Şimdi Ara

AGE OF EMPİRES III HAMACHİ İLE NASIL OYNANIR TAM ÇÖZÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
195.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar burada kendi bağlantı deneyimlerimi ve kendi uyguladığım yolu yazacam. Hamachi ile bağlantıda sorun yaşayanlar bence bir denesinler. En başdan anlatıyorum karışıklık olmasın diye.

1)http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.9-tr2.exe bu adresden hamachi yi indirip kuruyoruz.
    2) Başlat > Ayarlar > Ağ bağlantılarım ı açıyoruz.
    3) Burada Hamachi ve Yerel ağ bağlantısını ikisinide seçerek mause sağ tıklayıp köprüleyeceksiniz. Bu işlem 1-2 dk sürebilir internet gidebilir.
    4) Daha sonra tekrar ağ bağlantılarımdan hamachi bağlantısına sağ tıklayıp köprüden kaldır ı seç. Bu işlem gene 1-2 dk sürebilir internet gidebilir panik yapmayın
    5) Aşağıdaki fotoğrafa bakın ağ bağlantılarım görüntüsü bu gibi olmalı.
    6) Eğer sorun yoksa gene ağ bağlantılarımdan yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp devre dışı bırak. internet gidecek.
    7) AOE3 ü aç Multiplayer > LAN > Play > Host game ile oyun kur şu anda sağ üstköşedeki ip 5.... ile başlayan hamachi ipsi gözüküyor olmalı.
    8.) Leave Game ile oyunu iptal edip ALT+TAB yaparak windows a dönün.
    9) Devre dışı bıraktığımız yerel ağ bağlantısını devreye sokun, bekleyin biraz internet gelsin.
    10) Ben burada hamachiyi silip tekrar yükledim. sizde sorun olursa sizde tekrar yüklersiniz.
    11) Hamachi ile aşağıdaki ağ yarat veya katıl menüsünenden isterseniz kendi ağınızı oluşturun. isterseniz Ağ adı: AOE.3 şifre: 1234 (büyük küçük harflere program hassas) bu ağ a girin. Eğer bir sorun çıkmamışsa bulunduğunuz ağdaki oyuncularla sorunsuz olarak oynamanız lazım.

Bütün bu işlemler uzun gözüktüğüne bakmayın sadece 15 dakikanızı alacak ve sadece 1 kez yapacaksınız.

AGE OF EMPİRES III HAMACHİ İLE NASIL OYNANIR TAM ÇÖZÜM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setup.exe -- 24 Ekim 2005, 10:32:38 >

• sorunu halledemeyen olursa buraya yazsın cevaplamaya çalışacağız
  • arkadaşım eline sağlık böyle birşey lazımdı kesinlikle üst konu olmasını talep ediyorum ben.
  • teşekkürler çok iyi anlatmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musandia -- 20 Ekim 2005, 16:00:48 >
  • ya bunun aeo 2 ıcın uyanı yokmu ???
    biz arkdaslar bı turlu oynayamadık. birbirlerını gormuolar bı turlu
  • bende yerel ağ bağlantısı yok bitek hamachi var orda ben nasıl yapacağım
  • akın dan orjinal dosyamı aldın o ne demek
  • Oke yaptık... Oynarız... Yanlız benim şey olmadı. Age of u açınca hamachi IP si yazmıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 20 Ekim 2005, 19:19:03 >
  • 6.INCI ADIMA KADAR
    TAMAM

ama 7. adımda 5 li ıp alamıyorum
    192.168.238.238 alıyor. Çok sefer denedim. Hamachiyi kaç kez kurdum kaldırdım.
    alt tab ile windows a geçip 9 adımı yapıp lan a tıkladığımda ağ bağlantısı yok diyor..

şimdi hamachi(program olarak) bu işlemler boyunca açık mı olacak. kapalı olacaksa ne zaman açılacak

nerde hata yapıyor olabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Madman

bende yerel ağ bağlantısı yok bitek hamachi var orda ben nasıl yapacağım
  • Bende de olmadı bu bir.
    Kendi hamachi mi silip senin verdiğini yükledim ve ilk defa bilgisayarımda silinmeyen bir spy a sahip oldum bu yüzden de ayrıca eleştiririm bu da iki.Lütfen paylaşım yaparken biraz daha dikkatli ol.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Siya

Bende de olmadı bu bir.
    Kendi hamachi mi silip senin verdiğini yükledim ve ilk defa bilgisayarımda silinmeyen bir spy a sahip oldum bu yüzden de ayrıca eleştiririm bu da iki.Lütfen paylaşım yaparken biraz daha dikkatli ol.

Küçük bir not : Arkadaşın verdiği dosyada bir sorun yok...
  • saolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Siya

Bende de olmadı bu bir.

Siya kardeş sen SPY ne onu bilmiyorsun sanırım. Benim verdiğim link kendi linkim değil programın kendi linki. Silsen dahi bilgisayarda bazı parçaları kalacakdır. HamachiCleanup.exe adlı dosya ile tam olarak silebilirsin. Program çalışınca confirm yazıp enter e basacan.(nasıl çalıştığınıda anlatayımda çalışmıyo bu deme )

http://files.hamachi.cc/HamachiCleanup.exe

Ayrıca yukarıda anlattığı sistemle oynayamayanlar için daha detaylı çözüm hazırlıyılorum. Sorun herbilgisayar ın modem yapısındaki farklardan oluşuyor.
  • Hamachi ile Local Area Connection'ı köprüledikten sonra internet bağlantısı gidiyor ve hiçbir şekilde gelmiyor. Modem IP almaya dahi çalışmıyor. Uzun süre bekledim düzelmedi. (kablonet var, modem NetMASTER) Sorun ne olabilir?

• quote:

Orjinalden alıntı: Magnetic

arkadaşım eline sağlık böyle birşey lazımdı kesinlikle üst konu olmasını talep ediyorum ben.

• Arkadaşım çalışman için çok teşekkürler herşeyi çok güzel anlatmışsın, dediklerinin hepsini 2-3 dakika içerisinde yaptım fakat, 10. kısımda büyük bir sorun yaşadım, bende de hamachi sorun çıkardı, sildim tekrar kurdum fakat bu sefer hamchi bağlanmıyor. Internet bağlantımda bir sorun olmamasına rağmen hamachi bir türlü bağlanamadı.

Neyse yeni çalışmanı daha doğrusu düzenlemelerini dört gözle bekliyorum.
  • yerel ağ ile ağ köprülemenin mantığı nedir tam anlayamadım. işlemin niteliğini ayrıntılı anlatabilecek biri varmı..
  • Ewt son çalışmanı bende bekliyorum bide bu version missmatch hatası çıkıyor ne ola ki bu?
  • BeN ne yaparsam yapayım medition sever has been rejected your offer gibi bir yazı çıkıyo eskiden oynuyordum artık böyle bir hata alıyorum her şeyi denedim ama geçmedi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.