Şimdi Ara

GeForce GTX 570 için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• GeForce GTX 580 ile ürün gamındaki en hızlı modeli güncelleyen ve daha düşük güç tüketiminde daha yüksek performans sunmaya başlayan Nvidia, GTX 570 için son hazırlıklarını yapıyor. Daha önceki haberlerimizde verdiğimiz bilgiler, iş ortakları tarafından da doğrulandı ve GeForce GTX 570'in lansmanı için gözler Aralık ayına çevrildi.

Nvidia'nın GeForce GTX 570 modeli, tahmin edilebileceği üzere GeForce GTX 470'in yerini alacak ve GeForce GTX 480 seviyesinde performans sunacak. GeForce GTX 580'deki GF110 GPU'sunun SM kapalı versiyonunu kullanacak GeForce GTX 570, 480 paralel işlem birimiyle gelecek ve GTX 470 seviyesinde güç tüketim değeri sunacak.

Henüz doğrulanmış olmasa da bazı kaynaklara göre 1280MB GDDR5 bellek kapasitesiyle gelmesi beklenen GeForce GTX 570 ile birlikte GeForce GTX 470 modeli de EOL sürecine girecek ve muhtemelen yeni sipariş alımına yavaş yavaş son verilecek. Nvidia ile aynı dönemde yani Aralık ayında AMD cehesinde de Radeon HD 6900 serisi için uzun süredir beklenen lansman gerçekleştirilecek.

Bir süre önce satışa sunulan Radeon HD 6800 serisi ile kıyaslandığında GPU tasarımı açısından önemli farklara sahip olan Radeon HD 6900 serisinin lansmanı 22 Kasım'dan 13 Aralık haftasına ertelenmişti. Ertelemeyle ilgili çeşitli iddialar olmakla birlikte, asıl faktörün AMD'nin rekabet gücünü arttırmak istemesi olduğu söyleniyor.

Yurt dışı kaynaklı bazı haberlere göre AMD, GeForce GTX 580'nin çıkışı sonrasında Radeon HD 6970'in saat hızları üzerinde yeni bir ince ayar çalışmasına gereksinim duyduğu için ertelemeye gitmiş olabilir. İşte bu neden aynı zamanda üreticilerin piyasaya çıkacak kartlar için nihai BIOS sürümünü alamamış olmalarının da nedeni olarak gösteriliyor.

• eğer AMD de lansman tarihlerine sadık kalırsa bu aralık felaket ve bu güne kadar yaşanmamış bir rekabet yaşanacak.
  • Nvidia adeta geç gelen ferminin acısını çıkartıyor usta 570 480 gücünde olur fiyatıda 300-350 dolar olursa manyak olur
  • Hız aşırtma performansı GF100'e göre artmışmı bunu merak ediyorum, 835mhz'de çalışan 470, default 480 performansı veriyordu. Bakalım bu kart hız aşırtma ile 580'i geçebilecek mi.
  • Ati 6900 serisi hız,hızaşırtma potansiyeli,ısı,ses ve tdp gibi değerlerde gtx580-gtx570'ten daha tatmin edecek performans sergileyemezse o kartları almanın tek nedeni fiyatına göre sağladığı performans olur. Bu değerlerin bazılarının şimdiden iyi olacağını düşünmüyorum,rekabet ciddi ve farklı olacak bu sefer.
  • acaba kapalı smler bios ile açılabilecekmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

acaba kapalı smler bios ile açılabilecekmi?

Bismillah
  • quote:

inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

quote:

Bismillah

Hahahahaha Bismillah bir durun yahu.
  • en çok merak ettiğim karttır herhalde
  • Tuzlu gelirse 560'a talim :)
  • Fermi'de pek başarı gösterememişti, ama böyle devam ederse Nvidia, kullanıcıları mutlu edecek gibi.
  • şu zamanlar gtx 400 e yatırım ölü yatırım.ben ucundan döndüm.gtx 480 öldü.sırada gtx 470 ölecek.en sonada ufaklık olan gtx 460 mefta olacak.onların yerine 500 serisi gelecek.tarih tekerrürden ibarettir.kıssadan hisse klasik olsada gtx 500 serisi beklenir.gtx 560 babası gtx 460 gibi f+p de çok üstün olacak.fiyatıda tl bazında 400-450 tl olursa süper olur.560 defult hali ile ortalama gtx 470 performansında olur.bide üzerine cila niyetine oc al sana gtx 480 performansı.
  • Umarım iyi fiyatlardan gelir de 570 ya da olmazsa 560 beklediğime değer.
    Şurda az bir zaman kala 4xx alırsam pişman olacağımı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

şu zamanlar gtx 400 e yatırım ölü yatırım.ben ucundan döndüm.gtx 480 öldü.sırada gtx 470 ölecek.en sonada ufaklık olan gtx 460 mefta olacak.onların yerine 500 serisi gelecek.tarih tekerrürden ibarettir.kıssadan hisse klasik olsada gtx 500 serisi beklenir.gtx 560 babası gtx 460 gibi f+p de çok üstün olacak.fiyatıda tl bazında 400-450 tl olursa süper olur.560 defult hali ile ortalama gtx 470 performansında olur.bide üzerine cila niyetine oc al sana gtx 480 performansı.

GTX500 serisi beklenebilir katılıyorum. Ancak GTX460 almış olan yahut şu sıralar alacak olan bir kimse de pek üzülmez. Zira fiyatı 350 seviyesinde bu fiyatın altına bu performansı bulmak zor ve ilerki dönemde de pek bir şey değişmeyecektir. Taki 28nm'ye geçinceye kadar. O sırada zaten 2011 yaz dönemi olacaktır ki GTX460 görevini başarıyla yerine getirmiş olacaktır. GTX500 kullanıcıları o zaman mutsuz olabilir. 28nm gpu'lar F/P oranı daha yüksek gpu'lar olacaktır. Aynı zar alanına sahip bir gpu'lar arasındaki performans farkı 2 kata yakın olacaktır. Heleki 28nm olgunlaşınca ve firmaların deneyimi arttıkça performans 2 katın da üstüne çıkacaktır.

Ayrıca 28nm Fermi'lerin patlama yapmasını bekliyorum şahsen.

• Tamda 470 almayı planlıyordum..
    Biraz sabretmek gerekiyor sanırım :)))
  • Fiyasko, gtx 470 varken bu kartı bekleyip almak boş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.