- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
AGE OF EMPİRES III HAMACHİ İLE NASIL OYNANIR TAM ÇÖZÜM
84 Cevap158993 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

40 Mesaj
18 Ekim 2005; 12:00:31 

Arkadaşlar burada kendi bağlantı deneyimlerimi ve kendi uyguladığım yolu yazacam. Hamachi ile bağlantıda sorun yaşayanlar bence bir denesinler. En başdan anlatıyorum karışıklık olmasın diye.

1) http://files.hamachi.cc...hiSetup-0.9.9.9-tr2.exe bu adresden hamachi yi indirip kuruyoruz.
2) Başlat > Ayarlar > Ağ bağlantılarım ı açıyoruz.
3) Burada Hamachi ve Yerel ağ bağlantısını ikisinide seçerek mause sağ tıklayıp köprüleyeceksiniz. Bu işlem 1-2 dk sürebilir internet gidebilir.
4) Daha sonra tekrar ağ bağlantılarımdan hamachi bağlantısına sağ tıklayıp köprüden kaldır ı seç. Bu işlem gene 1-2 dk sürebilir internet gidebilir panik yapmayın
5) Aşağıdaki fotoğrafa bakın ağ bağlantılarım görüntüsü bu gibi olmalı.
6) Eğer sorun yoksa gene ağ bağlantılarımdan yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp devre dışı bırak. internet gidecek.
7) AOE3 ü aç Multiplayer > LAN > Play > Host game ile oyun kur şu anda sağ üstköşedeki ip 5.... ile başlayan hamachi ipsi gözüküyor olmalı.
8.) Leave Game ile oyunu iptal edip ALT+TAB yaparak windows a dönün.
9) Devre dışı bıraktığımız yerel ağ bağlantısını devreye sokun, bekleyin biraz internet gelsin.
10) Ben burada hamachiyi silip tekrar yükledim. sizde sorun olursa sizde tekrar yüklersiniz.
11) Hamachi ile aşağıdaki ağ yarat veya katıl menüsünenden isterseniz kendi ağınızı oluşturun. isterseniz Ağ adı: AOE.3 şifre: 1234 (büyük küçük harflere program hassas) bu ağ a girin. Eğer bir sorun çıkmamışsa bulunduğunuz ağdaki oyuncularla sorunsuz olarak oynamanız lazım.

Bütün bu işlemler uzun gözüktüğüne bakmayın sadece 15 dakikanızı alacak ve sadece 1 kez yapacaksınız.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setup.exe -- 24 Ekim 2005, 10:32:38 >

40 Mesaj
20 Ekim 2005; 9:34:58 

sorunu halledemeyen olursa buraya yazsın cevaplamaya çalışacağız

2343 Mesaj
20 Ekim 2005; 11:11:54 

arkadaşım eline sağlık böyle birşey lazımdı kesinlikle üst konu olmasını talep ediyorum ben.

3780 Mesaj
20 Ekim 2005; 14:26:03 

teşekkürler çok iyi anlatmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musandia -- 20 Ekim 2005, 16:00:48 >

Athlon X2 7750BE@1350Mhz / Gigabyte MA780G-UD3H / A-DATA 2X2 GB DDR2-800MHz CL5 / High Power 500-A12S /
Seagate 2X320GB.7200-16MB + 1TB-1.5TB 5900-32MB LP / ALC889A Cambridge Megaworks THX-550 - SHP-805 /
Sapphire HD4830 512MB DDR3 / Samsung 2232BW - Epson EB-X72 / a4Tech X-750F/
Logitech Cordless Rumblepad 2 / Skystar 2.6c / Asus 1814BLT / Windows 7

2007 Mesaj
20 Ekim 2005; 16:51:14 

ya bunun aeo 2 ıcın uyanı yokmu ???
biz arkdaslar bı turlu oynayamadık. birbirlerını gormuolar bı turlu

1759 Mesaj
20 Ekim 2005; 17:52:26 

bende yerel ağ bağlantısı yok bitek hamachi var orda ben nasıl yapacağım

1006 Mesaj
20 Ekim 2005; 18:31:55 

akın dan orjinal dosyamı aldın o ne demek

BMW E46 3.25CI
ASUS N56VZ İ7 2.40GHZ-4GB GT650M-12 GB RAM-1TB HDD-WIN8
IPHONE 4S 16GB WHITE

2809 Mesaj
20 Ekim 2005; 18:49:38 

Oke yaptık... Oynarız... Yanlız benim şey olmadı. Age of u açınca hamachi IP si yazmıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiTBoY -- 20 Ekim 2005, 19:19:03 >

Hardcore "PC" Gamer... Eski video oyunları yazarı...
TroubleMakerzZ Clan

265 Mesaj
21 Ekim 2005; 20:18:11 

6.INCI ADIMA KADAR
TAMAM

ama 7. adımda 5 li ıp alamıyorum
192.168.238.238 alıyor. Çok sefer denedim. Hamachiyi kaç kez kurdum kaldırdım.
alt tab ile windows a geçip 9 adımı yapıp lan a tıkladığımda ağ bağlantısı yok diyor..

şimdi hamachi(program olarak) bu işlemler boyunca açık mı olacak. kapalı olacaksa ne zaman açılacak

nerde hata yapıyor olabilirim

1759 Mesaj
21 Ekim 2005; 20:23:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Madman

bende yerel ağ bağlantısı yok bitek hamachi var orda ben nasıl yapacağım

1636 Mesaj
23 Ekim 2005; 20:38:37 

Bende de olmadı bu bir.
Kendi hamachi mi silip senin verdiğini yükledim ve ilk defa bilgisayarımda silinmeyen bir spy a sahip oldum bu yüzden de ayrıca eleştiririm bu da iki.Lütfen paylaşım yaparken biraz daha dikkatli ol.

kimse bilmez
yıllar yılı hep aynı beyazla gezmek nedendi
olsun!
Yirmi yıl seni özleyerek yaşlanmak da güzeldi...

1838 Mesaj
24 Ekim 2005; 9:01:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Siya

Bende de olmadı bu bir.
Kendi hamachi mi silip senin verdiğini yükledim ve ilk defa bilgisayarımda silinmeyen bir spy a sahip oldum bu yüzden de ayrıca eleştiririm bu da iki.Lütfen paylaşım yaparken biraz daha dikkatli ol.

Küçük bir not : Arkadaşın verdiği dosyada bir sorun yok...

| INTEL Core 2 Duo E6600 | ASUS P5B | 4 GB KINGSTON DDR2 1066 | PALIT 8600GT Sonic 256MB 128Bit | WD 1TB + SEAGATE 320GB | LG 22X DVD-RW | ANTEC Neo Power 480W Power Supply | LG L194WT 19'' WideScreen |

69 Mesaj
24 Ekim 2005; 10:07:56 

saolasın

www.kadakalbilgisayar.com /Donanım / Web Tasarm / PC Satış / Notebook Satış+Tamir/Network Kurulum / Kartuş Toner Dolum+Satış
www.kadakal.net / Hosting/Reseller
msn.web@kadakal.net

40 Mesaj
24 Ekim 2005; 10:29:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Siya

Bende de olmadı bu bir.

Siya kardeş sen SPY ne onu bilmiyorsun sanırım. Benim verdiğim link kendi linkim değil programın kendi linki. Silsen dahi bilgisayarda bazı parçaları kalacakdır. HamachiCleanup.exe adlı dosya ile tam olarak silebilirsin. Program çalışınca confirm yazıp enter e basacan.(nasıl çalıştığınıda anlatayımda çalışmıyo bu deme )

http://files.hamachi.cc/HamachiCleanup.exe

Ayrıca yukarıda anlattığı sistemle oynayamayanlar için daha detaylı çözüm hazırlıyılorum. Sorun herbilgisayar ın modem yapısındaki farklardan oluşuyor.

1308 Mesaj
24 Ekim 2005; 12:27:39 

Hamachi ile Local Area Connection'ı köprüledikten sonra internet bağlantısı gidiyor ve hiçbir şekilde gelmiyor. Modem IP almaya dahi çalışmıyor. Uzun süre bekledim düzelmedi. (kablonet var, modem NetMASTER) Sorun ne olabilir?

508 Mesaj
24 Ekim 2005; 13:00:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Magnetic

arkadaşım eline sağlık böyle birşey lazımdı kesinlikle üst konu olmasını talep ediyorum ben.

307 Mesaj
24 Ekim 2005; 15:40:59 

Arkadaşım çalışman için çok teşekkürler herşeyi çok güzel anlatmışsın, dediklerinin hepsini 2-3 dakika içerisinde yaptım fakat, 10. kısımda büyük bir sorun yaşadım, bende de hamachi sorun çıkardı, sildim tekrar kurdum fakat bu sefer hamchi bağlanmıyor. Internet bağlantımda bir sorun olmamasına rağmen hamachi bir türlü bağlanamadı.

Neyse yeni çalışmanı daha doğrusu düzenlemelerini dört gözle bekliyorum.

312 Mesaj
24 Ekim 2005; 16:17:23 

yerel ağ ile ağ köprülemenin mantığı nedir tam anlayamadım. işlemin niteliğini ayrıntılı anlatabilecek biri varmı..

1759 Mesaj
24 Ekim 2005; 16:18:07 

Ewt son çalışmanı bende bekliyorum bide bu version missmatch hatası çıkıyor ne ola ki bu?

559 Mesaj
27 Ekim 2005; 22:12:22 

BeN ne yaparsam yapayım medition sever has been rejected your offer gibi bir yazı çıkıyo eskiden oynuyordum artık böyle bir hata alıyorum her şeyi denedim ama geçmedi

3016 Mesaj
27 Ekim 2005; 23:32:36 

CRC Mismatch senin versiyonunla karşıdakinin versiyonunun tutmaması durumunda ortaya cıkıyo update etmen lazım oyununu.

Intel Core2 Quad Q6600 2.4GHz Zalman 9700 LED, GigaByte P45-DS3R, MSI 1GB nVidia GeForce GTX 560 Ti, Seagate 300GB+500GB+1TB SATA2 HDD, Samsung 18X DVD+-RW, 3GB OCZ Fatal1ty 1066MHz Bellek, Creative Audigy2 ZS, TT Kandalf Kasa, EnerMax 650W Infiniti PSU, Samsung 22" T220 LCD Monitör
KLIPSCH RF-62 Front, RC-52 Center, RS-42 Surround + Yamaha RX-V659 + DEFINITIVE SuperCube I 1500Watt Subwoofer
SAMSUNG 46D7000 3D LED TV
TOYOTA Corolla 2009 1.6 Düz Vites Benzinli Comfort

559 Mesaj
28 Ekim 2005; 13:11:03 

Ben ne zaman açmaya kalksam bu hatayı alıyorum yardım plzz...

587 Mesaj
30 Ekim 2005; 21:07:01 

dediklerinin aynısını nyaptım normal ağı devre dışı bırakınca hamachi ipsi gözüküo tekrar etkin olduğu zman yine kendi ipsi gözüktü

BuR@K

335 Mesaj
31 Ekim 2005; 0:30:20 

Aynı sorunla bende karsılasıyordum ama çözdüm. Öncelikle bilgisayarında başka bir ağ bağlantısı varmı? Örneğin bende Buetooth ağı vardı normal internet bağlantını kapatırken onuda kapat oyuna girip hamachi IPsini gördükten sonra internet bağlantını açarken iksini birden aç. Eğer sorun bununla ilgili değilse windowsunda 3-4 tane farklı kullancı olustur ve biriyle oturup acıp dene ben 4 tane farklı kullanıcı hesabı olusturdum ve 4. oluşturdugumu deneyince oldu. Bu birazda senin şansına kalmış

3273 Mesaj
31 Ekim 2005; 0:38:38 

walla bn cok uurastm oynayamadm

3893 Mesaj
31 Ekim 2005; 10:15:42 

sonuçta oynamayı başaran yokmu?

"charcot-marie-tooth"

40 Mesaj
31 Ekim 2005; 14:45:50 

Arkadaslar en basta anlattığım yöntem herkezde başarılı olmadığı için arkadaşlarla bulduğumuz yeni yöntemi anlatıcam şuana kadar herkezde oldu bu yöntem. Sorun oyuna girdiğimizde hem hamachi hemde internete bağlandığımız iki ağ var oyun öncelikli olarak windows un verdiği default ip yi kullanıyor aşşağıdaki işlemlerdeki amacımız bilgisayarın default ipsini değiştirmek.

1) Hamachi yi yüklüyoruz. http://files.hamachi.cc...hiSetup-0.9.9.9-tr2.exe

2) Oyunu a girip multipalyer > Lan a girip oyun açıyoruz sağüst köşede 5.x.xxx.xxx gibi bir ip varsa sorun yok hemen aşağıda verdiğim network e girip oynamaya baslıyoruz. (isterseniz kendiniz de network açıp girebilirsiniz hamachide)

3) Eğer oyunda 5.x.xxx.xxx gibi olan hamachi ipsi alamamışsak. Hamachiyi kapatıyoruz. Başlat > çalıştır a gelip buraya regedit i çalıştırıyoruz. HKEY_CURRENT_USER\Software\Applied Networking satırını bulup siliyoruz. Tekrar hamachiyi çalıştırıyoruz ve hamachi açılırken bize yeni bir hamachi ip veriyor.

4) 2.Şıkdaki işlemleri tekrar yapıyoruz. Eğer Oyunda hamachi ipsini alamamışsak tekrar 3. şıkdaki işlemleri tekrarlıyoruz. en fazla 3-5 denemede oluyor.

Hamachi Age of Empires 3 network
Adı..: AOE.3
Şifre: 1234

1971 Mesaj
3 Kasım 2005; 20:21:59 

arkadaslar oynayan yokmu şimdi

No Pain No Gain!!!

587 Mesaj
6 Kasım 2005; 1:21:59 

bir kaça gündür bu sorunla karşılaiıyodum heryeren bilgiler adım ama bi türlü ya ben yapamadım yada yanlış bilgilerdi ama kendi başıma hallettim sorunu ilk başta arkadaşların dediği gibi köprü ekledim ama bi sonuç alamadım sonra kayıt defteri silme işlemini denedim ama şşu ana kadar bi sonuç alammıştım tabi bilfiğim kadarıyla zaten bir kaç gündür hamachim bağlnamıyodu nedendir bilinmez artık olmaz diye eklediğim köprüyü sildim hamahiyi açtım veoyuna girdim kendiliğinden olmuş belki çözüm budur bir denersiniz arkadaşlar inşallah işe yarar oynamıyan kalmasın artık bide benim hamachi ip numarası 5.8.xxxxxx die başlıo belkide ondandır belki dier türlü başlıyanları kabul etmiyo olabilir buda benim şahsi görüşüm

BuR@K

390 Mesaj
8 Kasım 2005; 17:56:00 

bu crc mismatch hatası nasıl aşılır bi yardım plz

I only dream in black and white to save me from myself

99 Mesaj
9 Kasım 2005; 19:40:53 

yaw beyler bi türlü şu patchı yapamadım ben oyunu cd den kurmadım ama orjinal exeyi buldum şimdi bi patch indirdim 1.0 to 1.01 diye açıyom patchı invalid ini/registry...old file doesn't exist diyo
ne yapcam bi yardım eden olusa walla deli olcam oynayamıyom

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Kasım 2005; 20:31:07 

ben beceremedim.

142 Mesaj
11 Kasım 2005; 17:47:52 

Beyler ben oynayabiliyordum ama şimdi oynayamıyorum ne yapcaz(call of duty ile halo cd key in use ve ya invalid dio)

36 Mesaj
22 Haziran 2006; 8:06:19 

bed de age of empires de yapamadım ama nba 06 da oldu

448 Mesaj
16 Eylül 2006; 22:24:43 

arkaadşlar bunlara gerek yok. direct to ip kısmına karşı tarafın ip inizi yazın. karşı tarafa hosata bassın.yeter.

927 Mesaj
4 Kasım 2006; 19:16:54 

EVET BEN YAPTIM İŞTE NETWORK HERKESLE OYNARM HADI

AOE.6
ŞİFRE:123456 JOIN YAPICAKSINIZ

1 Mesaj
5 Şubat 2007; 3:17:17 

İnanın bana kafayı yicem..! oyuna griorum anlatılanları yapıp İP adresi 5xxxx....braya kdar tamm..snra "leave" dyip daha önce devre dışı bıraktımız "yerel ağ bağlantısı"nı etkinleştir diorum..tekrar alt+tab yapıorm oyuna griorm ve bna şöle bi hata verio "bğlantınz yok,kontrol edin ve oyunu bştan başlatın"...kapatıp açıorm oyunu "host game" diorum ama bu sfer o 5xxxx İP adresi yerine 192.168.xxxx die bşka bi adres gelio..Kafayı yedim...LÜTFEN YARDIMM...

yaptıklarım şunlar eğer yalnş bulursanız düzeltmelernzi bekliorum arkadaşlar

1)ağ bağlantılarma girip hamachiyle yerel ağ bağlantısını "köprülüorum"
2)hamachiyi "köprden kaldırıorm" ve ilk baştaki fotoğraftaki gbi oluyor ağ bağlantılarım
3)yerel ağ bağlantısını "devre dışı bırakıorm"
4)oyuna griorm "multi-lan-host game" orda İP mi 5xxxx olarak grürorm..Hamachinin İP si.
5)snra "leave" dyip oyun kurmayı iptal ediorm...bşka hçbşi ypmadan "alt+tab" yapıorum
6)devre dışı bıraktıım "yerel ağ bağlantısını etkinleştriorm"
7)tekrar oyuna griorm "alt+tab" yapıp ve şöyle bi hata verio "internet bğlantınıznı kaybettnz,kontrol edin ve oyunu bştan bşlatın"
8)oyunu bştan bşlatıorm tekrar "multi-lan-host game" işte bu sfer kurduum oyunda İP adresi 192.168.xxxxx
9)arkdaşta bakıo multiplayerdan ama bnm oyuna bğlanamıo..grmüo oyunu..direct İP yazarak da olmuo
10) SONRA hamachiyi "cleanup" ediorm bştan kuruorm..yne olmuo ama..acaba tam silemiomyum?? yne aynı İP 192.168.xxxxx
11)son çare şu " HKEY_CURRENT_USER\Software\Applied Networking " olayını deniorum..bulup onu "delete" diorum..hamachiyi tekrar açıorum ama eski 5xxxx olan İP nin aynısı gözüküo hala hamachi de...
12)ve ben kafayı yiyorum

Yardım bkliorum arkdşlar..Şimdiden çok teşekkür ediorum..

742 Mesaj
5 Şubat 2007; 8:50:27 

EEHH GÜZEL DİYELİM GÜZEL OLSUN

241 Mesaj
3 Mart 2007; 4:36:13 

1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvanadam -- 3 Mart 2007; 4:36:19 >

3558 Mesaj
10 Mart 2007; 23:56:26 

var mi oynayan arkadaslar takildiginiz hamachi serverlari neresi oynuyorsaniz?

iyi oyunlar..

1 Mesaj
25 Temmuz 2007; 18:16:14 

dostum anlatimin cin cok saol yanliz bende bi problem var ..ben koprulemeyi yuaptiktan sonra bilgisayari acip kapadigimda yada hamachiyi acip kapadigimda nete girmiyor..anca hamachi agini kopruden cikarip netin baglanmasini bekleyip sonra tekrar koprulemeyi yaptigim zaman nete baglaniyor bunun cozumu varmi yoksa olmasi gereken bumudur .. yardimci olursan cok sevinirim ..simdiden tesekkurler

53 Mesaj
6 Ekim 2007; 17:53:06 

Selamlar;

War Chief 'i LAN üzerinde oynamayı başaran warmı.. CRC Mismatch Hatası alıyorum versiyonlar aynı olmasın arağmen.. 1.01 Teşekkürler

33 Mesaj
27 Şubat 2008; 7:49:38 

bende rt geçidi yok ama ben dedikllerinizi yaptım o ağ geçidi çıktı bid oyundaki kurduğum ip uyuyo sorun varmı

2517 Mesaj
4 Mart 2008; 10:40:20 

Vallahi süper çok teşekkür ediyorum setup.exe

Eğer bir kurbağa hemencecik yakışıklı bir prense dönüşürse, bu, peri masalıdır. Eğer bir kurbağa yavaşça yakışıklı bir prense dönüşürse, bu, modern bilimdir. -Kent Hovind

751 Mesaj
18 Haziran 2008; 17:00:06 

quote:

Orjinalden alıntı: zuhanda

bu crc mismatch hatası nasıl aşılır bi yardım plz

evvela oyun şu anda ilaçlıysa ama update ettiysen oyunu sıfırdan kuruosun..

yok eğer update etmediysen sadece oyunu açan orj 8371 kb lik age3.exe yi oyunu yüklediğin klasöre kopyalıosun ve ilacını asla yapmıosun, tekrar ediorum ilaç yapmicaksın

eğer orjinalse ztn sorun yok (orj.ise birazdan söylicemi yapman yeticek)..

akabinde update ile çözmen asla mümkün olmadığından-defalarca denedik-

oyunun image ı var nette indirip daemonla gösteriosun ve oyunu oynamak istiosan ömür boyu daemonda kalmak zorunda bu image dosyası..image linki vermek ilaç linki vermekle eşdeğermi bilmiorum ama gamecopyworld.com dan aratabilirsin..

not: bu işlemi ağda oynicak herkez kendi pc sinde kendi oyunu için uygulamak zorunda..

umarım çözülür

9 Mesaj
20 Haziran 2008; 18:37:34 

TŞKLER KARDEŞ SUPER ÇALIŞIYOR ELINE SAĞLIK ZATEN VERDIĞIN ADRES TIKLIM TIKLIM :)

1 Mesaj
27 Temmuz 2008; 19:06:05 

hamachi açılınca "mediation server sent a message that doesn't make sense" şeklinde bi hata lıyorum ve kendiliğinden offline oluyor..

yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

31 Mesaj
5 Ekim 2008; 0:55:54 

landan oynadığımız zaman neden şifre yazamıyoruz oyun çok ağırdan oynanınca pek sarmıyor?

..

2407 Mesaj
14 Ağustos 2009; 17:06:46 

eyv

167 Mesaj
18 Ağustos 2009; 1:02:29 

good work

Everything is nothing.

3 Mesaj
28 Kasım 2009; 11:50:22 

selam beyler biz bu işlemlerı yaptıkta bız yıne bağlanamıoruz :S versiyon hatası verıyor acaba bunu nasıl çözeriz oyunun ıcınden update yapıncada bıda oyuna gıremıyoruz crak vs bastan yapıncada gönder gönderme hatası cıkıyor :S

http://www.hizliresim.com/2008/12/16/5933.jpg

3 Mesaj
23 Ocak 2010; 12:55:03 

Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemek isterimki arkaş güzel bir paylaşim yapmiş ama eksik yapmiş mümkün ise ben size daha detayli anlatacağim ;
Hamachi kurarken window üzerinden bağlantiyi kapat diye bir seçenek çikar onu işaretlemeyin kutu boş kalsin.
Vista kullanan arkadaşlar ağ paylaşim merkezine tiklasin modemin isminin karşisinda özelleştir seçeneğini seçip açilan pencerede ortak ve özel seçeneklerinden özel'i seçip ileri tiklasinlar sonra kapat çikicak kapatin ve çikin bunlari yaptiktan sonra aşağida anlatilanlari sirasi ile yapiniz.

1) Başlat > Ayarlar > Ağ bağlantılarım ı açıyoruz. Eğer Vista kullaniyor iseniz ağ bağlantirimdan ağ paylaşim merkezini tiklayin oradan sağ tarafda ağ bağlatilarini yönet'i seçin
ayni sayfa açilacaktir.
2) Burada Hamachi ve Yerel ağ bağlantısını ikisinide seçin (sol ctrl basili tutarak ikisinede maus ile sol tiklayin) daha sonra mause ile sağ tuşa tıklayıp köprüle seçeneğini seçin.
Bu işlem 1-2 dk sürebilir bu sirada internet gidecektir. (KÖPRÜ SİMGESİNİN ALTİNDA MODEMİN ADİ ÇİKİP BAĞLANDİ YAZANA KADAR BEKLEYİN)
3) Daha sonra ayni yerde sadece hamachi bağlantısına sağ tıklayıp köprüden kaldır'ı seçin. Bu işlem gene 1-2 dk sürebilir ve internet gidecektir.
(fotoraflara bakiniz vista ve xp icin iki fotorafa yükledim aynisi olmali)
5) Eğer sorun yoksa bu sefer yerel ağ bağlantısına maus ile sağ tıklayıp devre dışı bırak seçeneğini seçin internet gidecektir.
6) AOE3 ü aç Multiplayer > LAN > Play > Host game ile oyun kur şu anda sağ üstköşedeki ip 5.... ile başlayan hamachi ipsi gözüküyor olmalı.
AEO2 buna gerek yoktur.
7.) Leave Game ile oyunu iptal edip ALT+TAB yaparak windows a dönün. ( veya tamamen çikin oyundan fark etmiyor )
8) Devre dışı bıraktığımız yerel ağ bağlantısını devreye sokun, bekleyin biraz explorer açin ve bakin eğer internet geldi ise işlem tamamdir.
9)Eger bu konumda internet gelmez ise explorer açtiğinizda sayfa görüntülenemiyor diye birşey çikiyor ise modem'i kapatin 10sn bekledikden sonra yeniden açin modem bağlantiyi tamamladiğinda internet gelmiş olacaktir.
10) Bunlarin hepsini yaptiniz ve ip nizde hamachi ip'si oldu internette var ama oyunda arkadaşlariniz sizi göremiyor veya siz onlari göremiyorsaniz eğer windows
güvenlik duvarlarina oyunu tanitin veya güvenlik duvarini ve virüs programlari geçici olarak kapatin bu sayede engellenmeniz iptal olup arkadaşlarini göreceksiniz.
Eğer vista kullaniyorsaniz extra olarak ağbaglantilarimdan ağ paylaşim merkezini tiklayin orda PAROLA KORUMALI PAYLAŞİM 'i kapatin bu sayede sorunsuz göreceksiniz ve görüleceksiniz.
11) Sevgili arkadaşlarim,kardeşlerim,abilerim yazilanlari dikkati bir şekilde atlamadan sirasi ile yapip da oyunda version hatasi da yok ise oyunu oynayamayacak kimse yoktur emin olun.
12)Eğer version hatasi aliyor iseniz oyunun içinden update yapin eğer yapilmiyor ise muhtemel korsan oyundur onu güncellemeniz için çeşitli stelerde exe dosyalari var birazcik konu burda sizin araştirmaniza kalicak AEO2 böyle bir sorun ile karşilaşmazsiniz

ŞİMDİ SİZE BAZİ HAMACHİ SORUNLARİNLARİNİ VE ÇÖZÜMLERİNİ VERECEĞİM ;

1) Network Adapter Is Manually Configured With IP Hatası (Ağ Adaptörü Hatası) :

Ağ bağlantılarında Hamachi adaptörünün manual olarak ip atandığını söylüyor.Ağ Bağlantılarım/Ağ bağlantılarını görüntüle/Hamachi/özellikler/TCP IP ye girerek ayarların hepsini otomatiğe çevirin

2) Ağ Adaptörü 67. ve 68. Port Sorunu

Önce Ağ bağlantılarım/Ağ bağlantılarını görüntüle/Hamachi Sağ tıkla özellikler TCP/IP'sine bakın.Eğer manuel ip verilmiş ise silin ve automatic seçeneğe koyun.

Sonra starttan run'a services.msc yazın ve tamama tıklayın.Listeden DHCP Client'ı bulun ve sağ tıklayın ve "yeniden başlat" deyin.Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.Hamachiyi kaldırın ve yeniden kurun

3) Ağ Sohbet Alanına yazamıyorum

Premium hesap olmadığınız sürece ağ sohbetine yazılamaz.Sadece kişilere yazılabilir

4) This server is using an older protocol (46) than your client Hatası

Hamachinin farklı versiyonlarını kullanıyorsunuz demektir. Dowload bölümünden en son versiyonları yükleyiniz

5) Hamachide FIFA yı nasıl oynayabilirim?

Kurucunun ve Bağlanıcının Yapması gerekenler video >> Bağlanıcı | Oyun Kurucu

Videoda izlediğiniz gibi önce "Bağlanıcı" "kurucunun" hamachi ip'sini Direct IP/NEW den ekliyorsunuz.Önce "kurucu" Hosta,kısa bir süre sonrada "bağlanıcı" connecte basıyor.Bu arada bağlanıcı connecte basarken kurucunun IP sinin üzerine tıklayıp ondan sonra connecte basmayı unutmuyorsunuz.

6) Counter 1.5 1.6 Oynayamıyorum ayarları nedir.Class C Hatasını nasıl düzeltirim ?

Oyunu kuracak kişi C:\Program Files\Hamachi klasöründe aliases isimli bir metin belgesi (.txt) oluşturacak.Ve bu defterin içine aşağıdaki gibi işlemler yapılacak.

Orneğin Oyunu kuracak kişinin Hamachi IP'si 5.40.72.160 olsun.Oyuna girecek kişilerin adresleri 5.130.14.226 | 5.32.27.123 ve 5.81.220.29 olsun.

Burada oyun kurucunun 2. sıradaki IP'si 40 olduğuna dikkat edilmeli.

Oyuna katılacak arkadaşların Hamachi IP'lerini Aliases defterine aşağıdaki gibi yazılacak iki ip arasında bir boşluk olmalıdır.

Yani: 5.130.14.226 5.40.14.226 yapılmalıdır.

Oyuna girecek kişilerin sadece 2. sıradaki numaraları bir boşluk bırakılarak "Oyun kurucu" ile aynı yapılmalıdır.Kaç kişi giriyorsa oyuna hepsi aynı şekil de kayıt edilmelidir.Sadece Oyun kurucunun bunu yapması yeterlidir ve KESIN COZUMDUR.

Bütün bu ayarları yaptıktan sonra Hamachinizi köşe dahil olmak üzere TAMAMEN KAPATIN ve geri açın.

7) Kurulu Oyunları Göremiyorum Ne yapmalıyım?

Hamachi ağlarına bağlandınız. Oyuncularla ve arkadaşlarınızla mesajlaşıyorsunuz ama onların kurduğu oyunu göremiyorsunuz ya da tam tersi siz oyun kuruyorsunuz ve arkadaşlarınız sizin kurduğunuz oyunu göremiyorlar.

Bunun ilk nedeni Windows güvenlik duvarı olabilir . İkinci olarak kullandığınız anti-virüs programı buna engel olabilir. Üçüncü olarak, kulandığınız özel firewall veya özel güvenlik programları engel olabilir.

Çözüm : Tüm güvenlik programlarını geçici olarak kapatın.Bu durumda bağlanıp bağlanamadığınızı kontrol edin.Bağlanıyorsanız sorun bunlardar biri demektir.Şimdi bu adımları sırayla açarak bağlantınızı tekrar kontrol edin ve sorunun hangisinde olduğunu bulun.

8) FIFA oynarken oyundan atıyor. Connection lost Hatası :

Oynayacak iki kişi Game settingsten detail'den Low'u Medium yapın. Oynamak isteyen iki kişinin ekran çözünürlüklerinin farklı olmasından kaynaklanıyor . Örneğin sizinki: 1024x768 Diğer oyununcunun 800x600 olmadından kaynaklanıyor.Aynı yaptığınızda düzelecektir .

9) Hamachiyi Bilgisayarımdan Tamamen Nasıl Kaldırabilirim?

Önce Hamachi ip'nizi yedekleyin . Hamachi'yi sistemden tamamen kaldırın.

C:\Program Files\Hamachi ve C:\Documents and Settings\~Kullanıcı Adı~\Application Data\Hamachi

Klasörlerinde her hangi bir dosya kalmadığından emin olun. (Application Data klösürü gizli klasördür, dikkat!)

Kayıt düzenleyicisine girip tüm Hamachi kayıtlarını silin. (Başlat>Çalşıtır'a regedit yazıp ctrl+F ye tıklayıp Hamachi kelimesini aratın ve onunla ilgili herşeyi silin)

Bilgisayarı yeniden başlatın.Sonra hamachiyi tekrar kurun .

Eski IP'nizi isterseniz geri alabilirsiniz .

10) Hamachide sarı ışık yanıyor ve oyuna giremiyoruz Ne anlama Geliyor?

Sarı ışık olan kişiyle geçici bağlantı sorunu yaşıyorsunuz demektir.Hamachiyi tamamen kapatın açın sorun düzelecektir.

11) Mediation server has rejected your login request hatası nedir nasıl düzeltebilirim?

Bu hata mesajı 3 nedenden ötürü oluşur :

a)Hamachi nin 1.0.x versiyonunu kurmak ve çalıştırmak, ardından 0.9 versiyonunu kurup çalıştırmak ve tekrar 1.0.x versiyonuna update etmek. Eğer böyle birşey yaptıysanız linkteki onarım yazılımını indirip çalıştırın.

Linkleri görebilmek için Üye olmalısınız.

b)Hamachi de ki bir bug(hata) veya registry kayıtlarınızda yapmış olduğunuz bir değişiklik(manual veya bir program aracılığıyla) yüzünden Hamachi Kimlik bilginizin zarar görmüş olması. Hamachi yi kaldırıp tekrar kurmanız gerekir.

c)Hamachi serverlarında oluşan bir sorundan ötürü id bilgileriniz zarar görmüş olabilir.
Bu durumda yeni bir hamachi id si oluşturmalı(yeni bir ip almalı) ve eski id nize ait network üyeliklerinin/sahipliklerinin yeni id nize transfer edilmesini talep etmelisiniz. Bunun için accounts@hamachi.cc adresine eski ve yeni ip lerinizi içeren bir mail gönderebilirsiniz .

iyi formlar dilerim saygi ve sevgilerimle kilicuxl

0

local://upfiles/694231/0402182814D14B0ABA6CE698FD3B23B4.jpg

local://upfiles/694231/DC7931F8C6BF4E8FBD7030F21C71B866.jpg

local://upfiles/694231/0009621B1A014CC5B99B50FA2C813F82.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilicuxl -- 23 Ocak 2010; 12:57:18 >

65 Mesaj
9 Şubat 2010; 21:01:51 

Güzel anlatmışsında arkadaşım herkesin yerel ağ bağlantısı yok, onun yerine aoe3 loader'dan hamachi ip seçilerek oyuna girilebilir ve direkt olarak kurulup oynanabilir bunlarla uğraşmak gereksiz.

65 Mesaj
14 Mart 2010; 21:19:54 

loader den girince ip hala 192 die başlıo birbirimizide göremiorz neyapmalı

17 Mesaj
10 Nisan 2010; 12:03:14 

Arkadaslar bende windows 7 kullanıyorum. önceden yine windows 7 de interneti görebiliyordu hamachi.. ama simdi ağ ve paylaşım merkezinde hamachinin üstünde "internet erişimi yok" yazıyo napıcam ya bi yardım etseniz...

64 Mesaj
14 Nisan 2010; 17:03:02 

çok işime yaradı eyvallah