Şimdi Ara

AMD, Phenom II X2 565 ve 570 Black Edition işlemcilerini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcilerini ikinci çeyrekte lanse etmesi beklenen AMD, çift çekirdekli Phenom II X2 işlemci ailesine iki yeni model eklemeye hazırlanıyor. Bu modellerden ilki olan Phenom II X2 565 Black Edition modelinin yıl sona ermeden pazara sürülmesi beklenirken, X2 570 Black Edition ise 2011'de gelecek.45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli Callisto tasarımına sahip işlemcilerden Phenom II X2 565, 3.4GHz'de çalışıyor ve Black Edition serisi altında hazırlandığı için çarpan kilidi açık olarak geliyor. Her çekirdek için 512 Kb olmak üzere 1MB Seviye 2 bellek kapasitesine ve çekirdekler arası ortak kullanım açık olan 6MB Seviye 3 bellek kapasitesine sahip işlemci, Soket AM3 anakartlarda DDR3, AM2+ anakartlarda ise DDR2 belleklerle kullanılabiliyor. HyperTransport hızı 4.0GT/saniye olan Phenom II X2 565 Black Edition işlemcisinin ısıl güç tasarımı ise 80 Watt.

İlk çeyrekte lanse edilmesi beklenen Phenom II X2 570 Black Edition ise 3.5GHz'de görev yapıyor. Detaylarını verdiğimiz Phenom II X2 565 Black Edition ile aynı özelliklere sahip olan işlemcinin tek farkı olarak çalışma frekansını gösterebiliriz. Her iki işlemci için de henüz resmi satış fiyatları bilinmese de bu işlemcilerin çıkışıyla birlikte Phenom II X2 560 Black Edition modelinde fiyat indirimine gidilmesi, Phenom II X2 550 ve 555 Black Edition modelleri içinse EOL sürecine girilmesi ve yeni sipariş alımının durdurulması beklenyor.

• çekirdekler açılınca oldumu size phenom II X4 970 amd'nin pazarlama stratejilerine hayranım
  • x4 den daha performanslı olacak galiba
  • 570de acaba 6çekirdek olma ihtimali olurmu :)
  • X2 570 Black Edition 3.5 GHZ türkiyedeki fiyatı 200 lira civarında gezer.

intelin E8600 sını devirir tahminim oyuncular için mükemmel F/P
  • rekabet güzel şey
  • Bulldozer e geçene kadar oyalama taktikleri. Alın şunu biraz takılın abisi gelene kadar gibilerinden :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

X2 570 Black Edition 3.5 GHZ türkiyedeki fiyatı 200 lira civarında gezer.

intelin E8600 sını devirir tahminim oyuncular için mükemmel F/P

Ekran kartlarını pek tercih etmesem de uzun süredir ilk defa AMD anakart düşünüyorum. E8600'u geçer bence de bu işlemci
    ama 200 TL altında satılması gerekir.
  • 8400'un rakibi 550 555 filandir acamadim ama tek teste takilma

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/pii_555/9.html

bu aletlerin 2 tane cekirdegi acilabiliyor yalniz acildigi anda 8600 filan tanimaz daha yuksek dusunun ama acilmasa bile isin icinde oc yoksa 8600'e gayet de rakip olur ki 8600 mu kaldi x4 phenomlar 250 liraya dustu.e6800 dedigin nerenin alan kodu bilemedim.
  • 8600 mu kaldi x4 phenomlar 250 liraya dustu.e6800 dedigin nerenin alan kodu bilemedim.

:))))

X2 570 E8600 geçip dünyanın en çift çekirdekli işlemcisi olacak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

8400'un rakibi 550 555 filandir acamadim ama tek teste takilma

bu aletlerin 2 tane cekirdegi acilabiliyor yalniz acildigi anda 8600 filan tanimaz daha yuksek dusunun ama acilmasa bile isin icinde oc yoksa 8600'e gayet de rakip olur ki 8600 mu kaldi x4 phenomlar 250 liraya dustu.e6800 dedigin nerenin alan kodu bilemedim.

e serisi değil ki Phenom II nin rakibi i3 var core 2 duo mu kaldı artık,245 liraya Phenom II 955 varken i3 te alınmaz,Phneom II x2 de hiç gerek yok kumara

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

Bulldozer e geçene kadar oyalama taktikleri. Alın şunu biraz takılın abisi gelene kadar gibilerinden :D

Başka takılacak işlemci kalmasaydı doğru idi. Rekabet denilen şey bu işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

8400'un rakibi 550 555 filandir acamadim ama tek teste takilma

e serisi değil ki Phenom II nin rakibi i3 var core 2 duo mu kaldı artık,245 liraya Phenom II 955 varken i3 te alınmaz,Phneom II x2 de hiç gerek yok kumara

tabii ki 955 bu fiyata iken x2 acma kumarina girilmez hani illa ki e8600 vs pII x2 karsi karsiya getirilecekse e8600 yuksek mhz cikabiliyorsa pII x2'ler de transformers hesabi birden donusebilirler o manada soyledim yoksa cekirdek acma isine herkes girmemeli bi 65-70 liradan kacmamali insanlar x4 haziri varken.ha cekirdekle oynamasi zevklidir sen de bilirsin.

• Socket AM3 ün kapanışında 2 çekirdek ten 6 çekirdeğe dönüşebilen bir işlemci bekliyorum AMD den. phenom II x2 570T olarak geleblirdi.
  • @ .45ACP

Bilmem mi hocam zevkli bişey tabiki acayip bi gaz oluyor insan hele benim gibi 90 liralık bi işlemci alıp 3.4 te 4 çekirdek full stabil kullanıyorsanız makineyi satasınız gelmiyor

@ shostopper41

Hocam sizinki padişah yatağına yatmış çingenenin rüyasına benziyor,ama hani olsada hepimiz dalsak o rüyaya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.