Ekran kartı sürücüsü vga save görünüyor?
16 Cevap5597 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

326 Mesaj
17 Kasım 2010; 2:55:12 

Format attıktan sonra ekran kartımın ne marka olduğunu unutmuş olduğum için anakarta göre indirdim.Fakat paket yükleme hatası veriyor.Görüntü özelliklerinde Gelişmiş >> ''Bağdaştırıcı'' yazan butona tıkladığım zaman ekran kartı modeli yazması gereken bölümde vga save yazıyor.Dolayısıyla ekranda takılmalar oluyor,özellikle web tarayıcılarında pencere sürüklerken.

Ekran resmi :

0

< Sen şimdi gidiyorsun ya...Yürü git.gif >

2549 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:01:23 

everest home edition kurunuz

TT topluluğuna (T.T.-Avea-TTnet-Tivibu-...) kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa cinsiyetini de değiştiriyorlar, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şudur budur.. bu kişi falan departmanda görevlidir.. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
Bilgisayar Mühendisi[2004-2014] * DonanimHaber Forum'da 11. Yıl - [2003-2014]* Dos'ta Dir-Cd dir ... komutlarıyla işlem yapmaya başlayalı 23. Yıl :))) [1991-2014]
* HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Nokia 5800xm + S.Galaxy S3 + 15 yıllık Turkcell Hazırkart kullanıcısı.

326 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:08:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

everest home edition kurunuz

Kurdum,rapor çıkarttı fakat pek bişey anlamadım.Biraz daha detay verebilme imkanınız varsa çok iyi olur.

2549 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:11:43 

raporun display kısmındaki ekran görüntülerini atarsan markasını söyleyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 17 Kasım 2010; 3:14:36 >

TT topluluğuna (T.T.-Avea-TTnet-Tivibu-...) kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa cinsiyetini de değiştiriyorlar, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şudur budur.. bu kişi falan departmanda görevlidir.. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
Bilgisayar Mühendisi[2004-2014] * DonanimHaber Forum'da 11. Yıl - [2003-2014]* Dos'ta Dir-Cd dir ... komutlarıyla işlem yapmaya başlayalı 23. Yıl :))) [1991-2014]
* HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Nokia 5800xm + S.Galaxy S3 + 15 yıllık Turkcell Hazırkart kullanıcısı.

326 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:18:51 

Display bulunan yerler bunlar.

[ Video Denetleyicisi (VGA Uyumlu) [NoDB] ]

Aygıt Özellikleri:
Aygıt Tanımı Video Denetleyicisi (VGA Uyumlu) [NoDB]
Yol Türü PCI Express x16
Yol / Aygıt / İşlev 1 / 0 / 0
Aygıt Kimliği 1002-7143
AltSistem Kimliği 1043-01C6
Aygıt Sınıfı 0300 (VGA Display Controller)
Uyarlama 00
Fast Back-to-Back Transactions Desteklemiyor

[ Birincil Ekran Sürücüsü ]

DirectDraw Aygıt Özellikleri:
DirectDraw Sürücü Adı display
DirectDraw Sürücü Tanımlaması Birincil Ekran Sürücüsü
Donanım Sürücüsü vga.dll

Ayrıca
Anakart Özellikleri:
Üretici Gigabyte Technology Co., Ltd.
Ürün GA-MA69VM-S2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunby -- 17 Kasım 2010; 3:28:03 >

2549 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:28:51 

http://www.gigabyte.com...er/ga-ma69vm-s2_10.html

ekran kartı onboard ise işletim sistemini secip vga olan yerdeki driveri kuracaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 17 Kasım 2010; 3:31:47 >

326 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:34:41 

Bunu daha önce yüklemiştim(yüklenmemişti) şimdi siz söyleyince tekrar kurmaya çalıştım

Aldığım hata :

0

0

2549 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:37:45 

işletim sistemini düzgün seçtiniz mi?

326 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:45:05 

quote:

işletim sistemini düzgün seçtiniz mi?

Evet,sorun nedir anlayamadım bi türlü.

2549 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:50:35 

ekran kartı sadece on-board ise (başka takılı ekran kartınız yoksa veya var da takılı değilse)
yazılımsal bir şey gözükmüyor. uzaktan ancak bu kadar yardım etmeye çalıştık. uykum geldi benden bu kadar

326 Mesaj
17 Kasım 2010; 3:52:34 

quote:

ekran kartı sadece on-board ise (başka takılı ekran kartınız yoksa veya var da takılı değilse)
yazılımsal bir şey gözükmüyor. uzaktan ancak bu kadar yardım etmeye çalıştık. uykum geldi benden bu kadar

Teşekkür ederim yinede uğraşın için

274 Mesaj
17 Kasım 2010; 11:58:49 

öncelikle chipset driverlarını kurmanız gerekmekte. chipset driverları kurulmadan ekran kartına geçmeyiniz. arkadaşın verdiği linkten indirip kurduktan sonra
aygıt yöneticisinden ekran kartını kaldırın. sonra benim verdiğim linkten bir deneyin ekran kartını isterseniz

ati driver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanndurmaz -- 17 Kasım 2010; 11:59:53 >

326 Mesaj
18 Kasım 2010; 3:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanndurmaz

öncelikle chipset driverlarını kurmanız gerekmekte. chipset driverları kurulmadan ekran kartına geçmeyiniz. arkadaşın verdiği linkten indirip kurduktan sonra
aygıt yöneticisinden ekran kartını kaldırın. sonra benim verdiğim linkten bir deneyin ekran kartını isterseniz

ati driver

Sizden sonra chipset driverlarını kurdum,daha sonrada ekran kartını kurdum,kuruldu.Yeniden başlatıldı.Fakat hiçbir şey yüklenmemiş gibi bilgisayar,aynı yani

274 Mesaj
18 Kasım 2010; 10:24:04 

masaüstünde sağ tuşa tıkladığınızda ati simgesi gelmiyor mu?
yada aygıt yöneticisinden

115 Mesaj
18 Kasım 2010; 10:45:01 

aygıt yöneticisinde ekran kartından başka yüklenmemiş sürücü var mı?
ayrıca ekran karınıza ait sürücüyü ati nin sitesinden değil de donanım üreticinin kendi sitesinden indirin.(kartın marka ve modelini muhakkak bilmeniz grekir.öğrenmek için gerekirse kasanın içini açıp bakın.onboard ise anakart üreticinizden sürücülerinizi edinebilirsiniz.)

326 Mesaj
19 Kasım 2010; 0:38:31 

Masaüstünde ati simgesi gelmiyor malesef.

Chipset driver kurdum,eksik driver kalmadı.Hayır normalde format atınca böyle bişey olmazdı,ati driver kurup geçerdim.Bu sefer böyle oldu anlamadım.İnternetten bikaç araştırma yaptım fakat konuyu açan arkadaşlar,sorunu çözüp ''Sorunu hallettim teşekkürler'' yazmışlar genelde.Konu açılınca google tarafından okunup diğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlarında bakılabileceği göz ardı edilmiş.Bizde bi şekilde halledicez artık :)

641 Mesaj
10 Ekim 2011; 21:49:35 

quote:

Orijinalden alıntı: orkunby

Masaüstünde ati simgesi gelmiyor malesef.

Chipset driver kurdum,eksik driver kalmadı.Hayır normalde format atınca böyle bişey olmazdı,ati driver kurup geçerdim.Bu sefer böyle oldu anlamadım.İnternetten bikaç araştırma yaptım fakat konuyu açan arkadaşlar,sorunu çözüp ''Sorunu hallettim teşekkürler'' yazmışlar genelde.Konu açılınca google tarafından okunup diğer aynı sorunu yaşayan arkadaşlarında bakılabileceği göz ardı edilmiş.Bizde bi şekilde halledicez artık :)

dostum saatlerdir bu sorunla uğraşıyorum.
bir sürü işim gücüm var birde lanet bu sorun var.
benim anakartın chipseti via.
via chipset driverlarini yukledikten sonra sorun cozuldu.
baskalarinin ihtiyacı olur diye cevap yazma geregi duydum.
kolay gelsin

ANADOLU
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Ekran kartı sürücüsü vga save görünüyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391