Şimdi Ara

Operatörler, Apple'ın dahili sim kart fikrinden endişe duyuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bir süre önce sizlere Apple'ın gelecek nesil iPhone'larda gömülü sim kart kullanmayı düşündüğünü ve bunu hayata geçirmek Gemalto ile birlikte ortak çalıştığı yönündeki iddiaları aktarmıştık. Fakat, Financial Times'da yayınlanan son habere göre, özellikle Avrupa'lı operatörler Apple'ın bu çalışmasından memnun değiller. Operatörlere göre gömülü sim karta sahip iPhone'lar, kullanıcılara istedikleri operatörü seçme özgürlüğü vererek; çok farklı bir telefon deneyimi sunacak.

Vodafone İngiltere ve Fransa Telekom'un da aralarında bulunduğu Avrupa'lı bazı operatörlerin diğer bir endişesi ise, Apple'ın çalışmasının kullanıcıları kendilerinden tamamen uzaklaştırıp, fotoğrafın dışına çıkaracak olması.. Servis sağlayıcılarına göre Apple, gömülü sim kartla birlikte iPhone'ların bütün kontrolünü ele alacak; dolayısıyla operatörlerin yapması gereken sadece kullanıcılara sunulacak servislerle ilgilenmek olacak.

Apple'ın dahili sim kart üzerindeki çalışmasıyla ilgili ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler olacağını hep birlikte göreceğiz.

• Apple zaten cıvıttı yakında wc'ye bile apple'dan izin alarak gireceğiz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem300

Apple zaten cıvıttı yakında wc'ye bile apple'dan izin alarak gireceğiz :D
    Bu sim kart olayını kırarlarsa telefonda birden fazla hat bile çalıştırabiliriz bence. Apple AT&T yi takıcakmı bakalım AT&T de ses çıkartan şirketlerden olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takao

Bu sim kart olayını kırarlarsa telefonda birden fazla hat bile çalıştırabiliriz bence. Apple AT&T yi takıcakmı bakalım AT&T de ses çıkartan şirketlerden olur

Alıntıları Göster
    ABD'de AT&T tekelinden kurtulsun başka bir şey istemiyorum Amerikada da simfree satılsın arkadaş artık Bu arada aslında dahili sim olayı müthiş bir şey olur AMA operatörlerin baya bi altyapı değişmeleri gerekir tahminimce. O yüzden yanaşmazlar

Düşünsenize sim mim yok, Turkcell'e gittiniz. IMEI'den telefon hattı tanımladılar hiç kart şu bu uğraşmıyosun. Gayet hoş olur Bir de şey var, sim karttan kurtulup cihazın içinde daha çok yer açabilirler. iPhone 4'e baktığınızda sim kart aşırı yer kaplıyor micro olmasına rağmen.. Onun yerine bir o kadar daha batarya olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 19 Kasım 2010; 15:59:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

ABD'de AT&T tekelinden kurtulsun başka bir şey istemiyorum Amerikada da simfree satılsın arkadaş artık Bu arada aslında dahili sim olayı müthiş bir şey olur AMA operatörlerin baya bi altyapı değişmeleri gerekir tahminimce. O yüzden yanaşmazlar

Düşünsenize sim mim yok, Turkcell'e gittiniz. IMEI'den telefon hattı tanımladılar hiç kart şu bu uğraşmıyosun. Gayet hoş olur Bir de şey var, sim karttan kurtulup cihazın içinde daha çok yer açabilirler. iPhone 4'e baktığınızda sim kart aşırı yer kaplıyor micro olmasına rağmen.. Onun yerine bir o kadar daha batarya olsa

Amerikada simfree olursa Amerikadan iPhone almaya deymezki ona göre fiyatını arttırır

• ben bu konuda apple'ı destekliyorum.. sadece iphoneda değil bütün telefonlarda ki simler kalksın.. nasıl internete bağlanırken kullanıcı adını ve şifreni giriyorsun cep telefonlarıda hayli hayli bu işi yapabilir.. Arkadaşında dediği gibi telefonun içinden elde ettiğin alanıda daha farklı bir amaç için kulanırsın..
  • Hem çalınmalara karşı vs. yeni güvenlik önlemleri alınabilir böylece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expl0s1ve

Hem çalınmalara karşı vs. yeni güvenlik önlemleri alınabilir böylece.
    Dahili SIM kart gereksiz veya Apple'in dusuncesi yanlis anlasilmis.

Dahili SIM halledilmesi kolay.

SIM kart olmayaca, iTunes uzerinden; iPhone'a Numara Tanimlanacak. Ancak boyle ise yarark, karisik bi sekilde anlatmiyorum, en basidi boyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: realcem

Apple zaten cıvıttı yakında wc'ye bile apple'dan izin alarak gireceğiz :D

+1
  • Telefonun içinde yer açılacağını da nereden çıkardınız. Sim çipini telefonun içine yerleştirecekler. Aynı Windows Phone 7 deki microSDnin telefonun içine yerleştirilmesi gibi. SIM in IMSI numarasına da telefon numarası atanacak. Her sim in yapısı aynı. Sadece bu numarayla ayırt ediliyorlar. Ve şirketler için her numara taşımada felan masraf çıkarıyor. Ama benim hattım 3-4 kez bozuldu. Dahili olması tedirgin ediyor.
  • Ben bu konuda apple a katilmiyorum, kullanici icin iyi olmaz, diger telefonlarda hattimizi kullanamayiz ve bagimli hale geliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Hypnosis

Ben bu konuda apple a katilmiyorum, kullanici icin iyi olmaz, diger telefonlarda hattimizi kullanamayiz ve bagimli hale geliriz
    hiç abd ye gitmedi sanırım buraya yazan arkadaşlar ... gömülü sim olduğunda hattı başka hiç bir tel de kullanamıyorsun öyle ... hoş tamam mikrosim ile de bu zorlaştı ancak mesela şöyle düşünün ben yazın havuz deniz kenarına giderken dandik bi tel e takıyorum simi (5-10 tl lik convertor la bu mümkün) gömülü olunca napıcam ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ponchik

hiç abd ye gitmedi sanırım buraya yazan arkadaşlar ... gömülü sim olduğunda hattı başka hiç bir tel de kullanamıyorsun öyle ... hoş tamam mikrosim ile de bu zorlaştı ancak mesela şöyle düşünün ben yazın havuz deniz kenarına giderken dandik bi tel e takıyorum simi (5-10 tl lik convertor la bu mümkün) gömülü olunca napıcam ???

Alıntıları Göster
    iyi birşey olsa apple yapmazdı diyesim geldi:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

iyi birşey olsa apple yapmazdı diyesim geldi:D

Alıntıları Göster
    ne gerek var buna şimdi yani.yakında bizide gömerler iphone a.istedikleri gibi oynatırlar ne saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raz0r38

Telefonun içinde yer açılacağını da nereden çıkardınız. Sim çipini telefonun içine yerleştirecekler. Aynı Windows Phone 7 deki microSDnin telefonun içine yerleştirilmesi gibi. SIM in IMSI numarasına da telefon numarası atanacak. Her sim in yapısı aynı. Sadece bu numarayla ayırt ediliyorlar. Ve şirketler için her numara taşımada felan masraf çıkarıyor. Ama benim hattım 3-4 kez bozuldu. Dahili olması tedirgin ediyor.

Sim kart soketi, sim kart, pinler vs gibi bilimum parçalar olmayacak bu durumda. Sadece sim çipi board üzerinde lehimli smd parça gibi olacak. Yer açılır tabi niye açılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 20 Kasım 2010; 0:00:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

quote:

Orijinalden alıntı: raz0r38

Telefonun içinde yer açılacağını da nereden çıkardınız. Sim çipini telefonun içine yerleştirecekler. Aynı Windows Phone 7 deki microSDnin telefonun içine yerleştirilmesi gibi. SIM in IMSI numarasına da telefon numarası atanacak. Her sim in yapısı aynı. Sadece bu numarayla ayırt ediliyorlar. Ve şirketler için her numara taşımada felan masraf çıkarıyor. Ama benim hattım 3-4 kez bozuldu. Dahili olması tedirgin ediyor.

Sim kart soketi, sim kart, pinler vs gibi bilimum parçalar olmayacak bu durumda. Sadece sim çipi board üzerinde lehimli smd parça gibi olacak. Yer açılır tabi niye açılmasın.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar abartıyorsunuz bu adamlar yer açmak istese telefonu küçültürlermiydi sizce?

• çok zor bi durum bu.Bana uymaz bazen şarjım bitiyor iphone oldugundan herkeste şarj aletide yok telefon öylece kalıyor sökmek içinde kartı ataç felan lazım :) 2 hattım var nokia 6300'ım var onu taşıyorum şarj bitince ona geçiyorum ve cebimde bir ataç :D bence apple 5g de nokianın ince uçlu şarj soketinden koysun Dual şarj :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutarslan.com -- 20 Kasım 2010; 0:11:29 >
  • bu adiler 2. eli ortadan kaldırıp daha cok cihaz satmayı planlıyor iyi düşünün sim dahili olan teli nasıl bi baskasına satıcaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost1984

bu adiler 2. eli ortadan kaldırıp daha cok cihaz satmayı planlıyor iyi düşünün sim dahili olan teli nasıl bi baskasına satıcaksın

Size katılıyorum eskiyi getir tarifede fiyat farkıyla yeni cihaz verelim tarzında uygulama olabilir böylece hem yeni cihaz alımını arttıracaklar hem de başka ülkeden ucuza cihaz alıp kullanma olayını yok edicekler. Tabi telefonun içini açıp gömülü sim kartı değiştirmek isteyenler olacaktır ama eğer cihazdaki sim kartta kullanılacak numaranın girilmesi iTunes'la GSM şirketi tarafından yapılacak olursa sim kartı değişsen bile yine telefonun kırılması gerekecek ve bu işlem iTunes üzerinden yapılmak zorunda kalınacaktır. iTunes üzerinden bu şekilde birşeyin yapılabileceğini sanmıyorum açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost1984
    bu adiler 2. eli ortadan kaldırıp daha cok cihaz satmayı planlıyor iyi düşünün sim dahili olan teli nasıl bi baskasına satıcaksın

Teli satin Aldıktan sonra hangi operatörde onun app sini indirip telefonunu ve parola şifreni gireceksin banka hesabına girer gibi zor değil bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.