Şimdi Ara

Prof. Dr. Nihat Bengisu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
12.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.uzmantv.com/uzman/genel-cerrahi-uzmani-prof.-dr.-nihat-bengisu

Bu doktor p.sinüs yani kıl dönmesi için operasyon olmayı düşünüyorum. Hastalığım 2 aydır var.Allah'a şükür ağrı -sızı-akıntı yok. Tek sorun mmlik bir delik,birde çok oturunca batma hissi oda çok değil. Operasyon olsam anca Ocak sonunda olabileceğim Üni tatile girdiğinde. O zamana kadar ilerlerse ve bu hastalık o doktorun yöntemiyle iyileşmezse die korkuyorum. Çünkü 4.ve5. seviyeye birşey yapamam kesmekten başka diyor.

Bu doktora operasyon olan varmı ? Yaptığı yönteme faydasız diyen doktorlar var. Kendileri direk kesip biçme hatta doku kaydırma diye bir yömtenden bahsetmekte.Ama o yöntemlerde kesin çözüm değil. 6. ameliyatını olanlar var.

Ben ameliyata gelemiceğim için bu doktorun videosunu izlediğimde ve burdan bu doktora operasyon olanları duydukça umut doğdu içime.

Beni 2 aydır gece yatarken korku kalkarken korku ile uyandıran bu hastalıktan bu doktorla kurtulurmuyum ?

Bilgi verenlerden Allah razı olsun.

Yönetici arkadaşlar lütfen konu biraz dursun benim için çok önemli

• doktor hakkında bilgim yok ama ben bir şey sormak istiyorum. Bu doktora muayene oldun mu, muayene ücreti ne kadar?
  • Olmadım kardeşim , İstanbulda olsam keşke giderdim.
  • Ben iki kez ameliyat oldum. Bu hocanın yaptıgı gümüş nitrat yöntemi erken dönem kıl dönmeleri için. Senin iki ay olmuş iki ay daha bekleyecek. 4 aylık hastalığı da gümüş nitrat ile tedavi edebileceğini sanmıyorum. Yine de muayene ol tabi ben doktor değilim kesin birşey söyleyemem.
  • geçen yaz bu doktor operasyonumu yapmıştı , gayet memnunum şu an . Merak ettiğin şeyler varsa pmden de sorabilirsin. Şİmdiden geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür
    Ben iki kez ameliyat oldum. Bu hocanın yaptıgı gümüş nitrat yöntemi erken dönem kıl dönmeleri için. Senin iki ay olmuş iki ay daha bekleyecek. 4 aylık hastalığı da gümüş nitrat ile tedavi edebileceğini sanmıyorum. Yine de muayene ol tabi ben doktor değilim kesin birşey söyleyemem.

Gitmeyeyimmi o zaman 4 ay çokmu geç?
    Forumda 3 yıl geçen birini tedavi etmiş?

Teckno eve gidince mesaj atacam kardeşim. Sence faydası olurmu bu doktorun 4 ay geçmiş olacak.
  • Bilen tanıyan yokmu ya
  • PoseDn baya bir araştırma yapıyorsun bu konuda takdir ettim açıkçası
    ben olmuştum ameliyat bu doktora konuma yazmıştın zaten ama bu adamın yöntemine faydasız diyen adamdan şüphe ederim ben

not:tabi ki %100 garanti verilmez ameliyatlarda ama kendimden biliyorum diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

PoseDn baya bir araştırma yapıyorsun bu konuda takdir ettim açıkçası
    ben olmuştum ameliyat bu doktora konuma yazmıştın zaten ama bu adamın yöntemine faydasız diyen adamdan şüphe ederim ben

Adam yaptığım operasyon %100 başarılı demiyor , diğer ameliyatlara yakın hatta bazen onlardan daha iyi sonuçlar aldık diyor.

Araştırmayayımda napayım kardeşim :) korku ve endişe işte. Gümüş Nitrat yada Fenol faydasız diyen doktorlar var. Kesmemiz ve o bölgeyi almamız lazım diyor.

Bu arada senin durum ne kadarlıktı ? Yani ilerlemesi. Yıl oldumu mesela ?
    Bana seninki ilerlemiş yapamayız demesinden korkuyorum açıkcası :)

• 4. ameliyatımı kendisine olmuştum ameliyatlar arasında 6şar ay vardı yanlış hatırlamıyorsam eğer. Doktorlar da tekrar bir ameliyat için bu sürenin geçmesi gerektiğini böylece ameliyat yapıp yapmamaya karar veriyorlardı ameliyatlık bir durum yoksa bölgeyi kesmeden temizlemeye çalışıyorlardı 2-3 kere de buna maruz kaldım
  • quote:

4. ameliyatımı kendisine olmuştum ameliyatlar arasında 6şar ay vardı yanlış hatırlamıyorsam eğer. Doktorlar da tekrar bir ameliyat için bu sürenin geçmesi gerektiğini böylece ameliyat yapıp yapmamaya karar veriyorlardı ameliyatlık bir durum yoksa bölgeyi kesmeden temizlemeye çalışıyorlardı 2-3 kere de buna maruz kaldım

Yav bana neden öle birşey yapmıyorlar anlamadım:) Keşke öle kurtulsam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

quote:

4. ameliyatımı kendisine olmuştum ameliyatlar arasında 6şar ay vardı yanlış hatırlamıyorsam eğer. Doktorlar da tekrar bir ameliyat için bu sürenin geçmesi gerektiğini böylece ameliyat yapıp yapmamaya karar veriyorlardı ameliyatlık bir durum yoksa bölgeyi kesmeden temizlemeye çalışıyorlardı 2-3 kere de buna maruz kaldım

Yav bana neden öle birşey yapmıyorlar anlamadım:) Keşke öle kurtulsam :)

valla bilemicem neyse iyi geceler

• İyi geceler kardeşim sağolasın
  • uppa
  • Tanıyan yok galiba , oldu biz kalkalım
  • quote:

Tanıyan yok galiba , oldu biz kalkalım

çay , kahve ısmarlayayım acele neden
  • ben yarın gidicem kısmetse kendisine , kıçımda tanımlayamadım bir sivilce gibi bişi var yaklaşık 1 senedir ara-ara rahatsızlık veriyordu bu aralar iyice rahatsız etmeye başladı yarın gidicem bakalım umarım ameliyat demez.
  • quote:

quote:

PoseDn baya bir araştırma yapıyorsun bu konuda takdir ettim açıkçası

Adam yaptığım operasyon %100 başarılı demiyor , diğer ameliyatlara yakın hatta bazen onlardan daha iyi sonuçlar aldık diyor.

Araştırmayayımda napayım kardeşim :) korku ve endişe işte. Gümüş Nitrat yada Fenol faydasız diyen doktorlar var. Kesmemiz ve o bölgeyi almamız lazım diyor.

Bu arada senin durum ne kadarlıktı ? Yani ilerlemesi. Yıl oldumu mesela ?
    Bana seninki ilerlemiş yapamayız demesinden korkuyorum açıkcası :)

Açıkçası bende o dokunun tamamen alınması gerektiğine inanıyorum, şöyleki; klasik plonidal sinus ameliyatında bölge açılıp etilen mavisi(sanırım buydu adı) ile ilk önce alınacak doku duvarları boyanır ve ameliyatta bu boya ile boyanan tüm duvarlar çıkarılır, çok az bir doku parçası kalması bile nüks nedenidir. Bir de bildiğim kadarıyla fenol yönteminde de bölge bir miktar açılıyor yani tamamen ameliyatsız değil.

Düzeltme: Etilen mavisiymiş
    Bir de şöyle bir kaynak buldum oku istersen
    http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/tez/pdf/genel_cerrahi/dr_ibrahim_karagoz.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 25 Kasım 2010; 0:12:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dix1

ben yarın gidicem kısmetse kendisine , kıçımda tanımlayamadım bir sivilce gibi bişi var yaklaşık 1 senedir ara-ara rahatsızlık veriyordu bu aralar iyice rahatsız etmeye başladı yarın gidicem bakalım umarım ameliyat demez.

Hocam pm den bana ulaşırmısınız yada venceremos1@windowslive.com adresim eklermisiniz.

Lütfen ekleyin birşey söyleyeceğim size , Lütfen..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.