- x
AMWAY e-spring SU ARITMA SİSTEMİ KULLANICILARI
195 Cevap69575 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : ozdals

Ekleyen : Naturelife Suaritma

Ekleyen : suaritma

Ekleyen : suaritma

Ekleyen : teacher47
Giriş

82 Mesaj
20 Kasım 2010; 11:49:39 

Amway e-spring su arıtma sistemi kullanıcılarının deneyimleri olumlu olumsuz düşünceleri. Tavsiye, arıza ve çözüm yolları paylaşımları. Bu sistem hakkında bilgi sahibi olmak ve satın almak isteyenler ilk elden deneyimleri bu başlık altında bulabilirler. Lütfen sizde deneyimlerinizi bizimle paylaşınız.Bu sayede sistem hakkında ansiklopedik bilgiden daha fazlasını ve doğrusunu öğrenme şansımız olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozdals -- 20 Kasım 2010; 11:59:56 >

82 Mesaj
20 Kasım 2010; 12:02:04 

Yaklasık 1 ay önce espring tezgah üstü sistemi satın aldım. Dün akşam sistem kartuj değişme sinyali verdi. Bardak ve telefon işareti kırmızı renkte yanıp sönerken alarmda ötmeye başladı. Normalde kartuj ömrü yaklasık 1 yıl olduğu yazıyordu ancak 1 ayda nasıl arıza verdi anlamadım. Cihaz normal şebeke suyuna bağlı. Böyle bir sey basına gelen varsa paylaşırsa sevinirim.

486 Mesaj
30 Aralık 2010; 8:38:50 

Bana dün Amway'den bir arkadaşım hediye etti, bağlantılarını yaptı, cihaz çalışıyor, su almak için musluğu açtığımda filtrelenmiş su geliyor ancak bu sırada cihazın kapağının altından su sızıyor.
Üst kapağı çıkardım, iç parçayı kaldırdım, contalar yerindeydi, tekrar monte ettim, ancak bu durum devam etti. Arkadaşım ilk zamanlar yapar sonra geçer dedi, bir süre su alınca sızma kesiliyor dedi babam da, ancak bu durum bana saçma geldi, tezgah su içinde kalıyor. Sizce durum nedir?

6681 Mesaj
1 Ocak 2011; 1:22:48 

Özdals o kartuş 5000 litre veya bir yıl kullanma ömrüne sahip..Bunlardan biri dolunca beni değiştir diye sinyal veriyor..Sizin kartuş yeni değil kullanılmış kartuş....Bu kadar basit...Saygılarımla..9249915

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 1 Ocak 2011; 1:25:52 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

3 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:55:26 

ozdals aldığın su arıtma cihazı filtrede bir arıza olabilir şirkete gönderirsen sana yenisini iade eder...

klimt su kaçırmasının sebebi bağlantı noktalarının iyi yerine oturmamış oldugundan cihaza giren hortumları yerine iyi oturtturman lazım ince bir ses duyacaksın oturunca..

486 Mesaj
20 Ocak 2011; 9:53:58 

quote:

Orijinalden alıntı: gececiwampir

klimt su kaçırmasının sebebi bağlantı noktalarının iyi yerine oturmamış oldugundan cihaza giren hortumları yerine iyi oturtturman lazım ince bir ses duyacaksın oturunca..

Giriş ve çıkışa ait 2 adet bağlantıyı kendi orjinal beyaz hortumları ile yıllardır Amway'de bulunan arkadaşımız bağladı, orada bir sorun yok sanırım, zaten kaçak oradan da değil, hani üst kapak çıkıyor ya, en dış kap ile orta hazne arasında biriken su alttan yükselerek tam birleşme noktasından taşıyor. Zaten o hortumları çıkarmaya çalıştık ancak mümkün değil, sanki içerden sabitlenmiş gibi kilitliler...

Buna ek olarak çalışma prensibini tam olarak anlamış değilim, ortada bir filtre bloğu var, iç kısım yağlı gibi sanki, tam olarak nedir buradaki teknoloji, reverse osmosis değil sanırım karbon filtre var. Neden çift hazne, atık su mu oluşuyor?

6681 Mesaj
21 Ocak 2011; 12:07:18 

Çalışma prensibini kim biliyorki sen bilesin ? Teknolojik sır ve patentli ürün...O kaliteyi Dünyada kimse yapamadı...Patentli ürün kimsede yapamaz...Şunu yazıyorum..Rezerve osmasis değil..Çok daha gelişmiş şekli... Mekanik arıtma, kimyasal arıtma ve ilave olarak ultraviole lambası ile bütün mikropları yok etme... hepsi tek filtrede...Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 21 Ocak 2011; 12:09:50 >

486 Mesaj
21 Ocak 2011; 13:41:55 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Çalışma prensibini kim biliyorki sen bilesin ? Teknolojik sır ve patentli ürün...O kaliteyi Dünyada kimse yapamadı...Patentli ürün kimsede yapamaz...Şunu yazıyorum..Rezerve osmasis değil..Çok daha gelişmiş şekli... Mekanik arıtma, kimyasal arıtma ve ilave olarak ultraviole lambası ile bütün mikropları yok etme... hepsi tek filtrede...Saygılarımla..

Sayın taşkafa;

Ben bir Çevre Mühendisiyim ve İzmir'in en büyük içmesuyu arıtma tesisinde görev yapıyorum. Bu cihaz nasıl oluyor da dışardan bir kimyasal katkısı olmadan dediğiniz KİMYASAL ARITMAyı yapıyor? Buna ek olarak gizli diye birşey yok, AMWAY suyu arıtmak için dünyada keşfedilmemiş mucize bir bileşen kullanıyorsa bunu bilemem, ama içme suyu eldesi belli başlı standartlara bağlı olarak sudaki katı maddeden kurtulmak, iyon dengesini sağlamak, sertlik vb. fiziksel özellikleri lezzet için optimum düzeye getirmek, iyon dengesini kurmak ve en önemlisi mikroroganizmaları bertaraf etmekten geçer. Karbon filtredir, başka medyalardır, ters osmozdur, dünyada kullanılan belli yöntemler vardır, açıkçası bu gibi sistemlerde sudaki iyonların çok büyükj bir bölümünü tuttuğundan vücudunuz için yararlı bir su elde edemezsiniz, lezzetli de olmaz zaten. Evde kullanılan bu arıtma cihazlarına ve AMWAY stratejisine karşıydım, sizin üslubunuzla bunu daha da perçinledim.
Saygılarımla.

6681 Mesaj
22 Ocak 2011; 9:54:40 

Yazınıza teşekkür ediyorum..Mesleğinize ve bilginize saygı duyuyorum..Sorduğunuz soruların cevabı burada...www.espring.com.. Kuru reklam değil çok ayrıntılı açıklamalar , sertifikalar mevcut...Saygılarımla..

3 Mesaj
5 Nisan 2011; 11:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Giriş ve çıkışa ait 2 adet bağlantıyı kendi orjinal beyaz hortumları ile yıllardır Amway'de bulunan arkadaşımız bağladı, orada bir sorun yok sanırım, zaten kaçak oradan da değil, hani üst kapak çıkıyor ya, en dış kap ile orta hazne arasında biriken su alttan yükselerek tam birleşme noktasından taşıyor. Zaten o hortumları çıkarmaya çalıştık ancak mümkün değil, sanki içerden sabitlenmiş gibi kilitliler...

Buna ek olarak çalışma prensibini tam olarak anlamış değilim, ortada bir filtre bloğu var, iç kısım yağlı gibi sanki, tam olarak nedir buradaki teknoloji, reverse osmosis değil sanırım karbon filtre var. Neden çift hazne, atık su mu oluşuyor?

merhaba su sızdırmasının tek koşulu hortumların bağlantı yeri ya yerine iyi oturmamasından kaynaklıdır hortumları cıkarmak içinde kutunun için mavi m harfine benzer bir plastik var biri kalın biri ince gibi duran onu hortumların oraya sokup hortumların girdiği yerdeki papuçları itip hortumları cıkartıyorsunuz başka türlü cıkmaz kırarsınız diğer türlü papuçları başka hiç bir yerden sızdırmaz çift hazne yoktur atık su oluşmaz cıkan su kaçak tır her gün nerdeyse bir tane bağladıgımdan biliyorum.:) çalışma prensibi su ana gövdeye girer karbon filtreden geçer ve ultraviyole lambaya ulaşır burda mikroplardan arınır ve içmeye hazırdır. suyunuz . saygılarımla..

3 Mesaj
5 Nisan 2011; 11:51:17 

quote:

Sayın taşkafa;

Ben bir Çevre Mühendisiyim ve İzmir'in en büyük içmesuyu arıtma tesisinde görev yapıyorum. Bu cihaz nasıl oluyor da dışardan bir kimyasal katkısı olmadan dediğiniz KİMYASAL ARITMAyı yapıyor? Buna ek olarak gizli diye birşey yok, AMWAY suyu arıtmak için dünyada keşfedilmemiş mucize bir bileşen kullanıyorsa bunu bilemem, ama içme suyu eldesi belli başlı standartlara bağlı olarak sudaki katı maddeden kurtulmak, iyon dengesini sağlamak, sertlik vb. fiziksel özellikleri lezzet için optimum düzeye getirmek, iyon dengesini kurmak ve en önemlisi mikroroganizmaları bertaraf etmekten geçer. Karbon filtredir, başka medyalardır, ters osmozdur, dünyada kullanılan belli yöntemler vardır, açıkçası bu gibi sistemlerde sudaki iyonların çok büyükj bir bölümünü tuttuğundan vücudunuz için yararlı bir su elde edemezsiniz, lezzetli de olmaz zaten. Evde kullanılan bu arıtma cihazlarına ve AMWAY stratejisine karşıydım, sizin üslubunuzla bunu daha da perçinledim.
Saygılarımla.

sayın Klimt işinizde başarılar dilerim çok güzel yazmışsınız. kimyasal madde almasına gerek karbon filtre akıllı filtre içinde bileşenlerinden kaynaklanıyor zararlı maddeleri hapsediyor zararsızlar salıyor bir mucize diyoruz dogru bu sistemi karbon, ultraviyoleyi aynı zamanda akışı takip eden eletronik devreyi birleştiren başka bir firmada yok. yanlızca ters osmosla alakası yoktur. bunun farkındasınızdır. ters osmosun esas yapım sebebi gemiler, yatlarda kullanmak amaçlıydı deniz suyunu içmeye çevirmek onu sonradan değiştirip ev tipi yapıp atık su haznesi yaptılar . biraz bakıldıgında anlaşılıyor. bence amway stratejisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olursanız sizde hak vereceksiniz. iyi günler diliyorum
bu linktenden anlaşılır biraz. http://www.sabah.com.tr...miz_ve_kaliteli_su_icin

486 Mesaj
5 Nisan 2011; 14:19:17 

Güzel cevabınız için teşekkür ederim gececiwampir.

Cihazı kullanmak istiyoruz ancak bu sorun çözülemiyor. Dediğiniz olayı yine sizin gibi yıllardır Amway'in içinde bulunan, toplantılarda sunumlar yapan vs. belli bir mertebeye ulaşmış deneyimli arkadaşımız yaptı. Çıkardı tekrar monte etti bağlantıları, kontrol etti, çözemedi bir türlü.

Arızalı olduğunu düşünüyorum, İzmir'de bu cihazı gösterebileceğim teknik bir servis ya da görevli kimse var mıdır, garantili sanırım, arkadaşım Ankara'da ve çok yoğun olduğu için bu konuda yardımcı olamadı. Ben kullanmak istiyorum cihazı ancak bu gövdenin ortasından sızan su çok fazla...

Saygılarımla.

21 Mesaj
20 Haziran 2011; 0:07:17 

bedave verseler vallahi kullanmam, kullandırtmam.

615 Mesaj
21 Haziran 2011; 19:52:55 

neden ? bende almayı düşünüyordum. kafam karıştı şimdi
quote:

Orijinalden alıntı: tcvctm76

bedave verseler vallahi kullanmam, kullandırtmam.

153 Mesaj
20 Eylül 2011; 14:17:22 

quote:

Güzel cevabınız için teşekkür ederim gececiwampir.

Cihazı kullanmak istiyoruz ancak bu sorun çözülemiyor. Dediğiniz olayı yine sizin gibi yıllardır Amway'in içinde bulunan, toplantılarda sunumlar yapan vs. belli bir mertebeye ulaşmış deneyimli arkadaşımız yaptı. Çıkardı tekrar monte etti bağlantıları, kontrol etti, çözemedi bir türlü.

Arızalı olduğunu düşünüyorum, İzmir'de bu cihazı gösterebileceğim teknik bir servis ya da görevli kimse var mıdır, garantili sanırım, arkadaşım Ankara'da ve çok yoğun olduğu için bu konuda yardımcı olamadı. Ben kullanmak istiyorum cihazı ancak bu gövdenin ortasından sızan su çok fazla...

Saygılarımla.

eğer cihazda sorun olduğunu düşünüyorsanız,öyle bir şüpheniz varsa hemen amwaya gönderin,zaten 90 gün tatmin garintisi ve ayrıca fabrika hatalarına karşıda ömür boyu garantilidir.yani hiç bir şekilde mağdur olmazsınız...gönderebilirsiniz....

12094 Mesaj
21 Eylül 2011; 23:32:53 

Ben misafir olduğum 2 yerde bu cihazın arttığı suyu içtim, ikisinde de tadı çok kötüydü.

57 Mesaj
9 Ekim 2011; 12:07:57 

espring montajını anlatan kitapçıkta cihaza takılan hortumlara belli mm uzunluğunda işaret koyun ve takarken bu işaret ortadan kayboluncaya kadar hortumu ittirin diye yazıyor. bu esaslara uygun montajı ben acemi biri olarak kendi evime yaptım ve hiç bir sızıntı olmadı.
Cihazdan da çok memnunum.
Fotoğraflarını çektim ekleyebilirsem koyacağım.

0

0

0

256 Mesaj
30 Ekim 2011; 1:56:23 

arkadaşlar allah askına 10 liralık urunu 50 liraya satan bir anlayıs sadece amerikadaki baronları zengin ediyorsunuz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
10 Kasım 2011; 17:38:21 

Biz Ingilterede gurubumuzda bu ay 20 tane sattik kimseden su siziyor diye bir sikayet gelmedi. Amway e danisin yenisini yollasinlar. www.elmas.be

2897 Mesaj
9 Aralık 2011; 14:34:33 

quote:

Orijinalden alıntı: kornakamil

arkadaşlar allah askına 10 liralık urunu 50 liraya satan bir anlayıs sadece amerikadaki baronları zengin ediyorsunuz

hocam böyle romantik çıkışlar boş ve gereksiz.

kullandığımız bir çok ürünün fabrika çıkış fiyatlarına bakmak lazım.
bakalım bu ürünleri kaça maledip kaça rafa koyuyorlar.
içtiğimiz 1 litre sütün kaç liradan alndığına bakmak lazım üreticiden,
ve arada kaç el değiştirip kaç kuruma para kazandırdığına.

200 liraya da telefon var, 2000 liraya da telefon var,
aynı işi yapan 500 liraya da telefon var, 1000 liraya da, 1500 liraya da.
aynı işi yapan ürünlerin kaliteleri ve fiyatları değişebilir, değişiyor da.
a ürününe bir şey demezken b ürününe demek çok dürüstçe olmuyor.

ha network satışı ekstra tartışılır.
kiminin aklına yatar, kiminin yatmaz, kimi yapabilir, kimi yapamaz.

su arıtma cihazları bu ara benim tekrardan ilgimi çekti.
başlığa denk geldim sonra.
bu arıtma cihazı ne kadar? ürün bilgi sayfası varsa paylaşır mısınız?

14 Mesaj
8 Şubat 2012; 15:35:33 

quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

Arkadaş az bile söylemiş..10 liralık ürün 50 ye değil 166 ya satılıyor yani 1.662 tl ve sadece 5.000 litrecik su geçişinden sonra 384 tl verip filtre değiştiriyorsunuz,olacak iş değil.Günde bir damacana kadar su arıtsanız 8-9 ay da bir filtre yani aylık 40 tl gibi dehşet bir rakam bu.Halbuki membranlı sistemlerde orjinal veya kaliteli filtreler kullanıldığında bile bu rakam 15 tl ye kadar düşmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertay07 -- 8 Şubat 2012; 15:36:29 >

92 Mesaj
6 Mart 2012; 22:09:13 

amway çok basit bir sistemin süslenip bikaçışık ve gösterge takılmış hali aynı işi ve laezeti 35tl karbon ve 100 uv ile haledersiniz ve yılda bir 50 tl uv labası 12 tl karbon kartuş degişir okadar

92 Mesaj
10 Mart 2012; 0:12:19 

şimdi size piyasada muadili olmayan bir cihaz tavsiye edicem özelliklerini iyi okuyun çünku bu orumda ucuza aynı kalitede cihaz satıyorum diyenler pahalı bile muadilini bulamadı bu cihaz türkiyed üretiliyor ve dünyanın en akıllı cihazı
dünyanın en akıllı %100 türk imalatı su raıtma cihazı
bundan önce başka konularda yazdım muadilini getirin alma garantisi veriyorum

18 Mesaj
12 Mart 2012; 14:47:49 

quote:

Orijinalden alıntı: waterboss

şimdi size piyasada muadili olmayan bir cihaz tavsiye edicem özelliklerini iyi okuyun çünku bu orumda ucuza aynı kalitede cihaz satıyorum diyenler pahalı bile muadilini bulamadı bu cihaz türkiyed üretiliyor ve dünyanın en akıllı cihazı
dünyanın en akıllı %100 türk imalatı su raıtma cihazı
bundan önce başka konularda yazdım muadilini getirin alma garantisi veriyorum

http://www.bmbsuaritma....y-su-aritma-cihazi.html

Ayni Urun. Asil uretici Kim acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

92 Mesaj
12 Mart 2012; 22:18:19 

quote:

Orijinalden alıntı: paragliderT

http://www.bmbsuaritma....y-su-aritma-cihazi.html

Ayni Urun. Asil uretici Kim acaba?

evet verdiğiniz link imalatçı firmaya ait ben zaten ben bayisi olduğumu söylemiştim
SAĞLIK İÇİN

118 Mesaj
20 Mart 2012; 15:11:25 

quote:

Bu konu hakkında bilgi alabildiniz mi?

M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 || FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm || SAPPHIRE HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 || SEAGATE 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm || GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit || AOC 21.5" E2262Vw GENİŞ EKRAN LED || CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH || 2011 Fiat DOBLO 1.3 Multijet Premio ||

92 Mesaj
15 Mayıs 2012; 23:26:03 

Suyun iyleştirici gücü
Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2, 5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.
Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir. Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet ve kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı azaltabiliriz
http://www.yagmur-teknik.com/su-aritma.html

Life2o water İçin 4 Temel Neden:

1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.

3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.

161 Mesaj
18 Mayıs 2012; 11:08:07 

quote:

Konu ile ilgili link : http://www.amway.com.tr/our-brands/espring

Almayı düşünürseniz yardımcı oluruz.

Sağlıklı günler dilerim.

Tanrı Her Kuşa Yemini Verir , Ama Yemi Yuvaya Bırakmaz...

161 Mesaj
18 Mayıs 2012; 11:13:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mbekin

Bu konu hakkında bilgi alabildiniz mi?

İlgili Linkten Bilgi Alabilirsiniz : http://www.amway.com.tr/our-brands/espring

Bu Linktende Benimle iletişime geçebilirsiniz : http://www.amway.com.tr/user/yeniyapan

Mutlu ve Sağlıklı günler dilerim.

161 Mesaj
18 Mayıs 2012; 11:17:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanyeniyapan

Konu ile ilgili link : http://www.amway.com.tr/our-brands/espring

Almayı düşünürseniz yardımcı oluruz.

Sağlıklı günler dilerim.

İletişim Linkim : http://www.amway.com.tr/user/yeniyapan

Sağlıklı Günler.

92 Mesaj
25 Mayıs 2012; 23:49:49 

Suyun iyleştirici gücü
Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2, 5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem taşımaktadır. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.
Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir. Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet ve kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı azaltabiliriz

1. pH’ı yüksek su vermesi: Çağımızdaki kirlenmiş çevre koşulları ve kötü beslenme alışkanlıkları vücudumuzun alkali dengesini bozar. Bu da vücudumuzun asit alkali dengesini (pH) aşağıya çekip bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Life2o water pH’ı yüksek su vererek vücudun asit alkali dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

2. Suyun ionlarının ayrılması ve suyu moleküler yapıda küçültmesi: Çağımızda içtiğimiz suyun moleküler grup yapısı kirlilikten dolayı büyümüştür. Oysa sağlıklı suyun her bir grubunun 5-6 adet su molekülünden oluşması gerekir. Life2o water’den içilen alkali su, ionlarına ayrılmış olduğundan ve moleküler yapısı küçüldüğünden hücrelerimize çok daha etkili nüfuz ederek hidrotasyonu sağlar.

3. Antioksidan özellikte su sağlaması: Vücudumuzda zamanla biriken toksik maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Life2o water alkali su yoğun miktarda antioksidan negatif elektrik yükü taşıması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.

4. Suyu klordan ayırması: Zararlı organizmaları sudan arıtmak amacı ile kullanılan klor, suda kanserojen trihalometan (THM) oluşturabilir. Life2o water’den içilen su, musluk suyundaki kloru ve diğer kirlilikleri arıtarak sağlıklı su içmemize yardımcı olur.
SAĞLIKLI SU İÇİN SAĞLIKLI OLUN

338 Mesaj
26 Haziran 2012; 10:08:58 

Amway ürünleri için aşağıdaki linkten bana ulaşabilirsiniz

http://www.amway.com.tr/user/artvin4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LAZOYI -- 26 Haziran 2012; 10:11:29 >

92 Mesaj
30 Temmuz 2012; 13:45:12 

DÜNYANIN EN AKILLI SU ARITMA CİHAZI ENVY'DE 10-08-2012 TARİHİNE KADAR GEÇERLİ KAMPANYA 1860TL YERİNE SADECE 900TL
ENVY SAĞLIK PINARINIZ

200 Mesaj
31 Temmuz 2012; 3:47:46 

30 temmuz 2012 aksamı habertürk te prof.lar damacana meselesini konuşuyorlardı. bir ara konu su arıtma cihazlarına geldi.hocalardan biri artıma cihazları kullanılabilir ancak ters osmoz olmasın kesinlikle dedi. genelde söyledikleri çeşme suyu için şeklindeydi..

703 Mesaj
1 Ağustos 2012; 8:48:56 

quote:

DÜNYANIN EN AKILLI SU ARITMA CİHAZI ENVY'DE 10-08-2012 TARİHİNE KADAR GEÇERLİ KAMPANYA 1860TL YERİNE SADECE 900TL
ENVY SAĞLIK PINARINIZ

Yerli filtrelerin kalite durumu nedir, herhangi bir onayı var mı? Ayrıca hangi filtreyi ne sıklıkla değiştirmemiz gerekiyor ve bunların fiyat durumları nedir?
Cihazda herhangi bir elektronik veya parça arızası çıkarsa bulunduğum yerde kim ilgilenecek, garanti süresi nedir ?

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

92 Mesaj
1 Ağustos 2012; 16:11:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

Yerli filtrelerin kalite durumu nedir, herhangi bir onayı var mı? Ayrıca hangi filtreyi ne sıklıkla değiştirmemiz gerekiyor ve bunların fiyat durumları nedir?
Cihazda herhangi bir elektronik veya parça arızası çıkarsa bulunduğum yerde kim ilgilenecek, garanti süresi nedir ?

cihaz 10 yıl garanti altındadır türkiyenin 81 ilinde servis mevcuttur. kullanılan tüm filtreler ce ve nsf uhe standartlrı belgelidir yani kalitesinden şüpheniz olmasım zaten cihazın filtreleri almanya amerika ve taivan malıdır
sağlık pınarınız

703 Mesaj
2 Ağustos 2012; 4:53:05 

Hangi filtreyi ne sıklıkla değiştirmemiz gerekiyor ve bunların fiyat durumları nedir?
Cihazda herhangi bir elektronik veya parça arızası çıkarsa bulunduğum yerde kim ilgilenecek ?

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.

2284 Mesaj
2 Ağustos 2012; 22:29:38 

cihaz araştırıyoruz heryerde aynı yazılar sıra sıra ..

28 Mesaj
2 Ağustos 2012; 23:51:37 

Hakikaten karar vermek çok zor iş.

Ama;

"Ucuz etin yahnisi yavan" olur veya "Zengin değilim ki ucuz mal alayım" sözleri burada da geçerli.

Bu sözlerden, gidip en pahalılarını almakta çıkmamalı.

"Orta yol daima en iyi yoldur".

su arıtma cihazları fiyatları

2504 Mesaj
4 Ağustos 2012; 1:47:22 

bir up arkadaşlar bende almayı düşünüyorum

Tanrı Türk'ü korusun

2 Mesaj
4 Ağustos 2012; 10:28:35 

Evet bu ürünü ben de almayı düşünüyorum

92 Mesaj
4 Ağustos 2012; 12:20:29 

bu cihaza yakın özelikte bir cihaz yok diyorum hem fiyatı şuan cok uygun ve kaliteli yerli imalat daha ne olsun arkadaşlar
SAĞLIK VE GENÇLİK PINARI

LİFE2o ENVY SU ARITMA CİHAZI

Envy modeli dünyanın en gelişmiş su arıtma cihazlarından biridir. Bilgisayar/mikroçip işlemcisi ile kontrol edilen Envy modeli %100 doğal alkalin mineral taşları ve detox teknolojisi ile suyunuza inanılmaz derecede sağlık katar. Toplam 8 filtre ve kontrol edilebilir bir yöntem ile mümkün olan en lezzetli ve sağlıklı suyu üretir.

Bilgisayar/mikroçip işlemcisi ile kontrol edilen Envy modeli, üretilen her damla suyu saniyede 100 defa analiz ederek, olumsuz bir durumda kullanıcıya sesli alarm verir. Çok amaçlı işlemci; filtre ömrü, sistem sağlığı ve arıza oranını takip eder. Çift membran teknolojisi kullanan Envy, üretilen atık suyu ikinci membrandan geçirdiği için diğer cihazlardan %50 daha fazla su üretir ve aynı zamanda toplam atık su miktarını %75 oranında daha azdır.
Alkalin filtre Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum gibi toplam 10 çeşit mineralden oluşup suyunuza doğal anyon ve katyon minerallleri katarken, pH seviyesini 8.5 - 9.0 arasında sabitler. Detox filtre suyun molekül yapısını küçülterek hücre emilimini maksimum seviyeye çıkar ve vücudunuzda biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.
Dünyada tek olma özelliğini koruyan Envy modeli, teknoloji ve sağlığın birleştiği noktada hizmetinizdedir.
LİFE2o SU ARITMA CİHAZI ÖZELLİKLERİ

Toplam 8 filtreden oluşur (Alkalin, Detox ve Çift Membran filtre içerir)
Alkalin filtre %100 doğal minerallerden oluşup suyu 8.5-9.0 pH seviyesinde sabitler
Detox filtre suyun molekül yapısını küçülterek vücutta toksin birikmesini engeller
Çift Membran teknolojisi %50 daha fazla su üretir ve %75 daha az atık su üretir
Toplam 11 çeşit mineral ile mümkün olan en sağlıklı ve lezzetli suyu üretir
Bilgisayar/mikroçip işlemcisi ile kontrol edilir
Tazyikli bir şekilde 18 litre / saat su üretir
1 -3 yıl (her yıl ön filtrelerin değişmesi önerilir)
Yumuşak su üretir
DİJİTAL İŞLEMCİ ÖZELLİKLERİ

Filtre ömrünü takip eder, değişim zamanı gelince kullanıcıya sesli alarm verir
Suyun TDS (mineral) oranını her saniye analiz ederek sonuçları ekrana yansıtır
Arıza oluşması durumunda, arıza nedenini kulllanıcıya bildirir
Optimum filtre ömrü için, her kullanımdan sonra kendisini 7 saniye yıkar
Kullanıcı menüsünden sisteme 90 saniye ters yıkama komutu verilebilir
DETOX VE ALKALİN

Detox Filtre Özellilkleri:
Toksinlerin birikmesini engeller
Metabolizmanızı hızlandırır
Kilo vermenize yardımcı olur
Enerji verir ve dinçleştirir
Alkalin Filtre Özellilkleri:
Vücuda gerekli mineralleri sağlar
Vücut ph seviyesini dengeler
Kemik erimesi/Diş çürümesi önler
Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur

92 Mesaj
4 Ağustos 2012; 12:49:13 

SAĞLIK VE GENÇLİK PINARI

SU kaslarımız, kalbimiz, dokularımız, tüm hücrelerimiz ve organlarımızın çalışmasını sağlayan, vücudumuzun dışını ve içini temizleyen, toksik maddeleri vücudumuzdan atan muhteşem bir sıvıdır. Yaşamak için oksijenden sonraki en önemli ihtiyacımız sudur ve vücudumuzun [; 70´i sudan oluşmaktadır. Yemek yemeden bitkin bir durumda 30 gün dayanabiliriz ama su içmeden ancak 7- 10 gün ayakta kalabiliriz.

Life2o water Alkali Su nedir?
Life2o water sizin için; kaliteli, sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan Life2o water
Faydaları nelerdir?Life2o water Alkali ion su teknolojisinin bize sunduğu mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. Antioksidan yapıdaki alkali su vücudumuzda asit/alkali dengesini korur ve mikro yapısı ile hücrelerimizde mükemmel hidrotasyon sağlar. Genel olarak alkali ion su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali ion su, içerdiği yüksek değerde negatif ionlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal” leri temizleyerek “anti-aging” uygulamasını ve vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek “detox” uygulamasını gerçekleştirir.

21 Mesaj
5 Ağustos 2012; 2:49:08 

konuyla ılgılı arkadasları bu forumda bulunca burdan sormak ıstedım.

damacana sularla ılgılı haberlerın ustune ayda 60-80 tl su parası verdıgımı farkedınce bu konuyu arastırmaya basladım.

bırcok alternatıfın ıcınden

Model: RO-10 +Alkalin +Detox Su Arıtma Cihazı nda karar kıldım. Fıyat 715 tl standart olanlardan farkı mıneral ve detox fıltrelerını ıcermesı

http://www.bmbsuaritma....x-su-aritma-cihazi.html

bu modelın dısında detox ve mıneral fıltrelerı ayrı ayrı ıceren urunlerın fıyatları ise

Bmb Ro-10 + Mineral Su Arıtma Cihazı hepsıburada da 338 tl

http://www.hepsiburada....sac&categoryId=13003364

Model: RO-10 +Detox Su Arıtma Cihazı buda sadece detox olan fıyat 450 tl

http://www.bmbsuaritma....x-su-aritma-cihazi.html

sorum su

hepsıburada dan mıneral fıltrelı olanı alıp detox fıltreyı de ılave olarak fırmadan alsam

ıllakı 715 den baya asagıda olacak.

Bu mumkunmudur ?

Bu konuya vakıf olan varsa yanıtını bekleyecegım

338 Mesaj
5 Ağustos 2012; 14:10:06 

Amway eSpring Sur arıtma cihazı Ağustos ayında da indirimli. çok uygun fiyata dünya standartlarında ve dünya sağlık örgütünün önerdiği ve altın mühürü olan bir ürünü ağustos ayında indirimli alabilirsiniz.

0

0

0

Ekteki dosya (3)

6681 Mesaj
5 Ağustos 2012; 15:35:22 

Burada çok defa yazdım..Suyun içerisindeki çamuru, pisliği, tortuyu süzen her filtre iyi demek değil..Suyun içerisinde erimiş halde bir çok ağır metaller var.Kurşun, kobalt, kadmium, arsenik, v.s..Yukarıda çok geniş yazdım..Filtre bunları tutacak ve faydalı olanları kalsiyum, çinko, demir gibi geçirecek..Sudaki bütün mineralleri almayacak...Bu konu BİR... Diğer konu kimyasal filtreleme yanında karbon filtre ile mekanik temizleme yapılacak...Bu İKİ..En son yazacağım ise bu filtrelerden geçen suyun içerisinde mikrop kaldıysa ULTRAVİOLE lambasından geçirip hepsini yok edecek..İşte tertemiz içme suyu diyeceksiniz..Bu üç konuyu bir arada sağlayan tek filtre şu an ESPRİNG . Pahalı diyenler bu özelliklerinden habersizler..Gidip 100 Liralık kartuş filtrelerle mukayese yapıyorlar..İyi araştırın..Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 5 Ağustos 2012; 15:40:34 >

703 Mesaj
5 Ağustos 2012; 16:45:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

Hangi filtreyi ne sıklıkla değiştirmemiz gerekiyor ve bunların fiyat durumları nedir?
Cihazda herhangi bir elektronik veya parça arızası çıkarsa bulunduğum yerde kim ilgilenecek ?

Halen bir cevap alabilmiş değilim ..

353 Mesaj
5 Ağustos 2012; 18:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Burada çok defa yazdım..Suyun içerisindeki çamuru, pisliği, tortuyu süzen her filtre iyi demek değil..Suyun içerisinde erimiş halde bir çok ağır metaller var.Kurşun, kobalt, kadmium, arsenik, v.s..Yukarıda çok geniş yazdım..Filtre bunları tutacak ve faydalı olanları kalsiyum, çinko, demir gibi geçirecek..Sudaki bütün mineralleri almayacak...Bu konu BİR... Diğer konu kimyasal filtreleme yanında karbon filtre ile mekanik temizleme yapılacak...Bu İKİ..En son yazacağım ise bu filtrelerden geçen suyun içerisinde mikrop kaldıysa ULTRAVİOLE lambasından geçirip hepsini yok edecek..İşte tertemiz içme suyu diyeceksiniz..Bu üç konuyu bir arada sağlayan tek filtre şu an ESPRİNG . Pahalı diyenler bu özelliklerinden habersizler..Gidip 100 Liralık kartuş filtrelerle mukayese yapıyorlar..İyi araştırın..Saygılarımla...

İyide Taşkafa bu arıtma cihazları suyun içinde ne var ne yok hepsini arıtmıyormu yani yararlı olanda filtrede zararlı olanda .......yanlışmıyım bilgisayar sistemi değilki sen yararlısın geç şu tarafa sen zararlısın geç şu tarafa ayrıca şirkette artılmış su içtik bir sene hiç tat olmuyor maaalesef

Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA

69 Mesaj
8 Ağustos 2012; 21:12:10 

36 çeşit su varmış demek.
Daha neler duyacağız bakalım?

17 Mesaj
9 Ağustos 2012; 1:09:03 

Klimt kardeş yeni bir cihaz da ben aldım. cihazı bağladım orta bölümden su kaçırdı. hemen aklıma senin şikayetin geldi. sonra bağlantıları kontrol ettim.ince boru artıcıya tam oturmamış. mavi M harfi gibi olan ek plastik aparatla cihazın girişindeki ikili yere uygun kalınlıkları denk getirerek hortumların üzerine oturttum. sonra filitreye doğru ve çok az bir hareket alanı olan ve hortumları içinden geçirdiğim pimleri çektim. çıkardım baktım olması gerekenden geride kalmış. onuda zaten gelen kitapçıkta ölçü olarak gelen iki küçücük sert plastik parçalar var onları ölçü alıp hortumun üzerine işaret koyup daha sonrada plastik parçaları hortumların içine taktım. ve ölçü alarak işeretlediğim yere kadar dikkatli bir şekilde hortumu katlatmamaya özel göstererek taktım. sorun direkt çözüldü. bi dene çok basit bir işlemi var. ama dikkat sökerken sakın geriye pimleri bastırmadan hortumları çekme bağlantı yerine zarar verebilirsin.

611 Mesaj
9 Ağustos 2012; 6:29:18 

quote:

ENVY SAĞLIK PINARINIZ

reklam yapmadan,insanlara yardımcı olmak gibi bir amacın var mı ? senin

Beşiktaşın ,Fenerbahçe ve Trabzonspor ile ezeli rekabeti , bitmiştir.
Ne zaman ki,Beşiktaşla oynarken , Fenerbahçe ve Trabzonun forvetleri kaleye geçer, ve maçı kazanırlar, Ezeli rekabet yeniden başlar

92 Mesaj
9 Ağustos 2012; 11:00:20 

tabi merak etiğn ne varsa? sor elimden geldiğimce yardımcı olurum seve seve..
benim bu forumda mesajllarımın çoğu bilgi vermek amaçlı bu kadar satım alanlar çok memnun gibi bir tane mesajım yok alıntı yaptığın mesajda şu an var olan bir fırsatı bildirmek bilgi vermek amaçlı

1690 Mesaj
25 Ağustos 2012; 1:18:19 

üst bilgi:cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
forumda suan itibariyle toplamda 23 kişi oldu Turksu arıtma cihazını alıp kullanan arkadaslar.
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle.. Evime su arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtmaile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.
herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve arıtma filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

1.pompalı arıtmamı yoksa pompasız arıtma olacağına

2.Urunun kaç aşamalı olacağına

3.tezgah altıtezgah ustuolacağına

4.Acık kasamı kapalı kasa mı olacağına

1 pompalı (motorlu) su arıtma cihazı:
5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: >> Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız

Arıtmanızı 5 aşamalı olarak alabilirsiniz
6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

Tüm ürünler 2012 model olup piyasadaki ürünlerden öne cıkan extra özellikleri*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompalı arıtma cihazı:
Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa
5 aşamalı pompasız arıtma:
Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için S

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!
*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.
7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız su arıtma cihazı : 7 aşamalı su arıtma cihazı
Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

2.Deposu icinde oldugu icin tezgah altında daha az yer kaplar.

Direk akışlı su arıtma cihazı:
5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton’dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir
tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)
şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.
Filtreler ve Değişim süreleri:
Alttaki 3 filtre: ön filtrasyondur çamuru tortuyu,kokuyu v.b kabaları tutar
3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.
4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.
5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.
6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.
Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.
Kendim uzun sure arastırdım yerinde baktım tecrube ettim suyu analiz ettirdim
sonuçlar: 5 aşamalı olunca su biraz acı oluyor
6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.
Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.
Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.
Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.
5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.
Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla….
şu resimde urunun kurulumundan sonraki halini gorebilirsiniz. az cok bi fikir edinirsiniz.
EDİT: arkadaslar ozelden urunu nerden kaca aldıgımla ilgili cok sayıda mesaj geliyor şu adrese girerek 5 - 6 ve 7 aşamalı urunlerden ihtiyacınıza ve butcenize gore olanı rahatlıkla alabilirsiniz alırken forumdonanımdaki arkadaslara verdiginizden istiyorum deyin forumun ismini verenlere 2012 modelleri 5 aşamalı 400 6 aşamalı 450 7 aşamalıları 500 den kampanyalı fiyattan alabilirsiniz. extra sorusu olan yada danısmak isteyenler ozelden sorabilir. kalın saglıcakla...
SERVİS & MONTAJ:
*ürünün kalitesini garanti ediyoruz! Kurulumdan sonra servis elemanına Test cihazıyla Arıtmadan çıkan suyu Musluk suyu veya Damacana suyu ile Karşılaştırabilirsiniz.
*Türkiyenin 81 ilinde servisimiz mevcuttur.
*sipariş ettiğiniz ürün aynı gün kargoya verilir siparişinizden 24 saat sonra Ürünün kurulumu yapılır.
*Garanti süresince tüm aksamlar Türksu Firması Garantisinde olup 1 e 1 değişim imkanı sunmaktayız.
*Montaj+Periyodik bakım(filtre ücreti hariç) +5 yıl Ücretsiz servis karşılığında kurulum ücreti +50 TL dir.
Tek çekim de tüm kartlar geçerlidir (tek çekimlerde vade farkı yoktur)
Taksit için anlaşmalı olduğumuz banka kartları: Axess-World-Bonus-Maximum-Flexi
Kampanya : 2. Ürünü alana 50 tl değerinde 1 set filtre Hediye!!

cogu arkadaslar mesaj atıp bilgi almak istiyorlar urunu nerden alabiliriz fiyatı ne kadar seklinde..
forumda suan itibariyle toplamda 23 kişi oldu Turksu arıtma cihazını alıp kullanan arkadaslar.
urunu alabileceginiz web sitesi googlede zaten ilk 3 sırada cıkan Türksu Arıtma Cihazı sitesidir. ürünlerle ilgili daha ayrıntılı bilgileri siteden de daha detaylı bakabilir ürünleri inceleyebilirsiniz.ararken forumdonanımdan aradıgınızı ozellikle belirtiniz! forumdan 23 kisinin aldıgını ve aynı urunden istediginizi belirtiniz. herkese sağlıklı bir su ve sağlıklı bir yaşam dileğiyle..
Çocuklu Aileyim, tadı hoş,hafif kokusuz mineral ve vitamin katkılı olsun diyorsanız!

1- Açık kasalarda

Pompalı model için tıklayın

Pompasız model için tıklayın

2-Kapalı kasalarda

Pompasız model için tıklayın

Pompalı model için tıklayın

modelleri tercih edebilirsiniz.

Bulunduğunuz Bölgenin su yapısına ve kirlilik çeşidine göre çözüme ulaşabileceğiniz ve 15-20 yıl boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz yüzde 100 doğal mineral taşlarından yapılmış en kaliteli ve lüx cihaz hangisi diyorsanız elit kategorideki

" İstanbul Delüx 2013 Modeli " ni tercih edebilirsiniz.ürün 2013 model olup İstanbu ve çevre illerdeki analiz edilmiş suyunun yapısına göre özel olarak üretilmiştir.bu üründe; sıfır kireç, sıfır atık ve zararlı madde ve mükemmel bir tat garantisi vardır.
0
">istanbul delüx 2013
0

En çok kullanılmasında tavsiye edilen şehirler;

İstanbul-Edirne-Kırklareli-Tekirdağ-Çanakkale-Kocaeli-Yalova-Sakarya-Bilecik-Bursa-Balıkesir-Düzce

Ankara V.İ.P 2013 modeli Türk mühendisleri tarafındanAnkara ve çevresi (İç Anadolu Bölgesi ) içme suyunun yapısına göre üretilmiş olan bu yeni model 2012 nin temmuz ayından itibaren Türkiyede satışa sunulmuştur.
0

En çok kullanılmasında tavsiye edilen şehirler;

- Aksaray- Ankara- Çankırı- Eskişehir- Karaman- Kayseri- Kırıkkale- Kırşehir- Konya- Nevşehir- Niğde- Sivas- Yozgat

Sınavlar,kitap yardımı,elektronik eşyalar ,yardıma muhtaç hayvanlar, su arıtma cihazı,Öğrencilere kırtasiye yardımı konularında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

47 Mesaj
26 Eylül 2012; 20:59:46 

bu e spring denen aleti ,alma hatasına düştüm malesef.... satarken güzel ama sorun çıktığında ....... bu üründe malesef öyle. ürün kreci kesinlikle arıtmıyor. arıtılan suyun içimi çok sert. 3 ay kadar bir süre kullandım. şebeke suyumuz çok pisti. allah var gözle görülebilen bu pislikler arıtma cıhazını taktıktan sonra gözle görünmez oldular:)) ama suyun kireci engellenmediğinden midir nedir bilinmez içimi gerçekten çok sertti. ancak buzdolabinda soğutarak içebildim. 3 ayın sonunda ise musluktan pislik gelmeye başladı. firmayla yada titan zinciri üyeleri ilemi demeliyim irtibata geçtim ve ürünü iade etmek istedimi söyledim. bu vesile ile ürünü söktük. içini açtık. aman allahım içini görmeliydiniz.. koku ve pislikten geçilmiyordu. alırken oysaki sormuştum. temziliği falan yapılacakmı diye. yok öyle bir şey dediler. 5000 metre küp ömrü var filitrenin gönül rahatlığı ile kullanın demişlerdi, üç aydda kokmuş yumurta kokusu hakim bir ürün oluvermişti. diğer arıtma cıhazlarında arıtılan su atık su oluyor. bu üründe bu yok????

iade sürecinde öğrendimki ben bu titan zincirinden ürün almamışım meğerse bu satış ağına üye olmuşmuşum. satarken satıcı bana böyle bir üyelikten bahsetmemişti. ben sadece bir ürün almak istemiştim o kadar. adamlar bizi satış ağına üye etmişlermiş...... yıllık aidatları varmışmışşş 60 tl imiş miş......miş te mişşş. üç ay iiçerisinde ürün iade hakkı tanıyor arkadaşlar. bizimki son deminde su koyverdi. ama oyalama taktikleri ile 3 ay dolduruldu.... süresi geçtiğinden ürün iadesi olmazmışa durum geldi dayandı, bunun üzerine bende durumu tüketici haklarına taşıcağımı beyan eden bir mail gönderdim kendilerine...bunun etkisimidir yada satan arkadaşın firmayla görüşmelerinin bir etkisimidir ( ki iyi niyetli aracının adıma firmayla görüştüğünü biliyorum) bilemicem iade kabul oldu ve ürünü iade ettim. ürünün parasını hesabıma geçirdiler.. üyelik aidati v.s gibi bir miktar kesintiyi düştükten sonra.. üyelikten istifa için faturaya istifa etttiğnize dair bir beyanda bulunup firmayla yazışmanız gerekiyor. v.s. .vs. vs... sözün özü baş ağrısı çekmek istiyosanız, satan aracı arkadaşınız ve aranız bozulsun istiyosanız böyle bir maceraya girin derim.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metelik -- 26 Eylül 2012; 21:04:52 >

engüzel bebek resimleri bu sitede
www.ataberkozcelik.com.tr.tc