Şimdi Ara

Ygs'den Girilen Sağlam Bölümler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba beyler ben bir sayısal öğrencisiyim.. mat,fiziğim gayet iyi ama biyolojiden nefret ediyorum kimyayı da hiç sevmiyorum... bu yüzden mühendislik düşünüyorum ama aklıma şöyle bi fikir geldi..

şimdi mat,fizik zaten iyi..ygs kimya,biyoloji kassam ygs'de 13k-16k yaparım diye düşünüyorum..

ygs'de de güzel bölümler yok değil:fizik tedavi rehabilitasyon,bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri(özellikle bilkent),boğaziçi uluslararası ticaret,boğaziçi yönetim bilişim sistemleri,uçak gövde motor bakım

mf4'den tahminen 30k-35k gibi sıralamam olur orda da genelde kocaeli,selçuk tarzı üni.lerde makine müh. gelir..

aslında makine müh.ü de severek yaparım..babam kimya mühendisi olduğundan çevremden var sayılır..

ama diğerleri de çok uzak olduğum dallar değil(uluslararası tic ve ftr hariç) diğerleri de kafama yatan meslekler..

sizce ne yapmalı,hangisi daha mantıklı olur?

• @d.eray
    YGS-1 puan türüyle girilebiliyor. (Kaynak:http://www.osym.gov.tr/Genel/dg.ashx?DIL=1&BELGEANAH=36714&DOSYAISIM=Bolum1Lisans.pdf )

Ama istersen MF-4 puan türüyle de tercih edebiliyorsun. Bunun için MF-4 puanının YGS-1 puanından yüksek olması gerek; ama gereksiz bir fantazi bence.

@cyrtocaramoorii
    İTÜ Bilgisayar Mühendisliği

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.