Şimdi Ara

termodinamik ikiz tank termosifon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
16.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ustalar bende şu malum ihlasın ani su ısıtıcılarından vardı geçen gün banyoya girdim açtım suyu baktım içinden su damlıyor (damlıyor dediğim resmen saniyede 1 damla) hemen kapattım suyu şofbenide düğmesinden kapattım ama 0 konumuna aldığımda kapanmadı sanırım kısa devre yaptı oradaki su gittim sigortadan kestim elektriği ve açtım içini ihlas ani su ısıtıcının birde ne göreyim yaklaşık bir ay önce servisin rezistans değiştirirken "abi bunun tüpünün üsttünde hafif çatlak olmuş onuda değiştirelim" diyerek değiştirdiği tankı bu sefer kenardan boylu boyunca çatlamıştı ve oradan su kaçırıyordu mazallah ben değilde kızım veya eşim olsaydı onlar benim kadar çabuk farketmeyeceklerdi ve Allah korusun insan hayatı bu kadar mı ucuz 3-5 kuruşluk maliyet için çıkardım direk çöpe götürüp attım aslında gidip tankını değiştirip öyle atacaktım sırf gıcıklık olsun diye ama lanet olsun uğraşmaya değmez dedim ve termosifon alma tarihini öne aldım

ve bir termosifon araştırması yaptım önceden aklımda olan eca markası ile bir izmir markası olan termodinamik in ikiz kazanlı modelini sizlere sorayım dedim bütün özellikleri neredeyse aynı kazan basınç test değeri rezistans gücü emniyetleri hepsi sadece eca titanyum emaye kaplı ve tek kazanlı termodinamik ise paslanmaz çelik kazanlı ve ikiz tanklı

bir aile dostumuzun da termodinamik bayisi olması avantajı ile ona sordum nedir bu ikiz tank diye bana anlattı ben kısaca size aktarayım ikiz tank ile termosifon yaktığı elektrikten %30 tasarruf sağlıyormuş ve kapsitesinde de %50 randıman artışı oluyormuş yani 60 lt aldığınızda 90 lt tankınız varmış gibi sıcak su kapasiteniz artıyormuş ve kataloğunda bu ürün tasarımı ve yüksek verimli su ısıtma özelliği ile türk patent enstitüsü tarafından faydalı model ödülüne layık görülmüş ve koruma altına alınmış mışmuş diye anlatıyorum şimdilik çünkü başkasının ağzıyla anlatıyorum

genelde alacağım bir ürünü bu formda araştırıyorum ve öyle karar veriyorum buradaki herkes titanyum kazan alma hemen deliniyor paslanmaz çelik kazanlar en iyisi diyor baktım eca da titanyum kazan diyor ama emaye kaplı ne derece dayanıklı bilemiyorum ama termodimamik in kazanı paslanmaz çelik kazan gene sizlere soruyorum sizce hangisini almalıyım bana karar vermede yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mss80 -- 22 Kasım 2010; 23:54:40 >

• Eger titanyum almayacaksanız siemens yada bosch alın emaye kazanlı ve çok kaliteli ama biraz pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PurtluFedo

Eger titanyum almayacaksanız siemens yada bosch alın emaye kazanlı ve çok kaliteli ama biraz pahalı.

tavsiyelerin için teşekür ederim ama emaye bir kaplamadır ve bosh ve siemens termosifonlarıda emas yani eca yapıyor onlara o kadar para vereceğime gider eca alırdım ama ben daha iyi bir ürün buldum üstelik paslanmaz çelik kazanlı ben bu iki ürün arasında hangisini önerirsiniz dedim

ilginize teşekür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss80

quote:

Orijinalden alıntı: PurtluFedo

Eger titanyum almayacaksanız siemens yada bosch alın emaye kazanlı ve çok kaliteli ama biraz pahalı.

tavsiyelerin için teşekür ederim ama emaye bir kaplamadır ve bosh ve siemens termosifonlarıda emas yani eca yapıyor onlara o kadar para vereceğime gider eca alırdım ama ben daha iyi bir ürün buldum üstelik paslanmaz çelik kazanlı ben bu iki ürün arasında hangisini önerirsiniz dedim

ilginize teşekür ederim

evet siemens burada fason üretim yaptırıyor, umarım yanılmazsınız bence fabrikaya arayarak görüşün bende süsler aldım yanlıdım elektrik sarfiyatı çok yüksek 24 saat içinde, mesela ariston bu konuda mükemmel ama siz titanyum istemiyorsunuz 2 senedir bir anot değişince delinme falan olmuyor A sınıfı sadece ariston onada bakınız.

24 saatde hiç kullanılmazsa ısı kaybı markalara göre şöyle

demirdöküm - 1000 watt
    süsler - 2000 watt
    ariston - 800 watt
  • evet arkadaşlar sizlerden yorum bekliyorum yarın alacağım termosifonu
  • bugün termodinamik termosifonun 80 litrelik olanını aldım yarın kurulacak sizlere aktarırım tecrübelerimi
  • allah kurtarsın,yazık olmuş
  • Merhabalar

2 gün önce termosifonum su sızdırmaya başladı, modeli Arçelik 7980 sanırım. Dijital ve 80 litrelik. Tam 5 yıldır kullanıyordum. Titanyum olanlardan, ama hiç bir bakım yaptırmadan 5 yıl kullandım. Servis yaklaşık 300 TL masraf olur dedi kazan değişimi ve işçilik için.
    Ben de ararken termodinamik ikiz kazan termosifona rastladım. Oldukça ilgimi çekti. Acilen yarın veya engeç 2 gün içinde termosifon almam lazım.
    Benim için bu termosifonun boyutları oldukça kabul edilebilir hatta tercih edilebilir ölçülerde. Arızalanan 97x44x44cm ebatlarındaydı. Bu ise 102x49,5x27 cm ölçülerinde olduğundan kuracağım yere çok daha uygun olacak.

İzlenimlerinizi öğrenmek isterdim. Ayrıca kaça aldığınızı öğrenebilir miyim?

Teşekkürler, iyi günler

quote:

Orijinalden alıntı: mss80 Tarih 22 Kasım 2010; 23:52:54

bugün termodinamik termosifonun 80 litrelik olanını aldım yarın kurulacak sizlere aktarırım tecrübelerimi

• sizce baymak mı temodinamik mi hangisi daha verimli elektrik kullanıyor baymak 7 yıl garanti veriyor, termodinamik ikiz kazan 2 yıl garanti veriyor forumlarda termodinamik ile ilgili hiç bir şikayet veya arıza bulamadım sizce hangisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss80

bugün termodinamik termosifonun 80 litrelik olanını aldım yarın kurulacak sizlere aktarırım tecrübelerimi

Termodinamik termosifonu aldınız mı? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürlerimle...
  • arkadaşlar termodinamik 80lt ikiz tanklı termosifonu 1 yılı aşkın zamandır kullanmaktayım.
    Almadan önce çok araştırdım ben de sizler gibi
    forumda pek yazmam ama iyi bir okuyucuyumdur.
    bu ürün hakkında da deneyimlerim şöyle
    ürün çok estetik
    80lt kocaman bir kazan ama gözü rahatsız etmiyor hatta dekora katkısı var.
    50 60lık kesinlikle almayın sizden sonra biri daha duşa girecek ise beklemek zorunda kalır.
    servisi iyi aradım geldiler ilgilendiler ürünü güzel bir şekilde tanıttılar

ve en önemlisi bu ürün çelik kazan arkadaşlar
    titanyumu emayesi felan hepsi kaplama ve 2 3 yıl sonra delinme durumları varmış
    en uzun ömürlü kazan ise çelik kazan olduğunu birkaç yerde okumuştum.

ayrıca bunda 2 adet kazan var duş alırken pasif duran 2. kazan aktif olup suyu ısıtıyor
    kullanmadığınız zaman ise pasife geçerek elektrik tasarrufu sağlıyor.

not: Önemli
    termosifonu isterseniz en pahalı en kaliteli modelini alın
    bu işten kar etmek istiyorsanız termosifon kesinlikle evin içinde bir yerde olmalı
    ASLA BALKONA KURULUM YAPTIRMAYIN!!!
    tabi bunun için de uygun su tesisatının olması lazım
    ben kiracıyım ama şansım yaver gitti
    arkadaşım balkona kurdurdu kış ayında 200tlye varan faturalar ödemek zorunda kaldı
    çözümü duş almadan 1 saat önce termosifonu açmakta buldu.

ÖZELLİKLE ARAŞTIRMA YAPIN ARKADAŞLAR
    f/p ürünlerini kendiniz değerlendirin.
    ben 80 lt kazanı geçen yıl 330 tl ye aldım
    şimdi nette 700 tl yazılı.
    Bilmem anlatabildim mi
    ama ürün sağlam kaliteli
    öneririm.
    elektrik faturam normalde 60 tl gelirdi
    termosifon ile 70tl oldu.

ama o titanyumdur vs.dir kullanan arkadaşlara sorguğumda 30tl gibi rakamlardan bahsettiler.
    Umarım yorumum birilerinin işine yarar.
  • bende aldım termodinamik ikiz depo . sessiz ve hızlı çalışıp uyu çok çabuk ısıtıyor memnunum tavsiye ederim. ama içindeki anotların değişim süresi nedir yetkili servis değişim süresi yok dedi.
  • zknclk kullanıcısına yanıt
    Mersin'de yaşıyorum, aynı termosifonun 60 litreliğini kullanıyorum ve ben de memnunum. Kışın sürekli 45-50C'de tutup, banyoyu kullanacağımızda 60-70C yaptık ve 1 saati aşmayan kullanımlarda sorun olmadı ama 80lt olanı daha iyi olur(du). Yazın ise 40C sabit tutup banyodan önce 55-60C yapınca fazlasıyla yeterli...
    Sonuç itibariyle 60lt olanı fena değil ama kış mevsiminde artan ihtiyaçtan ötürü 80lt olanı daha iyi bir seçenek olabilir...
  • FORUMDONANIM VE DİĞER SİTELERDEN YAPTIĞIM ARAŞTIRMA SONUCU ŞUAN PİYASADAKİ EN İYİ TERMOSİFONUN TERMODİNAMIİK İKİZ DEPO OLDUĞUNU ANLAYIP GİDİP ALDIM. VE 2 AY OLDU ÇOK SESSİZ VE ÇABUK ISITIYOR SUYU. HİÇ KAPATMIYORUM SÜREKLİ AÇIK BUNA RAĞMEN ELEKTRİK FATURASI 35 TL CİVARI GELİR İKEN 1. AY 59 TL VE 2. AY 62 TL GELDİ. EVDE 2 KİŞİYİZ. HEMEN HEMEN HER AKŞAM BANYO YAPIYORUZ. BEKLEDİĞİMDEN ÇOK DÜŞÜK GELDİ. MEMNUNUM TAVSİYE EDERİM. TŞKLER
  • evim kaloriferli merkezi sistem ile ısınıyor kaloriferden gelen sıcak suyu ile termosifondaki suyu ısınabileceği bir cihaz arıyorum eski evimdeki termodinamik böyle idi kalorifer kazanı yandığında suyu ısınıyordu fakat pahalı vestel regal gibi daha uygun yollu bu şekilde ikiz tank termosifon öneririsi olan var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Termodinamik alan arkadaşlar memnun mu?
    Kaç sene kullandılar.
    Halâ kullanıyorlar mı.
    Arıza yaptımı, yaptı ise ne tür arızalar çıkardı.
    Halâ öneriyorlar mı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemrut17

Termodinamik alan arkadaşlar memnun mu?
    Kaç sene kullandılar.
    Halâ kullanıyorlar mı.
    Halâ öneriyorlar mı.

kiracı olduğum eski evimde var garantisi devam ederken rezistansı bozuldu 175 lira gibi bir para ödedim.Müşteri hizmetleri ile görüştüm sular kireçli olduğu için garanti dışıymış mışmışmış.Apartmanda 3 dairedede var 3 de aynı şekilde bozuldu ve parasıyla yaptırıldı garantisi devam ederken.Bilgin olsun.

Şu anda yeni evim için arıyorum bende boyler termosifon sanırsam pek yok.Baymak'ın var tek.7 8 yıllık yorumlar servisten çok şikayetçi kuruluma para alıyorlar falan diyorlardı bilemedim.Sizin öneriniz varsa değerlendirebilirim.

sevda_nassu sizde böyle bir problem oldu mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoksi -- 18 Mart 2017; 11:0:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

quote:

Kaç sene kullandılar.
    Halâ kullanıyorlar mı.
    Halâ öneriyorlar mı.

kiracı olduğum eski evimde var garantisi devam ederken rezistansı bozuldu 175 lira gibi bir para ödedim.Müşteri hizmetleri ile görüştüm sular kireçli olduğu için garanti dışıymış mışmışmış.Apartmanda 3 dairedede var 3 de aynı şekilde bozuldu ve parasıyla yaptırıldı garantisi devam ederken.Bilgin olsun.

Şu anda yeni evim için arıyorum bende boyler termosifon sanırsam pek yok.Baymak'ın var tek.7 8 yıllık yorumlar servisten çok şikayetçi kuruluma para alıyorlar falan diyorlardı bilemedim.Sizin öneriniz varsa değerlendirebilirim.

Ben aylar oldu istediğim modeli bulamadım.
    Demirdöküm DT4 premium modeli hiçbir yerde yok.
    En iyisi eca idi oda artık bulunmuyor.
    Şimdilik ben alma işini erteledim premium modelini bulursam hemen alırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Kaç sene kullandılar.
    Halâ kullanıyorlar mı.
    Halâ öneriyorlar mı.

Ben aylar oldu istediğim modeli bulamadım.
    Demirdöküm DT4 premium modeli hiçbir yerde yok.
    En iyisi eca idi oda artık bulunmuyor.
    Şimdilik ben alma işini erteledim premium modelini bulursam hemen alırım.

anladım hocam peki boyler tipi olan hangi modeller var biliyor musun termodinamik ikiztank ve baymak termoboyler dışında ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Kaç sene kullandılar.
    Halâ kullanıyorlar mı.
    Halâ öneriyorlar mı.

yok hayır olmadı. benim oturduğum evde su değil bildiğiniz kreç akıyor. zaten hazır su kullanıyoruz her türlü yemek , çay vs.

Ama termosifondan çok memnunun sessiz ve performanlı çalışıyor. suyu çok çabuk ısıtıyor.

Neredeyse 3 sene olucak alalı. Hala bir sorunum yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.