Şimdi Ara

Paralel İthalat Garantileri Hakkında (Tüm Liste)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
4
Favori
48.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ülkemizde paralel ihtilat yapıp TV satan birçok firma var. Paralel ithalat demek ürünün resmi distribütörü yerine başka bir firma tarafından ithal edilip o firma tarafından garanti verilmesi demektir. Yasal bir işlem olup ürünler resmi üreticinin resmi ürünleridir. Resmi üreticinin ürünleri resmi Türkiye distribütörü tarafından ithal edilmediği taktirde paralel ithalat sayılmaktadır.

Yasal olarak paralel ithalat yapan tüm firmalar 2 yıl boyunca "kanunda belirtilen şartlara uyarak" garanti hizmeti vermek zorundadırlar.

Burada yer alan bilgiler firmalar ile görüşülüp uzun uğraşlar sonucunda öğrenilmiştir.

Firma sıralaması, firmanın hizmet verdiği servis noktası sayısına göre "tarafsız" olarak olarak yapılmıştır.

Not : Paralel ithalat yapan firma Sanayi ve Ticaret bakanlığı onaylı resmi ithalatçı belgesine sahip olmalıdır. Bu belgeye sahip olmayan firmaların ürünleri "Paralel İthalat" değil "Kaçak Ürün" sınıfına girmektedir.

Paralel ithalat belgesine sahip firmaların ürünleri 2 yıl garantili, faturalı ve kapalı kutulu olmak zorundadır.

RESMİ İZİN İLE PARALEL İTHALAT YAPAN FİRMALAR (TV ürünleri (LCD, LED, Plazma v.b.) için geçerlidir)

Aktüel Bilişim - Hoş Elektronik

Servis noktası : 490 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi)
    Yerinde servis : Var (81 ilin hepsi)
    Kapıdan kapıya ücretsiz kargo : Var
    Ölü piksel garantisi : 1 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Şok, Migros, Real, Metro, Anında Kapıda, Tekno Sepet
    Telefon : 0 (212) 444 17 27

Plato Bilişim

Servis noktası : 480 noktada servis hizmeti veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Şok, Migros, Real, Bim, DIA, Tansaş, Metro, Anında Kapıda
    Telefon : 0 (212) 444 13 54

Tekno Stok - İstanbul Bilişim

Servis noktası : 390 noktada servis hizmeti veriyor.
    Ölü piksel garantisi : 2 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : İstanbul Bilişim, Pramit, Hatipoğlu, Hakmar
    Telefon : 0 (212) 217 30 45

Avrupa Bilişim Hizmetleri

Servis noktası : 370 noktada servis hizmeti veriyor.
    Ölü piksel garantisi : 2 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Avrupa Bilişim
    Telefon : 0 (212) 528 39 82

Electronic Service Solutions

Servis noktası : 250 noktada servis hizmeti veriyor.
    Ölü piksel garantisi : 3 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Gold Elektronik, Hızlı Al, Metro Elektronik, ESS Global
    Telefon : 0 (216) 554 75 75

STS Elektronik

Servis noktası : 45 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 35 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 35 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Group Global, Çarşı Pazar, Ticaret Merkezi
    Telefon : 0 (212) 252 46 49

DFS Elektronik

Servis noktası : 38 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 20 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 20 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : DFS Bilişim Sistemleri
    Telefon : 0 (212) 473 36 34

Tema Bilişim

Servis noktası : 26 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 18 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 18 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Hepsini Bizden Al, Ak Bilişim, İdeal Eşya
    Telefon : 0 (216) 878 23 46

KTM Bilişim

Servis noktası : 26 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 18 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 18 ilde mevcut.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : İstanbul Toptan
    Telefon : 0 (212) 649 89 23

Cihan Teknoloji Hizmetleri

Servis noktası : 24 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 13 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 13 ilde mevcut.
    Kapıdan kapıya ücretsiz kargo : Yok
    Ölü piksel garantisi : 4 ölü piksel ve üzerine değişim garantisi veriyor.
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : E-Alışveriş, Tek Çarşı
    Telefon : 0 (212) 201 14 33

Aktürk Elektronik

Servis noktası : 7 noktada servis hizmeti veriyor.
    Tüm illerde servis : Var (81 ilin hepsi, 3 ilde servis geliyor, diğer illerde kargo ile çalışılıyor.)
    Yerinde servis : 3 ilde mevcut.
    Kapıdan kapıya ücretsiz kargo : Yok
    Bu firma garantisi ile ürün alabileceğiniz firmalar : Web'den Sipariş
    Telefon : 0 (212) 528 78 41

Listede olmayan Paralel İthalatçı firmaların bilgileri (Telefon numaraları, mail adresi v.b.) verilirse o firmalar ile de görüşüp gerekli bilgileri buraya ekleyebilirim.

Hangi firmalar hangi garantileri veriyor diye bir kısımda ekledim. Sizden özellikle İnternet siteleri burada yer alan hangi firmanın garantisi veriyorsa siteyi buraya yazabilirsiniz.

Lütfen sizde bu firmalar hakkında yaşadığınız deneyimleri, olumlu ve olumsuz yönlerini bu konu altında paylaşın.

Böyle bir liste başka hiçbir forumda mevcut değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• harika bir başlık olmuş. ben de şu konuda:http://forum.donanimhaber.com/m_44502618/tm.htm açılsa süper olur demiştim sesimi duyup ilgilendiğiniz için teşekkürler.

ben de kendi çapımdaki araştırmamdan elde ettiğim bir iki ufak bilgiyi ekleyeyim.

anindakapida.com Hoş Elektronik'in garantisi altında satıyor.

dukkan.com.tr Aktüel Bilişim'in garantisi altında satıyor. Kurulum ücretli. Duvara monte kurulum: 50tl
    Kendi ayağı üzerinde kurulum:30tl

Bu yazdığım 2 ithalatçi firmanın aynı firma olduğunu okudum bir yerde ama yine de kesin konuşmayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pidgin

quote:

Orijinalden alıntı: P e r h a n

Dünyanın kaderi budur, araştırınız görünüz, iyilik yapanlar her zaman yerin dibine sokulmuşlardır bunlara alışacaksınız.

Bunda alışacak bir şey yok. İstanbul Bilişim'in Garanti sağlayıcı firmasının Tekno Stok olduğunu, İstanbul Bilişim'in garanti veren değil satış yapan firma olduğunu herkes biliyor. Sitelerinde de garanti belgelerinden de asla ve asla İstanbul Bilişim adı geçmez, kendi kaşelerini satıcı firma kısmına vuruyorlar. Hepsinde Tekno Stok yazar.

Kısacası İstanbul Bilişim A.Ş.'den tv alanlar Tekno Stok garantisi ile alıyor. Ayrıca Tekno Stok garantili ürünler 5-6 firmada daha satılıyor. Tekno Stok firması kapanırsa resmi olarak İstanbul Bilişim'den bir hakta talep edemezsiniz. Tekno Stok garantisi ile ürün satan firmaların arasında zincir marketlerde var, o dünya devi Media Markt'da var.

http://www.yellowpages.com.tr/profile/MTIzODMwOA==/Teknostok-Bilisim-Hizmetleri.html

Ayrıca Tekno Stok firması da sadece büyük şehirlerde çalışmaktadır. Anadolu da kurulum ve garanti hizmeti Tekno Stok adına Servis Point firması tarafından verilmektedir.

Bakınız :http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowServis
    Bakınız :http://www.servispoint.com/referanslarimiz.aspx

3 aydır ben bunlarla yatıp kalkıyorum ama bir teşekkürü bile hak görmüyorsunuz.

benim ithalatçı falanla işim yok arkadaşım, ben ayrı şey söylüyorum,

iyilik yaptınız bende iyilik yapanlar her zaman taşlanır yerilir dedim bu kelimemi yada cümlemi araştırın dedim, ben 1000 tl lik tv 5000 verir alırım ucuzla paralelle, yatayla işim olmaz

• Kardeşim sen beni yanlış anladın sanırım....

ben sadece bilmediğimden öğrenmek amaçlı sordum, İB nin sitesine de baktım bir halt göremedim, o nedenle bu kadar uğraştığına göre biliyorsundur diye sordum, hemen alınganlık gösterme.....

ayrıca İB nin sitesinde ürünün arıza durumunda bakım onarımını kendilerinin yaptığını gösterir sayfası var, linki aşağıda...http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowTS

neden bu kadar üstüne düşüyorsun derseniz, bir led tv almayı planlamaktayım, resmi ithalatçısnın getirmediği bir model beğendim, ve ilginçtir ki İB nin stoğunda mevcut ve hemen teslim kapsamında....

ancak halen kesin netleştiremedim....

quote:

Orijinalden alıntı: pidgin

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

peki İB niye bu listede yok acaba....

İB dediğiniz İstanbul Bilişim ise listede var ya 2. sırada.

İstanbul Bilişim'in Tedarikçi firması Tekno Stok'dur. Ben satış yapan firmaları değil garantiyi sağlayan firmaları yazıyorum.

BAKINIZ :http://www.istanbulbilisim.com.tr/index.php?act=ShowAccountNumber

Ayrıca hiçbir yerin elemanı değilim. Şu konu için günlerce uğraştım, insanlık nanıma açtım ama herhalde hata etmişim.

• Merhaba arkadaşlar,

LG 50PK550 almayı düşünüyorum, amahttp://www.cimri.com/lg-50pk550-50-plazma-televizyon linkinden de kontrol ederseniz (bugün için) fiyat 1732 TL ile 2924 TL arasında değişiyor. Avrupa Bilişim 1732, istanbul Bilişim 2003, hepsiburada 2700(küsüratını hatırlamıyorum) TL fiyat veriyor. ancak açıkçası paralel ithalata ne kadar güvenip ne kadar güvenemeceğimi bilemiyorum. hem konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar, hem de paralel ithalat ürün almış arkadaşlar tecrübelerini (olumlu yada olumsuz) paylaşarak bu fiyatlarla en makulü nereden almaktır konusundaki fikirlerini belirtebilirler mi ? nova bilgisayar ile görüştüm, ancak onların elinde yoktu, ve istemem durumunda bana fiyat verebileceklerini ve sipariş verirsem de getirteceklerini söylediler, ama distribütör yada paralel nasıl getirecekler sormadım. gün içerisinde tekrar arar, öğrenirsem paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn1905 -- 8 Nisan 2011; 12:29:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yoksull

Bu gün Plato Bilişim ile görüştüm,6 ve üzeri ölü piksele değişim yapılıyor.Bu da çok fazla sanırım...

Plato nun satış sitesi nde yazdığına göre kurulum anında 1 ölü piksel değişim için yeterli (ki buda sanıyorum Tüketici kanunu internetten alınan ürünler konusu ile ilgili ) kurulum sonrasında ki bir tarihte oluşabilecek ölü piksel içinse en az 5 ölü piksel yazıyor. Ki buda TR deki tüm TV satıcıları için geçerli diyor.

http://www.anindakapida.com/tuketici-dostu-garanti-sartlari.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: palet

quote:

Bu gün Plato Bilişim ile görüştüm,6 ve üzeri ölü piksele değişim yapılıyor.Bu da çok fazla sanırım...

Plato nun satış sitesi nde yazdığına göre kurulum anında 1 ölü piksel değişim için yeterli (ki buda sanıyorum Tüketici kanunu internetten alınan ürünler konusu ile ilgili ) kurulum sonrasında ki bir tarihte oluşabilecek ölü piksel içinse en az 5 ölü piksel yazıyor. Ki buda TR deki tüm TV satıcıları için geçerli diyor.

Bu tür açıklamalar aslında ucu açık genelde firmalar lehine yapılmış olan,standart garanti koşullarıdır !

ürün alındığı anda 1 tane değişim elbetteki kağıt üzerinde hoş bir durum,uygulamada ise zaten belirtilmiş,sonradan oluşabilecek pixseller dahil değil !

Avrupada bu durum yok,yani pixsel sorunları insanları korkutmuyor,firmalar rekabet yüzünden ürün değişimine gidiyorlar,Ülkemizde elbetteki firmların,finansal güçleri doğrultusunda bu değişim işlemleri yapılabiliyor,çoğu zamanda Tüketici ve İthalatçı arasında sorunlar yaşanabiliyor !

Firmalarla biz malesefki İthalatçıları karıştırıyoruz,kimse kusura bakmasında Tüketiciler olarak cahiliz,işin gerçeği bu !

X kişi İstanbul bilişimden ürün alıyor (çok bilinen firma olduğu için yazdım),üründe sorun çıkıyor diyelim,X kişi başlıyor feryat figan,her forumda yazıyor,oysaki yaptığı sadece boş yere firmayı karalamaktır nedenmi !

Her firma en ucuz yerden ürün alır,aynen bizler gibi en ucuz marketleri tercihimiz misali,elbetteki bu firmalar ucuza alıp ürünü çabuk satmak,gelir etmek tek amaçlarıdır her firmanında tek amacı iyi satış grafiğine ulaiıp para kaznamaktır !

Dedim ya Tüketici olarak cahiliz,oysaaki bu firmalar sizlere 1 garanti belgesi verirler,bakanlıktan onaylı kaşeli,Garnti belgesi üzerinde muhatap olacağınız İthalatçı kaşeside mevcuttur,ama umuraamazlığımız yüzünden,satın aldığımız firmayı hedef alrızı ve elimizden geleni karalama sataşma v.s yapanlarıda görüyoruz zaten !

Beyler,önce ürünü alırken,Anında kapıda-Avrupa Bilişim,Migros-yada her hangi bir mağaza,size servis vermezler sadece kendi İthal ettikleri ürünlere servis yada değişim hakkı verirler !

Bu sebeble,Lütfen ,Satıcı firmadan ürün alırken,İthalatçı firmasını sorun,inanın kazanan sizler olursunuz,çunki İthalatçı firmlar hakkında İnternet üzerinden her türlü bilgiye olaşabilirsiniz !

Anındakapıda adlı siteye gelince,ürünleri çok pahalı Resmi Distribütör firma ile aynı hatta bazılarılarından pahalı bile !

Şuanda Vatanda satılan PJ350 bu firmada 1.280 kusur lira iken,Resmi Distribütör ürünü satan Vatan mağazasında 1.049 lira,zaten iki firmanında satış fiyatlarına bakarsanız,görürsünüz !

Yani anındakapıda,bence fiyatlarını biraz piyasaya göre düzenlemeli,enazından bana göre emsellarinden pahalı ürünleri var !

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Orijinalden alıntı: palet

quote:

Bu tür açıklamalar aslında ucu açık genelde firmalar lehine yapılmış olan,standart garanti koşullarıdır !

ürün alındığı anda 1 tane değişim elbetteki kağıt üzerinde hoş bir durum,uygulamada ise zaten belirtilmiş,sonradan oluşabilecek pixseller dahil değil !

Avrupada bu durum yok,yani pixsel sorunları insanları korkutmuyor,firmalar rekabet yüzünden ürün değişimine gidiyorlar,Ülkemizde elbetteki firmların,finansal güçleri doğrultusunda bu değişim işlemleri yapılabiliyor,çoğu zamanda Tüketici ve İthalatçı arasında sorunlar yaşanabiliyor !

Firmalarla biz malesefki İthalatçıları karıştırıyoruz,kimse kusura bakmasında Tüketiciler olarak cahiliz,işin gerçeği bu !

X kişi İstanbul bilişimden ürün alıyor (çok bilinen firma olduğu için yazdım),üründe sorun çıkıyor diyelim,X kişi başlıyor feryat figan,her forumda yazıyor,oysaki yaptığı sadece boş yere firmayı karalamaktır nedenmi !

Her firma en ucuz yerden ürün alır,aynen bizler gibi en ucuz marketleri tercihimiz misali,elbetteki bu firmalar ucuza alıp ürünü çabuk satmak,gelir etmek tek amaçlarıdır her firmanında tek amacı iyi satış grafiğine ulaiıp para kaznamaktır !

Dedim ya Tüketici olarak cahiliz,oysaaki bu firmalar sizlere 1 garanti belgesi verirler,bakanlıktan onaylı kaşeli,Garnti belgesi üzerinde muhatap olacağınız İthalatçı kaşeside mevcuttur,ama umuraamazlığımız yüzünden,satın aldığımız firmayı hedef alrızı ve elimizden geleni karalama sataşma v.s yapanlarıda görüyoruz zaten !

Beyler,önce ürünü alırken,Anında kapıda-Avrupa Bilişim,Migros-yada her hangi bir mağaza,size servis vermezler sadece kendi İthal ettikleri ürünlere servis yada değişim hakkı verirler !

Bu sebeble,Lütfen ,Satıcı firmadan ürün alırken,İthalatçı firmasını sorun,inanın kazanan sizler olursunuz,çunki İthalatçı firmlar hakkında İnternet üzerinden her türlü bilgiye olaşabilirsiniz !

Anındakapıda adlı siteye gelince,ürünleri çok pahalı Resmi Distribütör firma ile aynı hatta bazılarılarından pahalı bile !

Şuanda Vatanda satılan PJ350 bu firmada 1.280 kusur lira iken,Resmi Distribütör ürünü satan Vatan mağazasında 1.049 lira,zaten iki firmanında satış fiyatlarına bakarsanız,görürsünüz !

Yani anındakapıda,bence fiyatlarını biraz piyasaya göre düzenlemeli,enazından bana göre emsellarinden pahalı ürünleri var !

O "cahillik" benim sözlerim için geçerli değildir herhalde çünkü Plato Bilişim ithalatçı firma.

• iyi tamamda mesela samsung 46c750yi paralel ithalattan 2300-2400tl gibi bir fiyata alabiliyorken samsung garantili 3000tlden aşağı görmedim mesela burda 3100tlhttp://www.webdensiparis.com/urun/samsung-le46c750-lcd-tv_947876.aspx?CatID=6607&ref=akakce&v=1.23.1 arada ciddi fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

iyi tamamda mesela samsung 46c750yi paralel ithalattan 2300-2400tl gibi bir fiyata alabiliyorken samsung garantili 3000tlden aşağı görmedim mesela burda 3100tlhttp://www.webdensiparis.com/urun/samsung-le46c750-lcd-tv_947876.aspx?CatID=6607&ref=akakce&v=1.23.1 arada ciddi fark var.

Yok dostum öyle değil.adamlar peşin fiyatını yazmış oraya fakat kargo senden kurulum senden.O 2400 lük siteleri bende biliyorum.Servis sağlayıcıları az sayıda ve çok da güven telkin edici değil.Satan sitelerde öyle malesef.Müşteri temsilcilerinin konuşmalarından belli;)Daha geniş servis ağına sahip ve müşteri ilişkileri çok daha iyi olan paralelcilerde ise fiyatlar 2700 civarlarında.
    Aslında ben çok paralele karşı değilim fakat paralel dediğin distrubutor ürününden benim bildiğim en az %30 daha ucuz olacak.Fakat fiyat farkları %15 civarlarında geziniyor.İşte bu sebepten iki seviyeli(satış yapan internet sitesi ve ithalatçı garantör firma) riske girmek mantıklımı diye soruyorum kendime.Üstelik bir tv de (bugün için en ucuz paralelci ve distrubutor firma fiyatı arasındaki fark) max 500 tl dir ve bu fark çok uçuk bir fark değildir.Şöyle 900-1000 tl gibi bir farka riske kesinlikle girilir.en azından hayatında bir kez:))
    Bugün bir samsung plazadaydım.46D6500 için 12 taksitli 3500 TL fiyat aldım.Sanırım ben bunu alacağım.Fakat tv yi izlemeden karar vermek istemiyorum.Sanırım özellikleri 46c750 den daha üstün.Yani 800 fazla verip distrubutor garantili üstelik D serisi ve üstün özellikli çok daha kozmetik bir tv almak mantıklı değil mi???

NOT:Çelişkili davranmıyorum arkadaşlar.Ben bir tüketiciyim ve en ucuza en kalitelisini almayı herkes kadar hakediyorum.Paralelide araştırıyorum yetkiliyi de.Kafam çok karışık ama bugün 46d6500 olayı dümeni kırmama neden oldu.Nihayi kararı tv yi araştırınca vereceğim.

• arada 200-300tl fark olsa tabiki distribütör garantili alırız. fakat c750de durum çok farklı. 46c750yi paralel 2300e bulabilirken distribütör garantili olarak 3000tl civarlarında bulabiliyoruz. misal kendi sitelerinde durum çok daha vahimhttp://www.samsungevi.com/LCD-Tv-samsung-46-lcd-tv-ve-bandrolleri-le-46c750-fullhd-3d-200hz-lcd-televizyon.html

azura firmasınada iyi diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

arada 200-300tl fark olsa tabiki distribütör garantili alırız. fakat c750de durum çok farklı. 46c750yi paralel 2300e bulabilirken distribütör garantili olarak 3000tl civarlarında bulabiliyoruz. misal kendi sitelerinde durum çok daha vahimhttp://www.samsungevi.com/LCD-Tv-samsung-46-lcd-tv-ve-bandrolleri-le-46c750-fullhd-3d-200hz-lcd-televizyon.html

azura firmasınada iyi diyorlar.

Hocam bahsettiğin özellikte bir tv alacak olsam inan 500 liraya kadar farkı kabullenirim ama paralel İthalat almam,ucuz ürünler yada standart ürünlerde bir yere kadar kabul edilebilir ama C750 biraz farklı bir ürün,Distribütör bana göre çok önemli bu tür ürünlerde !

Parelel İthlar aslında aldım bitti olayı değil,bunu bilmemiz gerek,1 sene sonra arıza çıkınca ve ürünü aldığınız firma derseki biz o İthalatçıyla artık çalışmıyoruz,yaptırım şansınız ne olur,kaldıki böyle bir konuda forumda yaşandı !

Her İthalatçı firma aynımıdır elbetteki hayır hepsinide aynı kefeye koymak elbetteki adaletsizlik olur,işinin arkasında ciddi duran firmalarıda alkışlamak gerekir !

Amerikada yada farklı Ülkede örnek verirsem Orjinal Resmi Distiribütörü bir ürün 4000-5000 Dolardır yeni büyük panellerden bahsediyorum,oysaki Paralel İthlat satanlarda yarı fiyatına satanları rahatlıkla görebiliriz,elbetteki yurt dışında Paralel İthalat yasalarıda farklıdır,buda başka konu !

En azından bazı Firmalar,Paralel İthalat ürünleri Uluslar arası garanti kapsamına sokabiliyorlar elbetteki aradaki fiyat farkını verirseniz bu fark 700-1500 eurolar civarıdır,sadece garanti için panel haric :)

Örnek vermek istiyorum,Resmi Distribütör garantileride aynıdır 2 sene ama bir farkla,mesala 3-5 senelik panelinizin ayağı kırıldı yada kumandası,yada parça değişmesi gerekiyor,burda yine Distribütör firmanın sorumluluğu aynen devam eder,yani firma size ayak yok kumanda yok yada parçası yok deme hakkı bulunmaz !

Sebebi ise Kanunlarla Üreticinin vaad ettiği yasal süre göz önünde bulundurulur yani 60-100.000 Saat bu süreler içinde Distribütör Firma her türlü servis ve yedek parçayı temin etmek zorundadır,bu dahi önemli bir detay !

Bu olayıda yaşadım Panasonic 4 senelik panelim arıza yapmıştı (eski Takofax Panasonic Türkiye resmi distriütörü),inanın servis geldi evimden aldı arızayı yaptı ödediğim para 200 lira bir şeydi evime kadarda teslim ettiler,bunlar küçük ama önemli detaylar !

• BEndehttp://www.anindakapida.com/urun/samsung-le-46c530-lcd-tv-ucuz-lcd-tv.aspx?ref=akakce&v=0.38.5&ttype=Instalments#pt

Bu ÜRünü alıcam Ama PLATO garantili Yazıyor Sizce alıyım mı Almıyım mı Lütfen Bilgi verin alın derseniz hemen alırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

BEndehttp://www.anindakapida.com/urun/samsung-le-46c530-lcd-tv-ucuz-lcd-tv.aspx?ref=akakce&v=0.38.5&ttype=Instalments#pt

Bu ÜRünü alıcam Ama PLATO garantili Yazıyor Sizce alıyım mı Almıyım mı Lütfen Bilgi verin alın derseniz hemen alırım...

Ürün yokki ortada,olmayan ürünlere ucuz fiyat yazmayı meslek haline getirmişler !

Bu firmadan arkadaşım hediye lcd alacaktım,müşteri hizmetleriyle konuşunca vaz geçtim !

Bu firmada fiyatlar biraz araştırsan,resmi Distribütörlerle nerdeyse aynı hatta bazı ürünleri daha pahalı !

Neden pahalı onuda anlamak çok zor,hayırlısı diyelim.

• http://www.electroworld.com.tr/p/sony-ps3-320gb-gt5-infamous2-killzone3-oyun/ Arkadaşlar bugun Electroworld den linkteki Ps3 ü aldım.Stokta olmadıgı icin merkezden getirecekler haliyle parayı ödedim.Sizce bu Sony Garantili bir ürün mü?Sağ alt köşede "RESMİ DİSTRİBÜTÖR ÜRÜNÜ" yazıyor.Bu yazının üzerine geldiğimizde ise "2 YIL RESMİ MARKA GARANTİSİ" yazıyor.
    http://www.electroworld.com.tr/s/yetkili-distributor-garantisi.html burda anlatılmak istenilenle karşılaştırdığınızda hangi sonuca varıyorsunuz??Yardımcı olursanız sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.