Şimdi Ara

MeeGo'a AMD'den destek geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde Intel ve Nokia'nın birlikte duyurduğu MeeGo'a bir başka devden destek geliyor; AMD

İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen MeeGo Konferansı 2010'da açıklama yapan AMD, Linux Derneğinin açık kaynaklı projesi olan MeeGo çalışmalarına dahil olduğunu ve projeye mühendislik kaynaklarını, zaman ve maddi destek yapacaklarını duyurdu.

Şirketin yazılımdan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Ben Bar-Haim ise MeeGo'nun heyecan verici, açık kaynaklı bir işletim sistemi olduğunu dile getirirken; sistemin zamanla mobil ve gömülü cihaz üreticileri tarafından kullanılacağını düşündüklerini sözlerine ekledi.

• Bu kadar destekle ortaya iyi bir sonuç çıkması gerek.
  • Destek vermesine şaşmadım AMD fusion gibi az güç tüketen aynı zamanda Gpu barındıran rekabet oranı yüksek işlemcilerle geliyor fusion işlemcilerin 1.0 ve 1.2 Ghz old düşünürsek Media oynatıcılar için baya iyi olacaktır intel in X86 lı ATOM Z600 serisinden güçlü olacaktır fusion sadece biraz çalışması gerekecek AMD nin Android olayına karşı Intel,Nokia,AMD ittfakı olacak galiba bekleyip göreceğiz
  • nokia sybian dan vazgeçmemeyi kafaya takınca.ve diğer üreticiler android ve windows mobile ile nokia'ya fark atınca.nokia böyle bi ittifak oluşturmuş rakip telefon üreticilerine karşı... ana fikir bu gibi sanki. sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

nokia sybian dan vazgeçmemeyi kafaya takınca.ve diğer üreticiler android ve windows mobile ile nokia'ya fark atınca.nokia böyle bi ittifak oluşturmuş rakip telefon üreticilerine karşı... ana fikir bu gibi sanki. sizce ?

Bu şekilde bir ittifak tabiki olabilir ayrıca oldu yani ve bu gerçekten dev bir ittifak oluyor yani meego gerçekten muhteşem bir sistem olacak.
    Şimdi nokia nın karşısında savaşacağı rakipler belli android - ios ve wm mobile bu sistemler artık yerlerini pekiştirdiler ve yapabildikleri belli ama meego yeri daha belli değil ve bu 3 sistemide çok farklı olarak ezip geçebilir ve bu kapasitede bir sistem yani.

Yani sonuç olarak nokia düşük ve orta-yüksek segmentte symbian yüksek segmentte ise meego yu kullanıcılara sunacaktır.
    Yalnız meegoyu küçümsememek gerekiyor çünkü maemo nun bayağı bir gelişmiş hali olacaktır...

• meego yu 4 gözle beklemekteyim. maemonun gücünü n900 le tattıktan sonra gelişmiş halini inanılmaz derecede merak ediyorum. çıkması muhtemel "n9" modelinin bir şaheser olacağına inanıyorum. bu kadar düşüşten sonra bir kral getirmesi gerektiğini herkesten daha iyi biliyorlardır.
  • MeeGo Windows 7 Phone gibi olacak. Bu kadar destek verilse bile son sözü kullanıcı söyleyecek. Android gerçekten çok sevildi. Android varken MeeGo benim için birşey anlam etmiyor. Hele Nokia bu işin içinde varsa.
  • Daha bunlar başlangıç. Çıktığında çok daha büyük destek görecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

meego yu 4 gözle beklemekteyim. maemonun gücünü n900 le tattıktan sonra gelişmiş halini inanılmaz derecede merak ediyorum. çıkması muhtemel "n9" modelinin bir şaheser olacağına inanıyorum. bu kadar düşüşten sonra bir kral getirmesi gerektiğini herkesten daha iyi biliyorlardır.

Konuyu özetleyen bir durum olmuş katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Daha bunlar başlangıç. Çıktığında çok daha büyük destek görecek.

sadece önemli olan ne kadar güçlü, ne kadar nüthiş, ne kadar hızlı bir işletim sistemi olması değil, aynı zamanda uygulama desteği son derece gelişmiş, hemen her konu hakkında mutlaka bir uygulama bulabileceğiniz işletim sistemi olması. aksi takdirde maemo gibi elde patlar. umarım nokia uygulama konusunda her türlü desteği verir geliştiricilere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

quote:

sadece önemli olan ne kadar güçlü, ne kadar nüthiş, ne kadar hızlı bir işletim sistemi olması değil, aynı zamanda uygulama desteği son derece gelişmiş, hemen her konu hakkında mutlaka bir uygulama bulabileceğiniz işletim sistemi olması. aksi takdirde maemo gibi elde patlar. umarım nokia uygulama konusunda her türlü desteği verir geliştiricilere.

Maemo Nokia için denemeydi. Hatta bu yüzden bazı ülkelerin pazarına bile girmedi. Hem devamı da gelmeyecekti o yüzden destek gelmemesi normaldi. Ama şimdi durum böyle değil. Zaten hali hazırda olan Qt desteği de olduğu için uygulama sayısı kısa zamanda artacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

MeeGo Windows 7 Phone gibi olacak. Bu kadar destek verilse bile son sözü kullanıcı söyleyecek. Android gerçekten çok sevildi. Android varken MeeGo benim için birşey anlam etmiyor. Hele Nokia bu işin içinde varsa.

Walla şimdiye kadar sayısız cihaz kullandım ve hala daha elimde hali azırda her tür cihaz mevcut.
    Sadece şunu söyleyeceğim sana wm mobile - symbian - android - ios - bada vs vs gibi mobile telefonların işletim sistemleri maemoyu gördükten sonra (n800 ve n810 dan itibaren n900 le devam ediyor) ve meegoyu denedikten sonra diğer sistemler bana resmen 13-15 yaş grubu ergen gençliğin kulladığı çocuk oyuncağı sistemler gelmeye başladı yani özetle kısacası diğer sistemler bana resmen çocuk oyuncağı geliyor artık.

Yani senin demek istediğin gibi maemo ve özellikle meego varken android mandroid hikaye masal anlamı yok kesinlikle.

quote:

Bu destek tabiki şimdilik başlangıç ama zaten dünya devi 2 firma meegonun arkasında kapı gibi duruyor daha destek gelmesede olur ama illaki gelecek...

• Bu sistemi çok merak ediyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Bu sistemi çok merak ediyorum .

Aynen Bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WOWOZANGE

quote:

Bu destek tabiki şimdilik başlangıç ama zaten dünya devi 2 firma meegonun arkasında kapı gibi duruyor daha destek gelmesede olur ama illaki gelecek...

Kaçınılmaz son.
  • quote:

quote:

MeeGo Windows 7 Phone gibi olacak. Bu kadar destek verilse bile son sözü kullanıcı söyleyecek. Android gerçekten çok sevildi. Android varken MeeGo benim için birşey anlam etmiyor. Hele Nokia bu işin içinde varsa.

Walla şimdiye kadar sayısız cihaz kullandım ve hala daha elimde hali azırda her tür cihaz mevcut.
    Sadece şunu söyleyeceğim sana wm mobile - symbian - android - ios - bada vs vs gibi mobile telefonların işletim sistemleri maemoyu gördükten sonra (n800 ve n810 dan itibaren n900 le devam ediyor) ve meegoyu denedikten sonra diğer sistemler bana resmen 13-15 yaş grubu ergen gençliğin kulladığı çocuk oyuncağı sistemler gelmeye başladı yani özetle kısacası diğer sistemler bana resmen çocuk oyuncağı geliyor artık.

Yani senin demek istediğin gibi maemo ve özellikle meego varken android mandroid hikaye masal anlamı yok kesinlikle.

quote:

Bir inceleme yapabiliyorsan buraya koyarsan çok güzel olur.

• Bu kongreden cihaza dair haber çıkmadı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 17 Kasım 2010; 14:03:41 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bir inceleme yapabiliyorsan buraya koyarsan çok güzel olur.

Neyin incelemesini istiyorsun...

• quote:

quote:

quote:

Maemo Nokia için denemeydi. Hatta bu yüzden bazı ülkelerin pazarına bile girmedi. Hem devamı da gelmeyecekti o yüzden destek gelmemesi normaldi. Ama şimdi durum böyle değil. Zaten hali hazırda olan Qt desteği de olduğu için uygulama sayısı kısa zamanda artacaktır.

deneme sürümü dediğin işletim sistemi 5. sürümündeydi. eğer meego çıkmasaydı 6. sürümü çıkacaktı. sence üzerinde bunca zamandır çalışılmış olan bir işletim sistemi nasıl olur da deneme olur?

• quote:

quote:

quote:

quote:

deneme sürümü dediğin işletim sistemi 5. sürümündeydi. eğer meego çıkmasaydı 6. sürümü çıkacaktı. sence üzerinde bunca zamandır çalışılmış olan bir işletim sistemi nasıl olur da deneme olur?

Aslında demek istediğim pek anlaşılmamış. Daha önceki sürümlere ait cihazlar GSM özelliği taşımıyordu. Internet tablet cihazına GSM özelliği koydu ve bu şekilde ilk defa pazara sürdü bu yüzden deneme dedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.