Şimdi Ara

Kullanıcıların en çok memnun kaldığı akıllı telefon ve üretici; iPhone 4 ile Apple oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
7.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ChangeWave araştırma şirketi, akıllı telefon kullanıcılarının nabzını tutmaya devam ediyor. Şirketin, dönem dönem yaptığı memnuniyet araştırmasının Kasım ayı için olan sonuçları açıklandı. Sonuçlar oldukça şaşırtıcı; antennagate sözcüğünü İngilizceye kazandıran iPhone 4 ve üreticisi Apple, akıllı telefon kullanıcılarının en memnun kaldığı cihaz ve üretici olmayı başardılar.

Araştırmanın sonuçlarını incelemeye üreticileri göz önüne alarak başlayalım. "Son 6 ay içersinde aldığınız akıllı telefondan memnun musunuz?" sorusuna Apple kullanıcılarının %77'si "çok memnunuz" cevabı verirken, Motorola kullanıcılarında bu oran %71'e düşüyor. Motorola'ı %63 ile HTC takip ederken, Samsung ve RIM'de memnuniyet oranı %50'nin altına düşüyor.

Cihaz cihaz baktığımızdaysa, cihazlarından en memnun olan kullanıcıların iPhone 4 kullanıcıları olduğunu görüyoruz. iPhone 4'ün 32GB'ını kullanan kullanıcıların %84'ü cihazlarından çok memnunken, 16GB'da bu oran %78'e geriliyor. Bir önceki nesil olan iPhone 3Gs'deki memnuniyet oranı ise 32GB için %81, 16GB içinse %77 (Mayıs 2010 araştırmasından).

HTC kullanıcılarına gelecek olursak; firmanın en memnun kalınan telefonunun %76 ile 4G olduğunu görüyoruz. Droid Incredible'da bu oran %70'e gerilerken, üreticinin diğer akıllı telefonlarındaki memnuniyet oranı %45'e kadar düşüyor.

Apple'dan sonra kullanıcıları en çok memnun eden ikinci firma konumunda Motorola'nın ise en çok sevilen telefonunun %74 ile Droid 2 olduğunu görüyoruz. Yetenekli robot ailesinin ilk üyesi Droid'deki memnuniyet oranı %69 iken (Mayıs 2010 araştırması), yaz aylarında satışa sunulan Droid X kullanıcılarının ise %71'i cihazlarından çok memnun olduklarını söylüyor.

Yakın döneme kadar telefon pazarının en büyük 4.üreticisi olan ancak son çeyrekte bu ünvanını Apple'a kaptrıan RIM'in ülkemizde de yakın zamanda satışa sunulan Torch modelini kullanan kullanıcıların %64'ü cihazlarından memnun olduklarını dile getirirken; firmanın popüler telefonu Bold'da bu oran %48'e düşüyor. Curve kullanıcılarında memnuniyet oranı %40'a, diğer Blackberry telefonlarındaki memnuniyet oranı ise %37'e kadar geriliyor.

Araştırmanın bir diğer sorusu olan "Eğer iPhone, servis sağlayacınız tarafından satışa sunulsaydı, hangi cihazı tercih ederdiniz ?" sorusuna kullanıcıların %34'ü iPhone cevabı verirken, %46'sı kendi telefonlarını tercih edeceğini söylüyor. Bu sorunun cevabına firma firma baktığımızdaysa iPhone'u satın alırdım cevabını %37 ile Motorola kullanıcıları verirken, bu oran RIM kullanıcılarında %36'a, HTC kullanıcılarında ise %32'e gerilediğini görüyoruz. Samsung kullanıcılarının %50'si, HTC kullanıcılarının %54'ü, RIM kullanıcılarının %45'i, Motorola kullanıcılarının ise %37'si bu soruya "Yine kendi telefonumu satın alırdım" cevabını veriyor.

• Hatice daha iyi bence :)
  • ah akılsız nokia ah
  • Nokia nın pazarlama düşüncesini çok merak ediyorum o telefonları kimlere satıyorlar, ya da alan var mı....Ben xperia nin tasarımına hayranım HTC telefonlar hep ilgimi çekmiştir...
  • donanim sitelerinde iphone4 haberi görmekten ikrah geldi artık.
  • ilginç rüşvetle reklam yaptırmakta:D:DD apple işi chip e dh ye haber 7 parayla reklam yaptıran güzide bir kurum,

bu haberde anten sorunu, flash olmayışı :D hiç bahsedilmiyor:D neye göre kime göre sorusuz:D

güldürdünüz beni:D gördük mükemmel cihazı daha flash oynatamıyor yok pil az gidermiş sanane kardeşim sen flash koy birde program ekle isteyen flash yüklesin isteyen yüklemedne kullansın:D

abalak şubalak telefonları millet ne kadar seviyor:D
  • iPhone sahipleri telefona o kadar çok para ödüyor ki mecburen memnunuz diyorlardır kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

ilginç rüşvetle reklam yaptırmakta:D:DD apple işi chip e dh ye haber 7 parayla reklam yaptıran güzide bir kurum,

bu haberde anten sorunu, flash olmayışı :D hiç bahsedilmiyor:D neye göre kime göre sorusuz:D

güldürdünüz beni:D gördük mükemmel cihazı daha flash oynatamıyor yok pil az gidermiş sanane kardeşim sen flash koy birde program ekle isteyen flash yüklesin isteyen yüklemedne kullansın:D

Harikasın komiksin gülüyorum sana

• quote:

Orijinalden alıntı: thorismund

Nokia nın pazarlama düşüncesini çok merak ediyorum o telefonları kimlere satıyorlar, ya da alan var mı....Ben xperia nin tasarımına hayranım HTC telefonlar hep ilgimi çekmiştir...

aman hocam ne yaptın.ensekkizciler duymasın
  • ben bu araştırmanın objektifliğinden biraz şüpeliyim..çünkü iphone nin çok fanatikleri var ve memnun olsalarda olmasada herzaman iphone alacaklarmış gibi gözüküyor..ben nokia n8 kullanıyorum ve gayet memnunum..hiçbir kusurunu görmedim suanada kadar..gerçi işlemcisi biraz daha hızlı olabilirdi kanımca ama bu bir kusur yada kalite meselesi değil sadece donanım meselesi..eskiden samsung i8910 kullanıyordum ve o telefonun telefon işlevinden başka sadece bir pusula özelliği düzgün çalıştı diyebilirim..hatta o telefonu iade etmek için tüketici mahkemesine daha açtım ve 6 ay uğraştım..birdahaki sefere ne telefon alırım bilmem ama hangisini almayacağımı biliyorum ; samsung..ayrıca pekçok kezde samsung kullanıcılarının telefonlarından memnun olmadığını duygum/gördüm..amcam 2 samsung telefonu duvara fırlatıp parçaladı mesela..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetzia

quote:

ilginç rüşvetle reklam yaptırmakta:D:DD apple işi chip e dh ye haber 7 parayla reklam yaptıran güzide bir kurum,

Harikasın komiksin gülüyorum sana

kesinlikle sen daha harikasın daha komiksin öldürdün gülmekten...

apple müşterisinin profilini, applevari siteleri bilmesek inancaz size...

• arkadaşlar beni yanlış anlamayın kimi kişiler banka işleri için iphone pratik kulanıyor tabiki sözüm yok eywallah tepe tepe kullansınlar ama

tutupu iphone gösteriş için alıp daha kontoru olmayıp ip4 sahibi olan kişi ile aynı tutmam.. çevremde sırf iphone elinde olsun diye alan bir dünya insan tanıyorum benimde alma imakanım var ama isinamadım cihaza galaxy s daha hesaplı+kullanışlı geldi, elbetteki ios un stabilliğine lafım yok muazzam bir stabilite ve kararlılık var,

ancak 2 bin tl vermek yine içimden gelmiyor galaxy s daha uygun ve donanımlı tek eksiği uygulama sıkıntısı biraz var ama android bu kadar şahlandığı için görüyoruzki android ezmiş geçmiş ios u,

buyrun galaxy s ve iphone 3gs ilanı kaç kere tıklanmış ve iphone için 5 telefon geldi bana galaxy için 16 küsür arama geldi;)
    Kullanıcıların en çok memnun kaldığı akıllı telefon ve üretici; iPhone 4 ile Apple oldu

• quote:

arkadaşlar beni yanlış anlamayın kimi kişiler banka işleri için iphone pratik kulanıyor tabiki sözüm yok eywallah tepe tepe kullansınlar ama

tutupu iphone gösteriş için alıp daha kontoru olmayıp ip4 sahibi olan kişi ile aynı tutmam.. çevremde sırf iphone elinde olsun diye alan bir dünya insan tanıyorum benimde alma imakanım var ama isinamadım cihaza galaxy s daha hesaplı+kullanışlı geldi, elbetteki ios un stabilliğine lafım yok muazzam bir stabilite ve kararlılık var,

ancak 2 bin tl vermek yine içimden gelmiyor galaxy s daha uygun ve donanımlı tek eksiği uygulama sıkıntısı biraz var ama android bu kadar şahlandığı için görüyoruzki android ezmiş geçmiş ios u,

buyrun galaxy s ve iphone 3gs ilanı kaç kere tıklanmış ve iphone için 5 telefon geldi bana galaxy için 16 küsür arama geldi;)

dostum zaten millet apple'a müşterileri yüzünden gıcık çoğu zaman, apple müşterisi varken objektif bir yorum yapmak imkansız, hayatımda bu kadar egosu yüksek şovenist bir kitle görmedim. sonrada oldukça rahat bir şekilde applea çamur atılıyor diyorlar. her çeşit eleştiriyi apple düşmanlığı kabul edip anında kötü adam ilan ediyorlar. ingilterede gereğinden fazla abartıldığı gerekçesiyle, içinde yanlış şeyler barındırdığı gerekçesiyle yasaklanan apple reklamına tepki olarak fanlar eylem gerçekleştiriyorlar. olayın vehametini düşün yani. tabi bu bütün müşteri kitlesini kapsamıyor ama genel profil böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 20 Kasım 2010; 0:32:24 >

• hocam galaxy s flash destekliyor, iphon fan boylar başlıyor sayfa hassas kaymıyor bire adam senin iphonunda 2 milyar verdin flash hiç gözükmüyor bizde flash olsunda bari kassın dedik bilerek görerek aldık,

aple olsun taştan olsun bu millet alır usta,

2 sinir olduğum konuda bt kullanmak için jb yapmak gerek ben belki jb yapmak istemiyorum? ama bt kullanmak imkansız jb olmadan, başlarım ben böyle işe;)

pili değişmiyor ap ayrı bir aptallık galaxy s için paşalar gibi 1700 mah pil bile bulunuyor iphone nasıl bir alet ise yere göge sığmıyor:D
  • Hergüüüüün hergüüüüüüüüüün apple reklamı nereye kadar be arkadaş bıktık apple haberi okumaktan. allah aşkına kaç para aldınız?
  • quote:

arkadaşlar beni yanlış anlamayın kimi kişiler banka işleri için iphone pratik kulanıyor tabiki sözüm yok eywallah tepe tepe kullansınlar ama

İnsanlar iphone 4'u beğenmezler almazlar. Herkes iphone'u sevicek diye bir durum yok zaten. Ben Vodafone'da iphone 4'u inceledikten sonra bende ki 3GS'i değiştirmenin gereksiz olduğuna karar verdim mesela.

Fakat şu samsung galaxy s denilen telefonla kıyaslamanın çok abes olduğu fikrindeyim. Telefon vitrinlere koydukları maket telefonlara benziyor. Gerçekten malzeme kalitesi NOKIA'nın birçok modelinden bile daha kötü. Ben elime alıp incelediğimde milletin kıyamet kopardığı telefon bu mu ya dedim kendi kendime. Ekranı albenili olsun diye o kadar abartmışlarki kontrası insanı rahatsız ediyor.

Birde iphone 4'un fiyatı Turkcell'de 1550 liradan girdi piyasaya. Samsung Galaxy s 1450 liradan. Fiyatları neredeyse aynı.

Ha Samsung Galaxy S alınmaz mı? Bence alınır. Ama asıl Galaxy S bu malzeme ve işçilik kalitesiyle kesinlikle 1450 lirayı haketmeyen bir telefon.

İphone'u sevmeyen insanlar için bence Nokia N8 Galaxy S'e göre çok daha iyi bir telefon. Hem malzeme kalitesi olarak, hem tasarım olarak, hemde fiyat performans olarak.

• ÜStteki iki arkadaş ben FabBOy filan değilim 2 telefonada para verdım.ŞU AN ELİMDE 2SİDE VARRRRRRRRRRRR.Aplleı korumak için sebep yok elimde.......... 2sinede 1600 lıra para verdim.2sinide kredi kartımla aldım.Sende 2si birden var mı 2 ay boyunca 2 telefonu birden kullandın mı?(usttekı 2 arkdas) Samsungdan hc memnun deglm tasarm berbat plastk oyuncak ekran duvarkagıdı olayı tam bır rezalet sayfa sayfa gosterıyor.. 2 ayda yavaslamaya basladı. Kamerada flash yok. Soranlara android diosun one diolar? Yanı anlıcanız ALMAYIN BU TELEFONU benım agzm yandı sızınkıde yanmasın dıye soyluyorum.Sİz ister alın ister almayın bu arada GALAXY S ımı de suan da bın lıraya bir arkdasıma satıyorum. Hadı kalın saglıcakla
  • quote:

Hergüüüüün hergüüüüüüüüüün apple reklamı nereye kadar be arkadaş bıktık apple haberi okumaktan. allah aşkına kaç para aldınız?

Sen ve senin gibi Apple forumuna girip Apple ile ilgili haberler okuduktan sonra şikayet eden insanlarmı yoksa Apple forumunda Apple haberleri yayınlayan donanım haber sitesimi suçlu.

Tuhaflık hanginizde sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

Hergüüüüün hergüüüüüüüüüün apple reklamı nereye kadar be arkadaş bıktık apple haberi okumaktan. allah aşkına kaç para aldınız?

Sen ve senin gibi Apple forumuna girip Apple ile ilgili haberler okuduktan sonra şikayet eden insanlarmı yoksa Apple forumunda Apple haberleri yayınlayan donanım haber sitesimi suçlu.

Shady bu haberleri hangi siteden tercüme ediyor ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

dostum bu haber anasayfa haberi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.