ BESLE :)

+1
  • yazıktır yaw

en iyisi kedi
    tabi kedi işallah güvercin kovalayacam derken balkondan atlamaz
    quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

abi fare zehiri dök ya da naftalin falan dök dolabın üstüne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sheriff -- 19 Ekim 2005, 12:14:00 >
  • valla en mantıklı çözüm,tellerle böyle bir anti güvercin koruması yapmak.
    Ve ya karga maketi dolabın üstüne koymak.

• Balkon demirleri arasına ya da balkonu boydan boya katedecek şekilde başka bir yere kalın rafya (eğer çok kalınını bulamazsanız farklı renkteki bir kaç tanesini yan yana) bağlayın.Eğer balkon biraz rüzgar alıyorsa bu rafyalar titreşecektir.Hem görüntü hem de çıkan ses güvecinleri kaçırır.Bu denenmiş bir yöntemdir.Fakat asıl yöntemde rafya değil bu iş için imal edielen geniş ve sert naylon bir malzeme kullanılıyor.Onu bulmak biraz zor olacağı için ben rafya dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onakho mabunakho -- 19 Ekim 2005, 12:41:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: onakho mabunakho

Balkon demirleri arasına ya da balkonu boydan boya katedecek şekilde başka bir yere kalın rafya (eğer çok kalınını bulamazsanız farklı renkteki bir kaç tanesini yan yana) bağlayın.Eğer balkon biraz rüzgar alıyorsa bu rafyalar titreşecektir.Hem görüntü hem de çıkan ses güvecinleri kaçırır.Bu denenmiş bir yöntemdir.Fakat asıl yöntemde rafya değil bu iş için imal edielen geniş ve sert naylon bir malzeme kullanılıyor.Onu bulmak biraz zor olacağı için ben rafya dedim

Ama bunlar önce balkonun demirlerine konup ondan sonra dolaba konmuyor direk dolabın üzerine konuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: icon

valla en mantıklı çözüm,tellerle böyle bir anti güvercin koruması yapmak.
    Ve ya karga maketi dolabın üstüne koymak.

O resimlerdeki aletler TV anteninden bozmaya benziyor.Kim yaptıysa güvercin kovmak için güzel tasarımlar yapmış tebrik ediyorum.
  • Farketmez ki.Önemli olan güvercinlerin bu tertibatı görmesi.
    quote:

Orjinalden alıntı: alpha06

quote:

Balkon demirleri arasına ya da balkonu boydan boya katedecek şekilde başka bir yere kalın rafya (eğer çok kalınını bulamazsanız farklı renkteki bir kaç tanesini yan yana) bağlayın.Eğer balkon biraz rüzgar alıyorsa bu rafyalar titreşecektir.Hem görüntü hem de çıkan ses güvecinleri kaçırır.Bu denenmiş bir yöntemdir.Fakat asıl yöntemde rafya değil bu iş için imal edielen geniş ve sert naylon bir malzeme kullanılıyor.Onu bulmak biraz zor olacağı için ben rafya dedim

Ama bunlar önce balkonun demirlerine konup ondan sonra dolaba konmuyor direk dolabın üzerine konuyor.

• quote:

Farketmez ki.Önemli olan güvercinlerin bu tertibatı görmesi.
    quote:

Orjinalden alıntı: alpha06

quote:

Yanlış anlama eleştiri olarak söylemedim.Sadece benzetme yaptım ve tasarım olarak da çok güzeller.

• öncelikle balkonun üst k ısmına bir ip çek ve siyah poşet bagla sonra balkona konmaya başlarlarsa balkonun izasinada cek bir daha kesinlikle gelmezLer ;=)
  • Bizim arkadaş boş CD asmıştı balkon tavanına, ona niye astın dediğimde güvercinleri korkutuyor demişti, denemekten zarar gelmez bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pötürcan

quote:

Orijinalden alıntı: DoguK@N

Bizim arkadaş boş CD asmıştı balkon tavanına, ona niye astın dediğimde güvercinleri korkutuyor demişti, denemekten zarar gelmez bence
    hacı cd dolu olsa korkutmuyor mu

Korkutmuyormuş, illa boş olacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.